Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217887 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #510 Dátum: 2014. Február 17. 20:53 »
Jani bátya ! Szerintem, nincs.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #511 Dátum: 2014. Február 17. 20:55 »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #512 Dátum: 2014. Február 18. 20:27 »
Sziasztok!
Holnap ismét EB ülés lesz az OMME központban.
Pénteken,Székesfehérváron újabb elnökök találkozója.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #513 Dátum: 2014. Február 18. 20:57 »
Sziasztok!

Ma kora este is gazdafórumon jártam, tájékoztatnálak benneteket megmozdult valami igenis a méhek érdekében.

Komoly lehetőseink lennének most ha létezne szakértő vezetése szakmánknak.

Nagyon sajnálom ezt a rengeteg kínálkozó de elpuskázásra ítéltetett lehetőséget.

Valami történjen már...


*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #514 Dátum: 2014. Február 19. 08:48 »
                                  Erősödik a közép-kelet-európai régió GMO-ellenes politikája


Egyre jobban erősödik a közép-kelet-európai régió GMO-ellenes politikája, ami legfőképpen a magyar kormány lobbitevékenységének és határozott fellépésének köszönhető - hangsúlyozza a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében annak kapcsán, hogy az Európai Bizottság a közeljövőben határoz egy génmódosított kukoricafajta, az 1507 GM engedélyezéséről.
Erre azért kerül sor, mert nem született döntés a kérdésben az EU tagállamok minisztereinek ülésén, amelyen ugyanakkor a VM közleménye szerint már 19 uniós tagállam ellenezte a kukoricafajta termesztését.
A szaktárca hangsúlyozza: az elmúlt hetekben a magyar kormány intenzíven lobbizott, hogy a lehető legtöbb EU-tagállam minisztere utasítsa el ennek a kukoricának az engedélyezését, és először sikerült elérni, hogy valamennyi Magyarországgal szomszédos ország ellenezze a javaslatot.
Szlovénia, Ausztria, Románia, Szlovákia és Horvátország is az engedélyezés ellen szavazott, sőt egyik visegrádi ország sem támogatta - ismertetik.
A VM hangsúlyozza: Magyarországnak és Franciaországnak köszönhető, hogy a minisztereknek volt egyáltalán lehetőségük az igen érzékeny téma megtárgyalására. A két ország együtt küzdött azért, hogy a tagállamok miniszteri szinten nyilváníthassanak véleményt a kérdésről.
A közlemény emlékeztet arra, hogy a második Orbán-kormány elsőként védi következetesen Magyarország GMO-mentességét. A magyar GMO-stratégia lényeges eleme, hogy tiltja a génmódosított növények belföldi termesztését az úgynevezett védzáradék bevezetésével.
"Mindenki láthatja, hogy mind a vetőmagok, mind az élelmiszerek és takarmányok ellenőrzései szigorodtak. Szigorítottuk továbbá a géntörvényt is" - olvasható a minisztériumi tájékoztatóban.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #515 Dátum: 2014. Február 19. 11:00 »
Sziasztok!

Ma kora este is gazdafórumon jártam, tájékoztatnálak benneteket megmozdult valami igenis a méhek érdekében.

Komoly lehetőseink lennének most ha létezne szakértő vezetése szakmánknak.

Nagyon sajnálom ezt a rengeteg kínálkozó de elpuskázásra ítéltetett lehetőséget.

Valami történjen már...

Kedves Tóth Zoltán!

Megértem aggódását és sürgető vágyakozását egy szakértő vezetés után, mely képes lehetne kihasználni a rengeteg elpuskázott lehetőséget. Magam is a gazdatársadalom tagja vagyok -nyugodtan mondja, hogy gyakorló paraszt-, s mint ilyen, én is árgus szemmel keresem, kikkel lehetne gazdatársaimmal karöltve együttműködnöm a  méhek érdekében. Sajnos, mi parasztok csak azokkal tudnánk együtt működni, akiket megismerhetünk, s az együttműködéshez szükségeltetnék valamiféle -az együttműködés kereteit kirajzoló- program is. Sajnos olyan nincs, hogy "globális együttműködés", mert bár a gazdák tökéletesen tisztában vannak a méhes megporzás jelentőségével, de azon túl -nevükből is adódóan- elsősorban gazdálkodnak a lehetőségeik keretein belül, az együttműködést pedig konkrét célok megvalósításában tudják elképzelni. Az sem ismeretlen dolog, hogy tevékenységüket a méhek érdekében szabályok is korlátozzák, hiszen növényvédelmi gyakorlatukat csak a megporzó szervezetek kíméletével folytathatják, s miként az állattartást, a növényvédelmi tevékenységet is törvény szabályozza, hatóság ellenőrzi. A "szakértő méhész vezetés" érdekképviseleti munkája sem az egyedi gazdák felkeresésében, a velük folytatott együttműködésben kellene kimerüljön, hanem program adásában, a kormányzati, hatósági kapcsolattartásban, az okos szabályok meghozatalának előkészítő munkájában, valamint a méhésztársadalom továbbképzésének koordinálásában, az új szakmai ismeretek közreadásában. Az effektív érdekképviseleti munka pedig a Nemzeti Agrárkamarába történő integrálódás révén kapott új távlatokat, az érdekképviselet, érdekérvényesítés csak a magyar agrárium egészébe beillesztve nyer igazán értelmet, hiszen ott nyílik igazi lehetőség az együttműködésre, párbeszédre.

Jól látja tehát, haladni kell előre, szükség van a párbeszédre, de azt is fontos lenne elénk tárnia a változást sürgetőknek, hogy az új, "szakértő" méhész-vezetés kikből állhatna fel, s milyen program mentén szeretnének a változás élére állni. Gondolom, ezen menetrend alapján lehetne módja és lehetősége a választó tagságnak eldöntenie, kikre, milyen programra adja a voksát, kik, mi mögé hajlandó és akar felsorakozni. Azt sem zárnám ki, hogy azt mondja, nem változást akarok, hanem nyugodt munkalehetőséget...

Addig is, amíg ez "nem publikus", mondhatja ugyan, hogy "Valami történjen már...!", de annak semmilyen toborzó, változást sürgető, mozgósító értéke nincs, hiszen legyen méhész, legyen paraszt, ha neki kell eldöntenie, kivel, merre szeretne menni, ahhoz tudnia illene, kikkel, merre lehetne mennie. Az fene sovány, hogy "ide nekem...!" kampányszöveget hall az ember, az az önhergeléshez is kevés. Lehet akarni, lehet sürgetni, de valahogy olyan furán hangzik, hogy "gyertek már gyerekek, változtassunk", aztán ha elhangzik a kérdés, hogy "ugyan, mi a fityfenét ?", akkor a válasz: "jelenleg nem publikus..." Ez olyan "komolyan" hangzik az ön szájából...

Re:Hír-les
« Válasz #516 Dátum: 2014. Február 19. 19:38 »
Kedves Arisztaiosz!


Úgy gondolom nem mi vagyunk késedelemben, az OMME elnökénél pattog a labda.

Mindenki a bejelentésre vár a dátum megjelölésével, vagy legalább egy indoklásra pl. miért nem.

Alapvető tévedés azt gondolni, hogy trónfosztásra készülnénk.

A változás csapatának legfőbb célja áttörés a méhészeti érdekérvényesítésben!

Próbál tenni a vezetés már, de ne haragudjatok tényleg nem akarok megsérteni senkit annyira amatőr módon mennek a dolgok, ez sajnos így nagyon de nagyon kevés.

Szánalmas ez az egész így, én például nagyon szívesen segítenék is,de a vezetőség hallani sem akar arról hogy másnak is lehet rajtuk kívül problémafeltáró és megoldási képessége.

Vagy mégsem?

Tegyünk próbát, tessék most lehetőséged van tenni is valamit legyél te a krónikásunk.

Egy igazi testhezálló feladat számodra, közvetíts kérlek.

Kommunikációs képességeid kiválóak, kérlek vedd rá az elnököt a párbeszédre.



« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 19. 19:42 írta Tóth Zoltán »

Re:Hír-les
« Válasz #517 Dátum: 2014. Február 19. 19:51 »
Szia Zoli!

Nem akarlak elkeseríteni, de állítólag ma az OMME elnöke jelentette, hogy csak 31 hiteles aláírás van mindössze, emiatt nem hívja össze a rendkívüli küldöttértekezletet.
Aztán,hogy ezt ki vagy kik hitelesítették nem tudom.
Annyi hír van még, de ezt Tolnán is mondta Dr. Mészáros László, hogy minden írásunkat kinyomtatja.
Lehet újságot csinálnak belőle?  Milyen nagyszerű is lenne.
Fekete-Fehér Méhészújság. Na nem erről van szó. Valami feljelentés féléről beszélt, kiskakas és társai ellen.
Várjuk a fejleményeket.
Üdv:Attila

Re:Hír-les
« Válasz #518 Dátum: 2014. Február 19. 20:07 »
A hétvégén Szolnokon volt méhész gyűlés.
Rádi Tibor mint megyei elnök, a következőket mondta a beadványról.
56 ember írta alá a visszahívási kezdeményezést.
Ebből 1 aláírást azért utasítottak el, mert 2* szerepelt a listán.
Több aláírás azért került elutasításra, mert nem eredeti volt az aláírás!
Számszerűségre nem emlékszem.
A lényeg, ha a visszahívást kezdeményezők eredeti aláírással megismétlik a beadványt, akkor az elnök összehívja a rendkívüli közgyűlést.

Rádi Tibor, mint a fegyelmi bizottság elnöke közölte, jelenleg 4 fegyelmi eljárás van folyamatban, ebből 2 eljárás megyei elnök ellen. Egy esetben már megszületett a határozat.

Én nem tudom kinek van igaza, de azt szeretném, ha ennek a vitának nem a méhek innák meg a levét!

üdv
Szabó József

Re:Hír-les
« Válasz #519 Dátum: 2014. Február 19. 20:17 »
Szia Attila!


Ebből kaptunk már a múltkor ízelítőt, tehát azon sem csodálkoznék ha nem hívná össze.

Már tudjuk mit nem akar, de azt sajnos nem milyen céljai vannak a méhészeti érdekérvényesítésben.

Ha tudnánk még az is előfordulhat megegyezik a miénkkel, akkor pedig kötelességünk segíteni neki ebben, jó lenne feltárni ezeket.

Egyszerűen bizottságok alakulnának minden egyes életbevágó ügy megoldására amibe külsősök ( azaz nem vezetőségi tagok)  is be lennének vonva.

Így több fronton egyszerre futhatnak az ügyek egy erős érdekérvényesítés mentén.

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy az elnök neve a csávázószeres vitában nem merült fel méhekre és méhészekre nézve negatív értelemben, és ahány riportot láttam vele még mindegyikkel elégedett voltam.

A hibákat ki kell javítani, a személyes sérelmeket pedig félre kell tenni a méhek és szakmánk jövője szempontjából!

Üdvözlettel: Zoli
 

Re:Hír-les
« Válasz #520 Dátum: 2014. Február 19. 20:57 »
Valami nem stimmel a számokkal szerintem. Ez egy újabb kifogás. vagy csak a régit vették elő újra?
Ki kell számolni mennyi elnök, és ehhez mennyi küldött tartozik. Szerintem ez a szám meghaladja a kiíráshoz szükséges létszámot. Nem lesz ebből a rendkívüli küldöttgyűlésből semmi, és ezt is akarták vagy akarják a vezetők. Az idő telik a hibák és szabálytalanságok elfelejtődnek vagy eltusolódnak vagy kimagyarázódnak és mellé még meg is támadják azokat akik a hibákat szóváteszik akár névvel akár név nélkül, szépen néz ki ,ez az egyesületi demokrácia. Kíváncsian várom a megalkotott új alapszabájt meg szmszt-t, hogy a régihez viszonyítva mennyiben csorbítják újra a küldöttgyűlés vagy az OV hatáskörét ,mert ,hogy bővíteni nem fogják arra mérget vennék. :'(

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #521 Dátum: 2014. Február 20. 00:10 »
Kedves Arisztaiosz!


Úgy gondolom nem mi vagyunk késedelemben, az OMME elnökénél pattog a labda.

Mindenki a bejelentésre vár a dátum megjelölésével, vagy legalább egy indoklásra pl. miért nem.

Alapvető tévedés azt gondolni, hogy trónfosztásra készülnénk.

A változás csapatának legfőbb célja áttörés a méhészeti érdekérvényesítésben!

Próbál tenni a vezetés már, de ne haragudjatok tényleg nem akarok megsérteni senkit annyira amatőr módon mennek a dolgok, ez sajnos így nagyon de nagyon kevés.

Szánalmas ez az egész így, én például nagyon szívesen segítenék is,de a vezetőség hallani sem akar arról hogy másnak is lehet rajtuk kívül problémafeltáró és megoldási képessége.

Vagy mégsem?

Tegyünk próbát, tessék most lehetőséged van tenni is valamit legyél te a krónikásunk.

Egy igazi testhezálló feladat számodra, közvetíts kérlek.

Kommunikációs képességeid kiválóak, kérlek vedd rá az elnököt a párbeszédre.

Tisztelt Tóth Zoltán!

Azért annyira mégsem lehet jó a kommunikációs képességem, ha képtelen voltam érzékeltetni: nem vagyok az Omme ügyvivői testületével semmilyen kapcsolatban, nem vagyok a rezidense, nem konzultálok vele, mi több, semmilyen személyes ismeretségben nem állok annak egyik tagjával sem. Alapvető tévedés az Geddekas részéről, hogy hiteltelenítési szándékkal, a saját mentalitásából kiindulva azzal igyekszik a Klubon elszigetelni, hogy én itt a jelen ügyvezetés szócsöve lennék. Képtelen megérteni, hogy lehet valamiről önálló, érdekmentes véleménye is az embernek, s azt mindenféle hátsó, sunyi szándék nélkül szeretné megbeszéli azokkal, akik valamilyen értelemben érdekeltek az "ügyben", de sajnos, nem képesek a kívülálló, a pártatlan, higgadt és semleges  szemlélődő szemével értékelni sem a saját, sem a másik fél kommunikációját.

Ezért nem ígérhetek közvetítést, hídépítést a klubtagoknak, mivel semmilyen lehetőségem nincs érdemi cselekvésre, az meg valahogy furán venné ki magát, ha a céges papíromon , nagykarácsonyi bélyegzővel bérmentesített borítékban küldenék Dr. Mészáros László elnök úrnak egy levelet (nem nyíltat, azt Geddekas dr. szokott), mely a megszólítás után valahogy így festene:

"Alulírott Santa Claus (alias Mikulás, Youlupukki, Dedushka Moroz), az OMME-nek  rendes - sokak szerint inkább rendetlen- külső szurkolója, az Önök által soha nem olvasott Méhész Fórum és Méhész Klub regisztrált tagja, hol rendszeres, hol rendszertelen levelezője, azzal a kéréssel fordulok Elnök Úrhoz, hogy a "Megváltó Klub" (melynek körösztapja is én lennék) prominens tagjaival haladéktalanul szíveskedjék felvenni a kapcsolatot, mert egyáltalán nem autentikus véleményem szerint az érdek-képviseleti, érdekérvényesítési feladatok kapcsán rendkívül figyelemre méltó javaslatokat fogalmaztak meg, mely javaslatok az Ön, az Önök (IB-EB, meg mindenféle -B) jövőbéli munkájához megítélésem szerint rendkívül fontosak, építő jellegűek lehetnének.
Nézze el az Elnök Úr, hogy a kapcsolatfelvételre javasolt személyek névsorával nem szolgálhatok, de nekem eddig nem kötötték az orromra, kiket kellene javasolnom. Sajnos -jól megfontolt- titokvédelmi szempontok miatt  az általuk kidolgozott és képviselni szándékozott programjukat sem tudom csatolni, a programadók személyének ismeretéhez hasonlóan az"Érdekérvényesítési Cselekvési Terv", illetve a "Változás Programja" még csak címeikben ismertek előttem is. Tudom, hogy így javaslatomat érdemi érvek híján nehezen tudja rögvest a magáévá tenni, de addig is, míg kedvező elbírálásra juthatna az e levelemben megfogalmazott jótanács, kérném, érdemben tanulmányozza az egykori -mára már lezárt-, illetve az újonnan nyitott Méhész Klub szakmapolitikai, és rendezvényekkel foglalkozó témáiban leírtakat. A programadók -ha nem is mindenki- személyével és az általuk Önök felé javasolni kívánt programokkal onnan ismerkedhet meg részletesebben, konkrét és kevésbé konkrét javaslatokat olvashat, s olyan impulzusokat kaphat, melyek megmagyarázzák, miért merészkedtem e levelemmel felkeresni.
Természetesen ha kérésem, javaslatom elfogadására a Klub írásainak tanulmányozása után sem lenne hajlandó, akkor kilátásba kell helyezzem, hogy a következő, Viola utcai mikulásünnepségen sem az Elnök Úr, sem az ügyvivői testület nem kap mikuláscsomagot, s még ha kitisztítanák is a csizmácskáikat, akkor sem teszek sem csokit, sem almát- dundi diót -mogyorót beléjük, arra viszont bizton számíthatnak, hogy virgács, az annál inkább lesz. A jelenlegi energiaárak mellett szenet még a jó ügyvezetési tagok sem kaphatnak a csizmákba, helyette ők a  Fendpoll-lepény mellé kapnak egy üveggyári szerződés-másolatot is. Felhívnám a figyelmét, hogy javaslatom figyelmen kívül hagyása esetén nem csak a megszokott krampuszkámat viszem magammal, hanem Geddekast is, mert ugyan a "külön-bejáratú krampuszomnál" rémisztőbbet keresve sem talál: http://network.hu/SPS/kepek/profilkepek/egyszer_talalkoztam_a_mikulassal_is  (nem mertem a képet direktben küldeni, megnyitni is csak erős idegzetűeknek javasolnám), de Dr. Geddekast e szempontból méltó párjának vélem, s abban biztos lehet, hogy ha én ezzel a két madárijesztővel az oldalamon ott megjelenek akkor ott kő-kövön nem marad, s az sem valószínűtlen, hogy képesek lesznek jobb belátásra térni. Geddekas doktorról is küldenék egy linket, azon nem csak nemes arcéle látható, de a linkben éppen azt fogalmazza meg, ami miatt a jelenlegi vezetést virgácsolásra kívánná ítélni. Nem is értem, hogy dolgozta volna fel, ha egy ilyen korrupt társaságban kapta volna meg az OMME kutatásvezetői posztot: http://pestisracok.hu/a-mutyimez-edesebb-neonikotinoid-csavaban-az-orszag/ Azt gondolom felmérte, hogy a triónk megpillantása esetén a jobb érzésű gyermekek nagy valószínűséggel visszamaradnak a növésben, de vélelmezem, hogy meglett "főméhészek" is rögvest valláserkölcsi alapra helyezik magukat.
Szükség esetén még Kakaskát is megkérem, tartson velünk, segítve kukorékolva nyomatékosítani, hogy ők semmi mást nem szeretnének, mint hogy meghallgassák, beeresszék, odaeresszék őket, valamint hogy Önök önként lemondjanak arról a tisztségükről, melyekre ők már régen megtalálták a megfelelő, hiteles személyeket, akik majd szívesen és fáradtságot nem kímélve folytatják az Önök által megkezdett munkát. Adják már oda nekik azt a nyüves gyémánt félkrajcárt, mert hozom azt a virgácsot...!

Virtuális méhésztársi de valós méhészbaráti üdvözlettel: a nyári Mikulás"

Nos, Zoltán, ha gondolja, üsse kő, én elküldöm ezt a levelet, de remélem -ha már úgy is divat lett a Méhész Klubot elalvás előtt ágyi olvasmányként tanulmányozni- az Elnök Úr innen is megkaphatja az információkat, s talán azok nyomán képes lesz belátni a változás szükségességét, s azt, hogy önök mostanság kissé türelmetlenek. Engem meg hiába sürget, ilyen korban már a Mikulás is meglassúdik egy kicsinyég, s nem kapkod mindenhez, mint Bernát a ménkűhöz...

Re:Hír-les
« Válasz #522 Dátum: 2014. Február 20. 01:15 »
Kíváncsian várom a megalkotott új alapszabájt meg szmszt-t, hogy a régihez viszonyítva mennyiben csorbítják újra a küldöttgyűlés vagy az OV hatáskörét ,mert ,hogy bővíteni nem fogják arra mérget vennék. :'(

Üdv. jani bátya

Jani Bátya!
Nem kell felettébb aggódnia, a Küldöttgyűlés és az OV hatáskörében tervezett változásokat kizárólag a Küldöttgyűlés hivatott jóváhagyni, azt is kétharmaddal...
Persze lehet aggódni, de a jelen törvények erre egyértelmű garanciát adnak. Minden változtatásit szándékot meg kell méretni, el kell fogadtatni...

Re:Hír-les
« Válasz #523 Dátum: 2014. Február 20. 07:17 »
Arisztaiosz!

Nem vártam el többet mint üres ömlengést tőled, hogy ne lenne kapcsolatod a vezetőséggel.. :D

Folyamatosan lebuktatod magad, s különben sem tudnál ekkora idióta lenni önszántadból.

Tisztán látszik célod ami nem más, mint a fórum szétverése.

Nagy hiba volt ideengedni téged.

Nem várok válaszd tőled, idióta semmitmondó ömlengéseidre nem vagyok kíváncsi.

   

Re:Hír-les
« Válasz #524 Dátum: 2014. Február 20. 07:28 »
Én úgy érzem aggódásom nem alaptalan. Példaértékű erre a legutóbbi, a tavalyi szmsz módosítás. Fent van az OMME honlapon el lehet olvasni. Sajnos az előző nincs fent így sokan nem tudják, hogy valójában mi is változott akkor. De szerintem a legdurvább az, hogy a vezetés még saját magának írt szmsz-t sem tartotta irányadónak például a KFT ügyvezető kinevezésénél. Elfogadható lett volna ha az elnök lett volna, mert azt engedi a szabályzat de hogy újabb IB tagot vontak be a fizetettek közé ezt nem. Etikailag semmiképp sem tarom elfogadhatónak, hogy áthágom a szabályt, majd utólag esetleg módosítom érdekeim szerint, mert nagy valószínűséggel ez fog történni. 

Üdv. jani bátya