Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218842 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #495 Dátum: 2014. Február 15. 15:37 »
T. Arisztaiosz

Remélem késői soraim jó egészségben taláják? Mivel Ön jól bemutatta magát mint történelmi személy,egy kis kozmetikaval,igen koros lehet. Javaslom keresse fel háziorvosát. Kérdésére válaszolva idézem szavait:"Igazándiból azt nem igen tudhatja,hogy OMME tag vagyok-e. Feledékenységét idös korára való tekintettel elfogadom.Nézzen szét az elöző irásaiban(vagy a titkárnő irta önállóan)Mivel Ön nem OMME tag nem ismeri a próblémáit.ÖN tévedés áldozata nem a méhészeti ágazat sorsáról és jövőjéről beszéltem .A szavakkal tud bánni,megváltozni már nem tud nem akceptáljuk a leirt szövegét.

Papa vannak méhei?

P.s.:Titkárnőt rendre utasitani mert,egy betű elirása komoly próblémával jár:Dzsimad vagy Dzsihad vagy Vid ki a bilit-vagy Id ki a bilit.

Zotyám!

Vegyen fel ön is új titkárnőt, mert csak az utóbbi hozzászólásában 21-22 konkrét helyesírási hibát vétett, s akkor nem számítottam bele azokat, melyeket a helyesírás-javító program nem pirossal, csupán zöld színnel jelez. Azt nem várnám el, hogy engem tiszteljen meg édes anyanyelvünk korrekt használatával, arra viszont szeretettel felhívnám figyelmét, hogy mielőtt a másik fórumozó hangzótévesztését kifigurázva igyekszik érvelni -melyet természetesen eszembe sem jutna kifogásolni azon esetben, ha ön birtokolná anyanyelve helyesen írásának képességét- de egy 108 szóból álló írásban (melybe természetesen szóként számítottam be a kötőszavakat, hangokat is) mintegy 25-30 olyan helyesírási malőr történt önnel, mely ékesen rávilágít: annak kéne oktatnia az arabus nyelvet, aki maga is beszéli, helyesen műveli azt. Nem vitatom el öntől a helyes méhészeti gyakorlat birtoklásának lehetőségét, ezen esetben oktasson méhészetet, de ha nyelvi síkon igyekszik bárkit is kifigurázni, akkor javasolnám, elébb sajátítsa el a nyelvet, s a hozzászólásainak írása közben használja bátran a helyesírás-javító programot, mert akkor nem jár úgy, mint jelen esetben: üljön le fiam, ez nem üti meg a minimum-követelmény mértékét sem...
Ja, és nem történelmi személyként mutatkoztam be, csupán mondabéliként, s ne higgye, hogy az istenek, félistenek valós személyek, leginkább arra valók, hogy a tévelygő halandók kicsinyes hibáit, bűneit igazolják: a monda- és regebéli személyek, az olymposzi és egyéb istenek alkotója maga az az ember, aki saját képére és hasonlatosságára formázta meg az isteneit, héroszait, démonait, trolljait. Magam sem értékelném magamat másként, s mint az ókori istenektől nem voltak idegenek az emberi hibák, gyengeségek, bűnök, a nick-választással én sem vindikálnám magamnak az éteri tisztaság képességét, bevallom, néha én sem mondok igazat, ha rákérdeznek olyan adataimra, melyeket én a belső szférám körébe sorolok. Önnek nem az a dolga, hogy megtudja, gondozok-e jelenleg méhcsaládokat, mindössze arra kell törekedjék, hogy a sajátjaival jól sáfárkodjon. Engem nem foglalkoztat, méhcsaládok birtokában igyekszik-e osztani a nem létező szürkeállományt.  Nem firtatom, milyen iskolát végzett, megszólalásaiból le tudom vonni a konzekvenciákat, más információra pedig nincs szükségem. Ha okosan kérdez, korlátaim között igyekszem méltó választ adni a kérdésére. Most nem okosan közelített a kettőnk közötti virtuális viszonyhoz, én viszont óvakodnék attól, hogy ezen megnyilvánulása alapján végleges következtetésre igyekezzek jutni az ön kvalitásait illetően. Tartózkodom attól, hogy minősítsem önt, szeretném nyitva hagyni az ön számára a pozitív változás, fejlődés lehetőségét. Éljen ezzel, gyúrjon rá, hogy a jövőben ne csak mint Rakodos Zotyára asszociáljak, ha önbe botlok, hanem arra a kedves, szerethető, intelligens Zotyára, aki a rakodós jelzőt ékezettel használja a nickjében. Építse fel magát, a rakodós rendszer is "építkezős", és biztos lehet benne, hogy ez az "önépítkezés" képes lesz elvinni önt oda, ahol majd nem kell szégyenként, vesszőfutásként megélnie az "önfelmutatás" késztetését sem. Addig, amíg ez készség-szintű lesz önnél, addig ne igyekezzen velem se kiitatni, se kivitetni a bilit. Én nem igen szoktam használni a nevezett éjjeliedényt (az utolsó fületlent Zsoltival talán még Geddekasnak küldtük el méhészkedési vagy sisakként történő hasznosítási célra), borogatni sem, arra vannak itt számosan, akik önként, belső késztetésből vállalták ezt a nemes és a méhészeti ágazatot előbbre vivő feladatot.

Re:Hír-les
« Válasz #496 Dátum: 2014. Február 15. 18:43 »
Kedves Arisztaiosz ! Mivel nem mondasz el semmit magadról, igy kérnék. A legmélyebb tisztelettel. Akinek ilyen a családfája kőnyen megteheti. Jól gondolom ? Egy kis kegyet az égiektől, rám férne már ! Mit mondasz Apollon fia ? Nem kérek sokat, csak egészséget, és szerencsét mindenhez. Nem kell a papához  fordúlni, mert nem olyan nagy kérés hogy a serpenyőjébe dobja az életem, és meg mérjen . Igérem  áldozok is, amint tehetem . Űdv.  Antal

Re:Hír-les
« Válasz #497 Dátum: 2014. Február 15. 22:55 »
2014 február 12.-én bejegyzésre került az OMME Magyarország KFT.
 :-X
Akkor most fel lehet, már tenni a kérdést a Magyar Méhész KFT tavaly november 11.-e óta működött, december 31-ig időarányosan mekkora hasznot hozott az alapító OMME-nak, vagyis mekkora összeget utalt vissza az alapítónak?

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 15. 23:02 írta jani bátya »

Re:Hír-les
« Válasz #498 Dátum: 2014. Február 16. 07:45 »
De jó, akkor most én is kapok fizetést ? Mivel  OMME  Magyarország  KFT,lett. Igy a munkása lettem.  Vagy  rosszul értem ?

Re:Hír-les
« Válasz #499 Dátum: 2014. Február 16. 08:19 »
Felhívás!

Kérem, hogy minden olyan dokumentum másolatát, amivel az OMME vezetéséhez fordultatok, de az IB, EB, Etikai Bizottság nem foglalkozott vele érdemben, azokat küldjétek meg nekem. (A mód egyszerű: beléptek a fórumra, és ott kiválasztjátok az email funkciót.)
Ahogy időm engedi felteszem az elemzést a fórumra. Az egész ötlet onnan jött, hogy kaptam egy ilyen privát emailt, amiben a fórumtárs elmond egy a méhlopási esetet. Az OMME szaktanácsadó arra nem volt képes, hogy 30 km-es körzetben összeszedje a méhészek neveit, ahol a lehetséges összefüggés tanyázott?  Pedig nyomozó kérte... Most az oknyomozó keresi az okokat...

Azt halljuk úton útfélen, hogy mennyit dolgoznak. És ha elemezzük, akkor kétségek merülnek fel. A húsos fazékhoz való görcsös ragaszkodás, némi munka mellett, sok marketing közben nem kellene a jogszerűséget szem előtt tartani? Miért tolják ki az OMME vagyonát egy kft-be? Mert ott nem lehet a tagságnak ellenőrizni! A kft adatai nem nyilvánosak!!!

CSIP CSIP készítem az első eset tényfeltáró riportját, készüljetek fel, kemény lesz!!! A semmittevés iskolapéldája!

Tényleg feljelentés készül kakaskánk ellen?

CSIP CSIP
Az oknyomozó vereb

Re:Hír-les
« Válasz #500 Dátum: 2014. Február 17. 10:42 »
Sziasztok!
A K  C Ó !
A legszebb szó a világon!
Na nem ingyen cukor, de tényleg jó áron kínálják!
Szekszárdon a C+C áruházban a Mátyás Király u. 74-ben!
                                                      210 Ft/kg
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #501 Dátum: 2014. Február 17. 16:37 »
Mohács rátok vert. 209 ft kiloja.  Antal

Re:Hír-les
« Válasz #502 Dátum: 2014. Február 17. 17:05 »
Hiába Antal!
A kereskedők biztosan félnek a busóktól.
Na azért az 1 Ft-ért nem utazok 120 km-t.
Meg nincs is 1-2-3 meg 4-6-7-8-9  Ft sem.
Ez egy kereskedői trükk!
Üdv:Attila

Re:Hír-les
« Válasz #503 Dátum: 2014. Február 17. 18:01 »
Igy van Attila ! A héten kezdődik a busok járása. Van egy haverom  , Ő is be őltözik.  Jó időt, és szerencsét kértem a méhészeknek. Ártani nem árt .   Űdv.  Antal

Re:Hír-les
« Válasz #504 Dátum: 2014. Február 17. 18:46 »
Kétmillió méhet ölt meg egy no!!!
Árvizek után a szúnyogok irtását felügyelte, de egy nem engedélyezett vegyszert használva végül milliónyi méh pusztulásáért volt felelős.

Egy lengyel bíróság négy hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte az előző héten a helyi sajtóban csak Joanna S. néven említett nőt, aki még 2010-ben bízott meg Biecz városa a szúnyogirtás levezetésével – jelentette a lengyel közszolgálati rádió. A nő az akkori árvizek után hirtelen megnövekedett szúnyogpopuláció visszaszorítására egy olyan rovarirtót is használt, amelyet nem rendelkezett a szükséges minisztériumi engedéllyel.

Nem sokkal a szúnyogirtás elvégzése után a helyi méhészek a méhek pusztulásáról számoltak be. A helyi méhészeti szövetség adatai szerint nagyjából kétmillió méhet ölt meg a rosszul elvégzett szúnyogirtás, amely a szövetség vezetője szerint akár emberéleteket is követelhetett volna.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #505 Dátum: 2014. Február 17. 20:21 »
Mohács rátok vert. 209 ft kiloja.  Antal

Antal! Szintúgy C+C-ben? Csak azért kérdezem, mert holnap éppen arra fogok járni.....

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #506 Dátum: 2014. Február 17. 20:25 »
Ha utána néztem volna, nem kellett volna kérdezzek...... :-[
Már megtaláltam, hogy a sparról van szó.

Re:Hír-les
« Válasz #507 Dátum: 2014. Február 17. 20:32 »
A sparban van mennyiségi korlátozás?

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #508 Dátum: 2014. Február 17. 20:42 »
Szia  Nb 18 ! A Szentháromság útcában van egy bolt. Ha Pécs felől jősz, le mész a Duna felé az uton egész a szoborig . Ott balra fordulsz. Egy hete voltam látogatóba, és akkor láttam . De  úgy hallotam, Pécsen a  Spárban  ,Bólyon az is valami C b -és űzlet.  209 ft kg a cukor ára , szóval van választék.  Űdv.  Antal

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #509 Dátum: 2014. Február 17. 20:48 »
Ok.! Köszönöm!