Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217919 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #2565 Dátum: 2016. Szeptember 18. 11:30 »
Friss a hír...
http://www.hirado.hu/2016/09/18/osszeutkozott-ket-kisrepulogep-godollo-felett/

Az egyik a gödöllői arborétum területére zuhant, azóta a másikat is megtalálták már.

Tényleg veszélyes hely ez a Gödöllő, nem különben az Arborétum...

Re:Hír-les
« Válasz #2566 Dátum: 2016. Szeptember 18. 17:04 »
Főnök Úr!

Még mindig fenntartod azt a szerintem hányni való ötletedet, hogy az ilyenekkel össze kell fogni? 
:o

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Hír-les
« Válasz #2567 Dátum: 2016. Szeptember 18. 17:31 »
Megkülönböztetett figyelem , méhészeti ágazat fejlődése !!! Rózsaszínre festett fekete valóság !!!!!!!!!!!!!!!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #2568 Dátum: 2016. Szeptember 19. 14:34 »
Bekövetkezhet a zöldítés arányának növekedése, miközben az intézkedéssel kapcsolatos feltételek esetleg enyhülhetnek – nyilatkozta az Agroimformnak Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.

 


Már régóta tart a diskurzus az Európai Unióban, hogy a zöldítés arányát felemeljék-e 5-ről 7 százalékra. (Zöldítésnek az éghajlat és a környezet szempontjából előnyös agrártevékenységek összességét nevezzük. Ide tartozik például az állandó gyepterületek fenntartása és védelme, a növénytermesztés diverzifikációja és az ökológiai jelentőségű területek kialakítása.) Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke szerint ugyan még nem született meg a döntés, de „nagyon úgy néz ki”, hogy bekövetkezik. Véleménye szerint ez azért is érdekes, mert a zöldítés nemigen váltotta be a hozzá fűzött reményeket: azok a kedvező ökológiai hatások, amelyeket vártak tőle, elmaradtak. A zöldítés egyéves tapasztalatairól az Európai Unió illetékes bizottsága nemrég kiadott egy anyagot, amelyben azt is megfogalmazták, hogy miért nem teljesültek a remények.


A gazdálkodók nem azokat az elemeket választják – áll a tanulmányban –, amelyek a környezet szempontjából a legpraktikusabbak lennének. Inkább ugaroltatnak, nitrogént megkötő növényeket vetnek, vagy másodvetéssel teljesítik az előírásokat. Emiatt le is vonták azt a következtetést, hogy módosítani kell a rendszert a többi követelményre vonatkozóan. Vagyis a fás sávok, a parcellaszélek és más tájképi elemek esetében, hiszen ezekre jelenleg nagyon szigorú és bonyolult szabályok vannak. Ha ezeket fellazítják, hogy könnyebb legyen megfelelni az előírásoknak, akkor reményeik szerint többen élnek majd e lehetőségekkel is.
– Vannak bizonyos technikai aktualitások is, amelyeket kezelni kell – folytatta Győrffy Balázs. – Például, hogy hány kilogrammot kell egy-egy vetőmagból az adott területre elvetni, hogy azt érvényesnek és teljesítettnek fogadják el. A gazdálkodóknak ez nehéz feladat, nem is találták el minden esetben a szakmailag releváns számokat.
Mint mondta, a finomhangolás végrehajtásának egy része hazai, más része uniós jogszabály kérdése, ezek jelenleg is napirenden vannak. Egyébként az már kijelenthető, hogy ezekre van fogadókészség az unióban, és az előírások a következő körben már életszerűbbek lehetnek.


A NAK elnöke szerint a zöldítés kapcsán felvetődik, hogy „meddig tudjuk rontani ilyen típusú, egyébként társadalmilag teljesen indokolható intézkedésekkel” világpiaci versenyképességünket. Az tény – fejtegette –, hogy a világ minden nagyobb régiója támogatja mezőgazdasági termelőit. Ennek metodikája az, ami vitát generál: mekkora összeget hajlandó fizetni az európai társadalom mondjuk azért, hogy diverzifikált környezetben éljen. Ellenpéldaként egy amerikai tanulmányúton szerzett tapasztalatait hozta, ahol „bizony termény-, termékdiverzifikáció vagy más hasonló, egyébként ökológiailag abszolút indokolható” korlátozás nincs. Láttak olyan kukoricatáblát, amelybe már vagy 36-odszor vetették ugyanazt a kukoricát.
A NAK elnöke arra számít, hogy előbb-utóbb konfliktus lehet az agrártermelés és az európai össztársadalom között, hogy vajon mennyit érnek meg „a gazdálkodói szabadságot korlátozó intézkedések", amelyeket az unió még megfizet.


A termeléshez kötött támogatások tapasztalatairól Győrffy Balázs elmondta: 2015 óta létezik ilyen nagy mértékben, több jogcím keretében.
– Ezzel kapcsolatban már látjuk, hogy ezek kifizetését nem sikerül megoldani arra a ara határidőre teljesíteni, mint például a területalapú támogatásokét – jegyezte meg. Utóbbiakra általában októberben kifizették az előleget, januárban pedig a teljes összeg is. A 2015-ös termeléshez kötött támogatásokat pedig csak jóval később, 2016 nyarára sikerült kifizetni. Valószínűleg hozzá kell szokniuk a termelőknek ahhoz, hogy ez nem egyszeri eset volt. Cserébe ezt úgy próbálja kompenzálni a rendszer, hogy majd az előlegek összegét fogja valamivel megnövelni.
A késedelmes kifizetések kapcsán megjegyezte: nem lehetett előre látni, hogy mennyi idő szükséges az ellenőrzéshez. Ez nem magyarországi probléma, egy sor más uniós országban még ennél is sokkal lassabban indult be az új rendszer.


(forrás: Agroinform)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #2570 Dátum: 2016. Szeptember 25. 19:34 »
Remélem elértem amit mondani akarsz. Vagy is , hogy a szőlős gazdák ugye.......igen.
És a méhészek miért nem? Mondjuk az omme, ha már érdekvédelmi egyesületnek nevezi magát.
Miért is nem?

A régi dalszöveg szerint: " Bocsánat, hogy ha kérdem, hogy te miért és én miért nem?".

Re:Hír-les
« Válasz #2571 Dátum: 2016. Szeptember 25. 20:49 »
A régi dalszöveg szerint: " Bocsánat, hogy ha kérdem, hogy te miért és én miért nem?".

A Szenes Iván által jegyzett dalszöveg részlet véletlenül nem a következő?

„Bocsánat, hogyha kérdem,
hogy ő miért és én miért nem?”

Nem bántásként írom, de komolyan mondom, hogy amikor olvastam a verziódat, majdnem hanyatt estem a székkel… ;D

https://www.youtube.com/watch?v=5GH5hLHCaT4

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #2572 Dátum: 2016. Szeptember 25. 21:59 »
Az a helyzet, hogy valahol az emlékeim mélyéből szedtem elő, és annyit nem érdemel, hogy utána nézzek. De ez nem lényeg.
Meg egyébként az egész csak költői kérdés. mindketten tudjuk, hogy le van itt sz..va a tagság.

Re:Hír-les
« Válasz #2573 Dátum: 2016. Szeptember 26. 10:44 »
Nem akartam én sugallni semmit.Tartok annyira felnőttnek itt mindenkit,hogy a saját vérmérséklete,nézetei,tapasztalatai alapján ki tud alakítani egy véleményt a felkerülő hírről.Ha közkinccsé is teszi,akkor ha ellentétes azzal a véleménnyel,amit én alakítottam ki a hír kapcsán,akkor leírom a saját verziómat és esetleg érvelgetünk. Ennek látom értelmét,nem a „kinyilatkoztatásnak”.

De ha már így rákérdeztél,akkor elmondom,hogy én mit gondolok.

Szerintem a kilincsen kívül mást nem fognak elérni. Szomorú,de ez van.

Visszaéltek az „erőfölényükkel”? (Jogi értelemben gőzöm sincs,szimplán logikai úton közelítem meg a problémát.)Ha van nekik,márpedig a termelők nagy részével szemben van,akkor természetesen igen. Nincs olyan,hogy tökéletes verseny.(Még a tojáspiacon sem.) A „láthatatlan kéz” is rendesen meg van kötözve….

El fogja meszelni őket ezért a GVH?Valószínűleg nem. Egy a termelők számára kedvező döntés ebben az ügyben eléggé komoly lavinát indítana el…

A kiskereskedelmi láncokat sem igazán szokták elmeszelni,max nagyon ritkán,de akkor sem azért,hogy a szegény „kis pontoknak” jó legyen.
(Sokan hallottunk már a polcpénzről, az „egyedi,speciális igényekről”, a csak az egyik félnek előnyös szerződési feltételekről stb…) Emlékeim szerint ezek nem törvényellenes magatartásformák,de etikusnak a legnagyobb jóindulattal sem nevezném őket.
No,de üdv a kapitalizmusban!
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #2574 Dátum: 2016. Szeptember 26. 11:31 »
Kapitalizmus? Akkor nincs mitől tartani. Esetleg vadkapitalizmus? Bár ilyen viszont nincs is, csak elméleti síkon. Ahogy adósrabszolgaság, és demokratúra sincs.  :o
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 26. 11:34 írta Péter »

Re:Hír-les
« Válasz #2575 Dátum: 2016. Szeptember 26. 12:04 »
Nincs hát.  ;)
Dübörög a gazdaság és nagy a jólét...Ja vagy ez már elavult...akkor jobban teljesítünk,meg ilyenek...tudod,ha eleget mondják,akkor majd még talán el is hiszem.No,de ne politizáljunk. :-X
Mivel a tökéletes versenyben nincs extra profit,ezért minden gazdasági szereplő igyekszik minimum monopolisztikus helyzetet elérni,persze úgy,hogy ne ő legyen a .... rosszabbik végén. Mindenki lehúz mindenkit.  ;)

Van olyan kapitalizmus ami nem "vad"? :-[
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #2576 Dátum: 2016. Szeptember 26. 13:10 »
Látom itt is sokan szivesen forgatnák vissza az időkerekét, minimum vagy 60 évvel.

Re:Hír-les
« Válasz #2577 Dátum: 2016. Szeptember 26. 14:16 »
 ::)
Honnan tudod,hogy nem az ősi törzsi társadalmakba vágyódunk vissza?Vagy esetleg Rousseau késői követői vagyunk?
Megfogalmazódott egy halovány társadalomkritika és ennyi.Szerinted jelenleg egy kevésbé erős gazdasági szereplő meg tudja védeni az érdekeit?Vagy majd az állam jól megvédi?
Mi a megoldás? Keressen egy nálánál is gyengébb szereplőt,akinek a rovására javíthat a helyzetén? :-[
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #2578 Dátum: 2016. Szeptember 26. 18:39 »
"Honnan tudod,hogy nem az ősi törzsi társadalmakba vágyódunk ..."

Lényegtelen, mert itt és most élünk, és méhészkedünk. Ami ugye nem kötelező, csak opció. Rousseau méhész volt?  :)

Re:Hír-les
« Válasz #2579 Dátum: 2016. Szeptember 26. 18:51 »
Hú,de mókásnak tetszik lenni.
Bár nekem így is jó.Akkor oldja meg mindenki a maga módján a nyomorát.Akinek nem megy,az meg így járt.Jó lesz?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”