Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224805 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #480 Dátum: 2014. Február 14. 19:30 »
Arisztaiosz

 Mivel Ön NEM OMME TAG, nincs tisztában a próblémák miértjével. Nem volt jelen az elnökök találkozóján, mi lett elfogadva, mit kért az elnők N.Attilától és ezt ő betarja. Ön nem tud semmit a méhészek próblémájáról, Kibicnek semmisem drága !!

Ui:A felbújtódnak üzenem:a megfelelően dolgozó vezető nem fél a megmérettetéstől.

Aranyos Zotya!

Honnan tudja, hogy nem érdekel és nem ismert előttem a méhészeti ágazat jelen problémaköre? Igazándiból azt sem igen tudhatja, hogy OMME tag vagyok-e. Mi lenne, ha én is csak hazudtam volna? Netán úgy véli, csak az OMME tagját érdekelheti a méhészeti ágazat sorsa, jövője?

Az is érdekesen hangzik egy ilyen nyitott, tabu-témáktól mentes, mindenkit korrektül tájékoztatni kívánó Klubon, hogy csak azok jogosultak a tájékozottságra, akik ott voltak az "elnökök találkozóján". Gondolom, ön ott volt. Ki vele, mit pusmogtak ott a színfalak mögött! Vagy ez nem a Méhész Klub, hanem az elnökök, leendő és volt elnökök klubja? Akkor meg mi a fenét beszél
Ha a "tájékoztató', informatív", "jólértesült" és "titkolózó" Nagyernyeinek fontos, hogy titokban maradjon, amit titokban kíván tartani, ismeri az e-mail címemet. Küld egy levelet... Küld egy privátot... Vagy csak leírja itt, a Klubon, hogy a nevezett kérdésben tévedtem, elnézést kérek azoktól, akiket ezidáig méltatlanul pocskondiáztam... Vagy azt is mondhatja: bocsi, nem is figyeltem, milyen badarságokat irkálok itt össze...
Bármit megtehet, higgye el, ha szempontjai méltányolhatók, én akceptálom...

Csak a sumákságot, agressziót és az irreleváns érvelést viselem kicsit nehezebben...

A "felbújtómnak" meg ne üzengessen, ha van számára mondanivalója, keresse meg vele...

P.s.: Kedves Klubtagok!

Szeretnék egy javaslatot tenni. Mivel köztudott, hogy nem kenyerem a szó, nehezen teljesítem azt az óhajukat, hogy az illendőség határán belül választ adjak a bensőjükből parttalanul felszínre törekedni kívánó felvetéseikre. Javaslatom, hogy esetleg próbáljanak meg nem kizárólag az identitásomra koncentrálni, mert ilyen kérdésekre -a részletes bemutatkozásom már megejtvén- a továbbiakban nem reagálok. Nem fogom azt sem bevallani, hogy Brüsszel, a CIA vagy a Moszad küldött-e. A tartalmi felvetésekre természetesen igyekszem válaszolni, de ennek lebonyolíthatósága érdekében javaslom, csináljunk úgy, mint ha egy Bud Spencer filmet forgatnánk: én állok középen, önök meg szépen, egyesével, tág térközökkel járulnak hozzám. Néha megpróbálom lehúzni a fejemet, ilyenkor a játékszabályok értelmében egymást kötelesek fültövön, szájon vágni. Karosszékkel, pallóval kizárólag  akkor lehet hátba támadni, ha annak anyaga poliuretán. A kisebb méretű szakállasok nem kötelesek a pofonért házhoz jönni, amennyiben  fagyasztott hallal, méretesebb léccel inkább önmagukat szeretnék fejbe csapni. Lőfegyver, páncéltörő rakéta használata szigorúan tilos. A küzdő felek támadó-játékosai sorszámot húznak, s annak sorrendjében érkeznek.
Így talán senki nem érzi majd úgy, hogy problémájára nem kapott kielégítő választ, de beláthatják, az én koromban már nem pankrációzik senki olyan csapásszámmal, amilyet önök diktálnak. Szegény titkárnőmnek csináltathatok új műkörmöket, mert szilánkosra verte a régieket a klaviaturán. Legyenek egy kicsit belátóak, holnap is haragudhatunk kedvünkre, nem egy nap alatt kell mindent megoldanunk. Aki meg vár a sorára, a várakozás alatt nyugodtan fel tud készülni...

Csapó...! Felvétel indul...! Kérem a következőt...! 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #481 Dátum: 2014. Február 14. 19:37 »
Látod Antal! Ahogy megjósoltam, Nem válaszolt. Így legyen lottó ötösöm.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #482 Dátum: 2014. Február 14. 19:47 »
Arisztaiosz!!!

Akarsz valamit tőlem?

Re:Hír-les
« Válasz #483 Dátum: 2014. Február 14. 19:57 »
Tisztelt Arisztaiosz!

Sajnos úgy tűnik számomra, Önnek a sorok olvasásával is problémái vannak. Éppen a beidézett hozzászólásban szerepelt az alábbi mondat: "A szerződések ott vannak az OMME irodában, csak mellényúltak,rossz fiókban keresték!" Tudja, fárasztó napom volt, így hát nem kezdek eme mondat értelmezésébe, illetve a -feltételezem- Ön szándéka szerint idecitált másik mondat ("A szerződések birtokomban vannak!") kontextusának vizsgálatába. Tegye meg Ön, hosszú még az éjszaka.
Csak arra kérem, disszertációjában óvatosan kezelje bőséges szókincsét, mert szövegértelmezési, illetve tényismereti hiátusai még nem jogosítják fel arra, hogy e fórum hozzászólóit dehonesztáló szófordulataival illesse.

Re:Hír-les
« Válasz #484 Dátum: 2014. Február 14. 20:22 »
Tisztelt Jakabadam!

Nem igen kell ide sok vizsgálódás: ha a birtokában vannak, miért vannak a birtokában? Ha nincsenek, miért írja azt?

Ha  távozott a munkaköréből, miért nem számolt el a szerződésekkel. Honnan tudja, melyik fiókban nem találják az ominozus szerződéseket az OMME központban?
A Klubvezető hozzászólását nem szerkesztettem, azt idéztem amit leírt. Olvasatomban valamelyik állítása a kettő közül nem valós. Nem igazán érdekel, melyik az.

Ha meg minden rendben, s átadta a dokumentumokat, miért van szükség titkolózásra, pusmogásra, ködölésre? Itt, ahol gátlások nélkül, büszkén borogatjuk a bilit, s az "ellenség" minden személyiséghez fűződő jogát sutba vágjuk, ha érdekünk úgy kívánja, itt, ahol minden a méhészekért folyik, akiknek Isten adta joga a "hiteles" tájékoztatás.

Látja, nem kell ehhez egy egész éjszaka, eccerű ez, mint a faék...

Re:Hír-les
« Válasz #485 Dátum: 2014. Február 14. 20:29 »
 Sziasztok!
Tegnap felhívott az Orosházi Üveggyár kereskedelmi igazgatója, Gyenge Éva.
Akkor jött haza, Svájcból a központból.
Kérdezte  tőlem, tudok e valamilyen információt, mert Őt nem keresi az OMME elnöke,pedig nagyon várja a találkát.
Annyit tudtam neki mondani, hogy azt ígérte Tolnán,a héten megy Orosházára tárgyalni.
Erre a hölgy válasza az volt, Őt nagyon régen nem kereste leveleire nem válaszolt,ezért keresett ismét engem.
Én nagyon röstellem magam az OMME hozzáállása miatt. Még a végén tényleg sértődött leszek?
Ja csak annyit, hogy elnökünk éppen Erdélyben turnézik,Fáskerti Lászlóval, és Tóth Péterrel. Orosháza nem esett útba. Remélem az ottani méhészek nem veszik át a "nagysikerű" monitoring OMME módszert, mert akkor kössék fel a gatyájukat. Szegények, mármint a hallgatóságot sajnálom.
Arisztaiosznak üzenem, nekem nincs titkolni valóm. Az elnök kért meg arra, hogy az Ő titkát én ne fecsegjem ki.
Pedig ragaszkodtam hozzá, aztán beláttam ez nem az én asztalom. Az egyesületnek nem szeretnék anyagi kárt okozni, mások elkövetett hibái miatt. Többen nem mondok, amíg az üveggyárral nem tárgyalnak.

Nagyernyei Attila
 

Re:Hír-les
« Válasz #486 Dátum: 2014. Február 14. 20:40 »
Na most hagyd abba Arisztaiosz!
Azért vannak a szerződések másolatai a birtokomban, mert minden üveggel történt eseményen ott voltam!
Még a szerződéskötés időpontját, helyszínét is én készítettem elő. Az utolsó kézzel írt sorokat én javasoltam.
Ezt tegnap Gyenge Éva telefonban meg is erősítette.
Közösen tartottunk sajtótájékoztatót, mindenhol együtt szerepeltünk!
Nézd meg a neten! Szalai Laci bácsi, Bross Péter, Koós Péter, Németh Zsolti, Nagyernyei.
Keress rá és mindent megértesz.
Kaptam a fénymásolt szerződésekből. De ebből bár ki kaphat, mert civil szervezetek belső iratai a tagok részére nyilvánosak! Érted már?
Én Szedresben honnan a frászból tudtam, hogy mit keresnek! Szerinted én hibáztam?
Miért nem hívtak fel telefonon,hogy erről mit tudok? Jól bevádolnak valamivel amiről meg sem győződnek, most megy sunnyognak? Ki ezek a vezetők, hogy tőlem ilyent számon kérnek? Én is a választók között vagyok.
Ők miértünk vannak ott ahol vannak! Ők magyarázkodjanak, ha elcsesztek valamit!
Voltál katona Arisztaiosz?
Ismered a vezényszavakat?
Pihenj!
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 20:45 írta Nagyernyei Attila »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #487 Dátum: 2014. Február 14. 20:51 »
Idézet
De ebből bár ki kaphat, mert civil szervezetek belső iratai a tagok részére nyilvánosak!
Arisztaiosz nem OMME tag, így nem tudhatja azt, hogy a tagokat betekintési jog is megilleti.


 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #488 Dátum: 2014. Február 14. 21:07 »
Tisztelt Arisztaiosz!

Az Ön agyát nyilvánvalóan köd borítja, szívből remélem, sőt, kívánom, hogy ez Valentin napjának betudható rózsaszín köd, amely holnapra elillan (nem úgy mint a halványlila fing...)! Kezdjük hát előről! Alaptézise az volt, hogy a szerződést azért nem találták az OMME irodában, mert nem is találhatták, hiszen az (kizárólag) Nagyernyei Attila birtokában van. Tekintsük tisztázottnak a kérdést, nem az egyetlen, OMME-t illető példány volt az, ami Nagyernyei Attilánál volt. Egy korábbi hozzászólásomban már jeleztem, hogy az iratkezelés felelőse az általános elnökhelyettes, akinek ebbéli jogviszonya lényegében folyamatos, tehát e kuplerájban neki kellene kiismernie magát. Javaslom, ezirányú kérdéseivel forduljon tehát Fekete Józsefhez, mivel az OMME iratkezelésére vonatkozó érdeklődése e platformon csupán költői kérdés maradhat.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #489 Dátum: 2014. Február 14. 22:21 »
A régi elnök is hozzáférhetett az iratokhoz, nem?
Neki nincs felelőssége az iratkezelésben? ::)
Láttál-e már karón varjút?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #490 Dátum: 2014. Február 14. 23:11 »
QUQURIQ!

Üdvözlök minden méhész Társamat!

Nos megint kapirgáltam egy kicsit!
Érdekes ez a szerződés körüli hajcihő! Akinek fontos, és dolgozna vele, keresi, vagy keresné!
Mindent megtesz, hogy minél hamarabb meglegyen. Ha én, Kiskakas lennék az (OMME elnöke), úgy kértem volna az üveggyártól egy másolatot, és már folytatódhatott volna a szerződés kötés!

Kérdésem?
Ez miért nem történt meg!
1. Nem akarok szerződést kötni.
2. Nincsen cégem, amivel az üveg gyár szerződne.
3. Van cégem, de nincsen számlázási lehetőségem.
4. Nincsen logisztikám az üvegek szállítására és tárolására.
5. Időt szeretnék húzni, mert semmim sincsen.

Na szerintem az 5. pont a leg valószínűbb.
A szekszárdi elnöki találkozón derült ki még az IB-tagoknak is, hogy csak "ideiglenes" számlát adott ki a OMME Kft-je!
Ki ismer ilyen pénzügyi bizonylatot, hogy ideiglenes számla?

Tanuk előtt az a vád is elhangzott, hogy érdekes módon betörtek az OMME-ba és éppen az üveg gyári szerződést is elvitték!
Az hangzott el, hogy vajon véletlen-e, hogy Nagyernyeinek meg van a szerződésből?
Ezt többen is hallhatták?
Nekem is van Kft-m. régen elzavartam volna az ügyvezetőmet, ha ilyen alapvető baklövéseket csinálna sorozatosan.....
Tudjátok, hogy mi lett volna a leg tisztességesebb a méhészekkel?
1. Nem csináltok Kft-t.
2. Bt. csináltok, hogy az illetékesek a vagyonukkal feleljenek, ha felelőtlenül döntenek.
3. Kft csak minden OMME tag 10 000 ft részesedéssel volna tulajdonos. Ha jól megy a Kft-nek, úgy az 
    osztalékból lehetne a tagdíjakat fedezni, az újság ingyen lenne, (nem vetetnék meg velünk kötelezően).
    Az üveg is beleférne az osztalékba.
    És mind ezt a cukor, és gyógyszer forgalmazásából érhetnénk el.
Mindent meg lehet oldani, csak rátermett, hozzáértő egyéneknek kellene ezeket a dolgokat irányítani!

A baromfi udvar királya a Kiskakas!

Már készül a feljelentés ellene!....
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 23:16 írta kiskakas »

Re:Hír-les
« Válasz #491 Dátum: 2014. Február 15. 00:37 »
T. Arisztaiosz

Remélem késői soraim jó egészségben taláják? Mivel Ön jól bemutatta magát mint történelmi személy,egy kis kozmetikaval,igen koros lehet. Javaslom keresse fel háziorvosát. Kérdésére válaszolva idézem szavait:"Igazándiból azt nem igen tudhatja,hogy OMME tag vagyok-e. Feledékenységét idös korára való tekintettel elfogadom.Nézzen szét az elöző irásaiban(vagy a titkárnő irta önállóan)Mivel Ön nem OMME tag nem ismeri a próblémáit.ÖN tévedés áldozata nem a méhészeti ágazat sorsáról és jövőjéről beszéltem .A szavakkal tud bánni,megváltozni már nem tud nem akceptáljuk a leirt szövegét.

Papa vannak méhei?

P.s.:Titkárnőt rendre utasitani mert,egy betű elirása komoly próblémával jár:Dzsimad vagy Dzsihad vagy Vid ki a bilit-vagy Id ki a bilit.

Re:Hír-les
« Válasz #492 Dátum: 2014. Február 15. 07:51 »
Kedves Varjú!
Ezt kérdezted:

"A régi elnök is hozzáférhetett az iratokhoz, nem?
Neki nincs felelőssége az iratkezelésben? ::)"
 De, de Boross után volt egy Fekete József is!
Mióta keresik ezt a szerződést? Hány más témájú szerződés van még, ami hiányzik az OMME központból?
Holnap mit fognak keresni? Mondjuk az is érdekes, hogy Dr.Mészáros László folyamatosan hangoztatta a kampányában, hogy már mikor megalakult a  Kft.  Hartán mennyire nyomta, hogy már rég bejegyezték a Kft-t.  Aztán kiderült,hogy egy nagy frászt!

Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #493 Dátum: 2014. Február 15. 08:21 »
Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy létezhet olyan az OMME vezetésében, hogy nem tudják hogy hol vannak az iratok.
A vezető váltást követően, mindenre kiterjedő átadás - átvételnek kell megtörténnie. Az aki átadó, egyben az átvevő is, mert ott nem történt változás.(Fekete József volt-van-lesz) És még valami, ami egy picit elgondolkoztat! Csak az elnök személye változott!
Hol van az akkori Ellenőrző Bizottság, mert ugye, ott azon a fronton minden maradt a régi! Ha akkor (Bross) ideje alatt minden rendben volt, akkor most sem lehet probléma, hisz az ellenőrzést ami a feladatuk, reményeim szerint felelősen végezték el. Viszont ha az ex elnök ideje alatti problémákra hivatkoznak, akkor igencsak megkérdőjelezhető, az Ellenőrző  bizottság munkája.
És ha most kiderül, hogy már akkor is probléma volt, de nem csináltak semmit, akkor meg pláne, hogy mindenkinek OSZOLJ.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #494 Dátum: 2014. Február 15. 10:25 »
Mindenki megfeledkezik dr Mészáros László hivatalvezetői időszakáról. Neki kellet átvennie a hivatalt Bross Pétertől. Hogy is történt ez? Felszólított ő bárkit is, pl. Brosst irodai leltár és a folyamatban lévő ügyek átadására?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.