Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217671 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #465 Dátum: 2014. Február 14. 11:38 »

...
A cikkekbe, azok szakmaiságába viszont nagyon nehéz belekötni, bár miként olvastam, Verebünk egykor tett erre kísérletet, de miként a történésekből látható, a mértékadó madaraknak menet közben sokkal fontosabb dolga is akadt, mint a "nagyérdeműt" támogatni abban, hogy megfelelő forradalmi szemlélettel tallózzanak a szakmai cikkek között.

...
Lehet, hogy valóban itt az ideje a váltásnak...? Szerintem szavazzuk meg!

Forumozó társunk hiányolta olvasottságomat. Így elővettem a Méhészújság februári számát. Negyedik oldal, eseménynaptárnál úgy fennakadt a szemem, hogy csak na!

Megtudtam, hogy Zsámbék nevű hely két megyében is megtalálható. Baranyában és Pest megyében. Az én közigazgatási zsebnaptáram 1977-ből nem ismeri a Baranya megyeit. De hogy ugyanakkor ugyanaz az előadó két helyen legyen - nyilvánvalóvá tette a sajtóhiba esetét. Jó nem olvasta el senki a nyomdába kerülés előtt. Siettek.

Sebaj, azért megfejtjük a többi kérdést, ami egy edzett szememnek azonnal feltűnik. Egy megye, és semmi szerint nincs sorba szedve. Se a helyszínel szerint, de még a dátumok szerint sem. Esetlen hiba, mondhatnánk. Max végigolvassa és akkor megtalálja.
A Naszálymenti szervezet váci előadásnál lemaradt az előadó és a téma.

A megye neve mindenhol barna, alatta kiemelve a rendező egyesület neve. Kivéve Veszprém megyében, Ott kétszer szerepel a Veszprém ill. Veszprém megyei, és az Ajka és környéke Méhész egyesült pedig nincs kiemelve. Alig találtam rá a lenti példakor.

A bibi ezután jött. 10 megye van felsorolva. HUH elnéztem valamit, a héten a megyéinkből megint elcsatoltak néhányat? De hogy csak tíz megye legyen felsorolva - és még Budapest se, az kiverte a biztosítékot. Hogyan működik a rendszer? Ott vannak a fizetésüket kapó szakik, akik ugye elvben részt vesznek ezeken a rendezvényeken. Tehát tudnak róla, illetve sokszor ők maguk szervezik. Előző hónapban felküldik a programokat. Az újság szerkesztőségében egy kockás papíron elkezdik kipipálni: Ajkai méhész egyesület nincs meg, azaz mégis, csak nem úgy, mint a többi, mindegy pipa .... és így tovább. Kinek nem tűnik fel, hogy sok sok pipa hiányzik?

36 egyesület programja került felsorolásra. Ez úgy 30 %. 10 Megye került felsorolásra ez 50 %.

Dilettantizmus, amikor nem törekszik a jóra, a teljességre, az értékre, a profizmusra. Pedig hely lett volna még. A hokedli magassága okozta derékfájás elemzésénél fontosabb lett volna a többi megye, a többi egyesület. Nem jó az a stratégia, ami: "Adjunk valamit, aztán az is jó lesz a méhésznek, úgyis kifizette má a tagdíjba, minen kellene még elolvasnia is?"

CSIP CSIP

Re:Hír-les
« Válasz #466 Dátum: 2014. Február 14. 12:44 »
Arisztaiosz
Véleményed akkor lehetne valós, ha nem te firtattad volna a másikon, hogy ki kicsoda pl velem kapcsolatban is,
generáltál konfliktushelyzeteket, tettél pejoratív kijelentéseket.   
Ha már így látod ezt a dolgot, nem mennél vissza a barátaid közé, mert úgy látom csak ott vannak barátaid, és ott is feltehetnéd azt amit ide írtál.
Csak hogy láss csodát, a másik oldalon ilyen, és ehhez hasonló véleményekkel vannak azokról akiknek "más a szellemisége". Vagy egyszerűen csak kérdezni szeretnének.
Idézet
Ezt épp te mondod? Itt?
Nézzél már szét a saját szemétdombotokon,ahol a kiskakas kukorékol és fejezd be itt a sz...r keverést.
Megmondtuk már többször Atyának is, nincs itt rá szükség.
Ez nem az a fórum!

Moderátor

Látod, látod ez pont az a "fórum" klub ahol lehet mindenről beszélni, csak ne felejtsük el hogy emberek vagyunk!

László!

Már megint az a szövegértési hiátusa!
Én soha, sehol nem firtattam, ki ön, lévén tudtam. Ön fedte fel önként a kilétét, amikor hirdetett minden topicban. Az akkori hozzászólásainak részleges törlése sem azért történt meg, mert nem helyezhette el volna el ott, hanem azért, mert a szabályzattal ellentétben mindenhol elhelyezte...
Visszatérve az első gondolathoz, én akkor nyitottam ablakot az ön kibenlétére, mikor ön teljes mellszélességgel beszált egy Csuját minősítő polémiába, melynek kapcsán BFERI az OMME hírekben vélelmezte, hogy esetleg ön azonos lehet Csujával. Csalánosi jelezte, hogy szerinte a két személy nem azonos, zsirosmeheszet pedig az alábbit írta:
"Mivel nem is az a neve.De nem írhatom ki mert nincs jogom."
Nos, erre merészeltem reagálni, mindössze annyit téve, hogy beidéztem egy egykori hirdetését, annak elérhetőségét:
"Talán nem sért titkot, ha más elérési utat javasolunk annak, akinek éjszakai nyugalmához elengedhetetlen atya07 valódi nevének ismerete: viewtopic.php?f=20&t=90&p=11648#p11648
Nem egy atomtitok ez...."
Talán látható, hogy engem akkor és ott a legkevésbé sem inspirált annak kérdése, ki is lehet ön, valójában akkor sem igen érdekelt, csak szerettem volna, ha a saját nevén utálhatja a fórumközönség nálam kevesebbet olvasgató és rövidtávú memóriával rendelkező rétege. Ezt érte meg ön végzetes tragédiaként,úgy vélekedve, hogy én firtattam volna a kilétét. Az ide vonatkozó véleményemet nem írnám le újfent, az mindkét csoport előtt közismert. Higgye el nem önt a személyében utasítom el, hanem a mentalitásában hordozott azon tulajdonságait, melyekkel nem óhajtok azonosulni. Teszem ezt úgy, hogy nem kívánom személyében megsemmisíteni, mindössze hangot adok véleményem különböző voltának. Nos, ebben úgy tűnik, továbbra is különbözünk. Én nem szeretnék változni, ön meg nem tud, ezért javasolnám, keressen inkább más célszemélyt, akin hűtheti vagy gerjesztheti az indulatait.
Jól látta, azért regisztráltam ide újra, mert úgy véltem, talán kezd hajlandóság mutatkozni a "felszabadítókban" értelmes párbeszéd folytatására. Az utóbbi pár nap viszont meggyőzött arról, hogy valószínűleg tévedtem. A módszereik, melyekkel a dzsihádot folytatják, idegenek tőlem, s vélhetően minden jóérzésű embertől, továbbra is képtelenek a párbeszédre, a más véleményen lévő nem ellenfél, hanem ellenség, a programot, értelmes jövőképet firtató, programadók személyét megismerni óhajtó, önálló gondolatokkal is rendelkező hozzászólók pedig a gonosz "IB-EB" rezidensei, akik téglaként ki akarják fürkészni a programot, programadók személyét, a szerzői jogvédelmet élvező kutatómunka részleteit, s azokat a "megváltók" elleni "harcban" kívánják felhasználni...

Vegye már észre, vegyék már észre, milyen gyerekes mindez, milyen torz gondolkodásmódra utal! Így akarnak tömegbázist teremteni? Így szeretnének reformokat, változásokat az érdekképviseleti munkában? Így szeretnék, ha felsorakozna önök mögé a tudatlanságban tartott, információktól elzárt méhész-emberek hada? Támadják az OMME ügyvivői testületét azzal, hogy nem informálja a méhész társadalmat. Önök mit csinálnak? Támadják, mit támadják: meg akarják semmisíteni mindazokat, akik másképp vélekednek, mint önök. Ez lenne a "programjuk"? Ilyen mentalitású lenne az új, leendő OMME ügyvivői testület? Hirdetik, hogy harcolnak a szabálytalanságok, a "korrupció", a "mutyi" ellen... Üvöltve harsogják, milyen "bűnöket" követett el az ügyvivői testület OMME üveg ügyben (is). Már én is kezdtem felháborodni a szabálytalanságok "láttán"! ... Aztán hipp-hopp, egyik napról a másikra egyszercsak elcsitul a kórus, mely eddig azt harsogta, tudatlan barmok intézik az OMME üveg ügyét, s szabálytalan alapítású kft-be szervezik ki az értékesítést. Sikoltoznak, hogy az OMME-ban senki nincs képben a megkötött szerződések ügyében, s közben kiderül, hogy nem is lehetnek, hiszen a szerződések Nagyernyei Attila "birtokában" vannak... Miért hallgatott el egycsapásra mindenki, aki addig azt kukorékolta, kotkodálta, bégette és röfögte, hogy az OMME ügyvezetés az üveg ügyben végleg lejáratta magát, s ezért "monnyonle"...? Hol az a hiteles tájékoztatása a klubtagoknak és az egész méhésztársadalomnak, amit a Klub "preambulumában" a klubvezető és a hangadók, a "tudatformálók" meghirdettek? Hol marad a nyíltság, hol vész el a becsület? Hol hangzott el, hogy eddig marhaságokat kukorékoltam, bocsánatot kérek? Hol marad az egyenesség, hol marad a gerinc?

Hol van az a "fórum" klub, ahol mindenről nyíltan, egyenesen lehet beszélni?
Hol van itt az emberség?

Re:Hír-les
« Válasz #467 Dátum: 2014. Február 14. 13:10 »
Arisztaiosz!


Hol vagyunk? Mi dolgozunk nem az OMME fizetett fórumozójaként írunk mint te!

Szeretett méheink, a méhészet és saját megélhetésünk függ a dolgok kimenetelétől.

Te jó esetben ha termelő méhész vagy akkor sem a méhekből hanem az NP pénzekből élsz. Téged nem érdekel mi lesz a méhekkel minden jó ahogy lesz na ebben alapvetően különbözik hozzáállásunk!

Hogy álltok a szervezéssel thiacloprid ügyben, kaptál reggel feladatot papa ehelyett te délben kelsz fel és te beszélsz?

Munkára te mihaszna, most bizonyíthatsz, hogy nem csak a légkört akarod itt rontani!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 13:14 írta Tóth Zoltán »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #468 Dátum: 2014. Február 14. 13:16 »
A tények makacs dolgok.

Az OMME üveg egy jó találmány volt és ki lett alakítva rá egy korrekt szerződési rendszer, amiben minden szereplő megtalálta a saját előnyös pozícióját.
Ezt a kialakult rendszert a Bross utáni vezetés tiszta idegből és alapos végig gondolás, demokratikus egyeztetés nélkül szétrúgta.
Most valahogy összetángálják, de milyen áron?
Az üveg drágább lett és a bürokrácia megnőtt.
Nem beszélve arról, hogy magára rántott a jelenlegi vezetés egy csomó magyarázkodni valót, merthogy magyarázzák a megmagyarázhatatlant.

Máig zűrös és nem tisztázott a kft-be szereplő apport.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #469 Dátum: 2014. Február 14. 13:40 »
Bizonyos értelemben mi vagyunk az apád. Ha nem müködnénk, nem varjú lennél császármadaram.

Na pont ez hiányzott. ;D

Azt még világítsd már meg egyszer nekem, ha két gyűlés között ráérsz (nem sürgős), hogy a császármadár meg a varjú között mi az összefüggés (mert már kétszer is így neveztél) azon kívül, hogy mindkettő valami madár féle?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 14:02 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #470 Dátum: 2014. Február 14. 13:50 »

...
 A módszereik, melyekkel a dzsihádot folytatják, idegenek tőlem, s vélhetően minden jóérzésű embertől, továbbra is képtelenek a párbeszédre, a más véleményen lévő nem ellenfél, hanem ellenség, a programot, értelmes jövőképet firtató, programadók személyét megismerni óhajtó, önálló gondolatokkal is rendelkező hozzászólók pedig a gonosz ...

Nagyon sajnálom, hogy Arisztaiosz dzsihádot hirdetett. Azt persze nem értem, hogy miképpen kerül a méhézek közé a dzsihád, de lelke rajta. Mi nem fogjuk a dzsihádot felvenni. Harcoljon kedves Arisztaiosz a vallási fanatizmusáért máshol. Szerintem ez itt egy méhész fórum, a vallási kérdésekre javasolom neki a Googellel megkeresni a harcostársait. Keresse ki telefonjában az Al-kaidát, és egyeztesse vele a dzsihádjának a részleteit. Csak nem Arisztaiosz lesz az öngyilkos merénylő?

Csip Csip Még a kabátját fellebbentő is jobb, mint a dzsihádos öngyilkos, mert ott legalább látod, nincs rajta dinamit...

Szóval kedves Arisztaiosz, ne folytass dzsihádot, mert a végén még felrobbansz, bansz, bansz sz, sz, sz...
A mondat többi része meg pont olyan dzsihádos lett, csak felindulásodban tán saját magadról írtál? Mert ugye mindenki magából indul ki. Nekünk senki sem az ellenségünk!

CSIP CSIP

Re:Hír-les
« Válasz #471 Dátum: 2014. Február 14. 13:53 »
Sikoltoznak, hogy az OMME-ban senki nincs képben a megkötött szerződések ügyében, s közben kiderül, hogy nem is lehetnek, hiszen a szerződések Nagyernyei Attila "birtokában" vannak...

Tisztelt Arisztaiosz!
Kanyarítgathatnám itt én is gondolataim fonalát, hogy Önnek nehogy hiátusa keletkezzék azok megfontoltságát illetően, de attól tartok, Fórumtársaim azt cifra szófosásnak vennék, meg hát én is jobb szeretek a lényegről beszélni...
De mivel Ön nyilvánvalóan édes anyanyelvünk kiváló ismerője és művelője, kérem röviden gondolja végig, mi a különbség e két állítás között:
1) A termelői mézesüveggel kapcsolatos szerződések Nagyernyei Attila birtokában vannak.
2) A termelői mézesüveggel kapcsolatos szerződések Nagyernyei Attila birtokában is megvannak.

Hogy ne kelljen fejét sokat törnie, főleg esetleg szemét megerőltetnie, segítettem, vastaggal kiemeltem ez aprócska szócskát, ami a mondat tartalmát némiképp módosítja.
Nagyernyei Attila ugyanis soha nem állította, hogy a szerződések csak nála lennének meg (nyilvánvalóan komoly szabálytalanság is lenne, ha ez így lenne), de mint a téma egykori felelőse, ő is rendelkezik másolattal. Ezen példány OMME vezetőségének rendelkezésére bocsátása pedig segítség lehet abban az esetben, ha az iratkezelés felelőse az OMME központban nincs a helyzet magaslatán.

Re:Hír-les
« Válasz #472 Dátum: 2014. Február 14. 14:10 »

Jakabadam!
Nincs hozzá fűzni valóm!
Így van.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #473 Dátum: 2014. Február 14. 15:03 »
Re:Hír-les
« Válasz #334 Dátum: 2014. február 05. 21:07 »
Kérdezz csak Varjú, csak ne tőlem.
A szerződések birtokomban vannak! Amire hivatkozik Gyenge Éva, azt később módosították!
(Ha szeretnétek idézek belőle, és akkor csend lesz?)
Semmit nem tudtok!
Ezért bukott meg az OMME kommunikációja!
Ezek nyilvános adatok, kérjétek,hogy terjesszék elénk!
Mindenki információhiányban szenved!
Mondtam, hogy üveg témában otthon vagyok!
A szerződések ott vannak az OMME irodában, csak mellényúltak,rossz fiókban keresték!
Mi is mellényúltunk,mikor rájuk szavaztunk!
Nagyernyei Attila

Kedves Jakabadam!

Látja, milyen ostoba is a szerencsétlen vénember, amikor azt hiszi, hogy mindaz igaz, amit olvas...
Majd fejlesztem a "sorok között olvasási" készségemet, mert én nem tudom másként olvasni, mint ahogy leírták. Nem én vettem el belőle, nem is én dolgom hozzátenni. Ha meg ön nem jól emlékszik, a lényeges dolgokat jegyzetelje ki, mentse le, a későbbiekben még jól jöhetnek... Itt a többnyire a lementés és a dokumentumok "házi archiválása" dívik...

Az idézett Nagyernyi-féle levél alapján merészeltem szóvá tenni a kommunikációs problémáikat. Tudja a szó elszáll...

Az, meg hogy egy egyesület miként oldja meg, hogy a távozó alkalmazottját hogyan számoltatja el, szereli le, az az egyesület ügye. Az én munkában töltött időszakom során a cégek általában azt a gyakorlatot követték, hogy a távozótó dolgozótól tételesen átvették az általa kezelt iratokat (iktatókönyv alapján), az általa használt eszközöket. Minderről átadás-átvételi jegyzőkönyv készült. A távozó dolgozónak a cég dokumentumaihoz már semmi köze. Ha holnap kirúgják az OMME központi iroda takarítónőjét, mert mindenhol otthagyja a pormacskákat, s a szekrényekben rejtező csontvázakat sem háborgatja, gondolom, sem a felmosóvödröt, sem a partvist nem viszi magával. A munkaruhaként kapott babos fejkendőjét megtarthatja, ha annak lejárt a kihordási ideje.

Arra meg valóban nem mertem gondolni, hogy Nagyernyei Attila azért archiválta a meleg családi fészekben a szerződéseket, hogy egykor majd a korrupt, szabálytalanul, antidemokratikusan dolgozó ügyvivői testület rendelkezésére tudja bocsátani, ha az a fiókok, szekrények nyitogatása közben nem találná azokat, s a feltalálás  helyett azzal kell szembesülnie, hogy a szerződések helyett csontvázak borulnak ki a bútorokból. Bár nem vagyok OMME tag, de az ő nevükben is ezúton szeretném megköszönni kedves Attila, hogy ilyen előrelátó és segítőkész volt az ügyben.

Re:Hír-les
« Válasz #474 Dátum: 2014. Február 14. 15:38 »
Ezeket a szó fordúlatokat, tanitani kellene. A nőbe is bedumálja a gyereket . Csak vicceltem . Űdv.  Antal

Re:Hír-les
« Válasz #475 Dátum: 2014. Február 14. 16:12 »
Kedves Antal!

Tanítják...!

Meg önképzi magát az igényes ember. Meg olvasgat. Meg a jó pap is holtig... Meg... beh kár, hogy már csak pár év, és a nőkbe is már csak szóban...azt a gyereket... A francba...Szívesen adnék a szókincsből és a bölcsességből pár ifjonti évért cserébe. Persze azért hagynék is belőle valamennyit, még jó lehet valamire.

Annak meg szívből örülök, hogy képes élvezni.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 18:25 írta Arisztaiosz »

Re:Hír-les
« Válasz #476 Dátum: 2014. Február 14. 17:59 »
Arisztaiosz

Ön a görög mitológiai alak, görög király. A mondák szerint sok felé vándorolt, megfordult itt és ott is. Mindenütt isteni tiszteletben részesitették nem úgy mint, Önt. Mivel Ön NEM OMME TAG, nincs tisztában a próblémák miértjével. Nem volt jelen az elnökök találkozóján, mi lett elfogadva, mit kért az elnők N.Attilától és ezt ő betarja. Ön nem tud semmit a méhészek próblémájáról, Kibicnek semmisem drága !!

Ui:A felbújtódnak üzenem:a megfelelően dolgozó vezető nem fél a megmérettetéstől.

Re:Hír-les
« Válasz #477 Dátum: 2014. Február 14. 18:12 »
Arisztaiosz!


Hol vagyunk? Mi dolgozunk nem az OMME fizetett fórumozójaként írunk mint te!

Szeretett méheink, a méhészet és saját megélhetésünk függ a dolgok kimenetelétől.

Te jó esetben ha termelő méhész vagy akkor sem a méhekből hanem az NP pénzekből élsz. Téged nem érdekel mi lesz a méhekkel minden jó ahogy lesz na ebben alapvetően különbözik hozzáállásunk!

Hogy álltok a szervezéssel thiacloprid ügyben, kaptál reggel feladatot papa ehelyett te délben kelsz fel és te beszélsz?

Munkára te mihaszna, most bizonyíthatsz, hogy nem csak a légkört akarod itt rontani!

Aranyos Tóth Zoltán!

Ön is abba a hibába esik, mint az a kopasztott kakaska annak idején, midőn Aurelius barátom nemes arcélét vélte felfedezni az internetes nevem mögött. Szó, ami szó, nagyon kínos volt a dörgedelme. Csak hát nem rám és Aureliusra nézve volt kínos, hanem "az ellenségkutató kiskakas"-ra és az egész Klubra nézve. Még a Klubvezető is majdnem összeráncolta a szemöldökét... Hogy az is egy milyen hülye eset volt... Nem emlékszik?

Most meg ön kezdi... Kezdi ?  Folytatja! Nem érzi, hogy saját magából csinál bohócot ? Mint Dr. Csuja-ökológus-biológus Varjúval kapcsolatban... Az is egy röhej...

Mostanra beláttam, hogy nem tarthatom Önt, Geddekast, Nagyernyeit és a többi érdeklődőt továbbra is kétségek között, ezért elhatároztam, feltárom a személyemmel kapcsolatos publikus adatokat, hátha így képesek lesznek nem a személyemre, hanem a mondanivalómra koncentrálni:

Amennyiben hazudós lennék, azt mondanám:már vártam identitásomat-kereső reakcióját, de hát nem vagyok hazudós.....
Bevallom. nem vártam...

Várta a rossznyavalya azt, hogy kétnaponta előhozakodjanak azzal az "érvvel": "Nem az érdekel, mit mondasz, hanem az, hogy ki mondta, mert arra lennék kíváncsi, kinek a rezidense vagy..."

Mint valószínűleg sejti is, nem én vagyok Bebe, nem én vagyok Pter, nem én vagyok Litterae, mi több, nem én vagyok Kivancsi111, nem én vagyok Varjú, s mint azóta megtudhatta, nem én lennék Aurelius sem....
Mi több, nem én vagyok az IB-EB sem...
Egyszerűen Arisztaiosz vagyok, apám Apolló, anyám Küréné nimfa. Líbiában születtem, a Hórák neveltek fel ambrózián és nektáron. Serdülő korom Biotiában telt....
Érdekelt, s ma is foglalkoztat a földművelés, az állattenyésztés, a vadászat, s nem utolsó sorban a méhészet.
Konyítok valamelyest az orvosláshoz és a jósláshoz is...
Megnősültem, Autonoé-t vettem nőül, gyermekeink Aktaion és Makrisz.

Bevallom, egykor evett a fene a szép nem után, s mikor megpillantottam a szépséges Eurüdikét, miként éppen a Drüaszokkal játszódott a thrákiai virágos réteken, félretéve a vadászatot, Őt vettem üldözőbe....
Ha megállt volna, még ma is boldogíthatná féltestvéremet, a lant- és énekművészt, de a buta liba nem állt meg.... Futtában egy Vipera ammodytes meridionalis-ra hágott szépséges lábacskájával, mely megmarta Őt, s mivel ez a vipera-alfaj a legerősebb mérgű Európában és Kisázsiában, szegény üldözöttem a Hádészba költözött...

Lett is ribillió, az Istenek fene bosszúsak lettek, s azzal büntettek, hogy Paenibacillus larvae fertőzést küldtek szeretett méhcsaládjaimra....

Bántott engem is a dolog, mert ifjonti gerjedelmem miatt nem csak szerencsétlen féltestvéremet tettem boldogtalanná, de az embereknek sem tudtam biztosítani a méz édességének csodáját, ezért anyácskámtól újabb rajokat kértem és kaptam...

Ma már nem kergetek nimfákat és széplábú lányokat a réteken, tisztásokon, patakok mentén, mostanság az tölti ki az életem, hogy néha-néha megosztom a halandókkal azokat az ismereteket, melyek az ő tudástárukból esetleg még hiányoznak.... Nékik ajándékozom soványka gyakorlati tapasztalataimat, s a némi olvasgatással összegyűjtött elméleti ismeretanyagomat is, igyekszem csillapítani a váltóláz okozta hevületüket, halvány lángocskaként szeretném megmutatni nekik az etikus, morális élet szépségeit, segítek meglátniuk az észérvek használatának előnyeit, reménykedvén, hogy ezzel sikerülhet teljesebbé tennem az életüket, egyúttal levezekelhetem ifjonti hevületemben elkövetett bűnömet....
Látja, immár nyitott könyv vagyok önök előtt...

Azt lábjegyzetben közölném: nem érdekel, ki ön, nem érdekel, miből él, nem érdekel, mik a kedvtelései, nem érdekel, kit , kiket kedvel s kire, kikre szeretne haragudni. Számomra egy dolog fontos önnel kapcsolatban, az, hogy mit hoz erre a piacra, milyen a portékája. Ne akarja rám erőltetni, eldöntöm én, vevő szeretnék-é lenni rá. Ne akarjon beszervezni, magam döntöm el, hová, milyen eszme mellé akarok csatlakozni. Ne akarjon elküldeni, ha úgy érzem, nincs itt keresnivalóm, megyek magamtól is. Ne keresse sandán, ki lehetek, mert az az ön számára nem rendelkezik információs értékkel. Ha hasznosítani szeretné mindazt, amit ide hozok, ingyen az öné. Ha nincs rá szüksége, azt sem élem meg tragikusan, én sem tukmálom önre a portékámat, csupán felajánlom: éljen vele vagy álljon odébb a standomtól. Ezért vagyok itt, nem azért, hogy olyanokkal pankrációzzak, akik előre leosztott lapokkal igyekeznek kártyázni. Engem a megváltói hevületük sem érdekel mindaddig, míg nem lépik át az ízléstelenség határát, nem akarják az"ellenséget" megsemmisíteni, míg nem a bosszú- és hatalomvágytól és zsebláztól kezdenek el lihegni. Autonómiámat kényesen őrzöm, csak saját akaratomból és morális meggyőződésem alapján kötök szövetséget, választok barátot, s megyek szembe azokkal, akikkel nem tudok azonosulni.
Ennél nyitottabb könyv már nem is lehetnék...
Igyekszem képbe hozni azzal is, hogy csatolom a rólam készült szobor képét is, bár kissé félve teszem, ismervén Geddekas vizslató érdeklődését a tesztoszteron-szint és a hímtagok méretének tárgyában. Már csak ezen érdeklődése is óvatosságra int, hogy valódi korpuszom képét is csatoljam, nem szeretném kitenni a mi szaktudósunkat a látvány okozta inzultusnak... Igaza van, jobb ha inkább felöltözök...

Üdvözlöm: Arisztaiosz, Apolló és Küréné fia, a vezeklő bűnös, méhek kedvelője...

Re:Hír-les
« Válasz #478 Dátum: 2014. Február 14. 18:32 »
Pedig rengeteget olvasok én is , de labdába sem rúgnák hozzád képest. A munka helyemen is volt egy nővényvédős, a vegyszerekhez nagyon értet, de élvezet volt halgatni. Mindenről lehetet vele beszélni, bár sokan nem kedvelték a sok mondani valója miat. Méhész volt, de már sajnos.  És te tartasz méheket ? Úgy sem foksz válaszolni erre a kérdésre, de úgy képzelem hogy igen.  Űdv. Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #479 Dátum: 2014. Február 14. 18:47 »
Ne képzeld!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.