Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218026 megtekintés
*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Hír-les
« Válasz #450 Dátum: 2014. Február 13. 21:02 »
Üdv.

Jónéhány (20-25) évvel ezelőtt édesapám hordta a helyi iskolába a mézet, ahol mellesleg ő is tanított. Ha jól emlékszem, havonta kétszer. Aztán szépen lassan elkezdtek a rendelések ritkulni, végül teljesen megszűnt kb 10 éve. Azóta, ha jól tudom már nem is kapnak a gyerekek mézet az iskolákban sem és az óvodában sem......:(     Hallottam itt helyben olyan hírt is, hogy kisiskolás korú gyermek még életében nem evett mézet.


Nb18       

Re:Hír-les
« Válasz #451 Dátum: 2014. Február 13. 21:19 »
75 darab laptop. Alsó vagy közepes gépekkel számolva is legalább 10 mikulás. Benne volt ez a pénzügyi tervben, nem hiszem, vagy lehet a KFT-n lesz keresztülvíve? Mindenesetre ennyi számítógéphez már főállású informatikust szoktak alkalmazni cégeknél, nem?

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #452 Dátum: 2014. Február 13. 21:22 »
Igen a pénzügyi terveben benne van!
Ezt megszavaztuk.
Van amit nem, de azt tudjátok.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #453 Dátum: 2014. Február 13. 21:46 »
A minap,amikor egyik kolléganőmmel beszélgettem szóba került az iskolatej.Kicsit elmerengtem rajta,hogy a mi egészséges mézecskénk miért nincs ott valami hasonló konstrukcióban,akár teában,akár kenyérre kenve.Kicsit növelné a hazai mézfogyasztást,ráadásul felnőne egy olyan generáció,amely napi szinten találkozik a mézzel.Nagyon sok gyerek nem jut hozzá és nem azért,mert nem akarják a szülei megvenni...

MÉHÉSZET 2014 februári szám 16. oldal.
Azért jó dolgok is történtek legalább Gyulán, nem csak a zacsit áztatták.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 08:50 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #454 Dátum: 2014. Február 13. 21:53 »
Na most lebuktam,megint nem olvastam a szakirodalmat,pedig benne volt a táskámban,csak hát vártuk a nagykutyákat.  :-[  No,de sebaj,holnap majd pótolom a lemaradásaimat.Addig inkább nem gondolkodom hangosan,nehogy plágium gyanújába keveredjek. ;)
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #455 Dátum: 2014. Február 13. 22:18 »

Javaslom kapcsolódj be a munkába inkább, természetesen mutatkozz be előtte kérlek.

Feltéve ha van bátorságod, nem úgy mint varjúnak.

Én érkezési sorrendben mennék. A teljesség igénye nélkül
-kiskakas
-tyúkocska
-rakodós zotya
-Batka Manó
-Litterae
-Mézengúz
-Szürkeveréb79

Ha az, hogy róluk sem tudjuk kik, nem zavar, akkor az miért, hogy rólam sem  és Arisztaioszról sem tudod?
A kérdés költői, nem fontos válaszolnod. ;)
Azt olvastam itt valahol, valamikor: nem az a fontos ki írta, hanem, hogy mit írt!




Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #456 Dátum: 2014. Február 13. 23:41 »
Zoltán! Ha esetleg megtudod melyik moderátor volt, kérlek tájékoztass bennünket!

Üdv: Jenő

Kivancsi111!

Nagyon egyszerű, ha a kíváncsiság tényleg ennyire furdalja az oldalát: átlép a "ződre", s ott az OMME hírekben kristálytisztán látszik, hogy "Sólyomszem" moderátorunk a tettes.
Nem tudom, mit tervez ezen információ birtokában, gondolom, ezután még jobban haragszik szegény Sólyomszemünkre. Ne tegye, jó gyerek az, csak még fiatalka (alig múlt 4 éves), kár lenne ráripakodnia. ne adj Isten, még vissza találna maradni a növésben az árva...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #457 Dátum: 2014. Február 14. 00:19 »
Varjú!

Sejtem, hogy te ki vagy.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #458 Dátum: 2014. Február 14. 02:08 »
Varjú!

Sejtem, hogy te ki vagy.

És akkor mit tervez?  Beperelné....?

A véleményére, gondolataira kellene inkább fókuszálniuk, nem a személyére. Gondolom az én identitásomat is sejti, de esetemben sem a személy, hanem a mentalitás és a moralitás a lényeges. Persze ha azért roppant kíváncsi valaki arra, hogy Varjú nick alatt ki hoz ide értelmes gondolatokat, akkor megértem, ha szeretnék neki személyesen megköszönni áldozatos munkáját. Ha meg nem megy át az üzenete önöknél, akkor elegendő lehet a nicket ellenségként kezelni, lévén nem az effektív személyt utálják, hanem azt, amit igyekszik képviselni. Én ezért nem is keresem és firtatom görcsösen a nickek mögött álló személyek kilétét, mert csak annak van jelentősége, mit mondott, s nem annak, ki mondta. Értékítéletem már kellően fejlett, a pozitív gondolatok előtt szoktam meghajolni, nem személyeknek hajbókolok. Nem is a személyeket utasítom el, ha nem egyezik a mentalitásunk, mindössze azt a szellemiséget, amit közvetítenek.

Ilyen egyszerű ez...

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #459 Dátum: 2014. Február 14. 06:24 »
Arisztaiosz
Véleményed akkor lehetne valós, ha nem te firtattad volna a másikon, hogy ki kicsoda pl velem kapcsolatban is,
generáltál konfliktushelyzeteket, tettél pejoratív kijelentéseket.   
Ha már így látod ezt a dolgot, nem mennél vissza a barátaid közé, mert úgy látom csak ott vannak barátaid, és ott is feltehetnéd azt amit ide írtál.
Csak hogy láss csodát, a másik oldalon ilyen, és ehhez hasonló véleményekkel vannak azokról akiknek "más a szellemisége". Vagy egyszerűen csak kérdezni szeretnének.
Idézet
Ezt épp te mondod? Itt?
Nézzél már szét a saját szemétdombotokon,ahol a kiskakas kukorékol és fejezd be itt a sz...r keverést.
Megmondtuk már többször Atyának is, nincs itt rá szükség.
Ez nem az a fórum!

Moderátor

Látod, látod ez pont az a "fórum" klub ahol lehet mindenről beszélni, csak ne felejtsük el hogy emberek vagyunk!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 07:02 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #460 Dátum: 2014. Február 14. 07:19 »
Idézet
Ezt épp te mondod? Itt?
Nézzél már szét a saját szemétdombotokon,ahol a kiskakas kukorékol és fejezd be itt a sz...r keverést.
Megmondtuk már többször Atyának is, nincs erre itt  szükség.
Ez nem az a fórum!

Moderátor

Ez így van fent odaát megnéztem. Csak azért, nehogy hiteltelenséggel vádoljanak minket.

Atya!
Én ezt úgy értelmezem, hogy a szarkeverésre nincs szükség, nem rád.
Tehát nyugodtan írogathatsz nekik. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 14. 07:40 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #461 Dátum: 2014. Február 14. 07:24 »
varjú!
Fogok válaszolni, de sajna most el kell mennem.
Addig is szép napot. Igaz nálunk esik.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #462 Dátum: 2014. Február 14. 07:56 »
Varjú!

Sejtem, hogy te ki vagy.

Megsúgom, csak neked, én meg már tudom is ki vagyok. ;D
Egy varjú, aki ugyan szemétdombon nem kapirgál (ezt rangján alulinak érzi, meg aztán a mocsokban való turkálás nem is a hosszú élet biztosítéka, mi meg szeretünk sokáig élni), de sokfelé repked és bár károgása nem szép sok fülnek, azért van annyira bölcs egy öreg varjú, hogy nem ütik el az úton soha nem úgy mint a hülye tyúkokat, ha véletlenül kiszabadulnak a baromfi udvarból.

De ezzel mit akartál mondani, hogy sejted ki vagyok?
Ennek örüljek?
Ettől szomorú legyek?
Ezért féljek?
Erre büszke legyek?

Segíts Mester! ;)
Csak azt ne mond: Te vagy az apám! ::) ;D

Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #463 Dátum: 2014. Február 14. 09:47 »

Kedves Varjú!
Azt írod:
"..a mocsokban való turkálás nem a hosszú élet biztosítéka.."

Nézzük a következő névsort:
A BAYERN MÜNCHEN FUTBALLISTÁINAK FIZETÉSI LISTÁJA
Franck Ribéry 12 millió euró
Mario Götze 12
Philippe Lahm 10
Bastian Schweinsteiger 10
Thiago Alcántara 8
Thomas Müller 8
Manuel Neuer 8
Arjen Robben 7
David Alaba 7
Javi Martínez 6
Jérome Boateng 6
Daniel van Buyten 5
Mario Mandzukic 5
Rafinha 5
Toni Kroos 4.5
Claudio Pizarro 4.5
Dante 3.5
Holger Badstuber 3.5
Xherdan Shaqiri 2.5
Diego Contento 2
Tom Starke 1.5
Pierre-Emile Höjbjerg 1
Látod ezt közkinccsé teszik, nem titkolják! Ez mocsokban való turkálás?
Te hol látod leírva Dr.Ludányi István, Módos Adrienn, vagy Egyed Árpád gázsiját?
Szerinted ez nem tartozik a méhészekre? Nem a mi pénzünkből, a tagdíjainkból kerültek oda?
A pályázatot sem láttuk, ahol ők voltak erre a posztra legalkalmasabbak.
Most úgy tűnik, az IB csinált nekik egy munkahelyet, a mi belegyezésünk nélkül.
Majd utólag megszavaztatják, és bebizonyítják, hogy a Kft. is a méhészek érdekében jött létre.
Mondtam én,hogy angyalok.
Nagyernyei Attila

 

 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #464 Dátum: 2014. Február 14. 09:49 »
Bizonyos értelemben mi vagyunk az apád. Ha nem müködnénk, nem varjú lennél császármadaram.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.