Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218935 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #435 Dátum: 2014. Február 13. 11:04 »
Tisztelt Arisztaiosz!
Szépen alakulnak gondolataid, viszont azon veszem észre magam, hogy csomót kötsz az agyamra.
Próbálj rövidebben, célratörőbben fogalmazni. Különben alakulsz Te is.
Bocsánat. Elfelejtettem megkérdezni Öntől, hogy magázhatom e?
 A Dr. Csuja Úr kijelentés hízelgő, de pejoratív.
Szerintem tiszteljük meg annyival, hogy Csuja Lászlót biológusnak nevezzük.
Én ott voltam Tolnán. Nagyon figyeltem, mert Csuját keményen támadta Dr. Cserényi Péter. A végén látszólag megbékültek.
Kemény szakmai vita dúl az egyesületen belül is. Mindenkitől az okos, értelmes gondolatokat kell felhasználnunk, ahhoz hogy előrébb jussunk.
Tolnán Csuja László nem azt kérte, hogy Ő Tóth Péterrel szemben küzdjön! Sőt ez ellen kifejezetten tiltakozott, szinte kiabált! Ő azt kérte az OMME elnökétől, hogy hívjon össze egy kerekasztal tanácskozást a vitatott témában.
Meg is nevezték a lehetséges résztvevőket.
Dr. Csreényi Péter, Dr. Hegedűs Dénes, Dr. Rusvai Miklós, Dr. Mészáros László, Simon Gergely, Dr. Fendrik Péter, Zóth Péter és Csuja László. Határozottan visszautasította, hogy ő ezért pénzt kér! A méhészek érdeke is azt kívánja, hogy 7 év késés után itthon is beszélgessenek mások is a "néma gyilkosról".
Senki ne gondolja, hogy 2014-ben nem lesz csávázó szerektől méhpusztulás. Mindenki elemi érdeke, hogy ne legyen, mert nem tud termelni. Szerintem buzdítsuk közösen az OMME elnökét, hogy mihamarabb hívja össze ezt a szakmai konferenciát. Na ott kedvükre bombázhatják Csuját, de őt is hallgassák meg!

Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #436 Dátum: 2014. Február 13. 11:47 »
Tisztelt Arisztaiosz!
Hozzászólásod engem nagyon elgondolkoztatott. Talán mondhatom, hogy most élősszőr gondolom azt, hogy valamiért képes leszel a mi, szemszögünkből nézni a dolgokat. El kell mondjam, az írásod második felétől, a  "No, de történt ahogy történt"-től  azt fogalmazod meg amit én látok, és érzek az OMME jelenlegi vezetésével kapcsolatban.
Ennek ellenére, én úgy érzem, hogy segítettem a vezetés munkáját, a közhasznúság tekintetében, melyet ficzpet-tel ( Ellenőrző Bizottság tagja Ficzere Péter) a zöldön hosszasan tárgyaltunk, és a végeredménye az lett hogy az általam felhozott és kitárgyalt lehetőséggel kapcsolatban, egyetértésével, egyetemben igazt adott. Oly annyira, hogy a közhasznúság megtartását az elnök Tolnán ezzel indokolta, és tényként közölte. Számomra, a hír volt az igazi elismerés, még akkor is ha kevesen tudhatják, hogy szerintem közöm volt hozzá.
Másodszori regisztrálásod számomra annyit jelent, miszerint Te kijelentetted, hogy csak akkor vagy hajlandó itt a "megváltó klubban" megnyilvánulni, ha látsz arra esélyt, hogy nem egyéni sérelmek motiválják az itt elhangzottakat.
Nagyon remélem, hogy ez nem taktika, és Te sem ellenségeket keresel, és látsz az itt jelen lévőkben, még akkor sem, ha olykor olykor, nem mindenben egyezik meg a véleményünk.   
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #437 Dátum: 2014. Február 13. 12:59 »
Arisztaiosz!


Látom erőlteted a nem létezőt, mármint Dr. Csuja László méhésztársat nem létező szabadalmaztatott eljárásának eltitkolásával vádolod.

Engedd meg hogy segítsek, először is megnézed a szabadalmi bejelentések között szerepel-e a neve, bejelentésének dátuma, az esetleges nyilvános adatok mint meghirdetés, megadás egyebek és a bejelentett eljárásának neve.

Amennyiben ezzel meg vagy, és találsz szabadalmi bejelentést akkor sem vádolhatod meg míg újdonságkutatási jelentés el nem készül a beadványról ami több hónap.

Ezek szerint elképzelésed sincs az egész szabadalmi eljárásról de veszed a bátorságot és vádolod a másikat.

Látszik mekkora nagy szakmai alapossággal nyúlsz egy-egy kérdéshez, ezek a kiindulási alapjaid vagyis légből kapott hírek.

Terjedelmes írásaid a tudásbeli hiányosságaid pótolják.

Készülj fel alaposan legalább egy-egy témakörből, ha hiányosak az ismereteid

Még egy nagyon fontos dologra szeretnék reagálni folyamatosan a programunkat szeretnétek kihúzni tőlünk, miért mert esetleg nektek még soha nem volt?

Ha átadnánk persze kritizálni jó lenne, vagy egy az egyben pótolni vele a tiétek.

Megkérdezem van-e a jelenlegi vezetőségnek programja a változást követelők lejáratásán kívül?

Elgondolkodtál már rajta ki nézi most is kiskorúaknak az OMME tagjait?

Mindenekelőtt fedd fel kiléted, ha már nyíltan személyeskedsz.

Csak egy kifogást fogadok el ha nincs neved :D





« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. 13:24 írta Tóth Zoltán »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #438 Dátum: 2014. Február 13. 15:00 »
QUQURIQ!

Nem tud válaszolni, IB-n van!

Kiskakas

Re:Hír-les
« Válasz #439 Dátum: 2014. Február 13. 16:01 »
Gondolja, kedves Baromfi?

Kérném, ne értékeljen érdemeimen felül, a múltkor vizionált  kormánytisztviselői státuszom is rendkívül kínos volt a Klubra nézve... Talán kukorékoljon valami mást...

Megnyugtatásként: nem vagyok tagja, s a közeljövőben nem is tervezem, hogy tagja legyek az OMME-nek. Ha netán valami furcsa fintoraként a sorsnak, részben ön fémjelezhetné a jövőben ezt a patinás méhészeti érdekképviseleti szervezetet, akkor csak még erősebb a késztetésem, hogy minél távolabb tartsam magam az Egyesülettől. Az én koromban már nem szívesen keveredik az ember a korpa közé...
Ha nincs ellenére, fogadjon el egyszerűen Arisztaioszként, s igyekezzen koncentrálni a mondanivalómra. Tudom, hogy a tyúkfélék (Galli) agykapacitását ez az óhaj gyakorta meghaladja, de vegye már észre, hogy az ellenség nem az ön hagymázos képzelgéseitől eltérően gondolkodók személyében, hanem az olyan baromfiak  mentalitásában rejtezik, amilyen ön... Ne keressen ellenséget, én már megtaláltam: ön az...

Re:Hír-les
« Válasz #440 Dátum: 2014. Február 13. 16:46 »
Szerintetek nem lenne jobb,ha érdemi vitát folytatnánk ahelyett,hogy félreértelmezett félmondatokon csámcsogunk? Nyugodtan ötletelhetnénk,hogyan lehetne megoldani az ágazatot érintő súlyos problémákat,mivel gondunk az akad bőven.Végeredményben az lenne a fő cél,hogy a méhészeknek jobb legyen.Az,hogy ki húz ki minket a slamasztikából szerintem majdnem mindegy.Nem kellene rejtegetni a jó ötleteket,hiszen a közjó a cél,nem pedig a személyes dicsőség.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #441 Dátum: 2014. Február 13. 19:12 »
Sziasztok!

Átnéztem a méhészfórumra, gondoltam irogatok egy kicsit.

 1 óra és 11 perc elég lett hogy moderáljanak.

EzAz írta:

Ti nem akarjátok megérteni a valóságot, mert függő viszonyba kerültetek.

Egy névtelenül személyeskedő írásait olvasgatni ugyan mi értelme főleg ha tele van bakikkal, és nyáltól csöpögő.



Ezt épp te mondod? Itt?
Nézzél már szét a saját szemétdombotokon,ahol a kiskakas kukorékol és fejezd be itt a sz...r keverést.
Megmondtuk már többször Atyának is, nincs itt rá szükség.
Ez nem az a fórum!

Moderátor


"Csak jelzem 1 óra és 11 perc elég nektek hogy moderáljatok, ti betegek vagytok!

Idegbetegek!" végül is így köszöntem el tőlük.

Persze azonnal törölték..

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #442 Dátum: 2014. Február 13. 19:26 »
Sok mindenben igazad van, de azt azért nem kellene elfelejteni, hogy csak látszólag érdeklik a vezetést a  véleményeink. Példának okáért, megkérdeztek téged, hogy ki fizethetnek  az elnöknek, majdnem 4millió nettót, a közpénzből?? De az alelnöknek is felhatalmazás nélkül utaltak lóvét. A szabályokat ők betartatják velünk, szerinted ők betartják?? Akkor buzdítanak ötletelésre, mikor már meghozták a döntéseket, és kiderült, hogy nagy a gáz. Azt mondják, majd legközelebb arról kell szavazni, hogy helyesen cselekedtek-e. Szerinted, nem így szeretnék legalizálni a törvénysértést. De akik mellettük szavaznak, így azt is belerántják a katyvaszba.
Én úgy látom, ez csak látszat politika a méhészek felé. Semmiben nem történt érdemi előrelépés.
Szerinted, nem olcsó trükk most venni az elnököknek laptopot. A tolnai szeánszon, egy méhész kolléga, aki nem mellesleg IB tagságra is jelölve volt, azt mondta ott mindenki előtt, hogy ha valaki bekapcsolja neki a számítógépet, és megnyitja a levelezést, akkor a leveleket eltudja olvasni.  Ez vicc!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #443 Dátum: 2014. Február 13. 19:29 »
Zoltán! Ha esetleg megtudod melyik moderátor volt, kérlek tájékoztass bennünket!

Üdv: Jenő

Re:Hír-les
« Válasz #444 Dátum: 2014. Február 13. 19:34 »
Ehhh... ne menjünk már le a zöld fórum szintjére, és főleg ne cibáljuk át ide az ott megjelenteket vagy meg nem jelenteket...!
Én azt mondom, mindenkinek van itt helye, aki értelmeseket ír, hívják akárhogyan is, és viselkedjen akárhogy is a másik fórumon. Fogadjunk mindenkit aszerint, hogy itt mit "mutat", és ne foglalkozzunk azzal, hogy "odaát" mi zajlik (akit meg érdekel, hogy ott mi megy, az rendezze ott...).
Én személy szerint mindenki írását szívesen elolvasom aztán végiggondolom, mert minden "hozzászólásban lehet valami" - pro vagy kontra. Ráadásul a vitát pont a nézetkülönbségek viszik előre.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #445 Dátum: 2014. Február 13. 19:38 »
Tóth Zoli!
Sem ott, sem itt nem példálóztam senkivel, de úgy látom, én mély benyomást tettem rájuk.  Én az üzengetésnek nem vagyok híve. Mindig átmentem ha akartam valamit.  Vajon miért velem példálóznak?
 
 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #446 Dátum: 2014. Február 13. 19:41 »
Ez a laptop história szerintem mézes madzag.
Szerintem ez sem lett igazán átgondolva./szervizelés,vírusírtás , internetkapcsolat/ Szerintem ez akkora költség,hogy ehhez is küldöttgyűlési hozzájárulás kell. Szépen lehet ezzel kampányolni, mert jól hangzik, de látható a honlapon is hogy oda is csak fél információk kerülnek fel, főleg az egyesületi életről, IB vagy EB ülés.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #447 Dátum: 2014. Február 13. 20:07 »
Sziasztok!

Csak gondoltam kipróbálom hogyan reagálnának ők az Arisztaiosz féle jelenségre a helyünkben.

Nem jól és csupán 1 óra 11 percig tűrték el.

Ezek után mi kötelesek vagyunk Arisztaiosz sértegetéseit tűrni? Szerintem nem.

Egyébként már a moderálást is átmoderálták úgy látom, és azóta is a szerzői jog és a szabadalom közötti különbséget próbálják felfogni.

Ez teljesen kiverte náluk a biztosítékot.

Arisztaiosz gondolom most villámgyorsan próbálja bepótolni a hiányosságokat szabadalmi jogot tanul :D
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. 20:15 írta Tóth Zoltán »

Re:Hír-les
« Válasz #448 Dátum: 2014. Február 13. 20:29 »
Sziasztok!
Ma és tegnap igen jó napom volt!
Komoly emberekkel állt módomban csevegni.
Elsőként volt tanító mesteremet látogattam meg. Egy perc alatt méhészkedtünk, és rögtön azt vágta a fejemhez, hogy ugyan olyan makacs vagyok ,mint amikor megismert.

Második telefonom Buchinger György salgótarjáni méhészhez szólt. Vele rendszeresen beszélgetek, tetszik a szókimondó stílusa. Amikor Baranyában voltak méhei,én néztem meg sokszor a családokat, és így adtunk egymásnak "szaktanácsadást" hogy  mikor mit kell csinálnunk. Néhány év óta méheivel, a régi telephelyemen kezdi a tavaszt.
Ha valaki nem tudná, Ő az OMME első elnöke! Ez éppen az idén 30 éve! Akkor a méhészek még szakemberekre bízták az egyesületünket. Hiába változik a világ. Most a duma is elég.

Legkellemesebb telefont Erdélyből kaptam. Böjte Csaba testvér keresett. Március 8-án Pécsre fog jönni.
Egy Baranya megyei kis faluban élő méhészházaspár szeretne a méhészetükbe, fiatal felnőtt segítő kezeket.
Dévai árvákra gondoltak. Csaba Testvérnek tetszik az ötlet, de szeretne ellátogatni a méhészetbe is.
Reményeim szerint a Méhészet szaklapban olvashattok majd róla.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Janibátyának üzenem, hogy az OMME elnökének telefonon én is pedzegettem, hogy ezek kampány számítógépek lesznek,az elnököknek. Most 75 darab kerül kiosztásra!
Válasza. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Magas az Euró, várunk egy kicsit. Szerintem pont az OV előtt egy héttel lesz lent az árfolyam, hogy nekik ezzel fent legyen a népszerűségük. Jónak tartom, szükség van rá, de olcsó trükk.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Másik esti gondolatom.
Azzal érvelt Dr. Cserényi Péter mindkét elnökök találkozóján, hogy nézzétek meg milyen jót tett a konkurens lap a Méhészetnek. (Mondjuk szerintem  nem konkurens, mert az egyiket ha akarom megveszem, a másikat meg belecsempészték a tagdíjamba.)
Lássuk be, igaza van! Jót tett az ősi szaklapnak a harc. Még akciózik is a Méhészet.
Nézzük nekik jót tettünk a folyamatos szurkálásainkkal?
Hát persze! Soha ennyi IB, EB még nem volt az OMME történetében. Úgy dolgoznak mint az angyalok.
Bizonyítani akarják, hogy mi csak vádaskodunk, közben ők megszakadnak értünk.
Ezzel kampányol az OMME elnöke. Mi pedig folyamatosan mondjuk, hogy nem ez a baj velük!
Hanem az, amit az előttem hozzászólók jó rég óta feszegetnek.
Rengeteg szervezeti, működési szabálytalanságot vétenek.
A legújabb balhét még nem is említettem. Gyártják folyamatosan.
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. 20:34 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #449 Dátum: 2014. Február 13. 20:44 »
A minap,amikor egyik kolléganőmmel beszélgettem szóba került az iskolatej.Kicsit elmerengtem rajta,hogy a mi egészséges mézecskénk miért nincs ott valami hasonló konstrukcióban,akár teában,akár kenyérre kenve.Kicsit növelné a hazai mézfogyasztást,ráadásul felnőne egy olyan generáció,amely napi szinten találkozik a mézzel.Nagyon sok gyerek nem jut hozzá és nem azért,mert nem akarják a szülei megvenni...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”