Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223371 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #420 Dátum: 2014. Február 11. 19:04 »
Szia Jani bátya!
Pongrácz Attiláéknál most van a küldöttgyűlés.
Ma szavaznak arról, hogy támogatják e a visszahívási kezdeményezést.
Utána Csuja tart előadást.
Állítólag Lászlóffy Zsolt már jelezte, hogy nem hallgatja meg kollégáját.
Ez a jelenlegi IB hozzáállását tovább bizonyítja. Náluk okosabb a földkerekségen nincs.
Nektek nem unalmas ez már?
Üdv:Attila


Re:Hír-les
« Válasz #421 Dátum: 2014. Február 12. 14:24 »
Kiváncsi Fáncsi!
Azt ne te mond már meg itt nekem, hogy mikor hallgassak!
Ezt írtad:
Idézet
Komoly mentorod van  :o ha nem is olvas. Vak vezet világtalant

Én erre reagáltam.
Az, hogy te olyasmiket tudsz, amiket én nem, az egy dolog.
Hidd el én is tudok olyasmiket, amit te nem, de ettől még nem írok ide azért fél mondatokat (gondolatokat) hogy utána téged lehülyézhesselek, hogy nem tudsz te semmit!

Bizony Varjú, nem tudsz Te semmit, csak kötekedni. Amit hallasz itt, abból próbálsz rombolni. A hírekből rossz következtetéseket vonsz le, de ilyen emberek is vannak. Mint a szőke nő a viccben:

- Igen, húsvét egy keresztény ünnep. Jézust a rómaiak halálra ítélték,
keresztre feszítették, majd a holttestét egy barlangba tették.
- Jól van lányom. Látom, tudod a választ. Nos, fejezd be a történetet.
- Öööö... Aztán Jézus minden évben kijön a barlangból, és ha meglátja a
saját árnyékát, akkor visszamegy és még soká nem lesz tavasz...

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #422 Dátum: 2014. Február 12. 14:58 »
Nem rombolok én semmit, Molnár Jenő! Csak te sem szereted, ha bármiben is valaki ellentmond neked, ugyanúgy mint a Tóth Zoltán.
De nyugodtan olvasd el mit írtam neki a másik topikban.
Azt olvastam itt, hogy az "új" demokratikus vezetéssel az OMME a méhészeké lesz.
Ha ennek a vezetésnek a születésénél ilyen diktatórikus beállítottságú emberek bábáskodnak, akkor nekem már erősek a kétségeim! ::)
Láttál-e már karón varjút?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #423 Dátum: 2014. Február 12. 15:34 »
Léci varjú.
Csak nekem, hogy senki meg ne hallja, sorold fel azoknak a diktatórikus beállítottságú emberek nevét, akik szerinted bábáskodnak az új OMME vezetésének megszületésénél.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #424 Dátum: 2014. Február 12. 15:44 »
Az egészet olvasd el újra, amit írtam.
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #425 Dátum: 2014. Február 12. 16:54 »
Varjú!

Nekem nem mondott ellent senki. Viszont amikről Te beszélsz, annak gyakran az alapja, hogy van egy hír, amelyet a saját elképzelésed szerint tálalsz. Mindegy miként volt, de akkor is.
Látod Te tudod ki vagyok. Ha mi is tudnánk rólad valamit, akkor bizonyára nem lennél ilyen bátor, és sokkal szerényebben kérdeznél, illetve ha megmagyarázzák, azt komolyabban vennéd. Gyáva ember megbújva -ok nélkül- könnyen rázza a repedtajakosak családjába tartozó Chattanárium Pofonidist, népi nevén, Pofonfát. ???

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #426 Dátum: 2014. Február 12. 18:14 »
Nocsak!
Itt is pofonnal fenyegtőzés van?
Ne vegyünk már át ilyen elítélendő viselkedési formákat a túloldalról!
Bár lehet ugyanígy gondolkodnak azok is a kiskakasról?

Tényleg: róla mi a véleményed?
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #427 Dátum: 2014. Február 12. 22:06 »
Sziasztok!
Kéréssel fordultam az OMME Weblap szerkesztőjéhez.
Kértem,hogy az OMME honlapján szereplő decemberi Méhészet számát cserélje le, mert 2014. február van már!
Az OMME-ban megállt az idő,vagy valami más oka van?
A  februári szám címlapján látható nekem jobban is tetszik. Szinte naponta, élőben látom.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #428 Dátum: 2014. Február 12. 23:24 »

Kértem,hogy az OMME honlapján szereplő decemberi Méhészet számát cserélje le, mert 2014. február van már!
Az OMME-ban megállt az idő,vagy valami más oka van?Nagyernyei Attila

Az én olvasatomban az OMME-ben nem megállt az idő, hanem kicsinyég előbbre jár: decemberben kaptuk a januári számot, s januárban a februárit. A Méhészetet pedig nem gondolom, hogy feltétlenül az OMME-nek kellene népszerűsítenie honlapján, hiszen rendelkezik egy kitűnő saját szaklappal, mely ráadásul minden OMME taghoz jó időben, még a Méhészet előtt eljut. Én is előfizettem rá -nem lévén OMME tag- s nyugodtan merem állítani: nem volt rossz befektetés. Annak az ismertetője pedig korrekten olvasható a honlapon.

Én bölcs előrelátásként értékelem az OMME lap megjelenésének előrehozott időpontját, miként a közmondás is szól: "Kétszer ad, aki gyorsan ad."

A cikkekbe, azok szakmaiságába viszont nagyon nehéz belekötni, bár miként olvastam, Verebünk egykor tett erre kísérletet, de miként a történésekből látható, a mértékadó madaraknak menet közben sokkal fontosabb dolga is akadt, mint a "nagyérdeműt" támogatni abban, hogy megfelelő forradalmi szemlélettel tallózzanak a szakmai cikkek között. A magam részéről viszont szívesen értékelném szakmai és nem a megjelenési időpontra kihegyező szempontból a Méhészet c. szaklapunkból azon cikket, melyet a mi kedvelt és közszeretetnek örvendő Baldavári méhésztársunk adott közre nyárfa témában. E cikk tűélesen rávilágított, miként nem szabad megközelíteni egy kérdést, ha az embernek az indulatokon kívül semmilyen más eszköz nem áll rendelkezésére. A Klub szempontjából nem lehet dehonesztálóbb, mint ha egy "mértékadó" prominense -aki ráadásul a Magyar Méhészeti Nemzeti Program ajánlott szakelőadójaként is hivatást érez a méhész-közvélemény és szakmaiság formálására- ilyen cikkhez adja a nevét. Sajnos szakmai szempontból a cikk értékelhetetlen, nélkülözi a tájékoztatáshoz szükséges alapvető ismereteket is, mindössze szerzőjét minősíti, sajnálatos módon negatív értelemben. A szerzőnek el kellene gondolkodnia, hogy ennyi blődség  után bocsánatot kellene kérjen a méhésztársadalomtól és a Klubtól, mert az a tájékozatlanság, amit megvillantott a cikkben, csak ilyen lépése után lehetne tolerálható. Nem megbocsáthatót mondtam, hanem tolerálhatót, s e tolerancia kizárólag az akác féltésére irányuló hevületének láttán körvonalazódott bennem. Szerintem Baldavári méhésztársnak e tette után nem marad más lehetősége, mint lemondania, s elvonulnia egy csöndes sarokba, némán szégyellvén magát. Apropos, szeretném megkérdezni Litterae és Geddekas fórumtársakat is annak kapcsán, hogy mostanában miként vélekednek Baldavári kolléga buckfast-méhet ismertető és népszerűsítő előadásának ügyében, mely előadást az OMME mint ajánlott, ismeretterjesztő szakelőadást,  továbbra is a Magyar Méhészeti Nemzeti Program keretében finanszírozott előadásként ajánl az ismeretek iránt vágyat érző méhésztársadalom számára. Gondolom, a két megszólított klubtag segít nekem feloldani azt az ellentmondást, mely bennem a hatályos jogszabályok, a szakelőadás és az OMME támogató magatartása között feszül. Ha valamit feszegetnünk kellene, ajánlanám Baldavári méhésztárs buckfast-méhet népszerűsítő előadása  támogatását górcső alá venni, abban lehet igazi hiátusa az OMME-nek. Furcsállom, hogy ez kevesekben merült fel, noha egykor habzó szájjal tiltakoztak az OMME ilyetén magatartása ellen.

Lehet, hogy valóban itt az ideje a váltásnak...? Szerintem szavazzuk meg!

Re:Hír-les
« Válasz #429 Dátum: 2014. Február 13. 00:20 »
Apropos, szeretném megkérdezni Litterae és Geddekas fórumtársakat is annak kapcsán, hogy mostanában miként vélekednek Baldavári kolléga buckfast-méhet ismertető és népszerűsítő előadásának ügyében........


Eddig mindössze 18 hozzászólásom született ezen a fórumon. Végtelenül sajnálom, hogy pont ez az egy kerülte el a figyelmét. Íme:
Sokáig tartott a buli. A bucfast bulit nagyon gyorsan el lehet  felejteni! Most szóltam utoljára.


Egyébként, aki nálam többet tett a Buckfast méhek magyarországi tartását, illetve az ezt tiltó jogszabályi környezet szembeállítása területén, azzal szívesen megismerkednék. Bizonyára a mai napig olvashatóak a zöld  fórumon is az ilyen irányú hozzászólások. Az idézett legutóbbi szösszenetem -bocsánatáért esedezem- de, csak hat napos. Csak a tények kedvéért elmondom, hogy privátban erre a zöld fórum egyik moderátora hívta fel a figyelmemet......, talán ott sem annyira népszerű, mint gondolja.

Az emberi részéhez annyit azért hozzátennék, hogy én mindig át tudtam menni a másik csapat táborába is, s nem csak azért, mert száz kiló a versenysúlyom, hanem azért is, mert mindenkiben az embert láttam. Itt sokkal szűkebb kört kell tisztelnie, a méhészeket. Minden méhészt. Van még mit tanulnia....
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. 00:36 írta Litterae »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #430 Dátum: 2014. Február 13. 00:20 »
Az egyesületi Méhészújság még csecsemő és úgy látom, hogy egyelőre fiókban porosodó cikkek frissítése jellemzi. Illetve ha kell akár 4 oldalt is birtokolva Tóth Péter szócsöve. Jó lenne, ha Cserényi úr és Tóth Péter nem előítélet alapján válaszolna cikkeimre, hanem értő olvasással elemezné az általam írottakat és arra reflektálnának ami azokban van. Cikkeimben igyekszem tömören megfogalmazni gondolataimat, hogy egy oldalba beférjen, így hagyok helyt a más véleményeknek is.

A buckfast méhről és hatásáról számos alkalommal kifejtettem véleményemet, többek között ezen a fórumon is. Tessék elolvasni.

A nyárfa szerepével kapcsolatban Arisztaiosz kritikája értékelhetetlen, hiszen tényszerű kritika helyett csupán pocskondiázást kapott Baldavári úr. Ilyen kritikára ez a fórum nem vevő. Kérem Arisztaiosz urat, hogy rövidítse le hozzászólását, vagyis törölje a pocskondiázást és írjon tényszerű kritikát. Ha ezt nem tudja Arisztaiosz megtenni, akkor kérem a moderátort, hogy bátran rövidítse meg Arisztaiosz hozzászólását annyira, hogy a maradék ne legyen sértő.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #431 Dátum: 2014. Február 13. 01:53 »
Tisztelt Geddekas!

A nyárfával kapcsolatos cikkre a Méhészetben a szakmai választ megadta Csiha Imre méhésztárs, jómagam csak a Baldavári cikk nyomán bennem ébredező emócióknak adtam hangot, a szakmai álláspontom részletes ismertetése nélkül. Nem vélem sértőnek, amit leírtam, minden szóért vállalom a felelősséget. Javaslom, olvassa el a két cikket, s láthatja, az ERTI szakembere eléggé apró darabokra szedte Baldavári méhésztárs cikkét, s ha azt írtam, hogy az a cikk elgondolkodtató, akkor azt nehéz cáfolnia. Arra meg tisztelettel megkérném, érvek híján ne fusson a moderátor szoknyája alá, ha véleménye eltér az enyémtől, írja le azt, s cáfolja meg az enyémet.
Nem vitatom el öntől azt a jogot, hogy egyes személyekkel szembeni érzésein változtasson, azt sem vitatom, hogy miként az idők, változhatunk mi is, s e változások a régen ellenszenves tevékenységet folytató személyek megváltozott megítélésében is manifesztálódhat. Az az ön dolga, hogy érdekei mentén meggyőződésén miként változtat, de ezt önnek kell megélnie. Nincs könnyű helyzetben, hiszen amit régen a buckfast-méhvel és terjesztőivel kapcsolatban leírt, az ma is olvasható, s hiába rántja elő az újabb verzióját, a leírtakat meg nem történtté már nem teheti. Az sem gond, ha változott a véleménye, szíve joga véleményének megváltoztatása. A gyakori változtatás viszont nem teszi hitelesebbé. Merje felvállalni magát, hiszen Bebe, Pter, Margita stb. is ön volt egykor, s ezt ön sem képes letagadni. Lám, még a mottója is az egykori Bebét idézi... Látszik, sokat változott azóta...
Cserényi Péterrel és Tóth Péterrel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy mindaddig, míg ön vagyoni értékű szellemi termékként kezeli az ön kutatási eredményeit, addig a nevezett személyek bármilyen támadása egyszerűen csak személyeskedés, mely nem szakmai érveléssel, hanem a célszemélyek személyiségi, jó hírhez, becsülethez való jogának módszeres csorbításával egyenlő. Javaslom, ne járjon tovább ezen az úton, bármennyire is fontos önnek, hogy az ön útjában álló személyeket minden eszközzel igyekezzen megsemmisíteni. Érveljen szakmai síkon, ne az antipatikus személy hímtagjának méretével és tesztoszteron-szintjével. Emlékeim szerint ön is rendkívül kényes, ha úgy érzi, hiátusainak taglalása került szóba. Igyekszem olyan szövegkörnyezetben válaszolni önnek, hogy ennek még az árnyéka se vetülhessen rám, cserébe nem kérek egyebet, mint hogy szakmai érvek híján ne vegye elő a személyeskedést, ne igyekezzen személyében megsemmisíteni senkit, hanem vállalja föl önmagát, motivációit és azt a tényt, hogy ön sokak szemében éppen azért hiteltelen, mert rendkívüli rugalmassággal képes megváltoztatni álláspontját, ha pillanatnyi érdeke úgy kívánja. Szívesen revideálom ezt az állításomat, ha szívós munkával hitelessé válik. Addig meg inkább kerüljük egymást, ha nincs a másik számára érdemi mondanivalónk.

Re:Hír-les
« Válasz #432 Dátum: 2014. Február 13. 07:30 »
Arisztaiosz!

Tisztán látszik érkezésed célja, megpróbálni demoralizálni bomlasztani a fórumot és tagjait.

Egyetlen értékelhető, értelmes hozzászólást nem olvastam még tőled sem.

Ellenben kritikai észrevételed az van bőven.

Próbálj meg tárgyilagos lenni, ezek a túlmagyarázott mondatok bennem a szegénység látszatát keltik.

Tudod sok beszéd, szegénység!

Javaslom kapcsolódj be a munkába inkább, természetesen mutatkozz be előtte kérlek.

Feltéve ha van bátorságod, nem úgy mint varjúnak.


Re:Hír-les
« Válasz #433 Dátum: 2014. Február 13. 07:35 »
Kedves Arisztaiosz!
Szerintem privátban folytasd Csujával.
Ez a kettőtök közötti kibékíthetetlen szembenállás méltatlan a Méhészklub színvonalához.
Kérlek, itt a nyilvánosság előtt szakmai síkon vitázzatok, hogy ki mint látja másképpen.
Annyi megjegyzésem van,  hogy Tolnán Csuja kijelentette, nem pénzt kér a minitorig mintavételi módszerének kidolgozásáért,hanem egy nyílt párbeszéd keretében, szeretné ezt közkinccsé tenni.
Erre ígéretet kapott az OMME elnökétől.
A magánvéleményem viszont  a témában,hogy az OMME vezetői nem vettek részt a 8 ország méhészeinek tartott,úgynevezett csávázó szer konferencián,pedig e-mailben meghívót kapott az OMME elnöke is, valamint én is bejelentettem az OMME tavaszi küldöttgyűlésén. Ez a hozzáállás számomra elfogadhatatlan. Legalább hallgassák meg nemzetközi szakemberek véleményét is. Vagy ennyire okosak?
Azért mert a porba dugják a fejüket, attól még a probléma nem oldódott meg Magyarországon.
Köszönöm megértésed.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #434 Dátum: 2014. Február 13. 10:15 »
Tisztelt Nagyernyei Attila!

Sajnálom, ha a hozzászólásomból nem ment át a szakmaiság igénye, ígérem, a jövőben még erősebben törekszem arra, hogy nyilvánvalóvá váljék: a szakmaiság az, ami motivál, ha fórumozok. Dr. Csujával kapcsolatban sem személyes okok motiváltak, mint újonnan átjöttnek, nekem azon hozzászólásai nyomán támadt az az érzésem, hogy nem óhajtja megosztani a közméhészekkel kutatásai eredményét, melyet ide leírt. Érveléstechnikai szempontból helyesebb lenne állításom alátámasztására beidézni a hivatkozott hozzászólásokat, de miután azok a Klub felületén olvashatók, a tárhely kímélése érdekében nem teszem. Sajnos nekem nem igen esik útba Tolna, így nem volt módom meggyőződni arról, hogy Dr. Csuja menet közben esetleg revideálta álláspontját, hiszen nem voltam ott, de valójában nem is az érdekel, hogy milyen vitafelhívással élt az OMME e kérdéssel foglalkozó prominensei felé, hanem azt éltem meg szomorú szívvel, hogy a méhészközösség tagjai előtt nem akar "idő előtt" megnyílni. Sajnos az OMME ügyvivői testületének, szakembereinek álláspontja akár megváltozik Dr. Csuja kutatómunkájának eredményeit látva, akár továbbra is ragaszkodnak a saját álláspontjukhoz, az a közméhész szempontjából momentán indifferens, hiszen a közméhész nem tudományos hipotézisekre kíváncsi, mindössze méhei egészségét óvná az árva. Őket nem lenne szabad a vagyoni értékű szellemi termék óvásának igényével sötétségben tartani, hanem minden lehetséges fórumon kötelessége lenne a Dr. Úrnak közkinccsé tenni eredményeit, melyekre hosszas kutatómunkával  jutott, hiszen deklaráltan azért csatlakozott ehhez az ügyvivő testület-váltási mozgalomhoz, mert késztetést érzett segíteni a szakmai kérdések útvesztőjében tévelygő mezei méhészek felemeléséhez. Még a régi Klubon leírta, hogy 2008 óta szeretne kutatómunkájával hozzájárulni a környezetterhelés és méhegészségügy problémáinak feltárásához, s nehezményezte, hogy arra a szűk látókörű ügyvivői testület mindezidáig nem volt vevő. Furcsállom, hiszen akkor még nem is a jelenlegi elnök szava döntött a kérdésben, azt viszont nehezen vagyok képes elfogadni, hogy egy olyan nagy formátumú, ízig-vérig méhész, mint Bross Péter, aki oly sokat tett hozzá a méhészeti érdekérvényesítés ügyéhez, nem volt képes felismerni Dr. Csuja kutatómunkájának értékét, a méhészeti ágazatot felemelni képes voltát. No, de történt, ahogy történt, nekünk most talán nem is visszafelé, hanem előre kellene tekintenünk, s okos, szakmaisággal átitatott, hiteles programot kellene adnunk a méhészeknek. Sajnos, azt sem lehet úgy, ahogy azt Tóth Zoltán képviseli a Klubon, a méhész akkor tud magáévá tenni egy eszmét, ha az neki szól, s az ő értékrendje, érdeke mentén kerül megfogalmazásra. Nem vagyok képes belátni, hogy bárki is szívesen csatlakozna egy ügyhöz, ha azon ügy sarkalatos pontjait nem ismerheti meg. Nehéz egy zászló alá felsorakozni, ha nem tudjuk, mi van a zászlóra hímezve, s kik azok, akik hordozzák azt a zászlót. Be kellene látnunk, hogy a mezei méhész nem éretlen, legfeljebb értetlen; értetlenül áll azon tényt szemlélve, hogy az a "csapat", mely az ő tevékeny hozzájárulását = voksát kéri elképzelései keresztülviteléhez, az a "csapat" őt igyekszik homályban tartani a csapat programja és a programadók személyének tekintetében. Felnőttnek, nagykorúnak kellene tekinteni a méhésztársadalmat, s ha a deklarált jobbítási szándék zászlaja alá szeretnénk terelni őket, hiteles személyek hiteles programját kell eléjük tárni, megadván a lehetőséget, hogy magukénak érezhessék azt a programot, s azonosulni tudjanak azon program kidolgozóival. Ezt kukorékolva, csipogva, esetenként hápogva-gágogva, bégetve és röfögve is elő lehet adni, de nem a hőbörgés és a "karaktergyilkosság" teszi hitelessé a változást szorgalmazókat, hanem az arcuk és programjuk. Ezért kellene hálás szívvel fogadni, s nem ellenséges megnyilvánulásként értékelni Varjú kolléga szolid és szellemes intelmeit, mert ostoba ellenségkeresés helyett ideje belátni, hogy nem ledorongolással, hanem bölcs érvekkel lehet meggyőzni a másikat. Sajnos, e témában a Klubtagság egy részének még komoly hiátusai vannak, s felhívnám a figyelmet, hogy ez a mentalitás taszítja azokat, akik belátják és igénylik is a szemléletváltás szükségességét, az érdekérvényesítési "váltógazdálkodást". Nem jó úton jár, aki ezeket az embereket ellenségként kezeli, beléjük fojtja a szót, ahelyett, hogy empátiával képes lenne elgondolkodni azon: az ezen emberekből összeálló  tömeg dönti el, melyik csapatnak szavaz bizalmat, mely csapat programját érzi magáénak, s mely csapat vezetőit látja hitelesnek. Magyarán: nem ellenség az, aki rávilágít a hibákra, hanem olyan igaz barát, ki "érted haragszik, nem ellened"...
Ezért vagyok én is ismételten itt, és bár nem várom, hogy bárki is Te Deumot mondjon érkezésem láttán, de kérném, a fent vázolt szempontjaimon gondolkodjon, gondolkodjanak el, s ne a zsigeri elutasítással reagáljon,  reagáljanak, ha valaki módszereikkel szemben ellenkező véleményének ad hangot.