Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223448 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #390 Dátum: 2014. Február 09. 08:14 »
Remélem, hogy nem sokáig fognak ezeken nevetgélni. Cserényi Péter viszont soha nem fogja elhinni, hogy ezek az újfajta mérgek alattomosan, nehezen kimutatható módon de pusztítják a méheket is.
Kidolgoztam a mintavétel módszertanát amivel ezekre a mérgekre és a méhekben is rá lehet találni. Ha megkapom rá a lehetőséget, akkor be is fogom bizonyítani kint a szabadföldi körülmények között gyüjtött mintákból.

A napraforgó 100-110 napra virágzik a vetéstől számolva, viszont a neonikotinoid lebomlása 148 napnál még csak 50 %-os.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. 08:20 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #391 Dátum: 2014. Február 09. 10:38 »
M A G Y A R K Ø Z L Ø N Y  2011. ëvi 6
 
III. FEJEZET
A CIVIL SZERVEZETEK FELETTI TØRVËNYESSËGI ELLENŐRZËS
 
3. Az ügyësz ës a bíróság intëzkedësei
 
11. § (1) A civil szervezet működëse felett az ügyëszsëg  az e törvënyben, valamint a Ptk.-ban meghatározott
eltërësekkel  az ügyëszsëgről szóló törvëny rendelkezësei szerint törvënyessëgi ellenőrzëst gyakorol. A
törvënyessëgi ellenőrzës nem terjed ki az olyan ügyekre, amelyekben egyëbkënt bírósági vagy közigazgatási
hatósági eljárásnak van helye.
(2) A törvënyessëgi ellenőrzëst gyakorló ügyësz ellenőrzi, hogy a civil szervezet
a) belső (önkormányzati) szabályzatai, illetve azok módosításai megfelelnek-e a jogszabályoknak ës
a lëtesítő okiratnak,
b) működëse, határozatai, a legfőbb szerv döntësei megfelelnek-e a jogszabályoknak, a lëtesítő
okiratnak vagy az egyëb belső (önkormányzati) szabályzatoknak.
(3) Ha a civil szervezet működësënek törvënyessëge máskëppen nem biztosítható, az ügyësz törvënyessëgi
ellenőrzësi jogkörëben eljárva keresettel a bírósághoz fordulhat. A bíróság a keresetet megvizsgálja ës
szüksëg esetën
a) megsemmisíti a civil szervezet bármely szervënek törvënysërtő határozatát, ës szüksëg szerint üj
határozat meghozatalát rendeli el,

b) a működës törvënyessëgënek helyreállítása ërdekëben összehívja a legfőbb szervet, vagy határidő
tűzësëvel a törvënyes működës helyreállítására kötelezi a legfőbb szervet, ës minderről ërtesíti a civil
szervezetnël választott felügyelő szervet is,
c) ha a törvënyes működës nem állítható helyre vagy a b) pont szerinti határidő eredmënytelenül telt el,
a civil szervezetet megszünteti.
(4) A bíróság az ügyësz keresete alapján feloszlatja az egyesületet, ha annak működëse vagy
tevëkenysëge a 3. § (3) bekezdësëbe ütközik.

(5) A bíróság az ügyësz keresete alapján megállapítja az egyesület megszűnësët, ha az legalább egy ëve nem
működik, vagy tagjainak száma a Ptk. 61. § (3) bekezdësëben meghatározott legkisebb lëtszám alá csökken.
(6) A civil szervezet  feloszlatása, megszüntetëse vagy megszűnësënek megállapítása esetën  a
nyilvántartásból való törlësről rendelkező bírósági határozat jogerőre emelkedësënek napjával szűnik meg.
(7) Az ügyësz a civil szervezet szervënek törvënysërtő határozatának megsemmisítësëre a (3) bekezdës a)
pontja szerinti keresetlevelet a határozat meghozatalától számított egy ëven belül nyüjthatja be.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. 10:48 írta Tóth Zoltán »

Re:Hír-les
« Válasz #392 Dátum: 2014. Február 09. 11:10 »
Sziasztok !  Úgy látom hogy itt még kőzelsincs vége a munkátoknak. A felső vezetés valami véget, / ki is mondta  ?/ húzigálja a mézes madzagot. Ha én megkapnám ezt a munkát, mondjuk az elnőkséget. Nem érdekelne hogy mit mondanának az alattam levők. Mert nem érdekem ! Szeretnék  én is tőbb bevételt a zsebembe, bármien áron . De ez csak álom marad ! Némelyik vezető akkora  mar........  . Nem jut el a pici agyáig ,ha a munkásaimat jól tartom , védem  és  megteszek mindent hogy jól érezzék magukat . Sokkal jóbban teljesitenek, és  még a bevételem is nagyobb lesz. Nem értem miért jó az, ha morgás jőn  innen-onnan . Hirtelen  haragú vagyok  én is, de az értelmes beszédre  meg hajlok,de ellőte még morgok  egy kicsit. A méhekért dolgozunk mindanyian nem ? Nincs helye semmi féle hátba támadásnak ,szemétségeknek !!  A méreg, és a betegség nem válogat ! Miért szégyen átvenni országoktól a jó példákat ? Lépten nyomon azt hallani , túl sok a méhecske az országban. Biztos ? Gondoljunk a mérgezésekre. Amikor beléptem az eggyesűletbe, gondoltam a méhekért vannak. Egy nagy fenét !! Azért vannak még normális és jó érzésü méhészek. Akik a kőzért dolgoznak, ami nem egy hálás feladat. Megy a sírás,hogy milyen jól megy némely országnak. Vajon miért ? Szerintem nagyon sokan tudjuk a választ. A vezetők miért nem ? Tudjátok  mire hasonlít az egész ? A szocializmusra! Na nem kell ezért megkövezni.    Űdv. Antal

Re:Hír-les
« Válasz #393 Dátum: 2014. Február 09. 11:43 »
Visszatérve a Greenpeace-re és Simon Gergely Francia Intézetben történt előadására, követendő példa a vezetőség számára nemhogy legyinteni egyenesen példát kellene venni róla, róluk.

Ellenben Cserényi Péter felszólalásával sajnálatos módon szégyent hozott az ágazatra amiért azóta sem kért bocsánatot senkitől.

Normális esetben egy ilyen bukott politika lemondatáshoz vezet, azok után nem hiszem bárkit érdekelne-e mit gondol egy új mintavételi módszerről Cserényi Péter.
 

Re:Hír-les
« Válasz #394 Dátum: 2014. Február 09. 13:08 »
T. Klub tagok
 
Örömmel tudatom veletek,hogy a tolnai elnökök találkozóján kezet fogot Cserényi úr Nagyernyei Attilával és Elekes Lacival, de nem önszántából, hanem az egybegyültek unszolására. Vegyétek tudomásul, a doki nem felejt és csak várja megfelelő alkalmat, hogy visszavágjon.Mert ő megteheti, be van betonozva az OMME vezetésbe. Felbujta a befolyásolható méhésztársakat (a találkozon pl:a nagytudású FUVAROS esete a biologussal, akit nem is ismert meg is kapta a válveregetés a fönökétől).
Más:
Attila, egyet elfelejtettél elmondani a szünetbeni beszélgetésről, hogy az Elnökünk kérte, hogy fogja vissza a Méhészklub magát.Remélem a Kiskakas ezeket a sorokat nem olvasasa el és sok igazságot fog a fejükre olvasni.
A megméretés még ez után jön,helyzeti elöny sajna náluk.

Re:Hír-les
« Válasz #395 Dátum: 2014. Február 09. 13:22 »
Na most már csak megnézem magamnak ezt a figurát Fehérváron,ha már ennyi jót hallottam róla.  ;) Egyébként miért van neki bebetonozott helye? Nem láttam erre semmilyen utalást az alapszabályban,pedig becsszó az elmúlt pár hónapban jó párszor átolvastam. :) Vagy ekkora a rajongótábora?
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Hír-les
« Válasz #396 Dátum: 2014. Február 09. 17:40 »
Sziasztok!
Megkérlek benneteket, hogy egy hozzászólást, ne tegyétek be az összes topikba, mert akkor nincs értelem az összes többinek.
Akkor egybe írhatunk mindent, szakmai és szakmapolitikai részt. Most csak egy helyről töröltem.
Én is szeretném, ha írásaimat minél többen elolvasnátok, de azzal nem jutunk előrébb, ha minden rovatban ugyan az lesz. Az egyéni hozzászólásnak pont az a lényege, hogy abból csak egy van, és ezért értékes.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Véleményem a témáról.
Szerintem azzal, hogy húzzák az időt, az "ellenzék" járt jobban! Egyre több helyi szervezet kap tőlünk valós információt is, mivel az elnök járja az országot, és kampányol, nem egyszer ellnünk.
Semmi mást nem kell csinálnunk, csak részt venni ezeken a találkozókon, és úgy járnak mint pénteken Tolnán!
Mondjuk ehhez a megsemmisítéshez, kellett Molnár Jenő is. 
Hozzászólásainkban, kérdéseinkben nem volt különös, mindössze az igazság keresése, feketén-fehéren.
Ettől ők megsemmisültek. Eddig egy burokban élt az OMME vezetése, és most nem tudják miért szórjuk rájuk a kifogásaink tömkelegét! Azért mert nem vagyunk velük megelégedve, nem a méhészek a tagság érdekében tevékenykednek. Fújnak egyfajta önfényező jól  hangzó kampányszöveget, és amikor kényes kérdéseket teszünk fel nekik, padlót fog az egész vezérkar. Semmi más nem kell hozzá, csak egy olyan csapat, mint akik Tolnán összeverbuválódtunk,és 5 és fél órán át küzdöttünk azokkal akiket mi választottunk.
Azért valljuk be, hogy kulturált, de vérre menő küzdelemben kerekedtünk felül.
Az ellenzéket az ilyen sikerek erősítik, az OMME vezetőit pedig folyton arra kényszerítjük, hogy a hibáikat javítsák ki.
Akkor nem klassz dolog ez? Azért jegyzetelt olyan sűrűn az elnökünk, mert komoly feladatokat kapott tőlünk.
Ha ezt egy évvel korábban teszi, hogy aktívan szóba áll velünk, és meghallgatja előre mutató érveinket nem jutunk ilyen mély válságba. Ezt a bizalmatlanságot már csak egy választással lehet helyreállítani.
Ebből egyik fél megerősödve fog kijönni, a tagság nyer vele, mert az új erő mindig tevékenyebb,bizonyítani akar.
Akik alul maradnak, más teendőjük nem marad, mint gratulálni! Különben ennek soha nem lesz vége.
A gondolataimat, hogy véleményem szerint ezt miként kell lezongorázni, reggel a szakmapolitikai rovatban kifejtettem.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 09. 17:50 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #397 Dátum: 2014. Február 10. 07:27 »
Tisztelt Méhészek!
Tettem egy felelőtlen kijelentést, hogy nem fogok reagálni a Zöld fórumon olvasott badarságokra.
A hiteles hírforrás egyik prominens hozzászólója olyan tájékozatlanságról árulkodik, hogy tudatlanságával félrevezeti az olvasókat!
Miért engedi ezt Bezzeg László? Lejáratja a Zöld fórumot Tükör ez az ember!


Ezt írja zsírosméhészet.

"Ha jól olvasom eddig megállapodás se volt.Miért nem csinálták meg a KFT-t eddig,a szerződés szerint."

Ne akasszon ki uram! Ott volt Ön a szerződések megkötésekor? Amire Ön hivatkozik, hogy Kft. keretében kellett volna az üveget forgalmazni, ezt a szerződést az üveggyár és Bross Péter 2009. január 30-án módosította!

Először tájékozódjon, és utána vádaskodjon!
Annyi felmentése van, hogy ezt még az OMME elnöke sem tudta! 
Ezt a szerződésmódosítást Tolnán az OMME elnökének  is felolvastam. Tudta ezt?
A szememre vetették, sőt rendőrségi feljelentést tesznek, hogy ezek a szerződések másolatai nálam vannak.
Érdekes, mert az utolsó kézzel írt sorokat én javasoltam. Ja és egy civilszervezet minden irata nyilvános.
Kaptam belőle egy példányt,hála Istennek. Azt, hogy az OMME-ben nem megfelelő az iratkezelés nem az én bajom. Majd a következő csapatnál rend lesz!


Érdeklődjön, kérdezzen, okosodjon!
Hamarosan megyek Önök felé előadást tartani.
Szívesen adok az üveg témában is felvilágosítást.
Lassan színt kell váltanunk.
A fekete-fehér Méhészklub világosabb, mint a zöldön található írás üveg témában.
Szerintem zsírosméhész Ön is a bocsánatkérők táborát fogja erősíteni!
Mit kotyog bele abba amihez semmi köze, és nulla az információja?
Mit tett Ön a magyar mézes üvegért?
Várom válaszát!
Nagyernyei Attila


« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 10. 08:33 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #398 Dátum: 2014. Február 10. 08:23 »
Kedves Attila!

Ne bosszantsd magad ilyen emberek miatt!
Zsírosnak eme írása miatt felhívtam tegnap a kaptárkészítőmet, aki napi kapcsolatban van vele. Megkértem,-miután elmondtam a történetet- hogy beszéljen zsírosméhészettelmert nem érdekel, hogy éppen miként teszi magát nevetségessé, de nem kellene kárt okoznia folytatólagosan a méhészeknek az egyesületi témában is. Egy valamikor mézfelvásárlóként ismert barátomnak szintén elmondtam ugyanezt, aki most is náluk tag. Megígérték, hogy beszélnek vele.
 Mi pedig valami olyasmiben is  megegyeztünk ott Tolnán, hogy vannak bizonyos dolgok, amelyeket nem firtatunk, és most nyilvánosan senki ne kérdezze miért, mert nyomós oka van.
 Én úgy gondolom, hogy mindkét fórumon törölni kellene ezzel a témával kapcsolatban íródott hozzászólásokat. Tükörrel lehet értelmesen beszélni, kérlek töröljétek mindkét fórumról e témában született írásokat! Megbeszéltük az Elnökkel, Elnökhelyettesekkel, mindenkivel: az OMME életét érintő kényes dolgokat békén ... és ez ilyen. "Zsírosméhészet"nem rosszindulatból beszél. Saját magát minősíti naponta, de nem képes felfogni. Viszont ott moderátor. Bizony ám. Az pedig a fórumot minősíti. Vannak ott szándékos provokátorok is szép számmal, akik gyakran kóstolgatnak engem is. Hiába.

Re:Hír-les
« Válasz #399 Dátum: 2014. Február 10. 09:14 »
Tisztelt kivancsi111 !
Valóban megbeszéltük, hogy kényes témát nem feszegetünk a nagy nyilvánosság előtt.
Én azt gondolom,hogy amit eddig leírtam semmi kárt nem okozott az OMME működésében.
A szerződések tartalmáról nem nyilatkoztam. Arról viszont igen, hogy vannak!
Megígérem, hogy ameddig a tárgyalások zajlanak, hírzárlat.
Abban viszont Tolnán is egyet értettünk, hogy semmilyen szabálytalanságok nem voltak üveg ügyben a múltban, csak nem voltak elég körültekintőek mostani vezetőink, és ebből adódnak a félreértések.
Tiszta politika. Mindig a másik kormány a hibás! Azzal foglalkozzanak,hogy ők ne hibázzanak!
Most a Kft. új alapokra helyezi azt a kapcsolatot, amit kialakítottunk.
Nem az OMME elnöke lesz az illetékes, hanem a gazdasági társaság vezetője Egyed Árpád,mert nem egy érdekvédelmi civil szervezet, hanem két gazdasági partner fog megállapodni.
A küldöttekkel a szokott módon majd,  tényként közlik ezt.
És azt is, hogy emiatt emelkedett az üveg ára, így védik a méhészek érdekét. :'(
Mi csak annyit kértünk, hogy ha a küldöttek úgy határoznak, hogy mindent vissza kell csinálni, ne vágják el az utakat.
Erre Fekete József is  kitért az új lap alapításakor.
Azt elismerték végre, hogy a Méhészet lap megvásárlására kaptak felhatalmazást a küldöttektől!
Azt én is megszavaztam. 
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #400 Dátum: 2014. Február 10. 14:16 »
Kedves Attila én tudom, és nem is félek attól, hogy olyan dologról írsz amiről nem kéne még, de a zöldön a méhész moderátor :o aki elindította ezt a beszélgetést , na ő semmit sem tud. Hallott valamit mint általában, aztán okos akar lenni. Ezt az szokta követni, hogy valaki berág és kitálal. Ezért mondom, hidd el, nem kell vele foglalkozni. Majd ha ott leszel náluk az egyesületben, akkor beszélgess vele egy keveset! Rájössz mire kértelek. ::)

Re:Hír-les
« Válasz #401 Dátum: 2014. Február 10. 17:43 »
Fekete József általános elnökhelyettes ma a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapon bejelentette, hogy az elnök kezében van a döntés, mikor tűzi ki a rendkívüli küldöttértekezletet......

Ez nem egészen így van. Annak ellenére, hogy az egyesület alapszabálya nem tartalmaz napokban meghatározott határidőt, attól még az általános jogelvek minden egyesület működésére vonatkoznak. A joggyakorlat is iránymutató. Ilyen esetben „késedelem nélkül” kell eljárni, itt rendkívüli küldöttgyűlésről beszélünk.

A mandátumok vizsgálata az időhúzásra kiválóan alkalmas, arra is szolgál. Azonban, ha a mandátumok vizsgálata „ésszerű időn” -maximum 3 napon- belül megtörtént, akkor a küldöttgyűlést haladéktalanul össze kell hívni. A küldötteknek 15 nappal korábban kézhez kell kapniuk a meghívót, ill. ezt illik 5 nappal korábban postázni. Ez összesen 20 nap, tehát legkésőbb március eleje.

A többi mellébeszélés, ill. jogsértő időhúzás.

Re:Hír-les
« Válasz #402 Dátum: 2014. Február 10. 19:09 »
Azt elismerték végre, hogy a Méhészet lap megvásárlására kaptak felhatalmazást a küldöttektől!

Akkor hát mi tartja vissza őket az azonnali lemondástól?? Ha az egyeztető tárgyalásokon sikerült odáig eljutni, hogy meghallgatják az "ellenzéket", elfogadják az érveiket és szóban elismerik, hogy nem a közgyűlés határozatának megfelelően jártak egy közel 40 milliós "buliban", akkor -az ügy súlyára való tekintettel- véleményem szerint a visszahívási kezdeményezéstől függetlenül kellene lemondaniuk.

Re:Hír-les
« Válasz #403 Dátum: 2014. Február 10. 20:16 »
Hol élsz te itt valaki le fog magától mondani,régebben se tették meg szerinted most meg fogják
 
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 10. 21:04 írta Baglyos »

Re:Hír-les
« Válasz #404 Dátum: 2014. Február 10. 20:53 »
"...megsemmisültek...", "...felülkerekedtünk...", ez lenne az objektív tájékoztatás? Inkább tűnik propagandának.  :D
Ebből úgy tűnik, a meggyőzés helyett sokkal inkább a legyőzés a cél. De akkor miért kell ezt tagadni?

Üdv: Seeder