Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2218698 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #375 Dátum: 2014. Február 07. 11:41 »
Már beszéltek, de te még nem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #376 Dátum: 2014. Február 07. 11:49 »
Részemről lezárt kérdésen megy a vita.

Re:Hír-les
« Válasz #377 Dátum: 2014. Február 07. 17:18 »
Amennyiben a fentiekben felsorolt létesítményekkel szembeni távolság kisebb mint 5 m, a méhcsaládokat a föld szintjétől legkevesebb 2 m magas kerítéssel, hálóval kell elválasztani oly módon, hogy a méhek ne tudjanak átrepülni felettük. - See more at: http://www.7hatar.ro/hu/torvenyismerteto/772-az-uj-meheszeti-torveny.html#sthash.12cqVOig.dpuf

No itt valami fordítási hiba történhetett.

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #378 Dátum: 2014. Február 07. 21:05 »
QUQURIQ!

Remélem, hogy a nagy elnöki találkozón kiírják a rendkívüli küldött közgyűlés időpontját!!! ;D
Már csak erre vár a tagság!
2014. 02............................... egészítse már ki az Elnök úr!
Ennyit segít Neki a Kiskakas!

A Kiskakas!

Re:Hír-les
« Válasz #379 Dátum: 2014. Február 08. 05:51 »
Tisztelt Méhészek.
Az elnökök találkozójáról később fogok egy hosszabb beszámolót írni!
Este fél tíz előtt lett vége a megbeszélésnek.
Annyit szeretnék előzetesen beharangozni, hogy VÉGRE!
Mit is jelent ez? Végre egy olyan konstruktív, komoly szakmai vitán vagyunk túl, hogy mindkét fél megismerhette a másik álláspontját.
Ez homlok egyenest eltér egymástól, és mégis öt és fél órán keresztül nyomtuk.
Köszönjük az OMME elnökének, Dr. Cserényi Péternek, Fekete Józsefnek, Kollár Imrének, Rádi Tibornak és a
megjelent megyei elnököknek ezt a csodálatos estét.
Nagyon boldog vagyok, mert mindenki elismerte, hogy nem az OMME szétverése a célja az "ellenzéknek".
Nem így indult! Megint kezdték, hogy sértődöttek vagyunk stb.
Lassan,ahogy haladtunk időben előre, és vezetőink megismerték álláspontunkat, megváltozott minden.
Újra kezet fogtam Dr. Cserényi Péterrel.
Most már a lelkem is megnyugodhat, jó úton haladunk, és nem néznek ránk ellenségként.
Rohanok a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapra, este részletes beszámolót olvashattok itt.
Kedves kiskakas!
Most már teljesen összekeveredtem, mert ismét egy új személyre szavaztam, hogy ki lehetsz.
Feladom.
A szünetben, az udvaron megígértem az OMME elnökének,  hogy a továbbiakban a Méhészklub stílusa "puhulni" fog! Vége a keménykedésnek? Nem, de a tegnapi megbeszélés arra kötelez, hogy visszavegyünk a tempóból.
Nagyernyei Attila



Re:Hír-les
« Válasz #380 Dátum: 2014. Február 08. 08:41 »
Szia Attila ! Nagyon kiváncsi vagyok az esti beszámolora. De azért tudod a mondást, kutyából nem lesz .........  Na nem találgatok, majd kiderűl.   Űdv.  Antal

Re:Hír-les
« Válasz #381 Dátum: 2014. Február 08. 19:06 »
Szia Antal!
Ígéretemhez híven beszámolok a tegnap estébe hajló, elnökök találkozójáról.
Szeretném mindjárt az elején leszögezni,  hogy nagyon kulturált, de harcias megbeszélést folytattunk.
Felmerül a kérdés, hogy én mit kerestem ott,minek keverem tovább azt a bizonyost.
Egyesületünk minden összejövetele nyilvános, ezt most külön ki is hangsúlyozták.
Az elnöki találkozó az elmúlt időszakban végzett munkáról szólt. Ezen hamar átugornék,  mivel azt utóbbi időben hetente ugyan ezt hallom, most az akáckoalíció folyik a csapból is. Örvendünk neki, minden magyar méhész elemi érdeke a magyar akácerdők védelme, köszönjük, hogy küzdenek érte.

Kft?
Na ez már zűrösebbnek bizonyult. A dombóvári egyesület hozzászólása,  kérdése, tényállítása(?) hozta meg az est hangulatát. Felvetették, hogy aki még nem fizetett tagdíjat, mert majd fog csak valamikor, az is kap újságot.
Aki meg most lép be az egyesületbe, ő majd csak hónapok múlva kapja amiért fizetett.
Záporoztak a kérdések. Miért jó nekünk a Kft.? Azért mert 2 Ft 30 fillérrel nőtt az üveg ára? Erre vezetőink válasza.
Ne kicsinyeskedjetek. Igen ám, ez egy raklapnál 1740 Ft pluszt jelent, akkor amikor azt ígérték azért kell Kft. mert olcsóbb lesz az üveg és minden más eszköz,áru ami a Kft.-n átmegy majd.
Az egyik IB tag, kéréssel fordult a jelenlévő elnökökhöz. Márpedig azzal, hogy adjunk ötleteket mivel foglalkozzon a Kft. Kérdésem ekkor ez volt. A mai világban? Előbb piackutatás, (tanulmány) és ha van reális életben maradásra esély, akkor alakítunk gazdasági társaságot. Szerintem most ez hiba volt, a gombhoz varrjuk a kabátot.

Üvegszerszám és szerződések kérdése. Ezt átugornám, mert már így is sok információ kiment. Az OMME elnöke kijelentette,jövő héten tárgyalnak róla. Várjuk a fejleményeket. Akkor majd beszámolok róla.
Odáig eljutottunk, hogy a szerződések rendeben voltak,  de a Kft. alapítása miatt, most "korszerűsíteni" kell.

Méhegészségügyi felelős hálózat az OMME égisze alatt.
Ez egyelőre nem jött össze, a 200 milliós keretből mindössze 70-etkapott volna az OMME az üzemeltetésre, így ebből nem lett semmi. Kérdésem ebben a témában arra irányult, hogy ezt egy évvel korábban is tudtuk, hogy ekkora összeg kell hozzá. Miért jelentjük be előre, hogy átvesszük,majd visszakozz mert sokba kerül.
Fordítva kellett volna. Érdeklődünk kutakodunk, és ha van rá reális esély a küldöttgyűlés elé tárjuk. Ez sem jött össze.

Csávázó szerek. Na ezt most bátran ki merem jelenteni, hogy végre 2007. óta áttörés történt a témában.
Azt többen megállapították,hogy úgy rossz ahogy van. Természetesen Fekete József kijelentette, a monitoring nem is erre jött létre. A méhmérgezésekre (permetezésekre), nem a néma gyilkos felkutatására.
Beszéltem arról, hogy az OMME részéről nem vett részt senki a csávázó szer konferencián, de itt hibáztam.
Dr. Fendrik Péter ott volt. Elnézést kérek tőle, ő is IB tag volt már akkor.
Komoly szakmai vita folyt, aminek a vége az lett, hogy Tóth Péternek színt kell vallania!
Dr. Mészáros László OMME elnök, Csuja László javaslatára összehív egy szakmai kerekasztalt a témában.
Most azokat a résztvevőket sorolom fel akinek a neve felmerült.
Dr. Cserényi Péter, Dr.Fendrik Péter, Dr. Hegedűs Dénes, Dr. Rusvai Miklós, Dr. Mészáros László, Tóth Péter,  Csuja László, és Simon Gergely vegyi anyag szakértő a Greenpeaca-től.
Ebben döntés született, várjuk a meccset, amivel csupán 7 évet késtünk,és rengeteg pénzt költöttünk.
Most nem kommentálom, hogy veszik itthon a mintát, hogy veszik máshol, mit találtak mások, és mit állítanak a kutatók. Egyszerűen örülök ennek a találkának.
A parázs szakmai vitát Molnár Jenő profi 700 családos méhész "élménybeszámolója" tette emlékezetessé.
A teremben síri csendeben hallgattuk tragédiáját.
Kijelentette, hogy sokáig nem hitt Csuja László biológusnak (tegnap este is komolyan támadták), aztán minden megváltozott. Betartotta Csuja utasításait, így megmenekült az állománya, neki köszönheti, hogy vannak méhei.
Tisztelt méhészek. Tegnap este nagy öröm érte azokat akiket idáig az OMME vezetői támadtak.
Most már nem kiabálják, hogy sértődöttek vagyunk szét akarjuk verni az egyesületet! Belátták, hogy segíteni akarunk, és ha kritizálunk az arra jó, hogy a hibáikra rámutassunk!
A végén mondok egyet ami súlyos hiba, és halasztást nem tűr.
Ha tegnap ezt nem hozzuk felszínre komoly baja származhatott volna belőle az egyesületnek.
Az elnök megköszönte, és hétfőn intézkedik. Ugye ugye. Változik a világ! Ellenségből barát?
Köszönet minden részt vevőnek!
31 éve járok különböző előadásokra rendezvényekre, de a tegnapira sokáig fogok emlékezni!
Köszönöm, hogy elolvastátok.
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 08. 20:31 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #382 Dátum: 2014. Február 08. 20:30 »
Szia Attila!

Mit ígért az elnök?

Az aláíró méhészek a rendkívüli küldöttgyűlés kiírását várják!

Elnökök találkozója? Meghívást kapott minden elnök?

Kerekasztal megbeszélés még mindig, cselekedni kellene végre értsétek már meg!!

Ez így nesze semmi fogd meg jól..

Persze semmi joghatása nem lehet normális esetben a rendkívüli küldöttgyűlés kiírása szempontjából egy ilyen részelnöki találkozónak.

Pontosabb tájékoztatást kérnénk..




« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 08. 20:40 írta Tóth Zoltán »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #383 Dátum: 2014. Február 08. 20:44 »
Kedves klubtagok!
Tegnap az elnökök találkozóján, én is részt vettem.
Az én meglátásom, az hogy nem gondolkodik mindenki rosszul. A vezetői apparátusban is vannak olyanok, akik ha átgondolják dolgaikat, cselekedeteiket, és fel merik vállalni azt, hogy hibáztak. Sajnos ez nem mindenkire igaz, de valóban, tegnap úgy éreztem, hogy nem parttalan vita folyik.
Nem tudom, hogy meddig lesz ez így, hisz már volt rá példa, hogy elhúzták előttünk, a mézes madzagot . De aztán kiderült, hogy az csak egy elszakadt gatyamadzag volt.
Szeretnék mindenkit megnyugtatni, elnökünk a szónoki képességét nem veszítette el.
Most már csak az a kérdés, hogy a szavakat, mikor váltja tettekre.
Érdemei megkérdőjelezhetetlenek, de ha nem lenne az általános elnökhelyettes,  sz…..ban maradt volna. Már-már lassan elismerik, hogy a jogorvoslati kérelmemnek helye van, mert nem volt meg a megfelelő felhatalmazásuk arra hogy a Méhészet újság vásárlására megszavazott összeget másra költsék el.

Itt és most szeretném ide idézni Dr Fendrik Péter állatorvos-méhész, IB-tag mondatait, amit írásban az ott jelenlévők, igaz limitált példányszámban kaptak meg.

„Tisztelt Egybegyűltek! Véleményem szerint egy legitim módon megválasztott, a tagság bizalmát magáénak tudó, feladatait lelkiismeretének és legjobb tudásának megfelelően dolgozó vezető nem félhet a megmérettetéstől.
Személy szerint én állok elébe!
Tisztelt IB! Véleményem szerint csak a megfelelő bizalom deklarálása esetén lehet képes az OMME vezetése a béke elérésére, és a további hatékony munkavégzésre. A bizalmatlansági kérdések elodázása csak a feszült helyzet elongálásához vezet.
Csak a bizalmatlansági kérdések tisztázása után folytatódhat a munka megfelelő hatékonysággal!
Ezért Tisztelettel mindenkit felszólítok, hogy gondolkozzon el a megmérettetés előnyein.”

Én ezen sorok olvasása után, minden méhészkollégát, arra kérek, hogy segítsük ezt a folyamatot, aminek helye a rendkívüli küldöttgyűlés lesz.

Elekes László  ( atya )

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 08. 20:52 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #384 Dátum: 2014. Február 08. 20:51 »
Szia Zoli!
Most a beérkezett érvényes küldött, és elnökmandátumokat vizsgálgatják,és a hozzá csatolt igazolásokat.
Érdekes az elnökválasztáshoz ez nem kellett?
Hétfőn kapják a következő csomagot. Csak elég lesz egyszer.
Fekete József általános elnökhelyettes ma a Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapon bejelentette, hogy az elnök kezében van a döntés, mikor tűzi ki a rendkívüli küldöttértekezletet.
Jogi végzettsége van az OMME elnökének, biztosan kihozza belőle a nekik legmegfelelőbb időpontot.
Szerintem a március 8-a az OV időpontjára taktikázik.
Ezzel nem tudunk mit csinálni. Csűri-csavarja. Dr.Fendrik Péter tegnap kérte az egész vezérkart méressék meg magukat, nincs mitől tartaniuk. Erre az elnök. Képzeljétek mi lenne. Ki vezetné az egyesületet?
Ez olyan mint egy kormányváltás. Az ország, az OMME változatlan.
Legalább is reménykedjünk.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #385 Dátum: 2014. Február 08. 21:04 »
Attila!

A méhészet szempontjából az azonnali reformok megkezdése lenne a legfontosabb max. 8 napon belül!!!

Minden eddiginél nagyobb mérgezések lesznek 2014-ben ha nem indul azonnal cselekvés.

A méhészeti ágazat számára a legjobb az lenne ha a vezetőség ledobná magáról a nagy mellényt és segítséget kérne az azonnali cselekvéshez attól azoktól akik egy-egy részprobléma megoldásában eljutottak a megoldásig.

Ezt 1-2 hete érintőlegesen már kifejtettem.

Tehát tisztelettel kérem azonnali érdemi cselekvésre a Vezetőség tagjait, és ha megkezdik a cselekvést akkor akár még legitim módon újra is lehet választani őket! 

Köszönöm

Re:Hír-les
« Válasz #386 Dátum: 2014. Február 08. 21:35 »
Sziasztok!

Én nem vagyok méhész politikus. Általában sikerül követnem az eseményeket, aztán elmondom a véleményemet is, de inkább csak a saját haveri körömben. Tegnap viszont bekattantam az egyik bekiabáláson és el kellett mondanom bizonyos tényeket, mert hülyének néznek néhány embert, károsult méhésztársat. Nem szeretnék nevet mondani, hogy ki váltotta ki belőlem az indulatot amiért kértem pár percet, mert az személyeskedésnek tűnne, és láttam amint tényleg új oldaláról sikerült megismertetnem a problémát, amelyet csak az érez át aki észreveszi, átéli, miként működik ez a csávázóanyag a méhek pusztításakor. Csuja már régen túl van azon, hogy semmit felmutatni nem képes emberek is a szájukra veszik, például a számítógép előtt üldögélő néhány családos hobbiméhészek, vagy nulla állománnyal rendelkező lusta internet fórum méhészek. Tegnap este viszont komoly méhészeti vezetővel folytatott kulturáltan kemény vitát. Azt hiszem mindenki látta ott: győzött. Onnét nem lehetett kitiltani. Ez számomra már megszokott történet. Viszont amikor azt próbálták elhitetni a résztvevőkkel, hogy a vizsgálati eredmények sehol sem mutattak ki csávázószert a napraforgóban mérgezés alkalmával,és Simon Gergő neve is elhangzott, majd erre bekiabálva (mindegy ki volt, nem szítunk feszültséget, mert úgy láttam végre megértette) nagy legyintésekkel" ki az a Simon Gergő?" - akkor elszakadt a cérna, miként mondani szokás. Én sem ismertem eddig senkit a  Greanpeacetől, és nem mi szóltunk nekik. A hírekben rosszul közölték. Simon Gergő volt az, aki egy darab alufóliát kért az egyik háznál, és arra gyűjtött virágport a reggeli órákban, amit ugyanott vizsgáltatott ahol az én, a mi érdekvédelmi szervezetünk, de Ő tudta mekkora értékre és miként kell eljárni. Később tudtam meg, hogy kitől tudta... Máshol is vizsgáltattak, de az titkos adu a kezükben, ahogy hallottam. Haldokló madarat is vitt mintázni... és Ő szólt a Balaton-felvidéki Nemzeti Park őrének a történésekről. Tehát meg kellett védem őket, mert az érdekvédelmi szervezetemmel ellentétben ők kiálltak mellettünk, ők segíteni szerettek volna, míg mások legyintettek a károsultakra. Ezért kértem szót.
Csuja mozdított ki a dermedtségből, hogy híg sziruppal " etess és etess!" Tudjuk mindannyian, a mérgezések után így lehet hígítani a méreganyagot, és imitálni az elveszített gyűjtőméhek hiányában a jólétet, a nektár hiányát. Ugyan ebben az esetben az etetést nem követi azonnali látványos fiasítás gyarapodás, de az előző években ugyan így jártunk, és csak lassan eszméltünk. Azonnal etetni kell annak, aki így jár.
Egyéb elhangzott dolgokról nem szeretnék írni, hiszen Attiláék ezt tökéletesen mondják el, de nem tudom megállni: Dr. Fendrik Péter, aki IB tag igen okosan és bölcsen beszélt, és KÖZÖTTÜNK ÜLT. Köszönjük szépen!

Re:Hír-les
« Válasz #387 Dátum: 2014. Február 08. 22:52 »
Szia  Attila !  Köszönöm a be számolót , igen tanúlságos, de legalább tőrtént valami a csávázó szerek űgyében. Jó volna a kerek asztal, ha meg tartják. / de nekem személy szerint nem tetszik ,ahogy tőrténik a fejlemény /. Már pedig ez mindenki érdeke, hogy  jó és eredményes  dőntés szűlessen. Jó volna ha változna. Gratula  Csuja  Lászlónak !  Kár támadni , szerintem nem érdemli meg . Pedig személyessen nem ismerem, kár. A méhegészségügyi felelösöket talán nem kéne el hanyagolni. Sok mullik rajtuk,és van felelőségük is nem kevés. Szerintem!  A KFT ? Inkább nem mondok semmit. De azért érdekelne ,a vezetőknek nem pusztultak el a méhei  , mondjuk a szotyin ? Nem kiváncsiak a hogyan, és mitől ?     Űdv.  Antal

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #388 Dátum: 2014. Február 08. 23:13 »
Amikor pénteken este 6 órás vita után búcsúztunk egymástól, azt kértem Cserényi Pétertől, hogy tegye félre az előítéleteit, ezt a választ kaptam tőle: "Nem tehetem."
Nekem ezzel a válaszával mindent elmondott arról, hogy soha nem fog egyetérteni velem és minden eszközt fel fog használni ellenem. Ahogy pénteken este meg is tette. Szinlelten békejobbot nyújtott és két perc múlva már újra előrántotta kését és érvelés helyett döfött.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #389 Dátum: 2014. Február 09. 00:08 »
500km vezettem  ma, Szekszárd mindig is közel állt a szívemhez nagyon /ELFÁRADTAM/!! ! Tíz éve sok millió méhecském  pusztul el a/GYÍLKOS KORTÓL/ vagy betegedett meg/NOSEMÁTÓL/!!! Tíz éve kongatom a /VÉSZHARANGOT/!!!! Tíz éve röhögnek a /POFÁMBA/,hogy nincs /NOSEMA-CSÁVÁZÓSZER/ probléma Magyarországon !!!!