Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223906 megtekintés
*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #360 Dátum: 2014. Február 06. 14:35 »
Ezt a mondatomat pedig kinyomtatom, és kiteszem az irodám falára, hogy el ne felejtsem:
 "azaz teljesen kiszállok a méhészeti közéletből és megmaradok az mellett, ami tényleg örömet ad: a méhcsaládom, a kis valamint a nagy családom"

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #361 Dátum: 2014. Február 06. 15:19 »
QUQURIQ!

Végre egy jó ötlet Tőled! :D
Csak vigyázz, hogy a méheiddel nehogy úgy bánjál mint a közélettel!

Üdvözlet a Kiskakastól!

Re:Hír-les
« Válasz #362 Dátum: 2014. Február 06. 17:04 »
Szabálytalanság.......Feleslegesen.

Re:Hír-les
« Válasz #363 Dátum: 2014. Február 06. 17:37 »
Sokáig tartott a buli. A bucfast bulit nagyon gyorsan el lehet  felejteni! Most szóltam utoljára. http://www.youtube.com/results
http://www.youtube.com/watch?v=glm0v3Sk-z4
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 06. 17:49 írta Litterae »

Re:Hír-les
« Válasz #364 Dátum: 2014. Február 06. 18:57 »
Szia Veszti1982!
Ezt írtad nekem:

"Kedves Attila!
Ezt az Orosházi üveg problémát te hoztad elő a múlt év végén.
Te nem úgy látod, hogy egy esetleges per esetén a 2012.09.26 előtti vezetésnek épp olyan kellemetlen kérdéseket tehet fel a bíróság, mint amilyet a jelenleginek?"

Ezerszer elmondtam, hogy mielőtt rosszindulatú dolgot állít bár ki üveg témában, kérdezzen meg olyant aki először nyitotta ki az Orosházi Üveggyár ajtaját OMME-s üveg témában!
Két embert ismerek közülük. Az egyiket úgy hívják Bross Péter, a másik meg pont most ír Nektek!
Bross Péter először, az induláskor jött velem, utána csak a szerződések aláírási ceremóniáján vett rész.
Az egész akkori IB-t a gyár vendégül látta, az OMME-s üveggyártás indulásakor  egy kis ünnepség keretében!

Határozottan ki merem jelenteni, hogy semmi sumákolás, kétes üzlet nem zajlott!
Aki ezt állítja rágalmaz, felelnie kell!

Ezt az üveggyárral való felhőtlen, sőt baráti kapcsolatunkra való tekintettel kikérem magunknak!
Ami most zajlik ez ügyben, azt a jelenlegi OMME vezetés kavarja, de rendesen!
Ez a "Kft-sdi" bolondéria valami látásproblémát okozott néhányuknak!
Én tisztán látok, és tudom, hogy egy önzetlen mindkét fél részéről a méhészekért tenni akaró csodálatos dologba tenyereltek bele!
Tehát ezt pontosítsunk. Néhány vezető olyan dolgot állít, amihez halványlila pukija sem volt!
Semmi gond nem adódott volna, ha nem csinálnak öncélúan, a méhészek érdekével ellentétes gazdasági társaságot, és nem vezetik félre a tagságot! Ezek a sorozatos, nem korrekt nyilatkozatok sokat ártottak ennek a virágzó kapcsolatnak! Ennek felelősei vannak!
Ne felejtsétek el, hogy az üveggyár saját költségéből közel 5 millió forintot áldozott az OMME-s üveg bevezetésének reklámjára! Ismeritek a szlogent?
A méhészek az üveg barátai!
Már az is visszataszító, hogy megfordult a fejükben, hogy valami nincs rendben az üveg körül.
Most már nincs, mert belekontárkodtak!
Egy gyönyörű dolg, a méhészek összetartozásának szimbóluma lett az OMME belső csatározásainak áldozata!
Mi a megoldás?
Mindent vissza kell csinálni! Fel kell mérni mekkora kárt okoztak, és döntsenek a méhészek!
Szerintem holnap Tolnán ismét lesz miről beszélgetnünk.
Remélem nem arra taktikázik az OMME elnöke, hogy a rendkívüli küldöttértekezlet időpontját "beletolja" az OV-ba!

Nagyernyei Attila



« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 06. 20:37 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #365 Dátum: 2014. Február 06. 20:06 »
No! Ahogy én látom az OMME üveg történetét.

A nagy sajtóhírveréssel lezajlott mézhamisítási botrányok miatt a vásárlói bizalom megrendült 2008-ban.
A méhészek úgy láttak előrelépési lehetőséget a vásárlói bizalom visszaszerzésében, hogy a termelői méz speciális összetéveszthetetlen üvegben legyen forgalmazva.
Legyen a magyar méhésznek olyan egyedi azonosítókkal ellátott üvege, amiből a vásárló azonnal rájön, hogy nem ócska gyári pancsolványt kap, hanem 100 %-osan a méhész pörgetőjéből kifolyt mézet.
Az ötlet megvalósításához kellett pénz és kellett egy olyan üveggyár, amelyik fontosnak tartja a magyar termékek védelmét.

Az OMME nevében Nagyernyei Attila elment az Orosházi Üveggyárhoz és meglepődött, mert minden multinacionális tulajdonlás mellett talált egy olyan vezetést, amelyik őszintén hitt abban, hogy magyar termékekre van szükség, hogy a gyár stabil legyen a magyar piacon.
Elindulhatott az üveg megtervezése és az üzleti konstrukció kidolgozása.
Az OMME vezetése hamar belátta, hogy sokszáz millió Ft-os öblösüveg szerszámot nem tud legyártatni, de tud kínálni a gyár számára egy biztos piacot.
Az OMME és az Üveggyár kidolgozott egy közös programot.
Az OMME összeszedte a elinduláshoz szükséges pénzt és befektette ebbe a közös programba.
Az Üveggyár vállalta a megfelelő szerszám legyártását.
Mivel az OMME nem tudta kifizetni az üvegszerszám és a betét többszáz milliós költségét, ezért az nem lett az OMME tulajdona.
Az Üveggyár két szokatlan pluszt vállalt, de végül is ez megtérült neki a piaci stabilitás révén.
1. Induló reklám.
2. Minden eladott üveg után 2 Ft támogatást utal az OMME kasszájába. Az OMME vállalta, hogy ezeket a 2 forintokat mézmarketingre költi.
Éppen a második feltétel miatt törlődött időközben az eredeti megállapodás azon pontja, hogy az OMME az üveg kereskedelmére kft-t alapít. Ugyanis ha az Üveggyár egy társadalmi szervezetet támogat, akkor azzal jár neki adókedvezmény, viszont egy Kft-nek nyújtott támogatás esetén nem. Márpedig a szerződés szerinti célok között ott volt a mézmarketing támogatása.
Az Orosházi Üveggyár ezt a kiegyensúlyozott és kölcsönösen előnyös kapcsolatot látja most fölborulni.
Az eredeti megállapodás az OMME és a gyár között született és ebből a kapcsolatból az OMME 2 Ft/üveg támogatást tervezhetett be marketing célra. Ezt az összeget csak addig kapja az OMME, míg nem iktat be a rendszerbe az üveg forgalmazására egy kft-t.

Ezeket az egyszerű összefüggéseket az OMME jelenlegi vezetése nem érti meg, tehát viszontlátásra!
El lehet búcsúzni a pozícióktól, hátha a következő vezetés meg fogja érteni és helyreállítja a gyárral a kapcsolatot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #366 Dátum: 2014. Február 06. 22:39 »
De nagy arc vagy te Kiváncsi!
Attól, hogy valaki nem olvassa ezeket a fórumokat, még lehet jó méhész, és jó ember is.
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #367 Dátum: 2014. Február 07. 07:24 »
Kedves Varjú!

Mindig kérdezni kell ha nem tudsz valamit, majd azt követően szabad csak megnyilvánulni.  Mivel jelen esetben halvány gerle pukkantásod sincs a szituációról, ezért elnézem neked ezt a böszmeséget, de azért valamire rávilágítok hangyányit, mert megszólítottál.
Mentoráról senki nem mondta, hogy nem jó ember. Miért írtad ezt?
Az a "valaki" (mentor) nem jó méhész. Tehát nem csak a fórumokat nem olvassa, hanem "kár"-t okoz hiszékeny méhésztársának. Tanácsot fogad el a kezdő méhész olyan embertől, akiben megbízik, miközben az állománya tavaszra tönkre fog menni, csaknem teljesen. Szilveszter pedig le fogja nyelni a békát, mert nem tudja miért történt ez. Ne kérdezd meg honnét tudom! Tudom.
Telefonon vagy személyesen nagyon szívesen elmesélném neked a tényeket : :( ha ennyire megrázott az eset.  Azután ismét megszólalhatnál....de addig  :-X

Re:Hír-les
« Válasz #368 Dátum: 2014. Február 07. 08:52 »
Sziasztok!
Megint kaptam egy olyan jelzést, amit vissza kell utasítanom.
Állandóan azt csapkodják a fejemhez, hogy sértődött vagyok. Ezt már sokszor sok helyen mondták, majd megunják,mert immúnis lettem erre az alpári dumára.
Szerintem elfogyott az okos érve azoknak akik papagáj módjára emlegetik ezt.
Jön az a hír is, hogy mi csak kötekedünk, nekünk semmi nem jó, szegényeket csak bántjuk, pedig aranyos jó vezetőink vannak. Lehet, hogy aranyosak de, hogy nem jó vezetők az biztos. Ezért lesz egy bizalmatlansági szavazás, aztán majd eldöntik a méhészek ki a sértődött és kik azok akiket méltónak tartanak az OMME irányítására.
Valami azért nem stimmelhet, mivel foggal körömmel tiltakoznak a megmérettetés ellen.
És itt van az üveggyár téma. Ne hagyjuk ellaposodni, mert amit itt összehoztak, azt a tagságunkkal is megteszik.
Szerintetek amikor egy üzleti partner vezetője, konkrétan az Orosházi Üveggyár Kereskedelmi vezetője nyíltan kijelenti, és ezt többször megismétli, hogy Ön nem korrekt, akkor itt ki a sértődött?
Ezt konkrétan az OMME elnökének címezte!!!!!!!!
Védekezésképpen marhaságokat megpróbálnak bemagyarázni, és még mélyebbre süllyednek.
Szerintem egy embert több dolog tehet naggyá!  Ha igaza van, és ezt nem veti mások szemére.
Ha belátja hibáját, és alázatosan bocsánatot kér tettéért. Na ez aztán hiányzik!
Alázat,tőlük? Ugyan már!
Mi tesznek helyette? Támadnak, próbálnak bosszút állni, csupán azért mert vannak akik ki merik mondani az igazságot?
Ott tartunk,  hogy Bercsényi János Kalocsai elnök már meghívót sem kapott a mai elnökök találkozójára!
Hihetetlen. Biztosan véletlen.
Ja megvan. Bercsényi is sértődött.
Nagyernyei Attila

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #369 Dátum: 2014. Február 07. 11:05 »
Kiváncsi Fáncsi!
Azt ne te mond már meg itt nekem, hogy mikor hallgassak!
Ezt írtad:
Idézet
Komoly mentorod van  :o ha nem is olvas. Vak vezet világtalant

Én erre reagáltam.
Az, hogy te olyasmiket tudsz, amiket én nem, az egy dolog.
Hidd el én is tudok olyasmiket, amit te nem, de ettől még nem írok ide azért fél mondatokat (gondolatokat) hogy utána téged lehülyézhesselek, hogy nem tudsz te semmit!
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #370 Dátum: 2014. Február 07. 11:26 »
Varjú!

Most írjam le ismét ugyanazt? :(

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #371 Dátum: 2014. Február 07. 11:30 »
Ne írd le, csak azt értsd meg, amit én írtam.
Én értem, amit te írtál.
Láttál-e már karón varjút?


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #373 Dátum: 2014. Február 07. 11:33 »
Varjú! Írj neki private üzenetet, azután beszéljetek telefonon. Tanulságos lesz. Hidd el!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #374 Dátum: 2014. Február 07. 11:35 »
Szerintem meg neki kellett volna privátban megbeszélni ezt vesztivel, és akkor én sem értek félra semmit.
Láttál-e már karón varjút?