Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224940 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #345 Dátum: 2014. Február 06. 08:55 »
"Igaz mi csak 140-en vagyunk, de egyedül a FF Méhészklubban írt bejegyzéseket nyomtatja ki az OMME elnöke!
Állítólag vaskos kis gyűjteménye van már írásainkból. Köszönjük!"

Biztos nem véletlen teszi elnökünk! Ha szembesítésre kerülne az ügy, úgy gondolom felszeretné használni az FF írásait mint terhelő bizonyítékot egyes személyek ellen! Csak azt nem értem mit szeretne ezzel bizonyítani, hogy őt és társaságát rágalmazták? Gyanusítgatták? Vagy még is mit? Ez gy közösségi oldal(fórum) kultúrált bejegyzésekkel! A kész tények és a megtörtént dolgok megvitatásáról szól!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #346 Dátum: 2014. Február 06. 09:09 »
Segítséget szeretnék kérni tőletek, lehet lemaradtam valamiről.
Az lenne a kérdésem mióta 1094 Budapest , Viola u. 48 egyesületünk székhelye, ugyanis az elérhető cégbejegyzési adatokban az OMME Magyarország Kft. alapítója 1/1 hányadban az OMME 1094 Budapest, Viola u. 48 székhellyel van feltűnteteve, a bejegyzés alatt álló OMME MAgyarország Kft. miért az eredetileg OMME székhelyére 1094 Bp. Viola u. 50. sz alá akarják bejegyeztetni.

Az egyesületünk székhelye OMME 1094 Budapest, Viola u. 50., ha megváltozott a székhely az mikor lett megszavaztatva? Ha megváltozott az OMME székhelye, helytelenül miért szerepel mégis a továbbiakban a Viola u. 50. Ha megváltozott a székhely mi lett az ingatlannal, és milyen jogcímen van jelenleg is ott az egyesület hivatala?
Ha és valószínűleg elírás történt (na de hát 2 helyen is) miért nem korrigálják?
Csak azt ne mondjátok ennek semmilyen jelentősége nincs.

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 06. 09:40 írta Tóth Zoltán »

Re:Hír-les
« Válasz #347 Dátum: 2014. Február 06. 09:46 »
Attila, arról egyébként van valami információd, hogy elkészültek-e az üvegek, amit február 3-ra ígértek? Mert az OMME honlapon még mindig a hiánypótlás kiküldéséről szóló hír a legaktuálisabb, úgy látszik azóta semmi fontos nem történt (majd' 1 hét alatt)? Pedig állítólag annyit dolgoznak értünk.... (vagy inkább miattunk?? ;D )

*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #348 Dátum: 2014. Február 06. 09:46 »
Jelen pillanatban kinek a tulajdonában áll az üvegkészítő szerszám?
OMME, kft, üveggyár?
A levélben kiderül, hogy az üveggyár szeretné letudni ezt az egész vitát ami az üveg körül van, mert ő gyártani akar, és ő akar gyártani. Itt a fórumon elhangzott, hogy a gyár egy jelentős kapacitását az OMME üvegekre fordítja, így kijelenthető, fontos neki az OMME üveg.
Amennyiben az OMME tulajdona a szerszám én javaslatot tennék információ szerzésről más üveggyárak gyártási költségeiről, esetleges gyártó váltásról, és lehet, hogy kiderülne, hogy nem is a svájciak gyártják Orosházán legolcsóbban az elvárt minőséget.
Az üveggyár 2008-ban szerződött le az OMME-val és 2011 augusztus 1től változott meg az OI szerkezete, és azért nekem furcsa, hogy 2013-ban kezdeményezte csak az OI a szerződés módosítását.

*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #349 Dátum: 2014. Február 06. 09:54 »
Kedves Attila!
Ezt az Orosházi üveg problémát te hoztad elő a múlt év végén.
Te nem úgy látod, hogy egy esetleges per esetén a 2012.09.26 előtti vezetésnek épp olyan kellemetlen kérdéseket tehet fel a bíróság, mint amilyet a jelenleginek?

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #350 Dátum: 2014. Február 06. 10:07 »
Veszti1982!

Ha már felhoztad a dátumokat, akkor mint méhész, és mint OMME tag, szeretném megkérdezni tőled, kik voltak az idő tájt, akkor abban a vezetésben? Szerintem csak egy ember személye változott, az is 2013-tól. Ezt te is mint OMME tag, biztosan tudod. Szerinted nem volt, és van ellenőrző bizottság? Hol volt, hol nem volt, mint a mesében??
Miért nem vonod kérdőre őket?? Ők biztos mindenbe bele látnak.

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #351 Dátum: 2014. Február 06. 10:10 »
Ahogy én kivettem az itt leírtakból, az üveggyár tulajdonában lévő berendezés/gyártósor bizonyos (speciális) alkatrészeiről van szó. Tehát önmagában ezek az alkatrészek lehet, hogy semmit sem érnek, másutt nem használhatók.
Mondjuk a váltást nagyban nehezíti, hogy jelenleg Magyarországon egyetlen öblösüveggyár működik, Orosházán. Tehát ha gyártót akarunk váltani, akkor külföldön kell körülnézni, márpedig az elég hülyén venné ki magát, hogy azt a termelői mézesüveget, aminek az egyik legfontosabb üzenete, hogy hazai mézet tartalmaz, egy külföldi üveggyár gyártaná, ebben ugye egyetértünk?
Ráadásul egy külföldi gyárból való beszerzés (különösen, ha esetleg EU-n kívüli országról lenne szó) jelentősen bonyolítaná a viszonteladók dolgát, nem beszélve az egyéni méhészekről, már amennyiben ott is olyan rugalmasan állnának a raktározáshoz és kiszolgáláshoz, mint Orosházán. Mert az is könnyen lehet, hogy onnan egyben el kellene szállítani a legyártott mennyiséget, azt valahol raktározni, stb.

*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #352 Dátum: 2014. Február 06. 10:24 »
Kedves Atya!
Az IP címmel kapcsolatban szeretném figyelmedbe ajánlani a jelenleg hatályban lévő jogszabályt: http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100112.TV
A fenti jogszabály kimondja, hogy
1)IP cím lekérdezhető
2) Levezethető a tény: az IP személyes adat.
3) Tudta vajon a jogalkotó, hogy mit csinál? Szerintem nem. Ha elolvasod a törvényt vannak benne egyszerű hülyeségek, amik erre vallanak.
4) Az IP miatt minden egyes weboldal bejelentéskötelezett-e? Ez gondolkodós kérdés. Mondjuk azt erőst el tudom képzelni, hogy emiatt a webszerver üzemeltetője igen! A weboldal (csak emiatt) pedig ír egy adatvédelmi doksit(tájékoztatót) az oldalára és áttolja a “felelősséget” a szerver üzemeltetőre.
5) Bármikor bármelyik weboldal tulajdonost meg lehet büntetni, de nemcsak a weboldalak tulajdonosait…


A fórum nem tartalmaz magyar nyelvű "adatvédelmi tájékoztatót" igy a Simple Machines fórumszerkezet a  Lewis Media, LLC. tulajdonos által kiadott adatvédelem vonatkozik rá. Nevada-ban van bejegyezve a cég, így az USA adatvédelmi jogszabályozása alatt áll, ahol pedig köztudott, hogy nyilvánosságra hozható az IP cím akár egy per esetén is.
Van egy jó hírem is a fórum üzemeltetőinek, az S.M.F 2.0.7 verzióban befoltozták az IP cím elérhetőségét.

Re:Hír-les
« Válasz #353 Dátum: 2014. Február 06. 10:33 »
Ebben a nagy visszamutogatási lendületben azért nem ártana tisztázni, hogy a jelenlegi Vezetőség (IB) két fővel tér el az "előző" Vezetéstől. Sőt, a jelenlegi IB tagjainak a többsége már több ciklus óta tölti be tisztségét, tehát az "elmúltnyolcévezés" a politikában lehet, hogy működik, de az OMME-nál nem. Mert ha valóban olyan nagy disznóságokat követett el az "előző" Vezetés, amiket a jelenlegi elnök emleget, akkor véleményem szerint neki magának kellene soron kívül kezdeményeznie az IB visszahívását.

Re:Hír-les
« Válasz #354 Dátum: 2014. Február 06. 11:25 »
Sziasztok tudomásom szerint magán személy az Ip. cimet nem kérheti le.

*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #355 Dátum: 2014. Február 06. 11:44 »
Google: IP adress locator
Az első 10 találat amit megnéztem teljesen legális, és nem volt sehol kiírva, hogy csak az FBI tagok és a nemzetbiztonsági emberek használhatják.
Magyarországon még nincs rá törvényi szabályozás

Re:Hír-les
« Válasz #356 Dátum: 2014. Február 06. 11:58 »
Megnézheted de a nevét vagy más privát telefonszámot nem használhatod fel semmilyen célra.

Re:Hír-les
« Válasz #357 Dátum: 2014. Február 06. 13:36 »
Szilveszter!

Jelen pillanatban kinek a tulajdonában áll az üvegkészítő szerszám?
OMME, kft, üveggyár?
A levélben kiderül, hogy az üveggyár szeretné letudni ezt az egész vitát ami az üveg körül van, mert ő gyártani akar, és ő akar gyártani. Itt a fórumon elhangzott, hogy a gyár egy jelentős kapacitását az OMME üvegekre fordítja, így kijelenthető, fontos neki az OMME üveg.
Amennyiben az OMME tulajdona a szerszám én javaslatot tennék információ szerzésről más üveggyárak gyártási költségeiről, esetleges gyártó váltásról, és lehet, hogy kiderülne, hogy nem is a svájciak gyártják Orosházán legolcsóbban az elvárt minőséget.
Az üveggyár 2008-ban szerződött le az OMME-val és 2011 augusztus 1től változott meg az OI szerkezete, és azért nekem furcsa, hogy 2013-ban kezdeményezte csak az OI a szerződés módosítását.

Én meg arra tennék javaslatot Veszti, hogy ne akard megváltani naponta a világot, és különösen azért, mert más akaratát tolmácsolod folyamatosan! VAN ÜVEGÜNK !Önálló gondolatod nincs? Úgy ég el minden felvetésed, akár a szalma. Olyan ez mint amikor néhány napig egyesületet akartál szervezni a mentoroddal. Íme, Te írtad:

Tisztelt Fórumozók!
A tegnapi nap egy nagy fordulatot hozott a Paksi Klub szervezésében.
Amikor belevágtam ebbe a szervezésbe, a legelső feladatok egyike a támogatói kör felépítése volt, és a számomra legfontosabb támogatóval tegnap volt csak idő egyeztetni. Egy nagyon hosszú megbeszélésen, és széles körben végzett vizsgálatok alapján, felmérve a kockázatokat úgy döntött, hogy kívül szeretne maradni ezen kezdeményezésből, és nekem is azt javasolta, hogy maradjak meg abban a közösségben ahol szeretnek, ahol elismerik a munkámat, ahol a kimondott szavaimat úgy értik meg ahogy én is gondolom. Elmondása szerint az általam elképzelt "semlegesség" nem történhet meg, és a legkörültekintőbb döntések ellenére is vagy barátot, vagy ellenséget generálnék.
A megbeszélés végén én még mindig úgy éreztem, hogy képes lennék megbirkózni az előttem álló feladattal, de ismerve ezt a támogatót annyira fontosnak találom a véleményét, hogy a kérésének eleget teszek, azaz teljesen kiszállok a méhészeti közéletből és megmaradok az mellett, ami tényleg örömet ad: a méhcsaládom, a kis valamint a nagy családom.
Amennyiben tovább szerveződik a Paksi klub, úgy az már nem az én szerveződésem alatt fog történni.
Mindenkinek eredményes méhészkedést kíván


Jövő héten majd cukorgyárat akar veled építtetni, mert nem kell a 215ös, amikor van 205 ért is. Nőj már fel!

*

Veszti1982

Re:Hír-les
« Válasz #358 Dátum: 2014. Február 06. 14:00 »
Jenő köszönöm, hogy figyelmeztettél: Neked van igazad!
Minduntalan arra lyukadok ki, hogy akkor járnék jobban ha csöndben maradnék és befognám a számat, de ez néha nagyon nehéz. Majd tanulok belőle.

Az én mentorom pedig egy olyan méhész aki még soha nem olvasta egyik fórumot sem, és nem is hiszem, hogy valaha is fogja. Akit ti kineveztetek mentoromnak azzal az emberrel csak egy szimpla barátságban állok, de nem szoktunk szakmai kérdéseket megbeszélni.

Re:Hír-les
« Válasz #359 Dátum: 2014. Február 06. 14:18 »
Komoly mentorod van  :o ha nem is olvas. Vak vezet világtalant. Válts mentort, és/ vagy légy önálló! Ezt majd különösen gondold át, amikor a méheidet átvizsgálod az első alkalommal! Addig ne felejtsd el mire kértelek! Ott is belátod akkor, hogy mentort kellene váltanod :(.
Üdv: Jenő