Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224821 megtekintés
*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #330 Dátum: 2014. Február 05. 20:45 »
Ez már most engem megint összezavart.
Attila!
Többször kijelentetted, hogy anno tevékenyen részt vettél az üveges sztoriban. Közvetlen hangvételed is ezt bizonyítja Éva asszonnyal. Akkoriban ezek szerint, te is egyetértettél a gazdasági társaság létrehozásával, amit még szerződésben is rögzítettetek. Ezt a Bross írta alá?
De ha most végre ez a társaság létrejött, ahogy azt szerződésben vállalta az OMME, akkor most ez miért lett olyan ördögtől való?Ráadásul ezt Éva asszony is üdvözli.
Azt mondod nálad van ilyen szerződés. Az OMME-ban is van? Ha van, akkor miért nem nézték már meg hamarabb? Ha nincs, miért nincs? Ki tüntette el és mikor, és főleg miért?

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. 20:50 írta varjú »
Láttál-e már karón varjút?

*

varjú

  • ***
  • 161
Re:Hír-les
« Válasz #331 Dátum: 2014. Február 05. 20:52 »
Kár, kár
Most látom, hogy a ződön Csalánosi is ilyesmiket firtat.
Azért remélem nem gondoljátok, hogy én ő vagyok? :-[
Akkor inkább befogom a pofám  :-X
(Bár a kérdések akkor bennem maradnak)
Láttál-e már karón varjút?

Re:Hír-les
« Válasz #332 Dátum: 2014. Február 05. 20:57 »
Varju!
Miért ördögtől való? A létrehozás körülményeit mérlegeld szerintem. Az hogy eddíg nem jött létre a társaság, nem okozott szinte semmiben hátrányt, olvashattad az információban. Szerinted a Mellifera, vagy a ZRT kezdeményezés után ki támogatta volna az üveg KFT-t. Láthatod a mostani létrehozásához is a méhészek félrevezetése és félretájékoztatása kellett.

Üdv. jani bátya

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Hír-les
« Válasz #333 Dátum: 2014. Február 05. 21:00 »
Varjú!
Mi, nem, érthető?

"OMME már 2008-ban vállalta egy gazdasági társaság létrehozását, így tehát a közleménynek az a mondata, melyben a mézes üveg forgalmazását egy az OMME által jelenleg bevállalt többletfeladatként említik, nem korrekt! Közleményében a méhészek érdekeire való tekintettel említi a többletmunkát. Tisztázzuk, ha Önök nem hoznak létre gazdasági társaságot, az üvegek forgalmazásában, a méhészek üveg-ellátásában továbbra sem lépett volna fel nehézség, bonyodalom, minden ment volna a korábbiakban megszokottak szerint. A különbség annyi lett volna, hogy az üveg 2 forinttal kevesebbe került volna, mivel ezt az összeget –a korábban említett okok miatt- nem tudja a jövőben az üveggyár az OMME felé elszámolni. Az OMME honlapján elérhető információ alapján, úgy tűnik, hogy jelenleg a Magyar Méhészeti Kft. a támogatási díjat a megemelt árban érvényesíti."

Re:Hír-les
« Válasz #334 Dátum: 2014. Február 05. 21:07 »
Kérdezz csak Varjú, csak ne tőlem.
A szerződések birtokomban vannak! Amire hivatkozik Gyenge Éva, azt később módosították!
(Ha szeretnétek idézek belőle, és akkor csend lesz?)
Semmit nem tudtok!
Ezért bukott meg az OMME kommunikációja!
Ezek nyilvános adatok, kérjétek,hogy terjesszék elénk!
Mindenki információhiányban szenved!
Mondtam, hogy üveg témában otthon vagyok!
A szerződések ott vannak az OMME irodában, csak mellényúltak,rossz fiókban keresték!
Mi is mellényúltunk,mikor rájuk szavaztunk!
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #335 Dátum: 2014. Február 05. 21:15 »
A szerződések különös jellemzője, hogy mindkét félnél van belőle (legalább) egy-egy példány. Így tehát minden bizonnyal kellett lennie az OMME irodában is egynek, sőt, mivel Nemzeti Programból került elszámolásra a szerszám beszerzése, talán még az MVH-nál is akad egy példány belőle. Az SzMSz I/13. pontja értelmében az Egyesület iratkezelését az általános elnökhelyettes felügyeli, aki emlékeim szerint már Bross alatt is, és azóta is Fekete József. Tehát neki biztosan tudnia kell a szerződések létezéséről, illetve irodán belüli fellelhetőségéről.
Az OMME pedig annó igen hamar visszakozott a gazdasági társaság létrehozásától, amint világossá vált, hogy az önálló csatornákon történő értékesítés jóval bonyolultabb, és főként költségesebb, mint a viszonteladókon keresztül történő értékesítés. Hiszen ők rendelkeznek a szükséges raktár- és üzlethelyiséggel, munkaerővel, engedélyekkel, stb.
Megjegyzem, jelen pillanatban az OMME Mo. Kft. a számlakiállításon kívül mást nem csinál az üvegforgalmazás terén, márpedig a számalírogató Gizike bérét valamiből ki kell termelni...

Re:Hír-les
« Válasz #336 Dátum: 2014. Február 05. 21:37 »
Végre valaki aki átlátja a dolgokat!
Jakab Ádám, így van! Nincs hozzáfűzni valóm írásodhoz! Ez tuti beszólás volt!

Közben előkerestem a D-22/2008-as számú szerződést, amely az alapszerződést 2008. január 30-án módosította!
Ez pont arról szól, hogy ne Kft. keretében legyen az értékesítés, hanem viszonteladókon keresztül!
"Üzleti titkokra hivatkozva a teljes szöveget nem kívánom nyilvánosságra hozni"!
Ismerős ugye?
Majd néhány hónap múlva az új csapat mindent elétek tár, mert ez nem titok, minden a mi közpénzünkből van ám!
Bárki bármelyik egyesületi tag elkérheti, bele nézhet, tanulmányozhatja!
Kérjétek a fenti számú szerződést, de lehet, még mindig keresik?
Igen, két eredeti példány van az egyik az OMME központban a másik az MVH-nál.
Én nem tudtam,hogy keresik.
Azt gondoljátok elfogadták volna segítségemet?
Biztos bennem van megint a hiba, hogy olyant keresnek amiről nekem nem is volt információm,hogy keresik!
Én is az OMME honlapján, majd az újságban olvastam megdöbbenve, hogy nincsenek szerződések?
Akkor az iratkezelés nincs valami toppon a központban!
Nagyernyei  Attila


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #337 Dátum: 2014. Február 05. 21:52 »
Egy picit figyeljünk a kft bejegyzésre is.
Eddigi ismereteink szerint apport is volt, de a cégbejegyzésből ez nem derült ki.
Belátták, hogy a kft-be az üvegszerszámot nem vihetik be?
Az se tiszta, hogy miért pont annyi összeg szerepel, amennyi.
Szóval valami közlemény illene, hogy legyen az alapító részéről a tagság felé.
Ez a bejegyzés alatt állapot mit takarhat?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #338 Dátum: 2014. Február 05. 21:58 »
Olyan érzésem van mint amikor horgászok,és leveszem a pontyot a horogról!
Csak tátog, de nem beszél...... :P

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #339 Dátum: 2014. Február 05. 21:59 »
QUQURIQ!

Ennyi hibát 30 év alatt nem követett el az OMME vezetése mint az utóbbi egy évben!
Gratula Nekik! :(
Hibát -hibára követnek, csupán jóhiszeműségből! ;D
Ezeket a hibákat már a szék sem bírja alattatok, amibe oly görcsösen kapaszkodtok!
LE KELL MONDANI MINDENKINEK!!!
NE SOKKOLJÁTOK TOVÁBB A TAGSÁGOT!

A sok-sok OMME tagból az egyik, akinek már nagyon elege van amit csinál a vezetés.

KIskakas

Re:Hír-les
« Válasz #340 Dátum: 2014. Február 05. 22:07 »
Ja, és tegyük hozzá, hogy az Üveggyár álláspontja szerint: "ha (Önök) nem hoznak létre gazdasági társaságot, az üvegek forgalmazásában, a méhészek üveg-ellátásában továbbra sem lépett volna fel nehézség, bonyodalom, minden ment volna a korábbiakban megszokottak szerint"

Tehát e szerint meg végképp nem volt szükség itt és most a Kft-n keresztül történő értékesítés bevezetésére... Ha eddig működött olajozottan, a lehető legegyszerűbben és legolcsóbban (!!!), és az Üveggyár részéről ez így folytatható lett volna, akkor felmerül a kérdés, hogy az OMME részéről miért volt szükség a módosításra?

(Lehet, hogy mégiscsak megvolt az a bizonyos szerződés, csak a módosítást felejtették el elolvasni, és gyorsan "jóvá akarták tenni" a dolgokat - csak úgy 'jóhiszeműen'??)

Re:Hír-les
« Válasz #341 Dátum: 2014. Február 05. 22:26 »
Egy picit figyeljünk a kft bejegyzésre is.
Eddigi ismereteink szerint apport is volt, de a cégbejegyzésből ez nem derült ki.
Belátták, hogy a kft-be az üvegszerszámot nem vihetik be?
Az se tiszta, hogy miért pont annyi összeg szerepel, amennyi.
Szóval valami közlemény illene, hogy legyen az alapító részéről a tagság felé.
Ez a bejegyzés alatt állapot mit takarhat?

A lényeg a titkosság.

Ha az üvegenkénti két forintokból az évi sokmillió Forint összeáll, és az az OMME egyesületének számláján landol, akkor azt csak az alapszabálynak megfelelő módon lehet elkölteni.
Ha a kft-ben landol, akkor a kft költheti el, pl. az Adria két szigete között egy vitorláson megtartott csapatépítő tréningre, vagy valamilyen fesztiválon uszi és szauncsi közbeni munkavacsorára. A kft sokféle költséget elszámolhat! Lehet pl. angol grafikussal tárgyalni az üveg designjának megváltoztatásáról - mondjuk Londonban. Aztán lehet egyeztetni egy kicsit a francia címkegyártókkal, velük át lehetne terveztetni a zárszalagot. És még sok-sok költséget ki lehet találni, ha az a cél, hogy elköltség a méhészek pénzét!

És a tulajdonosnak elmondhatja (az IB egy tagjának négyszemközt): sajnos sok költség volt, de a kft éppen nullszaldósra... Örüljön a tulaj, ha nem kell még befizetnie!!!

Áttekintehtőség:
KFT - titkos
Egyesület - kicsit nyilvánosabb
Közhasznú Egyesület - nyilvános

No ezért nem kell a közhasznúság és ezért kell a kft? Mutyibusiness beindulhat?

A kft-t milyen nyeresgi tervvel fogaták el? Ki fogadta el a kft éves tervét? Mikor hozzák az éves tervet nyilvánosságra?

CSIP CSIP madarakat nem visznek az Adriai csapatépítő vitorlázásra?

Re:Hír-les
« Válasz #342 Dátum: 2014. Február 05. 22:45 »
Sziasztok!
A legfontosabb szavak elkerülték a figyelmeteket?
"... tartalmilag nem helyes, és nem is korrekt.."
Szerintem ez az egész levél lényege! Ne cifrázzátok,elemezzétek ennyire az írást!
Mit is jelent ez, hogy nem korrekt, tehát inkorrekt?
Az értelmező szótárban ez áll: Nem tisztességes magatartás, vétség, szabálytalanság, szava hihetetlenség...
Na bumm! Ezzel kéne törődnünk tisztelt méhésztársak!
És ezt nem a kiskakas, Szürkeveréb, Nagyerejű és társai kitalációja, hanem az Orosházi Üveggyár kereskedelmi vezetőjének tiltakozó gondolatai!
Hol van az alázat? Szerintem elő kéne varázsolni, és baromi nagy nyilvános bocsánatkérésbe kezdeni!
Nagyernyei Attila
ui.
Most mi van? A zöld fórum is belőlünk él?
Na akkor hol vannak a hiteles információk?
Örülök, hogy az OMME hírekre így rákattantak.
Adunk még témát, hamarosan.
Üdvözöllek benneteket a Méhészklubból!
Azért jól esik, hogy már nem "kisöcsiztek" le!
Igaz mi csak 140-en vagyunk, de egyedül a FF Méhészklubban írt bejegyzéseket nyomtatja ki az OMME elnöke!
Állítólag vaskos kis gyűjteménye van már írásainkból. Köszönjük!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 05. 22:56 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #343 Dátum: 2014. Február 06. 06:36 »
Sziasztok! A pici parázsból szokot lenni a nagy tűz is!

Re:Hír-les
« Válasz #344 Dátum: 2014. Február 06. 07:51 »

Tisztelt Méhészek!
A nagy érdeklődésre való tekintettel, ismét vezető helyre teszem a kérést!
Az Orosházi Üveggyár kereskedelmi igazgatója, Gyenge Éva kéréssel fordult hozzám.
Kérésének oka az OMME honlapján az OMME hírekben, majd a Magyar Méhész Újság 3. oldalán megjelent sajnálatos valótlan állítás! Érdekes, hogy a botrány kirobbanását követően eltűnt a honlapunkról az írás!
A 12.000 újságból nem tudták törölni! A csatolmányban közölt levelet felolvastam a Kaposvári "elnökök" találkozóján, de hiába! Dr. Mészáros László az üveggyár illetékesétől,határozott kérésem ellenére megtagadta a válaszadás lehetőségét!
Most kire szórják átkaikat, hogy sértődött? Egy kereskedelmi partnerre? Szégyelljék magukat!
Tisztelt Méhészek! Ébresztő! Vegyétek már észre, hogy mit tesznek velünk, és most már az OMME-s üveg gyártójával! Ezzel is járja az OMME elnöke az országot! Dolgoznak éjjel nappal, és egy ilyen buta nyilatkozattal  mindent tönkre tesznek, rossz színben tüntetik fel az üveggyárat, Bross Pétert és engem is!
Elég volt! Távozásuk után kérjenek az OMME honlapján az Orosházi Üveggyártól és a Magyar méhészektől bocsánatot! (Tőlem nem kell én már unom, már három témában kértek!)


Most lássuk a valótlan, inkorrekt állítást!
" A gyár és az OMME közötti szerződéses viszony a kezdetektől tisztázatlan, valamint két évre visszamenőleg még szerződéssel sem rendelkezünk. Így közel 6 millió forintos összeg részünkre való kifizetésére kölcsönösen nem tisztázódtak a jogi alapok."

Megjegyezni kívánom,hogy a szerződéseket Kaposváron bemutattam!

Most nézzük a kérést,majd a csatolt levelet!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Kedves Attila,


Január 23-án a mellékelt levelet küldtem az OMME elnökének, Dr. Mészáros Lászlónak, az OMME honlapján, a mézes üveggel kapcsolatosan megjelent közleménnyel kapcsolatosan, melyben kértem Őt, hogy levelemet szíveskedjen soron kívül megjelentetni az OMME weboldalán, hogy a méhészekhez eljusson a megfelelő információ.


Ezt követően Mészáros úr küldött nekem egy levelet, mely tartalmazta azt az általa megfogalmazott közleményt, melyet a levelem helyett közzé kívánt tenni az OMME honlapján. Ezt én nem hagytam jóvá, és január 30-án ismételten megkértem őt, hogy az eredeti levelemet ( lásd fent: OMME.docx ) szíveskedjen közzétenni.

Sajnos január 30-óta a mai napig nem kaptam semmilyen visszajelzést, illetve a levél közzététele sem történt meg.
Mindezek miatt, a méhészek tájékoztatása végett kérlek, hogy a mellékletben megküldött levelemet szíveskedj megjeleníteni a meheszklub.hu weboldalon!

Előre is köszönöm!

Üdvözöllek,

Éva


Eva Gyenge
Customer Service and Sales Manager, Member of European Communication Team
Sales and Marketing

Oroshaza
Csorvasi ut 5.
Oroshaza H-5900 HU
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A kérést teljesítettem!
ugyan ezt csinálják velünk! Kizavarnak, titkosítanak, szét veritek az OMME-t kiáltanak!
Kedves Dr. Mészáros László! Szégyelljétek magatokat!
Én mást tenni nem tudok, csak felhívni a figyelmet, hogy a dolgok nem úgy mennek ahogy illene!
A döntés a méhészek kezében van!
Most már tényleg megsértődtem!
Nagyon bánt, hogy ilyen vezetőink vannak!
Azonnal össze kell hívni a rendkívüli küldöttgyűlést!
Nagyernyei Attila