Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224090 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #315 Dátum: 2014. Január 31. 16:49 »
ORSZÁGOS MAGYAR MÉHÉSZETI EGYESÜLET
 
1 0 9 4 Budapest, Vi o l a u. 5 0 .
Telefon: 06 1/216-0015, 06 1/456-0377 Fax: 06 1/456-0378
E-mail: omme1984@enternet.hu www.omme.hu
 
Iktatószám: 34/2014.
Tárgy: Hiánypótlás
 
 
Tisztelt Elnök Úr!
Tisztelt Küldött!
 
 
2014. január 22-én az OMME Központi Irodája az iratok átvételére vonatkozó
szabályok betartásával átvette azt a beadványt, mely valamennyi jelenlegi
OMME Tisztségviselő egységes visszahívását kezdeményezi, Rendkívüli
Küldöttgyűlés keretében. Fenti kezdeményezéshez átvett iratanyagok kapcsán,
különösen az iratokra vonatkozó alaki és tartalmi előírásokra tekintettel kérem
szíves intézkedését az alábbiakban:
 
1. A beadványban szereplő 56 fő ténylegesen 55, mivel egy aláíró esetében
két iratanyag került benyújtásra.
2. A fénymásolatban csatolt beadványok nem rendelkeznek a hatályos
jogszabály által előírt hitelesítési záradékkal. Tekintettel az iratokkal
kívánt jogkövetkezmény kiváltásának szándékára, kérem a súlyos
hiányosságok pótlását, vagy a kezdeményezések eredetben történő
megküldését.
Továbbá kérem, hogy az elnöki tisztséget betöltők kivételével, a küldöttek
mandátumának jogszerű igazolása érdekében szíveskedjen a küldött
megválasztását tartalmazó, és küldött-státuszát igazoló hiteles jegyzőkönyvi
másolatot a Központi Iroda részére megküldeni.
 
Fenti hiányosságok pótlására a beadvány jogszerű értékeléséhez
elengedhetetlenül szükség van. A jövőben ennek megfelelően tudunk az
Alapszabályban előírt kötelezettségnek maradéktalanul eleget tenni.
 
Budapest, 2014. január 29.
 
Méhésztársi üdvözlettel:
 
 
 dr. Mészáros László
 elnök sk.

Re:Hír-les
« Válasz #316 Dátum: 2014. Január 31. 16:50 »
ORSZÁGOS MAGYAR MÉHÉSZETI EGYESÜLET
 
1 0 9 4 Budapest, Vi o l a u. 5 0 .
Telefon: 06 1/216-0015, 06 1/456-0377 Fax: 06 1/456-0378
E-mail: omme1984@enternet.hu www.omme.hu
 
Iktatószám: 34/2014.
Tárgy: Hiánypótlás
 
 
Tisztelt Elnök Úr!
Tisztelt Küldött!
 
 
2014. január 22-én az OMME Központi Irodája az iratok átvételére vonatkozó
szabályok betartásával átvette azt a beadványt, mely valamennyi jelenlegi
OMME Tisztségviselő egységes visszahívását kezdeményezi, Rendkívüli
Küldöttgyűlés keretében. Fenti kezdeményezéshez átvett iratanyagok kapcsán,
különösen az iratokra vonatkozó alaki és tartalmi előírásokra tekintettel kérem
szíves intézkedését az alábbiakban:
 
1. A beadványban szereplő 56 fő ténylegesen 55, mivel egy aláíró esetében
két iratanyag került benyújtásra.
2. A fénymásolatban csatolt beadványok nem rendelkeznek a hatályos
jogszabály által előírt hitelesítési záradékkal. Tekintettel az iratokkal
kívánt jogkövetkezmény kiváltásának szándékára, kérem a súlyos
hiányosságok pótlását, vagy a kezdeményezések eredetben történő
megküldését.
Továbbá kérem, hogy az elnöki tisztséget betöltők kivételével, a küldöttek
mandátumának jogszerű igazolása érdekében szíveskedjen a küldött
megválasztását tartalmazó, és küldött-státuszát igazoló hiteles jegyzőkönyvi
másolatot a Központi Iroda részére megküldeni.
 
Fenti hiányosságok pótlására a beadvány jogszerű értékeléséhez
elengedhetetlenül szükség van. A jövőben ennek megfelelően tudunk az
Alapszabályban előírt kötelezettségnek maradéktalanul eleget tenni.
 
Budapest, 2014. január 29.
 
Méhésztársi üdvözlettel:
 
 
 dr. Mészáros László
 elnök sk.


Ne kínlódjatok a fájl letöltésével...

Re:Hír-les
« Válasz #317 Dátum: 2014. Január 31. 17:37 »
Nem nagyon értem, megint mi értelme volt a honlapon egy ilyen csonka-hírt megjelentetni? Véleményem szerint ez a levél a címzettekre tartozik, persze nem titkos, de ha már azt nem tették fel, hogy "A mai napon a helyi szervezetek vezetőinek és küldötteinek képviselőitől átvettünk 56 db beadványt, amelyben az aláírók kérik a teljes vezetőség visszahívását....", akkor erre mi szükség volt? Persze így a hír értéke dupla, egyrészt aki eddig nem tudott a kezdeményezésről, most a címlapról értesülhet, másrészt egyúttal azt is megtudhatja, hogy a vezetőség mennyire semmibe veszi a tagságot. Szóval kommunikációból megint egyes alá. Valaki írta itt a fórumon, hogy az elnöknek kiváló a kommunikációja. Hát nem az, nagyon nem....

Hanem felmerül a kérdés, mire jó ez az egész? Az IB arra panaszkodik, hogy nem hagyja őket az ellenálló-mozgalom dolgozni, ahelyett, hogy a lényegre koncentrálhatnának, kénytelenek Bross Pétert mószerolni, meg idióta kifogásokat keresni. Kérdem én: miért nem esünk túl a megmérettetésen? Tisztelt IB! Önöknek is jobb lenne! Akkor elcsitulhatnának a hangok, ha tagság nagy többsége megerősítené Önöket a pozíciójukban! És végre foglalkozhatnának a fontos feladatokkal.
Hanem tudom ám, hogy mitől tart Dr. Mészáros, és az IB... Pontosan tisztában vannak azzal, hogy most az az erő próbálja őket leváltani, aki áprilisban Dr. Mészárost -az IB és Dr. Cserényi akaratával szemben!!!- nagy többséggel megválasztotta. Dr. Mészáros! Megmérettettél és könnyűnek találtattál, és te is tudod pontosan, hogy menned/mennetek kell.

Azt a taktikát pedig egyenesen öngyilkosnak találom (ha tudnak még mélyebbre süllyedni), amit most Bross Péter lejáratására folytatnak. Bross Péter egyrészt többszörösen nyilvánvalóvá tette, hogy nem kíván elnökként visszatérni (lett volna már rá alkalma, ha nem így gondolná), másrészt viszont van akkora szaktekintély, és van annyira népszerű a méhészek körében (korábban említettem: előadásai még mindig teltházasak!), hogy a sok sz@r, amit rá próbálnak borítani, végül a saját nyakukba fog zúdulni...

Re:Hír-les
« Válasz #318 Dátum: 2014. Január 31. 20:22 »
Tisztelt jakabadam!
Már zúdul az rég óta!
Na de térjünk a lényegre!

Ugye erről értekezünk ami az OMME honlapján olvasható?

"A 2014. január 22-én, OMME Központi Irodája által átvett, OMME Tisztségviselők egységes visszahívását kezdeményező beadvánnyal kapcsolatban, dr. Mészáros László OMME elnök."

Drága jó ég!
Azt sem tudja az OMME elnöke, hogy mit vett át?
Azok az aláírások nem az egységes visszahívást kezdeményezik!Hol van az beleírva?
Azok az aláírások azért születtek, hogy az OMME elnöke hívjon össze egy rendkívüli küldöttértekezletet!
Ennek egyetlen napirendi pontja lesz, hogy a küldöttek arról döntsenek,hogy legyen e rendkívüli tisztújító küldöttértekezlet? Két válasz lehetséges. IGEN, vagy NEM!
Ha úgy döntenek a küldöttek, hogy a "frakciónk" egy belső hangulatkeltő  OMME ellenes társaság,  akik csak szítják  feszültséget, és szegén elnökünket, és az IB-t, EB-t nem hagyják dolgozni, akkor bizony nekünk bocsánatot kell kérnünk a tagságtól! Ez is benne van a pakliban.
Ez valójában egy bizalmatlansági indítvány, és vagy megállja a helyét, vagy nem!
Majd ha a rendkívüli küldöttértekezlet úgy határoz,hogy legyen tisztújító küldöttértekezlet, akkor lehet jelölő bizottságot választani, jelölteket állítani és egy sima választáson eldönteni kivel tovább!
Én azt gondoltam, ez tiszta.
De ha az OMME elnöke sem tudta ezt, akkor tényleg nagy a baj!
Az pedig valóban egy rossz taktika, hogy visszafelé mutogatunk, hogy
"Itt a romokból kell építkezni, minden rossz volt ezelőtt"!
Na na! Mondtam már, két ember kivételével ugyan azok vannak porondon mint Bross alatt!
Ez dupla élű fegyver! Egy ember ennyi mindent nem tud elrontani amit itt összehordtatok!
Kicsit nézzetek jobban körül az irodában ha valamit kerestek, és utána vádaskodjatok!
A bosszúvágy, a gyűlölet nem jó tanácsadó!
Aztán meg vagy két hete megy a magyarázkodás, de erről kicsit később!
Nagyernyei Attila




*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #319 Dátum: 2014. Január 31. 21:55 »
Ezt az "elnöki" levelet olvasva, több kérdés is megfogalmazódott bennem.
Miért írja azt az elnök, hogy
Idézet
2014. január 22-én az OMME Központi Irodája az iratok átvételére vonatkozó
szabályok betartásával átvette azt a beadványt, mely valamennyi jelenlegi
OMME Tisztségviselő egységes visszahívását kezdeményezi, Rendkívüli
Küldöttgyűlés keretében.
Talán Ő már elörre látja a sorsukat?
Szerintem az aláírások azért születtek, hogy Dr Mészáros László az OMME elnöke hívjon össze egy rendkívüli küldöttértekezletet! Vagy nem?
Idézet
Továbbá kérem, hogy az elnöki tisztséget betöltők kivételével, a küldöttek
mandátumának jogszerű igazolása érdekében szíveskedjen a küldött
megválasztását tartalmazó, és küldött-státuszát igazoló hiteles jegyzőkönyvi
másolatot a Központi Iroda részére megküldeni.
A legutolsó küldöttgyűlésre, is csak ilyen igazolással tudtak bemenni a résztvevők. Vagy nem?
Ha viszont igen, akkor ezeknek a dokumentumoknak nem az OMME irodájában kell lenni-e?
A kakas csípjen meg, ha ezt értem.
 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #320 Dátum: 2014. Február 01. 11:34 »
 Akkor minek van elnöke az OMME-nek ha nem érti mi is történik itt!! Van itt demokrácia az biztos! legkevesebb szó esik jelenleg az OMMÉ-ban a méhészeti ágazat legfontosabb kérdéseiről , fontosabb hogy legyen egy OMME újság és ki hol vehet üveget és hol nem?? Ki milyen posztot tarthat meg és  vannak bennfentesek és kint lévők,  hát ez a méhész ágazat szétesését jelenti!!
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az utolsó folyót,
és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz hogy a pénz nem ehető.

Re:Hír-les
« Válasz #321 Dátum: 2014. Február 01. 19:20 »
Szia János!
A mostani vezetés egyik legnagyobb baja, hogy nem hallgatják meg a külsősök javaslatait!
Pedig a tízezer fölötti tagságban találhatók értelmes, a méhészek közösségéért tenni akaró,kiváló szakemberek.
Egy vélemény nem a közösségünk véleménye, főként ha az szakmai jellegű!
Az OMME egy nagy család, vagy annak kéne lennie. Vannak idősödő, de nagy tapasztalattal,szaktudással  rendelkező családtagok, vannak olyanok akik a méhészetet egy nagy "biznisznek tartják", szárnyaikat most bontogató kezdők, amatőrök, profik. Mindenkinek más és más az érdeke!
Az egyesületet olyan vonzóvá kell tenni,hogy a méhészek önszántukból akarjanak egyesületi tagok lenni!
Most mi van! Össznépi "zsarolás"? Ha nem fizetsz, nincs támogatás! Ha ki mondjuk ha nem, ezért vagyunk ennyien!
Szerintem ez egy nagyon káros szemlélet! Sőt ez valós tény.
Az egyesület működése a támogatásokra épül! Olyan az OMME,  mint egy nagy "szakmai szociális" intézmény!
És ha egy tollvonással megszűnik a Magyar Méhészeti Nemzeti Program?
Az egyesületnek akkor is talpon kell maradnia!
Még mielőtt valakinek az jutna az eszébe, hogy a NP ellen kampányolunk,óriásit téved!
Nagy szükség van rá, de nem így!
Véleményünk szerint komolyan át kellett volna alakítani, hogy ne azért kezdjen el valaki méhészkedni mert kapok támogatást meg nyertem a pályázaton!
Aztán a gondolatait is ráhangolták azoknak akik eddig méheket csak képen láttak?
A kezdők között nem ritka az, aki annyira mellette van a dolgoknak,hogy még azt sem tudja mit akar kérdezni!
Így csap bele ebbe az óriási szakértelmet igénylő szakmába!
Jaj de mondják ám, hogy mi is hogy kezdtük! Először is választottunk egy mentort. Az első fizetésünkből kimentünk a
tűzépre deszkáért, a második fizetésünkből festéket vettünk,és  így haladtunk!
Tudom ez régi módi szemlélet! De a méhcsaládok kezelése azóta sem lett könnyebb! Sőt!
Senkit nem kívánok riogatni, de magas lóról lehet nagyot esni! Az ilyen szélsőséges telek, a legkiválóbb méhészeket
és a legprecízebben beteleltetett méhcsaládokat is próbára teszi! Ne azzal foglalkozzon a feltörekvő nemzedék, hogy hány hordót vitt el a felvásárló a szomszéd idős méhészbácsitól! Előbb a tanulás, és ha szerencséje van, neki még több is lehet!
A terméktanácsnak nem sikerült a talpon maradás! Miért? Mert az a szervezet nem jól
lett kitalálva, nem töltött be érdekérvényesítő szerepet, nem az volt a feladata! A kereskedők, a piac, és a termelők közötti koordinátor volt! Amikor a terméktanács elnöke egy kereskedő, akkor hol védte volna ő a méhészek érdekeit?
Az egyedüli érdekvédő az OMME! Ezért kell a szárnyai alá bújnunk!
És az Agrárkamara? Egyelőre attól is csak a sárga csekket várhatjuk!
Tudom ezt sem hallja egyik illetékes sem, fittyet hánynak szavainkra, pedig nekünk is lehetnek ám jó gondolatink!
Tényleg, adnak erre lehetőséget, hogy kifejthessük?
A következő csapatnak viszont ezt a szarvas hibát nem szabad elkövetnie, hogy nem hallgatja meg azok véleményét,  pont azokét akik megválasztották őket!
Ez egyenlő a bukással!
Nagyernyei Attila
ui.
(MA reggel halottam az M1 műsorában hogy
"Nem halat kell osztogatni, hanem meg kell tanítani az embereket halat fogni!")



« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 02. 08:37 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #322 Dátum: 2014. Február 01. 21:17 »
Tisztelt Méhésztársak!
Egy kis színfoltot szeretnék veletek közölni a sok acsarkodás után!
A Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetőjével való levelezésim válaszait teszem közzé, melyben Böjte Csaba Testvér egy felhívást, kérést is megfogalmaz a magyar méhészek felé!
Lássuk a leveleket!


"Kedves Attila!!
Köszönöm szépen a leveled! A jó Isten áldását kérem rád, szép családodra, és a szorgalmas méhekre!!
Egy nagyon fontos felhívást fogalmaztam meg és küldök el neked is, nagyon szeretném, ha elolvasnád, és ha segítenél hogy szülőföldünket újból, a fák, az erdők földjévé tenni!!


Ferences kisebb testvéri szeretettel, Csaba t.

http://www.magnificat.ro/portal/index.php/szent-ferenc-alap-mainmenu-144/roviden/9573-tegyuk-tunderkertte-szulofoldunket"

A második levél:
Szeretettel köszönöm a gondolataidat, amiket megosztottál, hálából én is küldöm azt amivel éppen foglalkozom:  - Naphimnusz! Szent Ferenc és a teremtett világ!
Nagy szeretettel hívlak febr. 3, hétfő 18.oo órától a csíksomlyói kegytemplomba a Szent Ferenc nagykilenced hatodik állomására! Ez alkalommal a jó Istennek a teremtett világhoz való viszonyát elmélkedjünk át az Ő vidám dalnoka, Szent Ferenc lelkületével.
A szentírás tanítja, hogy az egész teremtett világ sóvárogva (epedezve) várja Istengyermeki méltóságának kiteljesedését! (Rom.8,19) a paradicsomi állapot helyre állítását! És itt nem csak az ember világára gondol a Szentírás, hanem az egész teremtett világra, a fákra, növényekre, állatokra, Isten minden teremtményére, a mi testvéreinkre. A keresztény ember ezért csak zöld lehet, olyan, aki tiszteli, szereti a természetet!!  Imádkozzunk, hogy életünk senkinek, semminek ne okozzon fölösleges fájdalmat, a növényeket, állatokat, ne értelmetlenül  kínozzuk, gyilkoljuk, hanem Isten akarata szerinti paradicsomi állapotokat alázattal helyre állítva, mindenkivel és mindennel békességben éljünk!
Szeretettel megosztom az ötödik állomás anyagát, ugyanitt minden egyes elmélkedés meghallgatható.  Ugyanitt az élő adásba is belehet kapcsolódni!
http://www.magnificat.ro/portal/index.php/214-lelkigyakorlat/9566-szent-ferenc-es-az-anyagi-javak


Kisebb testvéri szeretettel, Csaba t.

Segítsünk!
Nagyernyei Attila


Re:Hír-les
« Válasz #323 Dátum: 2014. Február 02. 09:02 »

Tolna Megyei Méhész Egyesület Szekszárd, következő programja!


    2014. február 3.  Hétfő 18 óra
 Állategészségügyi Állomás Szekszárd,Toramy Béla u.

Baldavári László:
Rajzás nélküli akácméz termelés nagy hozammal, (Hunor fészek+ 1/2 mézterek)
Atkaszám lenullázása utolsó akác végén egy kezeléssel, és támogatott, praktikus eszközök a méhészetben. :o :o

Re:Hír-les
« Válasz #324 Dátum: 2014. Február 05. 14:23 »
BEHARANGOZÓ!

http://infovilag.hu/hir-14091-tapinthatoan-is-magyar-mezhez-melto.html

Egy kis beharangozó, múltidéző!
Honnan indultunk és hová jutottunk?

Vége a bújócskának!
Hamarosan jelentkezek, és mindenre magyarázatot adok!
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #325 Dátum: 2014. Február 05. 18:28 »
Tisztelt Méhészek!
Az Orosházi Üveggyár kereskedelmi igazgatója, Gyenge Éva kéréssel fordult hozzám.
Kérésének oka az OMME honlapján az OMME hírekben, majd a Magyar Méhész Újság 3. oldalán megjelent sajnálatos valótlan állítás! Érdekes, hogy a botrány kirobbanását követően eltűnt a honlapunkról az írás!
A 12.000 újságból nem tudták törölni! A csatolmányban közölt levelet felolvastam a Kaposvári "elnökök" találkozóján, de hiába! Dr. Mészáros László az üveggyár illetékesétől,határozott kérésem ellenére megtagadta a válaszadás lehetőségét!
Most kire szórják átkaikat, hogy sértődött? Egy kereskedelmi partnerre? Szégyelljék magukat!
Tisztelt Méhészek! Ébresztő! Vegyétek már észre, hogy mit tesznek velünk, és most már az OMME-s üveg gyártójával! Ezzel is járja az OMME elnöke az országot! Dolgoznak éjjel nappal, és egy ilyen buta nyilatkozattal  mindent tönkre tesznek, rossz színben tüntetik fel az üveggyárat, Bross Pétert és engem is!
Elég volt! Távozásuk után kérjenek az OMME honlapján az Orosházi Üveggyártól és a Magyar méhészektől bocsánatot! (Tőlem nem kell én már unom, már három témában kértek!)


Most lássuk a valótlan, inkorrekt állítást!
" A gyár és az OMME közötti szerződéses viszony a kezdetektől tisztázatlan, valamint két évre visszamenőleg még szerződéssel sem rendelkezünk. Így közel 6 millió forintos összeg részünkre való kifizetésére kölcsönösen nem tisztázódtak a jogi alapok."

Megjegyezni kívánom,hogy a szerződéseket Kaposváron bemutattam!

Most nézzük a kérést,majd a csatolt levelet!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Kedves Attila,


Január 23-án a mellékelt levelet küldtem az OMME elnökének, Dr. Mészáros Lászlónak, az OMME honlapján, a mézes üveggel kapcsolatosan megjelent közleménnyel kapcsolatosan, melyben kértem Őt, hogy levelemet szíveskedjen soron kívül megjelentetni az OMME weboldalán, hogy a méhészekhez eljusson a megfelelő információ.


Ezt követően Mészáros úr küldött nekem egy levelet, mely tartalmazta azt az általa megfogalmazott közleményt, melyet a levelem helyett közzé kívánt tenni az OMME honlapján. Ezt én nem hagytam jóvá, és január 30-án ismételten megkértem őt, hogy az eredeti levelemet ( lásd fent: OMME.docx ) szíveskedjen közzétenni.

Sajnos január 30-óta a mai napig nem kaptam semmilyen visszajelzést, illetve a levél közzététele sem történt meg.
Mindezek miatt, a méhészek tájékoztatása végett kérlek, hogy a mellékletben megküldött levelemet szíveskedj megjeleníteni a meheszklub.hu weboldalon!

Előre is köszönöm!

Üdvözöllek,

Éva


Eva Gyenge
Customer Service and Sales Manager, Member of European Communication Team
Sales and Marketing

Oroshaza
Csorvasi ut 5.
Oroshaza H-5900 HU
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A kérést teljesítettem!
ugyan ezt csinálják velünk! Kizavarnak, titkosítanak, szét veritek az OMME-t kiáltanak!
Kedves Dr. Mészáros László! Szégyelljétek magatokat!
Én mást tenni nem tudok, csak felhívni a figyelmet, hogy a dolgok nem úgy mennek ahogy illene!
A döntés a méhészek kezében van!
Most már tényleg megsértődtem!
Nagyon bánt, hogy ilyen vezetőink vannak!
Azonnal össze kell hívni a rendkívüli küldöttgyűlést!
Nagyernyei Attila


Re:Hír-les
« Válasz #326 Dátum: 2014. Február 05. 18:45 »
Na ez egyre cifrább!Lehet ezt még egyáltalán fokozni? :-[Vagy a java még hátra van? :-\
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #327 Dátum: 2014. Február 05. 19:04 »
Itt tartunk sajnos ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #328 Dátum: 2014. Február 05. 20:14 »
Ha jól értem, amikor egy méhész OMME üveget vásárol, 2 Ft/üveg összeggel támogatja az OMME-t. Ezentúl viszont nem az OMME-t fogja, hanem a kft-t.
Hát ez sok embernek nem esik jól. Még akkor se, ha a kft egyedüli tulajdonosa az OMME. Miért? Mert az ügyeket indokolatlanul titkosan kezelik.

Nem értem, hogy az OMME mostani vezetése egy korrekt bejáratott üzleti kapcsolatot miért ront el?  Az OMME elnöke arra hivatkozik, hogy ő nem kapta meg a szerződéseket az előző vezetéstől. A szerződésekből több példány van. Bárki segített volna, csak kérdezni kell.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #329 Dátum: 2014. Február 05. 20:30 »
Sajnos a vezetőink miatt, pirulhatunk, mi méhészek.
AZ OMME vezetői olyan kézre csaptak rá, aki csak segített nekünk.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.