Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2226743 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #225 Dátum: 2014. Január 19. 20:35 »
Tisztelt Méhésztársak!

+1 visszahívás


A nagy számban megjelent  Kisvárda és körzete Méhészek Egyesület közgyűlése ismert okokból rendkívüli küldöttgyűlés összehívásáról szavazást tartott, ahol egységes igen szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül született döntés!

Lehet lájkolni..
Gratulálok
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #226 Dátum: 2014. Január 19. 20:54 »
A tagság tájékoztatva lett az omme körül ki alakult helyzetről és igen meg szavazták ezt a rendkívüli küldőt gyűlést a küldöttek alá is írták a szükséges nyomtatványokat és el is küldtük már holnap meg is kapják

Re:Hír-les
« Válasz #227 Dátum: 2014. Január 19. 21:35 »
Tisztelt Méhészek!
Ígéretemhez híven beszámolok a "változás napjáról"!
Összesen 29 fő jelent meg tanácskozásunkon, egyesületi elnökök és küldöttek. Két prominens személy is érkezett, Fekete József alelnök Úr, valamint Rádi Tibor az etikai-fegyelmi bizottság elnöke.  Jelenlétük egy kis zavart keltett,  érezni lehetett a feszültséget. Az általános, mindenkit érintő dolgok ismertetése után szót kapott a két tisztségviselő is. Megtapasztalhatták,hogy a változás csapata nem vademberekből áll, olyanokból akik szét akarják verni az OMME-t, és valóban komoly szakmai előkészítő munkát végeztek önzetlen tagjaink! Senkit nem támadtunk,  viszont komoly kritikák hangzottak el a jelenlegi irányítás módszerével kapcsolatban! Valószínű az OMME elnöke is érzi a nyomást, így padlógázzal egy nap 3 helyen tart előadást! Ő a tagdíjainkból utazgat, mi a sajátunkból. Több elnök is jelezte, hogy nehéz lesz megmagyarázni a tagságnak a tagdíjemelést, a Kft. ügyét, az OMME-s üveg körüli mizériát!
Félelmünknek adtunk hangot, hogy sokan nem fogják befizetni a tagdíjakat!
Volt olyan elnök aki 4 újságot is kapott, de sokan egyet sem! Kicsit gyenge az OMME tagnyilvántartási rendszere!
Csuja László költői kérdésére, hogy vendégeink hajlandók e aláírni a visszahívási kezdeményezést szorgalmazó nyomtatványt,  nemleges választ kaptunk. Így Rádi Tibor, és Fekete József elhagyta a termet.
Fekete Úr távozása előtt arra kért mindenkit, hogy vigyázzunk az egységre, ne sérüljön az OMME!
Mindenkit mérsékelt, higgadt magatartásra szólított,és "bármelyik fél győzelme" esetén ismerje el a "vesztes", hogy most nem jött össze!
A megjelentek egybehangzó véleménye az volt, hogy a változás programját, és az új alapszabály tervezetet  ne tegyük közkinccsé, ez ennek a csapatnak a szellemi terméke! Nem kéne, mert után ebből táplálkoznának! Volt rá elég idejük. Akkor amikor felajánlottuk akár szakmai,  akár vezetésibeli segítségünket elutasították, most pedig már nem szeretnénk tippet adni, hogy is kell ezt jól csinálni.
A méhészekhez ezek az információk természetesen el fognak jutni! Majd ők eldöntik kiben bíznak, kit szeretnének vezetőiknek! Fekete József egyébként elismerte,hogy megrendült a tagság bizalma a jelenlegi OMME irányítóiban! Tehát ők is érzik, hogy valami nincs rendeben, de így nem lehet dolgozni! Ezért kell egy változás, amiatt jöttünk ma össze!
Munkánk eredményeként egyre több információt közölnek az OMME honlapján,és megy az OMME vezetőinek nagy országjáró körútja is, természetesen a tagdíjainkból!
Szerintünk ez késő, valamint nem az elvégzett munka minőségével van a változás csapatának a legnagyobb baja!
Véleményünk szerint, sorozatos, súlyos szabálytalanságok sokasága vezetett a bizalmatlansághoz, elszakadt az egyesület vezetése a tagságtól!
A találkozó "aranyköpése"!
Az OMME ne érdekvédő legyen, az már régen rossz!
Az OMME feladata az ÉRDEKÉRVÉNYESÍTÉS!
Ez igazi szemlélet változás, és az egész egyesület további működését megreformálja!
A változás  csapatának már van egy szimbóluma is!
Kattintsatok rá!
Több sebből vérzik egyesületünk, de mi meg tudjuk gyógyítani,  ha a méhészek is így akarják!

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 19. 22:01 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #228 Dátum: 2014. Január 20. 00:00 »
QUQURIQ!

Képzeljétek!
A tegnapi Felsőtárkányi sétám során mit is láttam.
Hát láttam egy nagy rekesz sört!
Igen ám, de a sörös rekesz tele volt sörrel, illetve, mér igen csak üresek voltak az üvegek.
Két jó ismerősöm ülte kőrbe az üresedő sörös rekeszt.
Hát az egyik a Misi mókus, a másik meg a Tomika!
Igen csak vitatkoznak egymással.
Kicsit közelebb mentem, hogy jobban halljam a vitázást.
Ebben a láda sörben fogadtak, hogy mikor is szűnt meg a terméktanács???
Hát már igen csak segítettek egymásnak a sör elfogyasztásában.
S végén már nem is az volt a lényeg, hogy mikor szűnt meg a terméktanács, hanem a sör elfogyasztása volt a kardinális problémájuk!!!
Nos megmondom én nektek, mert a szürke állományotok bele esett a sörös üvegekbe!
2005 január 12. 11h 25perc
Mi van talán visszasírjátok??
Vigyázzatok, mert kicsit sör szag van a mókus oduban!

Üdv: A mindent tudó kiskakas!

Re:Hír-les
« Válasz #229 Dátum: 2014. Január 20. 07:01 »

Tisztelt Méhésztársak!


Az alábbi sorok részleteket tartalmaznak egy levélből ami sajnos elkerült benneteket a tegnapi rendezvényen.



"Ha megengeditek szeretnék javaslatot tenni arra, hogy máris a konkrét feladatok megoldásának kidolgozására 3 fős csoportok alakuljanak a szükséges egyéb szervezeti felállásokon túl.

Fontos lenne, hogy ezekben a csoportokba legalább egy olyan ember legyen akinek konkrét megoldási javaslata van a többiek pedig szakértelmükkel segítség munkáját.

Ha megengeditek meg is neveznék néhány csoportot melyeket mindenképpen szükségesnek tartanék a modern érdekképviseletünkben.

- Környezetvédelmi lobby csoport
( a vegyipari lobby csillapítására, új technikák bevezetésének kiharcolására az agrár-környezetvédelemben a vegyszerek hatásának minimalizálása céljából, a növényvédelemben érintett gazdálkodók általános személyi felelősségének mint kockázati tényezőnek az elismertetésére,  zártkertekből történő mintavétel eljárási rendjének kidolgozására továbbá környezeti monitoring vizsgálatok koordinálására, elvégzésére stb.)
 
- Méhegészségügyi akció csoport (egyes új felderítési technikák bevezetésére, általános méheü. helyzet javításra, méhegészségügyi monitoring koordinálására, elvégzésére)

- Jogi csoport ( szomszédjogi, birtokvédelmi eljárásban segítségnyújtás, zártkerti mintavétel jogi helyzetének tisztázása illetőleg a lobby, akció illetőleg sajtócsoport segítése illetőleg felmerülő problémák megoldásának céljából)

- Sajtó csoport ( mert egy tisztességes érdekvédelem és átgondolt érdekérvényesítés elképzelhetetlen enélkül)

Ami engem illet a magyar méhészetért a legtöbbet a környezetvédelmi lobby csoportban tudnék kifejteni.

Létezik egy briliáns megoldási tervem, mely képes rövid idő alatt jelentősen javítani helyzetünket a növényvédelem kockázataival szemben és egyben a vegyipari lobby-ra is megfelelő választ adna."


Üdvözlettel: Tóth Zoltán

Re:Hír-les
« Válasz #230 Dátum: 2014. Január 20. 09:27 »

Szaktanácsadók figyelmébe!


Gratulálok Kisvárda Sz.-Sz.-Bereg megye gyöngye!

Azt csiripelik a verebek hogy a megyei szaktanácsadó úr is megszavazta a rendkívüli küldöttgyűlés összehívását mivel ott van tagsági viszonya abban az egyesületben és jelen volt a szavazáson is.

Gratulálok Kisvárda!

Azt is hallottuk hogy szintén a szaktanácsadó úr a közgyűlést követően régi és lehetséges új főnökénél a mindenki által nagy becsben tartott Bross Péternél kihasználva az alkalmat audiencián vehetett részt, lelki megnyugvást keresve bűnbocsánatért esedezve, aki színvonalas előadásával tisztelte meg a rendezvényen résztvevőket mint megtudtam nagy sikert aratva.
Az egyéni érdekeit kiválóan képviseli a megyei szaktanácsadó úr, kár hogy a közösség érdekében ezt a tudását soha sem villantotta meg.
Nem rég még arról olvashattunk itt a fórumon, hogy küldöttnek akarta választatni magát a kisvárdai egyesületben.
Tudjátok, hogy a megfelelő pillanatban ellene szavazhasson a reformkísérleteknek, szembemenve a méhészek érdekeivel a többi szaktanácsadóval egyetemben.

Mekkora pálfordulás! Szeretnék gratulálni, de neveltetésem nem engedi, az előrejutás ezen formáját  :P mélyen elítéltem mindig.

 :-[ :-X :P

Vagy ez így teljesen rendben van?

Re:Hír-les
« Válasz #231 Dátum: 2014. Január 20. 09:52 »
Azt viszont úgy látszik megengedi a neveltetésed, hogy személyiséged felvállalása nélkül, adjál tanácsokat.

Re:Hír-les
« Válasz #232 Dátum: 2014. Január 20. 10:49 »
Kedves Malya Péter!


Nem tanácsoltam egy szakinak sem, hogy cselekedjen hasonlóan.

Egyszerűen úgy gondoltam megoszthatom milyen információk keringenek erről, s talán így a konkrét történést is megtudhatjuk.

A rendelkezésre álló információk szerint is ez történhetett, ráadásul nem is cáfolja senki.

A név vállalása kapcsán, szeretnélek tájékoztatni: mindenképpen üdvözlendő hogy vállalod neved de nem elegendő ha így csupán tanácsokat osztogatsz, itt fontos ebben a minőségedben a nézeteidet is kifejteni.

Én szeretnélek látni a felálló új csapatban, de nem mint a megbukott vezetőség és kiszolgáló személyek szócsöveként gyámolítójaként.

 
Te ennél sokkal többre vagy hivatott!





Re:Hír-les
« Válasz #233 Dátum: 2014. Január 20. 11:39 »
Azt meg tudom erősíteni, hogy a szavazáskor nem leges válsz nem volt és nem tartózkodót senki

Azt követő beszélgetésen más méhészek is jelen voltak nem csak szaktanácsadó én nem sokat beszélgetem akkor, mert a papírmunkát kellet meg csinálni

Re:Hír-les
« Válasz #234 Dátum: 2014. Január 20. 11:46 »
Azt meg tudom erősíteni, hogy a szavazáskor nem leges válsz nem volt és nem tartózkodót senki

Azt követő beszélgetésen más méhészek is jelen voltak nem csak szaktanácsadó én nem sokat beszélgetem akkor, mert a papírmunkát kellet meg csinálni

No lám akkor a hír igaz. :) ;) :o

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Hír-les
« Válasz #235 Dátum: 2014. Január 20. 22:47 »

Re:Hír-les
« Válasz #236 Dátum: 2014. Január 20. 23:13 »
Mikor tudok én is ilyen jó hirt világgá kürtölni? Sajnos a mi egyesületünkben 3ember mert beszélni a tagság elött.Elnökünk kijelentette,hogy nem akar foglalkozni a témával sérelmezte, hogy Kiskakas évértékelését tudta nélkül osztották szét a jelenlevő tagok között(föleg az idös méhésztársak akik nem neteznek legyenek ök is képben)  Természetesen az IB jelen volt jól megmagyarázta a semmit(pedig nagyra tartottam ezt az embert valamikor)Egy órát tartott az adok-kapok 55-60 részvevővel.
Ui.:Klubnap viszont nagyon szinvonalas volt  méhek élelempotlása,cukorlepény készítés,gratulálok Gyuri!

Üdv:Rakodos Zotya

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #237 Dátum: 2014. Január 21. 05:40 »
Idézet
Elnökünk kijelentette,hogy nem akar foglalkozni a témával sérelmezte, hogy Kiskakas évértékelését tudta nélkül osztották szét a jelenlevő tagok között (föleg az idös méhésztársak akik nem neteznek legyenek ök is képben)

Az elnöknek kellett volna szétosztania, azzal a megjegyzéssel, hogy nézzétek mik vannak. Az írásodból nagyon az jön le nekem, hogy nálatok az első ember a saját véleményére szeretné formálni a tagságot. Nyugodt szívvel mondhatom neked, ha ez így van, akkor ez nem jó stratégia. Az elnöknek kötelessége a tagság felé fordulni, és figyelembe venni annak akaratát. Hisz arra a pozícióra egy egységes közösség választotta meg, és ha megbomlik az egység (kétség lesz) könnyen leváltódik.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #238 Dátum: 2014. Január 21. 15:06 »
Mikor tudok én is ilyen jó hirt világgá kürtölni?

Zotya! Már az is jó hír, hogy az a három ember legalább akart erről beszélni, és hogy az évértékelőt kiosztottátok a többieknek! Nálatok is elindult valami, és ez igazán jó hír!

Re:Hír-les
« Válasz #239 Dátum: 2014. Január 21. 15:09 »
Hú-ha, kezd az az érzésem lenni, hogy az OMME-nál van külön Méhészklub-figyelő munkatárs... (Aztán nehogy ám most meg miattunk kelljen egy újabb méregdrága laptopot beszerezni! Vagy hétvégi, éjszakai pótlékot fizetni a tagdíjunkból!)

Nos, az üveg-hírrel kapcsolatban egy valamit nem értek... Most akkor lehet kapni kilós üveget, vagy sem? A tájékoztatás szerint nem, tehát a hír egyáltalán nem rémhír... (ellenben a honlapon megjelent felhívás stílusa meglehetősen bicskanyitogató!)
De azért arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan fordulhatott elő ez a helyzet? Ki a felelős azért, hogy nem rendelték meg időben a következő gyártást? Influenzaszezon van, mézfogyasztás szempontjából jelentős időszak, és "hála" vezetőinknek, nem lehet üveget venni? Brávó!