Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2226340 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #180 Dátum: 2014. Január 14. 18:10 »
Tisztelt Geddekas!
Odatetted ám magad!
Csak felébrednek a méhészek!
Szerintem Te is mész EB ülésre, mert hívatnak!
Lassan azt sem tudják kire köpjenek!
Mégsem vagyunk olyan kevesen?
Nagyernyei Attila
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Itt szeretnék "zombee"-nak is válaszolni!
Ő  ezt írta nekem:
"Attila harcnak tekinti ezt, viszont egy háborúban csak vesztesek vannak."
Nem ez a lényeg zombee! A méhészek legyenek a győztesek!
Nem vagyunk bolondok,hogy vaktölténnyel lövöldözzünk!
Szerintetek ez hatalmi harc, hogy nem engedjük elherdálni a méhészek által összespórolt vagyont?
Ne keseríts el zombee! Zárt ajtók mögött mi szokott lenni?
Már csak a piros lámpa hiányzik!
Nagyernyei Attila


« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 14. 18:18 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #181 Dátum: 2014. Január 14. 19:47 »
Végigolvasva Geddekas írását, van benne valami. Szöget ütött bennem az a rész, hogy közhasznúsági szerződésben esetleg megszerezhetné az OMME az említett intézményt. Ugyanígy a  méhegészségügyi hálózatot is közhasznúsági alapon lehetne megszerezni. Az alapszabály rögzíti, hogy az OMME közhasznú szervezet.
Nem értem, mi ok lenne ezt feladni? A legutóbbi OV-n megszavaztatták az elnököket ennek feladására irányuló kezdeményezésről. Ezúton kérem a tisztelt egyesületi elnök és küldött urakat, hogy álljanak ki az OMME közhasznúsága mellett. Ne hagyják, hogy egyéni érdekek miatt elvesszen a nyilvánosság.
Köszönettel.

Üdv. jani bátya

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #182 Dátum: 2014. Január 14. 19:57 »
Antal, nagyon jól látod a kialakult szitut :) én is hegesztek, de csak hobbi szinten ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #183 Dátum: 2014. Január 15. 09:20 »
Tisztelt Tolna megyei méhészek!
Lassan egy év telt el Lászlóffy Zsolt az OMME nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnök "Úr"(?) botrányos levele óta,
amit Gilles Ratianak az Apimondia elnökének írt!
Egy évet várt a Tolna megyei méhészek közössége, hogy Lászlóffy Zsolt bocsánatot kérjen tőlünk!
Zsolt valójában már azzal elismerte vétségét, hogy Kijevben mondott valamit a világszervezet elnökének, de azt senki nem hallotta! Zsolt állítása szerint, "Rendezték a félreértést."
Szerintem ez pofátlanság volt, a szó legszorosabb értelmében, hogy egy önálló egyesület életébe erőből, alpári módon fentről beavatkozott! Én ez ellen többször nyíltan tiltakoztam, és valójában emiatt hagytam el elnöki, és szaktanácsadói székemet is! De! Ez a múlté, és nem tőlem kell bocsánatot kérned Zsolt!
A Tolna Megyei Méhész Egyesülettől, és attól az intézménytől a Tanítóképző Főiskola rektorától, ahol tartottuk a nemzetközi találkozónkat! Miért, mert Te egy kis méhész gyűlésnek bélyegezted a Tolna megyei méhészek legnagyobb ünnepét! Az intézmény vezetője, megnyitó beszédében ezt mondta!
" Soha nem voltunk ennyien az intézményünk fennállása óta!"
Jó nagy méhészklubokat tartunk Tolna megyében!
Most egy kis bevezető után leírom mit kellett volna tenned Zsolt!
Tehát,Lászlóffy Zsoltra a Méhészet szakírójaként, fiatal biológusként, nyelvet beszélő szakemberként lett figyelmes Bross Péter! A NP második vezető szaktanácsadója volt! Személyeskedve annyit megjegyzek, hogy Zsoltot annak ellenére, hogy "főnököm" volt kedveltem! Szaktanácsadói értekezleteken egymás mellett ültünk, de ez véletlen!
Minden utasítását végrehajtottam, és jött a nagy szakadás, ez a "csodálatos levél"!
Zsoltot Bross Péter elvitte magával mindenhova a világba! Bross méhészetében többször segédkezett!
Az atkairtási képen, a Méhészet címlapján ő látható!
Amikor Bross lemondott, miatta rúgta ki Pongrácz Attila Csongrád megyei volt kollégámat,hogy Zsolt haza tudjon menni Szegedre! Most folyamatosan hátba szúrja volt elnökünket, és ezt nem is leplezi.
Annyi felmentése van, hogy ezt nem egyedül teszi, vannak elegen!
Tehát Bross Péter sem volt egy szentlélek! Ezzel én sem értettem egyet,hogy helyet kell csinálni, emiatt valakit ki kell rúgni!
Na de nem ez a lényeg!
Mit várunk tőled Lászlóffy Zsolt! Ne "ápold" tovább az OMME nemzetközi kapcsolatát!
Gilles Ratiát nem fogadtad Szekszárdon, mert tudtad mit tettél! Elbújtál, megfutamodtál!
Mi magyarázkodtunk helyetted eleget!
Néhány szóban kérjél tagságunktól végre bocsánatot!
Ha ezt nem teszed meg,nem vagy igazi érdekvédő, nincs helyed az OMME vezetésében!

Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 15. 16:35 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #184 Dátum: 2014. Január 15. 10:59 »
Néhány szóban kérjél tagságunktól végre bocsánatot!

Lászlóffy Zsolt az OMME fizetett zsoldosa (vagy inkább "fizetett ellensége"?). Nem nagyon van más választása, mint azt a kezet nyalni, amelyik eteti... Márpedig ez a kéz most igencsak az orrára koppintana, ha holmi bocsánatkérésre ragadtatná el magát. Nem mintha egyébként erre neki magának késztetése lenne. Lászlóffy Zsolt tisztességből már réges-régen elégtelenre vizsgázott! Nagyjából akkor, amikor vezető szaktanácsadóként elérte, hogy Bross Péter kirúgja Pongrácz Attilát.

Kérdéseim:
  • Miért csak Pongrácz Attilát kellett kirúgni? Tudomásom szerint legalább két másik szaktanácsadó is leverte azt a bizonyos lécet, őket sem akkor, sem azóta nem rúgták ki.
  • Pongrácz Attila távozásával miért nem lett a Csongrád megyei szaktanácsadói állás megpályáztatva?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #185 Dátum: 2014. Január 15. 11:08 »
Bár a szakmai etiket ezt kívánná, hogy Lászlóffy Zsolt, mint ember és mint az OMME egyik alelnöke bocsánatot kérjen, de szerintem nem fogja ezt megtenni. Pedig akkor a neve, maradhatna a szakmában Lászlóffy Zsoltnak. A bocsánatkérés nem jelent gerinctelenséget. Viszont aki a bocsánatkérés helyett a másik fél elhallgattatására, megsemmisítésére törekszik, azt bizony a szakma örökre elfelejti.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 15. 11:22 írta atya »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #186 Dátum: 2014. Január 15. 21:27 »
QuQURIQ!!!

Ki az a Lászlóffy Zsolt?  :P
 
A mindent tudó Kiskakas!

Re:Hír-les
« Válasz #187 Dátum: 2014. Január 15. 21:43 »
Ismét újabb rekordot döntött az interaktív Méhészklubunk!
47-en választották  (Maya Péter szerint is)ezt a hiteles honlapot, aminek örvendek!
Szinte a bőrünkön érezzük,hogy élesedik a helyzet!
Már a zöldön is kukorékolnak! Üdvözlöm őket is!
Köszönöm Bezzeg Lászlónak,  hogy nem támadnak bennünket!
Ez lehetne jó példa arra, ha különböző képpen látjuk a dolgokat, az még nem jelenti, hogy ellenségek vagyunk!
Az OMME vezetése ellenségnek tekinti mindazokat, akiknek más a véleményük!
Sőőőt! Egyenesen kirúgják a szaktanácsadót ha "Mindenről van véleménye!"
Ismerek egy ilyent! Most írt nektek! HA HA HA!
 :P
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #188 Dátum: 2014. Január 16. 10:51 »
Az akác védelmében...   
2014. 01. 15.
Egyesületünk sokszor ütközik falakba a méhlegelő megvédésének érdekében végzett munkája során. Sajnos tagjaink sem látják azt a háttérben folyó lobby-munkát, melyet általában a környezetvédők, zöld szervezetekkel szemben folytatunk a gyakran egyszerűen „özönnövénynek” nevezett akác, vagy a selyemfű védelmében. Előzőekben már többször tájékoztattuk tagságunkat a várható rendeletváltozásról amely az ígéretek szerint a selyemfű kaszálásának idejét június 30-ról július 20.-ra tenné. Újabb jó hírről számolhatunk be, most az akác védelmében tett lépéseink eredményeként Glattfelder Béla EU Parlamenti képviselő a méz irányelv tegnapi vitájához (amelyen felszólalt) fűzött sajtóközleménye  teljes terjedelmében az alábbiakban olvasható:


 

Glattfelder Béla fideszes európai parlamenti képviselő az akác üldözésének abbahagyására szólított fel a mézről szóló irányelvtervezet tegnap esti plenáris vitájában. A magyar méhészek által előállított méz döntő része akácméz, ezért minden, az akác korlátozására, kiirtására vagy támogatásból történő kizárására vonatkozó uniós vagy magyar törekvés a méhészek érdekeivel megy szembe. Ez a tendencia jelentős károkat okoz továbbá a biomassza termelést választó gazdák számára is. A magyar méhészek ezért követelik, hogy semmilyen szinten ne üldözzék az akácot.

Glattfelder Béla emlékeztetett, hogy mind az Európai Unióban, mind Magyarországon a méhészet támogatása kiemelt politikai és társadalmi célkitűzés. Hazánkban a legnagyobb a fajlagos méhsűrűség az Európai Unióban. Egy átlagos évben a méhek 20-25 ezer tonna mézet állítanak elő. Ezen mennyiség legnagyobb része akácméz. Minden eszközzel támogatni szükséges a magyar méhészeket abban, hogy az akácok telepítése és az akácméz szüretelése terén minden szükségtelen akadálytól mentesen tevékenykedhessenek.

Hozzátette, az akác biomassza termelés céljára kiválóan alkalmazható fajta, tüzelőértéke átlag feletti. Egy ilyen célú használat összhangban áll a méhészeti, valamint a környezetvédelmi és a természetvédelmi törekvésekkel, hiszen egy átlagos 12-15 éves vágásfordulóval számolva több mint egy évtizedig az ilyen energetikai ültetvények érintetlenek maradnak, így kiválóan alkalmasak méhészeti célokra, továbbá gazdagítják a biológiai sokféleséget, karbantartják a talajt és megakadályozzák a szél- és vízeróziót ezeken a területeken.

Glattfelder Béla szerint ezért elfogadhatatlan minden olyan uniós és magyar törekvés, amely az akác fafajok telepítését akadályozza, azok hatósági üldözéséhez vezet, vagy kiirtásukat célozza. ”Sajnos a közelmúltban megjelent, az idegenhonos özönfajokról szóló bizottsági tervezet és a hozzá kapcsolódó EP jelentéstervezet éppen ennek a rossz felfogásnak nyújtana határtalan lehetőségeket. Ehhez kapcsolódóan a Közös Agrárpolitika végrehajtását elősegítő bizottsági jogszabálytervezet nem engedné meg a nem őshonos fafajok - könnyen az akác is ebbe a csoportba kerülhet - telepítését az ökológiai jelentőségű területeken, így ellehetetlenítené a méhészeti és megújuló energetikai beruházásokat. Az ilyen gazdaellenes törekvéseket még csírájukban el kell fojtani, a magyar EP-képviselőknek és a magyar kormánynak ebben vállvetve küzdeniük kell” – hívta fel a figyelmet a néppárti politikus.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #189 Dátum: 2014. Január 16. 14:26 »
Azt hiszem, minden elképzelhető mélységet alulmúlt az OMME vezetősége Tóth Péter írásának megjelentetésével. Ugyanakkor: eme egyetlen szösszenettel sikerült megfogalmazni azt, amiről Attila és a tyúkudvar madarai kukorékolnak itt hónapok óta. Az ominózus szövegrészlet így hangzik: "Szóval együttműködést ajánlott…Velem…Az OMME vezetőségének egyik tagjával…" Tehát így állunk. Tóth Péter feketén-fehéren leírta, hogy van az OMME vezetőség meg vannak a méhészek, és a kettő még csak véletlenül sem említendő egy lapon!
(Mielőtt az a vád érne, hogy kiragadtam egy részletet: valóban, a szöveg folytatódik, és arról szól, hogy ő annak a vezetőségnek a tagja, amit Csuja nyíltan kritizál, és emiatt tartja elképzelhetetlennek az együttműködést... Hát, ez van, kedves Tóth Péter, ha valaki közszerepet vállal, akkor szembe kell néznie a nyilvános kritikával!)
Meg kell mondjam, Tóth Péterben csalódtam. A jelenlegi IB tagjai közül még mindig ő az, aki a legtöbbet dolgozik a méhészekért (és a szaktanácsadók közül is...),  és azon lehet vitatkozni, hogy helyesek-e a módszerei, ill. a következtetései, vagy hogy valójában melyik szakma szekerét is tolja (méhészekét vagy a növényvédősökét), de ez a fajta gőg és arrogancia, ami az írásából sugárzik, ez sajnos egyértelművé teszi: Tóth Péter lehet jó közkatona, de vezetőként (vezetőségi tagként) megbukott. Ugyanúgy, ahogy azok, akik ezt az írást megjelentették, ill. hagyták megjelenni.

Re:Hír-les
« Válasz #190 Dátum: 2014. Január 16. 15:40 »
Na végre hogy észbe kapnak ott főnt. Az igaz hogy az akác nem ős honos,de már kb.100 éve itt van. És nem véletlenűl lett telepitve, erdőnek  vagy erdősávnak. Nagyon szép fa a tőlgy, a hárs de nagyon lassan nő meg. És még a tőbbi jővevény nővényről nem is beszéltűnk ,amik szintén nem ide valok,,de ezeket mindenki ismeri. Űbv. Antal

Re:Hír-les
« Válasz #191 Dátum: 2014. Január 16. 17:20 »
Etikai eljárás    | Nyomtatás |
2014. 01. 16.

OMME Etikai Bizottsága
Rádi Tibor, Etikai bizottság elnöke részére


Tisztelt Etikai Bizottság!
Tisztelt Rádi Tibor!

                Kérem Önt, hogy Csuja László ellen etikai vizsgálatot végezzen!

Indokaim:

Csuja László 2014. január 14-én 15.55-kor a méhészklub fórumon, nagy nyilvánosság előtt olyan valótlan információt tett közzé a 2014. január 09-i OMME intézőbizottsági ülésről, amely megtéveszti a fórumozókat, képzelgéseivel bomlasztja az egyesület összetartását.
- Nem hangzott el, hogy az OMME meg akarja venni a KÁTKI-t 150 millió Ft-ért.
- Nem volt szó dr. Ludányi István igazgatóságáról.
-A KÁTKI megvásárlása az OMME KFT. által is valótlan állítás.
-A neonikotinoidok vizsgálatáról tett figyelem felhíváson, miszerint a Nemzeti Program törvényi szövege nem ad lehetőséget a kutatásra, félre lett magyarázva.

Tisztelettel

                                               Fáskerti László
                                                  EB elnök
                                                       sk.

Gyula, 2014. január 15

Gondolom ezt a felkérést is tudomásul veszi.   :-\
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

Re:Hír-les
« Válasz #192 Dátum: 2014. Január 16. 17:47 »
Egy újabb ok arra milyen jó lenne ha készülnének esetleg videó felvételek a gyűlésekről és azok visszanézhetőek lennének az OMME honlapon.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #193 Dátum: 2014. Január 16. 20:25 »
Tisztelt Fáskerti László!
Tisztelt EB elnök Úr!
Könnyes szemmel írom soraimat!
Azt a jóságot amit Öntől kaptam,talán soha nem tudom meghálálni!
Folyamatosan értekeztem az Ön által "ellenzékieknek" bélyegzett kollégákkal, hogy tudnánk népszerűsíteni a Méhészklubot!
Azt a legvadabb álmaimban, amikor leizzadva felriadtam, sem gondoltam volna, hogy Ön az OMME honlapján fogja hirdetni a Méhészklubot! Ekkora ingyen reklámot, ilyen önzetlen odaadó segítséget az OMME vezetőitől nem vártam. Amennyi bosszúságot, kellemetlen percet okoztunk már az OMME belső életét feltáró híreinkkel, így arra számítottam, hogy nem kedvel minket! Tévedtem! Ki az aki az ellenfelét, haragosát reklámozza?
Bebizonyította előttem,hogy van szólásszabadság, hiszen a méhészek ezek után tömegével olvashatják hírportálunkat!
Fel sem tudom fogni, hogy szorulhatott valakibe ennyi jóság!
Köszönöm! Köszönöm!
Abba kell hagynom, elbőgtem magam!
Nagyernyei Attila klubvezető

« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 16. 20:36 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #194 Dátum: 2014. Január 16. 20:35 »
Számomra teljesen érthetetlen a Fáskerti úr kezdeményezése.
Szerintem el se olvasta, hogy én mit és mikor írtam.
Valaki olvasott valamit és Fáskerti ezt meghallgatta, aztán készpénznek vette mindazt amit valaki a szájába adott.
Szerintem rossz tanácsadókra hallgat Fáskerti úr. Kérjenek tőle bocsánatot azok, akik félrevezették.

Soha nem állítottam olyat, hogy a KÁTKI megvásárlásának szándéka az OMME IB ülésén a jelenlétemben elhangzott volna.

Azt se, hogy Ludányi úr neve elhangzott volna az OMME IB-n akkor amikor jelen voltam.

A vásárlási szándék még nem vásárlás. Soha nem állítottam, hogy megvásárolta az OMME Kft.-ja a KÁTKI-t. Annak egyébként értelme se lenne, mert akkor nemcsak a méhekkel, hanem tyúkokkal, nyulakkal is kéne foglalkoznia.

A neonikotionidok vizsgálatát a Nemzeti Program nem tiltja. A monitoring programba tökéletesen belefér, sőt elkerülhetetlen, hogy ezzel foglalkozzon, hiszen a méhpusztulás észlelésekor cselekedni kell.

Szóval kíváncsi leszek hogy mire lesz képes az Etikai Bizottság ebben az esetben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.