Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224594 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #150 Dátum: 2014. Január 10. 20:57 »
QUQURIQ!

OMME híradó!!!
Esti mese mindenkinek....
 
Nagy fásítás van Gyulán!
A fásított erdőbe telente elugrál Misi mókus pihengetni. No meg persze fürcsizni is!
Mókuskánk nagyon szereti az úzót. No ezért igen csak meg kell kapaszkodnia a fásításokba.
Ezért nagyon hálás neki az erdő, hogy mókuska rendben tartja az aljnövényzetet.
Mókuska meg vidáman csak ugrándozik ide-oda.

A mese mondó kiskakas!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #151 Dátum: 2014. Január 10. 21:22 »
Jóbarát!
Én is úgy látom, hogy az üveg vásárlásával kapcsolatban  is megpróbálják lelkileg tönkre tenni  méhészeket.   Kíváncsi vagyok, hogy ezek után, majd még milyen okosságokat fognak kitalálni. Ezzel a nem gyenge húzással komoly kárt okozhatnak, az "egyszerű", piacos méhészek táborában, akik nem tudtak beraktározni tavaly az üvegekből.  ???
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #152 Dátum: 2014. Január 10. 21:26 »
Ja igen az idén meg olcsóbb lett az üveg. De még venni sem lehet, olyan olcsó.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #153 Dátum: 2014. Január 10. 21:30 »
QUQURIQ!

Kedveseim, Barátaim, Ellenségeim!

Köszönet Attilának, hogy kitalálta ezt a frankó klubot!
Szerintem manapság a méhészek nem néznek TV-t.RTL TV 1-2-3..............
Új adásunk van az OMME TV.
Hír-les, szakma politika esti mese stb.....
Lehet, hogy fel kellene tenni kábel TV-re is?

A riporter kiskakas!

Re:Hír-les
« Válasz #154 Dátum: 2014. Január 10. 21:34 »
Atya! Nem akarok hangosan tippeket adni, de szerintem tudod hogy még hogyan lehetne sajtolni,tőled,tőlem és mindenkitől. De remélem erre már nem lesz idejük.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 21:47 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #155 Dátum: 2014. Január 10. 21:39 »
Rossz volna részemről, mert a gépen lógnák, és nem haladna a munkám otthon. Több mindent tudtam meg itt a fórumon mint a gyűlésen . Ezért hála!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 21:47 írta Nagyernyei Attila »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #156 Dátum: 2014. Január 10. 21:46 »
Atya! Nem akarok hangossan tippeket adni, de szerintem tudod hogy még hogyan lehetne sajtolni,tőled,tőlem és mindenkitől. De remélem erre már nemlesz idelyűk.
Én sem szeretnék tippeket adni senkinek, de szerintem mi csak tanulhatnánk tőlük.
Az utólsó mondatodra csak ennyit tudok mondani : ÁMEN úgy legyen.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #157 Dátum: 2014. Január 10. 21:59 »
"Én is úgy látom, hogy az üveg vásárlásával kapcsolatban  is megpróbálják lelkileg tönkre tenni  méhészeket.   Kíváncsi vagyok, hogy ezek után, majd még milyen okosságokat fognak kitalálni." Írta Atya!

Ne légy kíváncsi, ahogy látom előre megtervezett okosságok vannak a látótérben!!!!
KÁTKI?
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #158 Dátum: 2014. Január 10. 22:28 »
"Én is úgy látom, hogy az üveg vásárlásával kapcsolatban  is megpróbálják lelkileg tönkre tenni  méhészeket.   Kíváncsi vagyok, hogy ezek után, majd még milyen okosságokat fognak kitalálni." Írta Atya!

Ne légy kíváncsi, ahogy látom előre megtervezett okosságok vannak a látótérben!!!!
KÁTKI?

Szerintem az Üveg sztori nem kerek. De majd megkérdezek egy hozzáértőt.

CSIP CSIP

Re:Hír-les
« Válasz #159 Dátum: 2014. Január 10. 22:33 »
Szürke Vereb79!
Tegyél fel konkrét kérdéseket!
Mindenre fogok válaszolni!
Olyanra is amiről halvány lila sincs az OMME vezetőinek!
Kérdezz,felelek!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #160 Dátum: 2014. Január 10. 22:33 »
Azért hála az Őseinknek, mondhatnak főnt amit akarnak , az utolsó szó úgyis a miénk. A józan paraszti észre gondolok. Ha nagyon drága ,mondjuk a méhész boltban egy szűrő, biztosan nem ott fogom megvenni.  Hm hm  talán rossz példát mondtam.   Üdv .  Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 10. 22:57 írta Nagyernyei Attila »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #161 Dátum: 2014. Január 11. 09:11 »
Egyre többen méhészkednek Somogyban
sonline.hu
2014.01.06., hétfő, 11:24
Somogyban közel 1300 méhészt tartanak számon, s ha az utóbbi időszakban megfigyelt trend marad, az idén akár 10-15 százalékkal nőhet a számuk, írja a sonline.hu.
Bíró Márton, a Magyar Mézút Egyesület korábbi elnöke szerint egyre többen megélhetési forrásként, illetve fontos kiegészítő jövedelemszerző lehetőségként tekintenek a méhészkedésre. Ez különösen a gazdaságilag elmaradott, magas munkanélküliség sújtotta településeken jelenthet többletbevételt.
– Persze ez nem olyan szakma, amit egyik pillanatról a másikra kitanul az ember – fejtette ki. – A szaktudáson kívül fontos a tapasztalat, az önképzés és a szorgalom.
Bíró Márton szerint az idén nem lehet jelentős mézdrágulásra számítani, ám ha a tavalyi szélsőséges tavaszi időjárás megismétlődik és az állomány fejlődése lelassul, s emiatt a tervezettnél kevesebb mézet állítanak elő megyénkben, az felülírhatja a várakozásokat, s árnövekedéshez vezethet. A kaposvári vásárban mindenesetre jelenleg egy kiló akácméz 1700-2000 forintba kerül, a repce kilója 1300-1400 forint, a hársért nagyjából 1700 forintot kérnek. A szerencsésebbek az utóbbi időben külföldre is szállíthattak: kiemelt célpont Olaszország és Franciaország.
Forrás: www.sonline.hu
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #162 Dátum: 2014. Január 11. 19:05 »
Hiába lesznek egyre többen, valljuk meg, nem egy könnyű kereseti lehetőség.Ha valaki ebből akar megélni ,igazán tudnia kell. Meg aztán ott van a természet, amint tudjuk nagy úr. Ismerek olyan ( méhészeket) de biztosan ismertek Ti is ,bele öli a sok-sok pénzét,és befuccsol. Számtanilag gyönyörűen kijön minden, ami az életben nem igaz. Nekik megmagyarázni nem lehet,csak a nagy pénzekről álmodnak. De hát ezt mi tudjuk, akik benne élünk . Itt tényleg a Méhek szeretete számít,mondjuk ha pedig bejön, az tényleg őröm.  Üdv:Antal
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 11. 20:41 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #163 Dátum: 2014. Január 12. 13:13 »
...
 Meg aztán ott van a természet, amint tudjuk nagy úr. Ismerek olyan ( méhészeket) de biztosan ismertek Ti is ,bele öli a sok-sok pénzét,és befuccsol. Számtanilag gyönyörűen kijön minden, ami az életben nem igaz.
...

Ha lovakról beszélünk, akkor mindenki érti a példát, még a nem méhész is. Ha van egy legelő, amin száguldozik 10 ló és termel évi 10 millió forintot, - a példában mindegy hogy ezt fuvarozással, vagy versenyzéssel - , és

Ha jön valaki, és azt mondja, Ő is beszáll az üzletbe, és elhoz ugyanarra a legelőre 100 lovat, mert kiszámolta, hogy akkor 100 lóval 100 Millió Forintot fog termelni.

És akkor jön a természet, a terület méheltartó képessége és az egyéb tényezők. A 100 ló nem talál megfelelő tápanyagot, lelegelik egymás elől. Etetni kell. Az etetés már nem ugyanolyan, mint az eredeti. Lehet, hogy az egyik gazda nem tudja, hogyan kell minden tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot megadni a lovának ahhoz, hogy egészséges maradhasson. Érzékenyebbek lesznek az állatok, a nagyobb sűrűség miatt könnyebben fertőződnek.

És nemhogy 100 Millióval gazdagszik, de még a lovait is elveszítheti.

No ugyanez a méhekre is igaz!!!

CSIP CSIP MIKOR LESZ VÉGRE EGY TANULMÁNY, AMI NEMCSAK AZT HARSOGJA, HOGY AZ AKÁC MÉG TÖBB MÉHET IS ELVISELNE, hanem arról is beszél, hogy akáctól a betelelésig mikor mi lesz?

Tudják a kezdő méhészek, hogy miképpen etessenek, hogy ne betegedjenek meg a méheik, és fertőzzék meg a szomszéd méheit? Mert a cukor tönkreteszi a fogakat hosszútávon !

Csip csip, ezért maradok vega...

Re:Hír-les
« Válasz #164 Dátum: 2014. Január 12. 21:04 »
Tisztelt Méhészek!
Tegnapi utolsó jelentkezésemkor említettem,  hogy ma a "kemény mag" fog ülésezni!
Ez megtörtént. Sok dolgot átbeszéltünk, és megállapítottuk, hogy jó az irány! Minden OMME vezető egy maroknyi elvetemültről beszél már, jelentékteleneknek degradálva népes társaságunkat!
Senki, soha nem kérdezte tőlünk mi bajunk! Csak átkoznak, mert ellenállunk, kérdéseket teszünk fel, és reklamálunk! Állandóan jelezzük, hogy addig jó amíg ezt mi tesszük!
Nem kompetenciám eldönteni, mert ennek a csapatnak csak egy tagja vagyok, de ilyen kérdések is megfogalmazódtak, hogy feljelentés kiegészítésként adjuk be az újabb súlyos szabálytalanságokat az ügyészségen, vagy önálló indítványként! A visszahívó levelek tömege egyébként is ütős lesz számukra, nem értem ezt az elutasítást! Kéne velünk beszélniük, de csak rendre azt duruzsolják szét akarjuk verni az OMME-t!
Uncsi.
Na nézzük, ha nem kérdeznek egy kis infot csepegtetek,hogy tudjanak készülni.
1.
Nincs is Kft.
Ez már önmagában is gáz, mert az elnök többször, bizonyíthatóan nyilvánosan ezt bejelentette, hogy van működő Kft.
Tudjuk sok van az országban, de az nem az OMME Kft.
A cégbíróságon mindenki számára hozzáférhető adat! Ebből már így is nehézkes lesz kimászni, na de biztosan megpróbálják.
2.
A számlák,hogy mennek a Kft. költségeire? Csaaaak neeem a tagdíjainkból?
3.
Nem folytatom, a "Szíá Szét" ügynökök már dolgoznak! Keresik rajtunk a fogást!Tudom ez a stílus olyan alpári, de meg kellett lépnem, mert megérdemlik!
Olyan információk birtokába jutottam,hogy felháborító. LE SEM MEREM ÍRNI, mert már feleségem sír, hogy megfenyegetnek!
Amikor ebbe a "felszabadító harcba" belefogtunk, nem gondoltam, hogy ilyen kemény csata lesz!
Sajnos a szaktanácsadók egy része is beszállt a ringbe! Ne tegyétek! Van olyan elnök akit kérdőre vont a szaktanácsadó, hogy merte aláírni a visszahívó nyomtatványt! Leírnám a nevét, nem őt féltem, az elnököt nem akarom kitenni kellemtelenségnek!
Jó tanács volt kollégáimnak!
Legyetek függetlenek! Ne nyilvánítsatok véleményt! Semmi másban nem bízhattok!
Az elnök-szaktanácsadók sajnos kínos helyzetbe kerülnek!
Jó magam őszintén örülök,hogy függetlenként kívülről szemlélem ezt a vajúdást!
Ja még azt is hallottam, hogy azért nem tud a jelenlegi vezetés hatékonyan dolgozni,mert mi néhányan gáncsoskodunk!
Nyugodjanak meg! Azon már rég túl vagyunk! Demokratikus úton szeretnénk kiharcolni egy rendkívüli tisztújító küldöttértekezletet!
A tagok majd el hiszik,hogy van Kft, nincs Kft. meg 1.5 millióba kerül e a küldöttértekezlet összehívása, vagy csak néhány százezerbe.
Bele sem tudok kezdeni, mert regény lesz a saját magunknak feltett kérdésre a válasz.
Nagyernyei Attila
ui. Ma megnéztünk néhány méhcsaládomat! Legalább azok szépek!
Kaja kicsit több fogyott a szokásosnál, de márciusig simán kibírják.
Jól beetettem, hogy tudjak az OMME dolgaival így télen foglalkozni.
Jó ez a Méhészklub! Sokan olvassák! Köszönöm mindenkinek, és üdvözlöm az IB, EB tagokat!






« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 12. 21:16 írta Nagyernyei Attila »