Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2217990 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #60 Dátum: 2013. December 12. 10:59 »
Üdvözletem a klubtagoknak!

Én kíváncsian várom az "ingyen"újságot, örülök, hogy a címlapot már láthatjuk a honlapon. De... Az induló lap első számával kapcsolatban tényleg az a legfontosabb infó, hogy tizenegyezerekilencszáznyolcvanhét fő az egyesület jelenlegi taglétszáma? Izgatottan várom, hogy kezembe foghassam, de addig is nem lehetett volna a tartalomjegyzéket is mellékelni "ízelítőül"? Úgy, mint a Méhészetnél szokás, hónapról hónapra?
Vagy, ha már úgyis a Méhészet lekörözése a cél, esetleg a cikkek bevezetői is felkerülhettek volna, "ízelítőül"? No sebaj, hamarosan úgyis megláthatom élőben!

Hanem azért valami csak böki ám a csőrömet ezzel az ingyenes újsággal! Édesapámmal mindketten tagok vagyunk, bár támogatást nemigen szoktunk felvenni. Édesapám annó részt vett a helyi szakcsoport alapításában (igen, akkoriban még így hívták, sokan mostani vezetőségből akkor még azt sem tudták, mi fán terem a méhészkedés!). Ő azóta is tag, mert büszke (volt) rá, és bár most már csak néhány családja van a kert végében, el nem mulasztana egyetlen összejövetelt sem itt helyben.
Aztán amikor önállóan kezdtem méhészkedni, én is tag lettem, ez nem is volt kérdés számomra. Nos, most úgy állunk, hogy ketten két újságot fogunk kapni, bár egy is bőven elég volna, hiszen egy házban lakunk!
Illetve nem, nem fogunk két lapot kapni, mivel Édesapám mérgében kijelentette, hogy ő ugyan jövő évtől nem lesz egyesületi tag! És higgyétek el, nem az a néhány ezer forint bántja!
Kérdés, hogy más családok, legyenek támogatási kalandorok, vagy szimplán elkötelezettek vajon hogy döntenek majd jövőre? Kérik a 2-3-4 példányt a lapból, feleslegesen, vagy az az állítólagos tizenegykétezer tag igenhamar megfeleződik ám!
T. OMME Vezetők! Talán jobb lett volna szakmai elhatározásból (nem holmi bosszúvágyból!), piaci alapokon újságot indítani, a minőségi cikkekkel felvenni a versenyt a Méhészettel szemben, OMME tagoknak kedvezményes előfizetést ajánlani, nem "ingyen" adni!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #61 Dátum: 2013. December 12. 12:11 »
jakabadam!
Sok mindenben, osztom a véleményed. Beidézem az utolsó soraidat.

"T. OMME Vezetők! Talán jobb lett volna szakmai elhatározásból (nem holmi bosszúvágyból!), piaci alapokon újságot indítani, a minőségi cikkekkel felvenni a versenyt a Méhészettel szemben,"

A vezetés egyik fő indoka, a jelenlegi újság szakmaiatlansága volt.
Szerinted kik írják az újságban megjelenő cikkeket.
A méhészek, vagy többek között a méhészek!!
Enyhén szólva is van egy kicsi áthallása ennek az indoknak. Nem??
Kíváncsian várom én is, hogy kik publikálnak az újonnan megjelenő szaklapban. Vajon találok e teljesen más stílusú írásokat??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #62 Dátum: 2013. December 12. 12:59 »
Üdv Atya!
A Méhészetnek ami szerintem felróható (és már több helyen szóba is került), az a cikkek és hirdetések aránya, különösen a nem ágazati hirdetések mennyisége, bár úgy látom a szerkesztőség vagy a kiadó levonta a megfelelő tanulságot, hiszen a decemberi számot átlapozva lényegesen több a szakmai tartalom, és a hirdetések is méhészettel kapcsolatosak.
Egyéb belekötnivalót nem nagyok látok a Méhészet szakmai színvonalába, a témaválasztás sokoldalú, a cikkek lehetőség szerint aktuálisak, kezdő és "öreg" méhészek számára is akad benne hasznos olvasnivaló.
Szóval a Méhészet szakmaiságával nincs gond, ezért írtam, hogy inkább volt a bosszúvágy az új lap indításának oka, mint a szakmai eltökéltség. És ez miért fontos? A szakmai elhivatottság hosszútávú stratégia, a bosszúvágy meg hirtelen fellángolás, tartalom mögötte meg semmi. Ez nem a hosszú (lap)élet titka! És ha megnézem az OMME honlap primitív kétsoros híreit mostanában, hát nagy tartalmi színvonalra nem számítok az újságnál sem...

Re:Hír-les
« Válasz #63 Dátum: 2013. December 12. 18:55 »
Tisztelt Jakab Ádám Úr!
Olyan szomorú vagyok, amilyen még soha! Tíz sorban leírta a jelenlegi vezetés hozzáállását a tagságunkhoz!
Fél órát vártam, hogy nyugodtabban tudjak válaszolni! Ez a lapszületés az OMME vezetés bizonyítványa!
A jegyeket a méhészek osztják! Nem a lappal van gond, Jakab Úr is azt állítja, na meg tegnap este Kalocsán Bross Péter is, hogy ez személye ellen irányuló nyílt bosszú! Ne cifrázzuk így van!
Lépjünk is túl a tények közlésén! Ettől ha lehet nagyobb bűn az, hogy nem volt piackutatás, és hatástanulmány!
Végre kiderült hányan is vagyunk, de ezzel is lukra futott a vezetés!
Amit Jakab Úr leírt szomorú! Na kik verik szét az OMME-t tisztelt Dr.Mészáros László?
Azok a demokratikus úton megválasztott vezetőink, akiket demokratikus úton fogunk leváltani!
Jakab bácsinak meg azt üzenem, hogy beszéltem Tajti Zoltánnal, a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökével felvesszük közénk tiszteletbeli tagnak!Nem kell tagdíjat többé fizetnie! Az ellenőrző bizottság elnökétől az október 12.-i ominózus OV után megkérdeztem, azokkal mi lesz akik két újságot kapnak? Bölcs embertől bölcs válasz! Úgyis olyan adakozó vagy add a Dévai árváknak!
Felháborodásom arra késztet, hogy még keményebben kell küzdenünk az utolsó méhészig!
Kérünk benneteket Tisztelt OMME vezetők halghassátok meg a tagdíjfizető méhészeket, mert baj lesz!
Miket is írok elragadtatásomban? Akkor lesz baj, ha sokáig maradtok! Elkopik mögületek a tagságunk!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2013. December 12. 19:02 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #64 Dátum: 2013. December 12. 19:01 »
Tisztelt Balatonvilágos!
Érdekes kérdéseket tettél fel. Én nem vagyok a Tolnai egyesület egykori vezetősége, mégis megpróbálom értelmezni az írásod.
Igaz e, hogy amennyiben Önöknek sikerül elérni azt, hogy az OMME vezetőség lemondjon annyiban ismét Bross Pétert jelölik elnöknek?
Nem mindegy, hogy ki? Számít valamit a mostani kialakult helyzetben? Változtatna a nézeteden ha igen választ kapnál a kérdésedre? Az elnök és a vezetőség személyét  mindenkor a küldöttgyűlés választja meg. Sajnos  a legutóbbi választáson rossz lóra tett mindenki, mert nem volt jó ló szerintem. Láthatod a demokratikus egyesületi működés írott szabályainak lábbal tiprását. Csak emlékeztetőül / a tavaszi OMME levél az apimondia elnökének, a tavaszi állásfoglalás a neonikotionidok ügyében, az apimondiai részvétel,vagy inkább nem részvétel sok millióért, az újságkiadás, kft alakítás, a közhasznúság feladása stb./ tulajdonképpen ez mind a mögé a szlogen mögé bújva történik, hogy értetek van. Jó és elfogadható magyarázat is lehetne ez ha meg is kérdeztek volna róla előbb mindenkit olyan embereket akikre tartozik. Sajnos a tagságra csak az tartozik, hogy időben fizesse be a tagdíjat, ha kérdezel akkor meg szét akarod verni az OMME-t. Elnök urunk a hátsófelét mutatta azon embereknek akiknek a tagdíjából kapja a fizetését. -Véleményem szerint, oda kellett volna rúgni neki amit mutogatott.-Ezeken a dolgokon minden jó szándékú ember elgondolkozik szerintem, már akit kicsit is érdekel az OMME sorsa. Az OMME honlap tavasz óta tele van "csúsztatásokkal". Nem korrektül tájékoztatják a tagságot. Bízom benne, hogy nem csak én vettem ezeket a dolgokat észre hanem minden nyitott szemmel járó becsületes méhész.
Ezen a helyzeten csak egy rendkívüli küldöttgyűlés hozhatna  változást ahol bizony felelősséggel  szavaznak a küldöttek, mert van mit kérdezni de sajnos egyenlőre senki nem akar válaszolni . Hidd el egy küldöttgyűlés összehívása sem kerülne sokkal többe, -de kerüljön, a mi pénzünk bánja- mint egy akárhová kihelyezett IB gyűlés. Valószínűleg utána leülepedne a most igazán zavaros víz.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 12. 19:50 írta Nagyernyei Attila »

Re:Hír-les
« Válasz #65 Dátum: 2013. December 12. 20:49 »
Kedves Attila!
Felolvastam Édesapámnak üzenetváltásunkat, ő annyit mondott csak: hozzáállásod a régi idők OMME-ját idézi!
Attila! Továbbképzést kellene tartanod (bocs, látom itt mindenki tegeződik!) OMME vezetők részére érdekképviseleti munkából! Mert az egyesület mi magunk vagyunk, és minden egyes tag számít! Olyan ez, mint a méhcsalád: ugyan megszámlálhatatlanul sok méhecske van a családban, de mégis minden egyes méh érték számunkra (Nagypapám mondása volt még valamikor a '60-70-es években, hogy a méhecskékre vigyázni kell, akácvirágzáskor minden méh 1 Ft-ot ér!)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #66 Dátum: 2013. December 12. 21:50 »
TÚLÉLIK A MÉHEK A 21.SZÁZADOT?

"A méhek élete olyan, mint egy varázslatos kút.
Minél többet merítünk belőle annál többet kínál számunkra"-e szavak a méhek egyik klasszikusnak számító Osztrák kutatójától Karl von Frisch (1886-1982)Etológustól származnak ma Frisch halála után 30 évvel elmondható, hogy ez a kút még annál is gazdagabb forrást rejt,mint ahogy ő gondolta. A méhek életének kutatása rendkívül fontos az emberiségnek!


Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #67 Dátum: 2013. December 13. 22:47 »
QUQURIQ!

Olyan szépeket írtok! Mindjárt kakaskönnyeimben homályosan fogom látni a világot!
A lidérctől most is káprázik a kakas szemem!
Mit is látok most a varázs gömbömben?

Szépen felújított ez a Gyula városa! Most, hogy láthattam, megértem, hogy miért ezt a helyszínt választották Az OMME leváltásra kerülő vezetése! (No , meg így csúrran-csöppen egyeseknek)!
Hagyjuk Őket egy kicsit még pancsikázni!
Igaz, egy-két önérzetes, ilyen - vagy olyan ürüggyel hazautazott.
Miért?
Mert elegük lett a sok-sok hazudozásból!!!
Mennyi embert szidtak?
Nagyernyei a sértődött... indulat keltő...
Tajti, Elekes a feljelentgetők....
Baldavári a nagy visszahívó, beletört a bicskája...csak veri a nyálát, okoskodik...küldözgeti az üzeneteket...
KIskakas kilétéről meg kell mindent tudni, fel kell jelenteni.......szét kell tépni...
Csuja meg csak jártassa a száját, majd a Nébikesek elhallgattatják.
Nekünk van igazunk!(jelen vezetés)!
Mi vagyunk az OMME!
Minden lázadást le kell törni!
Na! Ez az intézményesített diktatórizmus!!!
Csak ki ne ázzon a baba bőrük!!!

Üdvözöl mindenkit a ...
A B-30 tégla Kiskakas!!!


*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #68 Dátum: 2013. December 14. 22:38 »
Azt nem mondom, hogy köszönöm annak a kollégának aki átküldte azt a linket, (ezzel a címmel Gyúrunk vaze?) mert nagyot rontott a lelki állapotomon. Olyat láttam, nem hittem a szememnek.  Baromira zavar a pofátlanság, ezen formája is.
Sajnos nem bírom magamban tartani, azt a tényt, hogy masszázs vállalkozás is működik az OMME szaktanácsadói hálózatában. Pedig ez így van.  ( Ezt még a "kiskakas" sem tudta!)  És ezt felvállalva, hirdetésben olvashatóan.
Miért nem szólt neki senki, annak érdekében, hogy egy privát számon történjen a vállalkozás működtetése? Igaz az OMME-ban ez  év szeptemberétől változás történt, a telefon használat, és annak számlájának fizetésével kapcsolatban. Lehet azért engedték meg, eddig, mert mézes masszázst is hirdetett. Ennek tudatában kíváncsi lennék arra is, hogy a vállalkozó, hogy tudott különbséget tenni a nem fogadott hívások között. Vajon melyik telefonszám az amelyiket vissza hívhatott, mert a programban elszámolható volt, és melyik az, amelyiket újra meg kell várnia, hogy keressék, mert hivatalosan nem hívhatná vissza.
Igaz a program nem tett különbséget, visszahívható, és nem visszahívható telefon szám között. Vajon kik döntötték el szeptemberig, melyik a jogos, és melyik nem.  Most hogy is van ez?
Igaz elnökünk a „Tájékoztatás érdekképviseleti munkáról” című körlevelében, csak a bevételekről számolt be. A kiadások egyáltalán nem zavarják. Annyira nem, hogy két nagyon jó emberét, akik nem hoztak magukkal fürdőgatyót Gyulára, egészen Környéig küldte őket érte. Az oda vissza kb 600km!! Talán csak ott találtak rájuk való fürdőgatyót a netten.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 14. 22:48 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Hír-les
« Válasz #69 Dátum: 2013. December 15. 11:33 »
QUQURIQ!

Üdvözlet a gyulai pancsikázóknak!
Ma meg a kereskedőket puhítjátok!
Megpuhította már Mészáros Elnök úr azoknak a pénztárcájukat a nyári sajtó nyilatkozataival!!!
Ugye emlékszünk, 30-40 % hordós méz áremelkedésre!
Kereskedőink milyen piac vesztéseknek lettek az áldozatai????
Hogyan nyilatkozhat olyan, aki csak pár éve méhészkedik, még csak tanulgatja a méhészkedést.
Halvány lila fogalma sincsen sem a belföldi, sem a nemzetközi mézpiacról!
Most meg meghívják Gyulára Takács Ferencet meg Léner Erzsébetet?
Stratégia kidolgozásáról?
Csoda, ha szóba állnak az OMME vezetéssel ezek után!
Hogy lehet méz árakról előre fröcsögni???
Ezek a piacok, ha elvesztek, a jövő évi jó méztermést sem tudják kereskedőink eladni!
Mészáros Úr! Ennyire egyszerű az egész!
Szépen kérjük, hogy ne nyilatkozzon sehol, csak a lemondását várja a Tagság!

További szép napot, ne bizonyítsák be, a feketéről, hogy fehér!

Méz értékesítő Kiskakas!

Re:Hír-les
« Válasz #70 Dátum: 2013. December 15. 12:24 »
Csak nem egy új "ZRT" készül itten nagy titokban? A kft már megvan  hozzá,  még pár méhészt kell hozzá megvezetni és készen is lesz a "bomba üzlet". :D

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #71 Dátum: 2013. December 15. 12:33 »
Jani bátya!
Nagy különbség, hogy a zRT-nél annó egyesével nyilatkoztak a tagok, hogy szeretnék-e vagy sem. És lényegesen több infónk volt nekünk mezei méhészeknek is a tervekről, mint most. Akkor nem kértünk belőle (össznépileg), most meg nem érdekel senkit, hogy mi szeretnénk. Hát ez a baj... (ez is)

Re:Hír-les
« Válasz #72 Dátum: 2013. December 16. 12:03 »
Tisztelt Méhésztársak!
Itt nézhetitek meg a Francia Intézetben elhangzott előadást!
Most már nem áll meg 12 perc után!
Kellemes időtöltést kívánok! A következő bejátszást napokon belül láthatjátok!
Hasznos,érdekes!

https://www.youtube.com/watch?v=cVzI_sfyTkU



*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #73 Dátum: 2013. December 16. 19:08 »
Tisztelt klubvezetőnk!

Lenne hozzád egy kérdésem!
Elképzelhetőnek tartod, hogy az itt jelenlévőknek, (a régi klubtagokat is beleértve) egy megbeszélt időpontban legyen egy személyes találkozó, "ismerkedős" MÉHÉSZ KLUB?? Az itt jelenlévők közül, sokan nem is ismernek-ismerik egymást! Jó ötletnek találod?
Persze megértem, ha nemmel válaszolsz! Semmi okod a "jótékonykodásra."
Tudom, hogy mélyen érintett az elmúlt időszak, és a fogadóórák sem nálad vannak.
Nekem személy szerint hiányzik a régi klub feeling!!!  ::) Ezért bátorkodtam leírni, megkérdezni!

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #74 Dátum: 2013. December 16. 19:35 »
SAJTÓHÍR!

http://www.greenpeace.org/hungary/hu/sajtokozpont/Civilek-es-meheszek-jogi-uton-vedik-meg-a-mehgyilkos-vegyszerek-unios-korlatozasat-a-Syngenta-es-a-Bayer-ellen2/

Érdekes ugye?
Vannak akik a méhészek érdekét védik!
Köszönjük Greenpeace!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila