Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224189 megtekintés


Re:Hír-les
« Válasz #5102 Dátum: 2020. Június 09. 09:14 »
Ilyen esetben (fenti baleset) mi a megoldás? Hogyan kell kezelni a helyzetet, mit érdemes csinálni és mit nem?

Re:Hír-les
« Válasz #5103 Dátum: 2020. Június 09. 13:21 »
A katasztrófavédelem elvonulása után, ha van vagy lehet költségviselő (biztosító, károkozó) kárenyhítés, majd kárfelmérés.A biztosító a saját emberét is kiküldi (saját vagy más biztosítása alapján) de ez jóval később is lehet a kár után.Peren kívüli megegyezéshez vagy büntetőügyben, de polgári per során is kell a kárfelmérés.

Re:Hír-les
« Válasz #5104 Dátum: 2020. Június 09. 20:26 »
https://www.heol.hu/kozelet/helyi-kozelet/husz-szazalekkal-nohet-az-akacmez-ara-az-egri-szakember-szerint-2524809/?fbclid=IwAR2CDw73sg8oTg2XcuVIq5LDIB-f_MgxjRFioVHDB1Y5HIGbXviBbG76Ul0
Vannak benne érdekességek.
A cikk vége választ ad arra is, hogy újra kapunk 1.000 Ft-ot méhcsaládonként?
Nagyernyei Attila



*

Nb18

  • *****
  • 797

Re:Hír-les
« Válasz #5108 Dátum: 2020. Június 22. 16:49 »
Töltött ki már valaki AC2020 kérdőívet?
Véleményem szerint, ha már egyszer kötelezővé teszik akkor vajon miért nem szerepelnek benne méhészetre vonatkozó kérdések, az adat egyeztetésen kívül esetleg a munkaerő felhasználást tudom csak értelmezni, én ebből nem sok következtetést tudnék levonni.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #5109 Dátum: 2020. Június 22. 17:43 »
Kitöltöttem, de a véglegesítés előtt megint átnéztem, mert fura volt, hogy nem találkoztam méhészetes kérdéssel, azt gondoltam, hogy biztos benéztem. De tényleg nem volt. Semmi értelme méhészeket kötelezni a kitöltésére szerintem.

Re:Hír-les
« Válasz #5110 Dátum: 2020. Július 01. 06:49 »
Most akkor alamizsna, hálapénz, vagy egy kávé ára?
Hányan fikázták, hogy ezzel szúrják ki a méhészek szemét, most meg reklamálnak, hogy ......mi miért nem adhatjuk be?
Így jártatok!
Aki a kicsit nem becsüli....
Én pedig mondtam, hogy ez csak a kezdet, lesz ez még több is.
Jobb az OMME-t szidni, meg hőzöngeni most meg fáj a fejünk mert mégis jó lenne?
https://magyarmezogazdasag.hu/2020/06/25/juliusban-igenyelheto-valsagkezelo-programbol-mehcsaladonkent-tamogatas?fbclid=IwAR0c0NLPdI7rhuIKupDx3Bu9jI-gpeWA_aGc---S9mVzatDkw-LGqjZCYuo
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #5111 Dátum: 2020. Július 22. 13:23 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Szeretném jelezni, hogy hamarosan karbantartás lesz a honlapunkon.
Magasabb csomagra váltunk, mivel ez a tárhelyünk betelt.
Az üzemszünet akár néhány napig is eltarthat amíg a szolgáltató elvégzi a szükséges módosításokat!

Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
Klubvezető


Re:Hír-les
« Válasz #5113 Dátum: 2020. Július 25. 18:44 »
https://nepszava.hu/3086113_a-kormany-nem-hisz-a-meheknek
Csak egyetlen mondatot emelnék a cikkből, mégpedig ezt:
"A magyar kormány kezdettől a tilalom ellen volt. Eleinte azzal érveltünk, hogy nincs bizonyíték a neonikotinoid idegmérgek használata és a méhek tömeges pusztulása között. "
És ezt ki mondta, hogy nincs bizonyíték? (Erről beszélek már vagy 10 éve!!!!)
Most ő kéri számon Brosst, hogy miért nem küldte el azt a bizonyos 2. levelet a minisztériumba?
Addig nyomul, még a növényvédős létére OMME elnök lesz?
Ez az igazi változás.
Az önös érdekem miatt teljesen mást kezdek mondani?
Nagyernyei Attila