Hír-les

  • 5510 válasz
  • 2229450 megtekintés
*

linen

  • ***
  • 117
Re:Hír-les
« Válasz #5040 Dátum: 2020. Február 02. 20:07 »
Valahogy csak nem sikerül megértenem, hogy eddig is volt illetve van valami féle cimke az üvegeken és csak beletalált az üvegekbe a hamisítvány.
Ezután is lesz cimke csak felirat módosítással, de mi állítja meg a hamisítást?
Mert az a fránya cimke eddig sem működött sem laborként , sem hatóságként és szerintem ezután sem fog,bármit is nyomtatnak rá.
Tehát amit nem értek, hogy milyen módon akadályozza meg a cukrászokat a jövőben az új cimkézés a serény munkájukban?
Csak nekem tűnik ez  "sok hűhő nagy semmiért" értelmetlen dolognak?


Re:Hír-les
« Válasz #5041 Dátum: 2020. Február 02. 20:16 »
Linen ezt, hogy nem lehet érteni??????
Nézd csak!
"..a fogyasztó egyértelmű információval rendelkezzen az üvegben lévő méz eredetéről! Ez pedig csak abban az esetben valósulhat meg, ha megnevezik a címkén a származási országot, országokat. "
Ja és országonként a mennyiséget is fel kell tüntessék!
Tehát ha rajta lesz, hogy 70% kínai, szerinted akkor is kapkodni fogják?
Pláne most....
Próbáljatok meg pozitívan gondolkodni.
A mellékletet neked és mindazoknak szánom, akik oktalanul kekeckednek velem.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Hír-les
« Válasz #5042 Dátum: 2020. Február 02. 21:02 »
Hát Attilám ezt úgy nem lehet érteni, ahogy te gondolod.
Csak kérdeztem, de nem kaptam választ, csak fújod a szlogent ami már a csapból is folyik.

Vegyünk egy egyszerű példát:
Én úgy gondolom, hogy a cukrász ráírja a cimkére, hogy az biza magyar minőségi vegyesméz.
Aztán szépen beletölti a kutyulékát ahogy eddig is tette, és kacag egy nagyot a végén az egész cirkuszi előadáson.
Hol fogja meg a törvény az élelmiszer hamisítót?

Te ezzel példálózol:

"..a fogyasztó egyértelmű információval rendelkezzen az üvegben lévő méz eredetéről! Ez pedig csak abban az esetben valósulhat meg, ha megnevezik a címkén a származási országot, országokat. "
Ja és országonként a mennyiséget is fel kell tüntessék!

Most ezt komolyan gondolod, hogy ez a marketing fogás fogja visszatartani önmagában a csalókat?
Vagy hogy ezt kötelező érvényűnek fogják tekinteni magukra nézve mert valami egyesület ezt kitalálta és esetleg végig is viszi a döntéshozói akaraton?

Szerintem túl nagy üzlet ez, hogy csak úgy elengedjék önszántukból, vagy hogy a cseresznyéstál mellől kifúrt  kiszerelőket odaengedjék egy ilyen cimke dolog miatt.

Nem értem, hogy miért nem tudod értelmezni azt amit leírtam.
Miért veszed ezt a cimkézés dogot személyeskedésnek?
Esetleg te vagy a szellemi atyja ennek a cimkézősdinek?
Csak arra kérlek, próbálj kicsit szerepet váltani, és gondolkodj cukrász fejjel.
Hamar világosság fog gyúlni és meglátod, hogy van értelme amit írok.
Sajnos úgyanúgy kutyulékot fog enni a nép a jövőben is, de bárcsak ne legyen igazam!
Összeszedek pár havert, veheted a repjegyeket Kínába, jó kis horgásztúrát összehozunk a jótékonyságodból.
Nagy ország az a Kína, csak az a gáz, hogy nem megy most repülő oda.  :o
Vonattal meg hosszú az út, nem érek vissza a műlépes rajkészítésre.
De tudod mit, jöhetsz te is, mert a méhlárvával is horgásznak, tehát rokonszakma.

https://www.haldorado.hu/topikok/versenybeszamolok-c12/kulfoldi-versenyek-c54/i-nemzetkozi-kiralykupa-horgaszverseny-kina-wuhan3-resz-a1051

« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 02. 21:34 írta linen »




Re:Hír-les
« Válasz #5046 Dátum: 2020. Február 07. 14:50 »
https://24.hu/belfold/2020/02/07/ukran-mez/

Ezzel a hírrel vannak tele a hírportálok. No most akkor, kérdezem, van e krízis az ágazatban? Ha jól emlékszem 1-2 hónappal ezelőtt voltak akik azt vallották, hogy ez az egész csak mesterségesen keltett hírverés.Hát mégsem az?

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #5047 Dátum: 2020. Február 07. 15:26 »
És ha van facebook -od, akkor nézd meg milyen kommentek vannak ez alatt a hír alatt...  ::)


Re:Hír-les
« Válasz #5048 Dátum: 2020. Február 07. 16:52 »
Megnéztem, elolvastam és felvetődött bennem a kérdés , vajon miért állítja az ellenkezőjét a kommentelő mint pár nappal ezelőtt idézem:

"az ukrán kollégák 30 grivnyáért 1 euróért nem adják a mézüket, kivárnak, tüntetnek Kievben, raktároznak, "

"Az ukrajnai méhész kollégák beszámolói alapján, tőlük 1 Eurós, azaz 300 Ft-os áron történt az elmúlt időszakban is a felvásárlás."

Ennyire jól sikerült az összefoglaló? Szerintem nem kicsit ,zavaros.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #5049 Dátum: 2020. Február 07. 23:14 »
Nagy a nép butítás.

Hogyne tüntetnének.
Ők is szenvednek az alacsony ártól.Nem jön ki a matek.

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 08. 12:58 írta jani bátya »


*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Hír-les
« Válasz #5052 Dátum: 2020. Február 08. 20:06 »
Mit szóltok ehhez a "felvilágosító" cikkhez:

https://www.napmintnap.com/egeszseg/15-halalos-etel/6/

üdv.: Attila

Re:Hír-les
« Válasz #5053 Dátum: 2020. Február 08. 21:26 »
Tudomásom szerint léteznek ilyen mézek, de nem nálunk, leginkább a rododendron fajokról gyűjtött méz lehet problémás.
No kérem egy újabb lehetőség a kiugrásra, mert szerintem az itt termett mézeknél nem kell félni az ilyen toxintartalomtól.

Üdv. jani bátya

Re:Hír-les
« Válasz #5054 Dátum: 2020. Február 10. 21:13 »
A "Kutyadoki", vagy méhészkutya kiképzése sokkal egyszerűbb.(Az legalább büdös.)
https://www.agrotrend.hu/hireink/negylabu-novenyorvosok-?fbclid=IwAR3-rsrGoRW_sb-8ybxARsNazc3uumabam2sGkDaZg6H1CyYnPH72AGFQ1A
Nagyernyei Attila