Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2222672 megtekintés

Re:Hír-les
« Válasz #4966 Dátum: 2020. Január 21. 20:53 »
Olvassunk egy kicsit mást is, mert érdekes.
https://www.teol.hu/eletstilus/univerzalis-rakgyogymodot-fedezhettek-fel-2131806/
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #4967 Dátum: 2020. Január 21. 21:33 »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #4968 Dátum: 2020. Január 22. 16:59 »
https://sokszinuvidek.24.hu/eletmod/2020/01/21/mehesz-szakma-iden-utoljara/

Ezek szerint akkor már nem "sláger szakma" a méhészet?
Ha nem lesz képzés, akkor ténylegesen "igény" lenne a kezdők vagy képesítéssel nem rendelkezők  alapvizsga letételére?

Üdv. jani bátya


Re:Hír-les
« Válasz #4970 Dátum: 2020. Január 24. 10:18 »
Most akkor ki az OMME elnöke?  :o  :-\ ::) ;D

"Fulmer-Takács Ferenc, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az InfoRádiónak elmondta, hogy szerinte a méhészetek körülményei folyamatosan romlanak."

https://www.agrarszektor.hu/allat/megszolalt-a-szakember-itt-mar-a-meheszek-eletben-maradasa-a-tet.19123.html?fbclid=IwAR3xKPiLXPQJpuoR7swVAMVLma9JVXyy14OION3nVQgMme0czv3o4bqQToI

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:Hír-les
« Válasz #4971 Dátum: 2020. Január 24. 11:31 »
Ezek szerint "Bábkormánya" van az OMME- nek. Ezt én eddig is sejtettem,de írott formában még nem láttam!

Re:Hír-les
« Válasz #4972 Dátum: 2020. Január 24. 12:49 »
...
Azt gondoltam ez a "Kistakácsozás" már lefutott.
...

...
Kicsit "kistakácsozzatok", meg lerontotta a méz paramétereket, meg nem csinááá semmit...
...

...
Igaz Vivaldi?
Eddig mindig azt állítottad, hogy egyenesen Bross Péter (Kistakács) felelős a méz árárért?
...

...
Ezért "kistakácsoznak" Brossal riogatnak, valótlan tartalmú rágalmakat szórnak, mert érzik, hogy ők a fogók!
A legszebb sor amit eddig a Fekete-Fehér mészészklubon eddig olvastam, és ezt pont Olvastam írta.
".....ki kell rúgni a teljes elnökséget,..."
Ez a beszéd!
Dolgozunk rajta!
...

...
Cserényi doktor szinte minden elnökségi ülésen tevékenyen részt vesz,...
...
Ő semmi mást nem tűzött ki célul, minthogy visszaevickéljen a vezetésbe, és "Kistakácsot" kicsinálja.
...

Inkább csak idézzetek!

Vagy óvatosan "hablaty"-oljatok, mert mentek Kecskemétre ti is!

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4973 Dátum: 2020. Január 24. 13:47 »
Szimpátia Méhész Demonstráció!

Felhívjuk a Tisztelt Méhésztársak Figyelmét, hogy az Európa több városában demonstráló méhésztársainkkal szolidaritást vállalva a Szabolcs Szatmár Bereg Megyei méhészek szimpátia demonstrációt tartanak, amire várnak minden érdeklődő méhésztársat. A Demonstráció időpontja 2020 január 27, 16:00, helyszín: Nyíregyháza a Korzó melletti tér.
A békés demonstráció célja, hogy az európai mézpiacon különböztessék meg az Európai Unióban termelt mézet a bizonytalan eredetű 3. országban termelt import „méz”-től , illetve, hogy a fenntartható mezőgazdaság szimbóluma legyen a mézelő méh.

Üdv: Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2020. Január 24. 15:44 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #4974 Dátum: 2020. Január 24. 16:40 »
Mi történt? Megpuccsolták az OMME-t? Puccsal megdöntötték a nigériai bábkormányt?

https://www.agrarszektor.hu/allat/megszolalt-a-szakember-itt-mar-a-meheszek-eletben-maradasa-a-tet.19123.html?fbclid=IwAR2KZnvrUzYEAs62WauZGZEqhR-5WIrXjSGR3jaj-0hUjZZ8OFy3BUf1yW8

Idézet
Erre hívják fel a figyelmet a januári tüntetések is. Fulmer-Takács Ferenc, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke az InfoRádiónak elmondta, hogy szerinte a méhészetek körülményei folyamatosan romlanak. Egyrészt a multinacionális vállalatok egyre több, a méhek számára gyilkos vegyszert használnak az agráriumban, másrészt Európát elöntötte a leginkább kínai laboratóriumokból származó olcsó, cukros hamisítvány, ami mégis méz gyanánt kerül az emberekhez. Hozzátette, a politika, tehát a kormányok nélkül szeretnék megoldni a problémájukat.

Szóljatok Takács Ferinek, hogy nemcsak az EU-ból, hanem Ukrajnából és Törökországból is ki kellene söpörni a sok tízezer tonna ipari mézhamisítványt. Mikor megyünk tüntetni Kijevbe? Ismerem a repülőjáratokat. Segíthetek a szállásfoglalásban is. Ha rám bízzátok, minden OK lesz. Még a miniszter is fogadja a küldöttséget.  ;D ;D >:(
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4975 Dátum: 2020. Január 25. 07:39 »
Szerintem szervezd meg! ;)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4976 Dátum: 2020. Január 26. 18:10 »
Én is mennék tüntetni a Nemzetközi Űrállomásra. Az is ugyan ennyit ér.

Re:Hír-les
« Válasz #4977 Dátum: 2020. Január 26. 20:37 »
Nocsak, nocsak! A teremburáját! Most látom, hogy illetéktelenek betörtek a fiókomba. Teljesen meg vagyok döbbenve. Jóhiszeműen csak egy banálisan egyszerű jelszavat használtam. Hát kérem ez elképesztő, hogy milyen csúnya emberek vannak!
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 04. 15:03 írta Rachmaninov »

Re:Hír-les
« Válasz #4978 Dátum: 2020. Január 26. 21:20 »
Rachmaninov
Klubtag
.....
Regisztrált:2020. Január 26. 20:33Helyi idő:2020. Január 26. 21:09Utoljára aktív:2020. Január 26. 20:39

Na az ilyeneket kellene azonnal kilőni mint Te , akik idejönnek, szégyenlik önmagukat, ami érthető. Beregisztrál névtelenül, mert a neve alatt nem meri vállalni a hozzászólását. Csak azért jön ide, mert rombolni akar, illetve rombol is, regisztrációja után percekkel. Na kíváncsi leszek, meddig lesz fent, illetve mikor fogja a Klubvezető Úr távollétében törölni

Addig is Bicska és Elekes Laci (Atya) az ügyeletes moderátor.
Jók legyetek!
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila


Re:Hír-les
« Válasz #4979 Dátum: 2020. Január 26. 21:36 »
Nocsak, nocsak! A teremburáját! Most látom, hogy illetéktelenek betörtek a fiókomba. Teljesen meg vagyok döbbenve. Jóhiszeműen csak egy banálisan egyszerű jelszavat használtam. Hát kérem ez elképesztő, hogy milyen csúnya emberek vannak!
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 04. 15:04 írta Rachmaninov »