Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224680 megtekintés
*

nyuszt

  • ***
  • 130
Re:Hír-les
« Válasz #4695 Dátum: 2019. November 26. 13:38 »
  Bele néztem a Méhész újságba , és meglepődve olvastam ,hogy az Európai Unió  más földrészeken  méhészeti "fejlesztéseket" finanszíroz. Ezek szerint Európában már minden méhészeti ágazatot sújtó problémát  megoldottak ?

Re:Hír-les
« Válasz #4696 Dátum: 2019. November 30. 18:20 »
Tisztelt Méhésztársak!
Nézzétek csak mit találtam.
Megjegyezni kívánom, hogy az OMME elnök aspiráns nincs a meghívottak között.
Bár annyira dicsekedett a névjegykártyájával, hogy neki több funkciója is van, majdnem elérzékenyültem.
Bizony, ha ő egy tanácskozáson azt leteszi az asztalra, azonnal keresik a piros szőnyeget, hogy kigurítsák elé.
Most esetleg a hallgatóság soraiban fülelhet, de az előadókon kívül senkinek nincs lehetősége a tanácskozáson beszélni.
Hát talán nem is akkora nagyágyú mint aminek gondolja magát?
Ez van, néha az élet bebizonyítja kinek hol a helye a világban.
Anno pont én mondtam valakinek a választások alkalmával....ha nagyon akarsz valaki lenni, akkor nem leszel senki.
Majd ha a méhészek akarják, akkor esetleg lehetsz valaki.
Ezek után nézzétek az előadók listáját.
A nevek olvasása közben már megijedtem, de nem...csak névrokon.
https://www.portfolio.hu/rendezvenyek/konferencia-agrar/agrarszektor-konferencia-2019/889/attekintes
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4697 Dátum: 2019. November 30. 21:34 »
Igen nagy szégyen rájuk nézve, hogy engem nem hívtak.
De viccen kívül.
Most megint csodálkozom rajtad, úgy el vagy keveredve. Legtöbbször mindig kevered a demokráciát, a demokáréval.
Szerinted aki hívogat ott valakiket ide az szavaz majd elnök választáskor?
Mindig mindenki el van tévedve.
A Magyar országgyűlési választásokon, nem az unió szavaz.
A polgármester választáskor nem az ellenzékben lévő képviselő testület.
És az omme elnökre sem, és az sem aki ide hívogat. Sőt nem is a miniszter, és nem is Takács úr.
 Hanem a Magyar nép, a falu népe, és a küldöttek.
De, a gyengébbek kedvéért, és a tiédért is, idézek az egyesületi törvényből. Csak úgy pongyolán, mert esetleg nem érted.
Az egyesület önálló jogi személy.
Szavazati joggal csak egyesületi tagok rendelkeznek.
Az egyesületek belügyeibe, csak akkor avatkozhatnak bele, ha törvénytelenség gyanúja  merül fel.
 Az egyesület tisztségviselőire csak egyesületi tag szavazhat.
 Minden tagnak egy szavazata van.
No már most ebből következőleg egy meghívás, vagy nem meghívás, a következő elnök személyére vonatkozólag nem jár semmi féle iránymutatással.
Attól még én is lehetek elnök, hogy nem hívtak meg.
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 22:50 írta Sagittarius A »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4698 Dátum: 2019. November 30. 21:51 »
Üdv!

Pénteken (2019.11.30) az AM DASZK, Csapó Dániel Mezőgazdasági Iskolában tartottak méhészek előadást a jövő gazdálkodóinak. A téma méhészek és a gazdálkodók együtt élése volt. Illés Sanyi szervezte meg a programot, ami egy mézes reggelinek indult, de Sanyi tovább gondolta.
Meghívta előadónak Csányi Antit, Szabó Katalin biológust, és Kiss Mihályt, aki méhész és száz hektár feletti területen gazdálkodik, és Sanyi is előadott. Velünk volt még Nagyernyei Attila, aki a mint tolna megyei elnök, üdvözölte a kezdeményezést. Sanyi prezentálta a diákoknak a méhcsalád életét ősztől az akáchordásig. Anti nagyon jó minőségű fotókkal prezentálta, hogy milyen egy mérgezett, és milyen egy egészséges család. Szabó Katalintól megtudhatták a mérgezések fokozatait beszélt a múltbéli és a jelenleg használt szerekről, azok hatásairól. Kiss Misi barátunk pedig bemutatta a gazdálkodási technológiáját, azokat a talajművelési, növényvédelmi megoldásokat, melyekkel hatékonyabban, olcsóbban, és méhkímélő módon tud gazdálkodni. Csak megjegyzem, Misi gazdasága több kitüntetésben részesült már. Megjegyzem, ezt mi önállóan szerveztük, nincs benne semmilyen szervezet, politika, sőt!, pénz sem. Hiszünk abban, hogy úgy lehet eredményt elérni, hogy a jövő gazda generációval kezdünk párbeszédet. Dicséret illeti a diákokat is, fegyelmezetten, érdeklődve hallgatták az előadásokat.

Most a nikotin-szín-szakállú troll biztosan azt fogja fröcsögni a zöldön, hogy a méhegészségügy után az oktatást is le fogjuk nyúlni, hogy kiszolgáltassuk a felsőbb erőknek....  ;D
Megjegyzem, BÁRKI, aki úgy gondolja, hogy szívesen tartana méhészeti előadást az iskola diákjainak, azt szeretettel várjuk, viszont sem pénzt, sem útiköltséget nem tud adni sem az iskola, sem pedig mi. Ide mindenki önként jön, barátságból. Itt nem lehet "biznisz" előadást tartani. Ugyanis úgy, mint a méh-egészségügyi rendtétel, ez is folytatódni fog, amit köszönünk az iskolának.

https://youtu.be/5Q7fpxASvw4
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4699 Dátum: 2019. November 30. 21:58 »
ÁVE!

Van egy jó kis kép az öreg trollról, nem lát ő már a nagy orrától!  ;D ;D ;D

Re:Hír-les
« Válasz #4700 Dátum: 2019. December 01. 07:24 »
Közöltem egy hírt, hogy lesz egy Agrárszektor Konferencia, erre föl Vivaldi szépen összehozta mondókáját.
Mint a meghívottak névsorából látható, az ágazatok vezetői vesznek részt a tanácskozáson.
Vivaldi erre levezeti nekünk a választási szabályokat.
Erre mondtam azt nem túl régen, hogy le kéne venni a szemellenzőket, de neki nem sikerül.
Ha meghallja, hogy Bross Péter...mindjárt felszisszen, és nem számít semmi csak NE ő legyen ismét az elnök.
Gondolom tudja, hogy a jelenlegi ellenzék az OMME növényvédősét indítja, aki éveken keresztül sztárolta a neonikotinoidokat, és kürtölte országnak-világnak, hogy semmi problémát nem okoz.
Aztán lett egy óriási fordulat, (gondolom akkor már tudta, hogy indul a választáson) és el kezdte mondogatni, hogy óriási bajt okoz, meg az általa írt levél nem lett elküldve.
Tehát jelenleg ott tartunk, hogy az OMME elnöki székére egy növényvédős pályázik.
Én inkább az ökogazdálkodást, a minél kevesebb vegyszer felhasználást hirdetőket támogatom.
Bicska leírta, hogy mi miként gondoljuk a jövőt, önzetlenül.
Mennyit is költött eddig az OMME monitoringra?
Mik az eredmények?
Mi ebből nekünk méhészeknek a hasznunk?
Többször leírtam, hogy saját véleményem az, ez egy sima káresemény utáni felmérés, annak viszont jó.
Növényvédős... méhész-érdekvédő?
És ez nem vicc.
Nagyernyei Attila


*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Hír-les
« Válasz #4701 Dátum: 2019. December 01. 11:20 »
Vivaldival én is egyetértek. Mindegy kit indít az "ellenzék"!
Lehet az bárki, Csak, változzon a mostani helyzet!

Különben nekem ez a"hír" új! Nem tudtam,hogy T.P.indítja.

"Aztán lett egy óriási fordulat, (gondolom akkor már tudta, hogy indul a választáson) és el kezdte mondogatni, hogy óriási bajt okoz, meg az általa írt levél nem lett elküldve."

Mások is voltak már így!! Amikor tőled megkaptuk,hogy menjünk el "vegyszer forgalmazónak,mert sajnáljuk a gyári atka irtókra a pénzt"!Ahhoz képest Te is igen nagyot változtál!!
 
Bross is maradhatna,csak a méhészek vele kapcsolatban semmiféle változást nem látnak,és már nem bíznak benne!!

"Bicska leírta,hogy,miként gondoljuk a jövőt önzetlenül". Ezt a mostani elnök miért nem gondolta így hamarabb?Nem erre lett volna megválasztva?

Én azt gondolom,hogy"érdemei" elismerése mellett, menjen vissza Amerikába "méhésznek"!

T.P.-t, meg csak üdvözölni tudom,vagy bárkit aki meghozza a változások "szelét"!!!

Mert az ágazat nagy szarban van! És ezen mindenféle "összefonódást"elkerülve lehet csak változtatni!! De azért így is lesznek nagy "túlélők",csak kevesen!!

Folytatnám még,de minek!! Jön majd kóóóbász,és elmondja megint a "tutit"! ::)



Re:Hír-les
« Válasz #4702 Dátum: 2019. December 01. 11:37 »
Oszkár, olyan nagy baj lenne ha koobászból lenne a kerítés? ;D ;D ;D

" És ezen mindenféle "összefonódást"elkerülve lehet csak változtatni!! De azért így is lesznek nagy "túlélők",csak kevesen!!"

Ez a sógor,-koma,-jóbarát, rendszer egyszerűsített megfogalmazása?

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 13:11 írta jani bátya »

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Hír-les
« Válasz #4703 Dátum: 2019. December 01. 13:33 »
Ez a sógor,-koma,-jóbarát, rendszer egyszerűsített megfogalmazása?
Igen, de ez mostanság már se nem sógor, se nem koma, pláne nem jóbarát, inkább afféle üzleti érdekekhez köthető sajátos (részben érthető) hozzáállás.
A többség azért szerintem nem félkegyelmű, látja mi folyik itt, meg azt is hogy ez így nem mehet tovább. Valamint azt is, hogy a Bross ezen nem fog változtatni, tehát ha bármiféle változást szeretnének akkor akként kell majd szavazni.
Én nem mondom azt, hogy mondjuk egy TP majd egycsapásra meg fog oldani minden problémát, mert biztosan nem. De kérdem én, mennyivel lenne ő rosszabb mint BP? Lehet hogy ő sem lesz jobb, de rosszabb sem, ennyit ő is tud tenni az érdekünkben, tehát én azt mondom hogy egy esélyt akár ő is kaphat, aztán majd kiderül hogy hogyan él vele. Csak reméljük hogy nem úgy, mint a jelen elnök...

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Hír-les
« Válasz #4704 Dátum: 2019. December 01. 14:41 »
Ezt most szépen kiegészítetted!
Igen. A sógor,koma,jóbarát  ELKERÜLÉSÉNEK egyszerűsített változata!!
A túlélők a fanatikusok lesznek akik a nehézségek ellenére sem hagyják abba a méhészkedést.

*

buksi

  • ****
  • 319
Re:Hír-les
« Válasz #4705 Dátum: 2019. December 01. 15:49 »
És a méhek pusztulása T.P.féle elmélettel,neók használatával 10 éven át? Ja érdemei elismerése! ::)

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Hír-les
« Válasz #4706 Dátum: 2019. December 01. 17:10 »
Ő belátta,hogy tévedett,ha olyanokat mondott.. Mint írtam, mások is voltak már így.A jelenlegi elnök változott,változtatott?
T P még bizonyíthat! BP meg már bizonyított! Lényeges különbség!!!
Majd,ha nem teszi, rád is voksolunk!😀

Re:Hír-les
« Válasz #4707 Dátum: 2019. December 01. 17:14 »
Ezt kifejthetnéd részletsebben Oszkár, mert érdekel:
"Mások is voltak már így!! Amikor tőled megkaptuk,hogy menjünk el "vegyszer forgalmazónak,mert sajnáljuk a gyári atka irtókra a pénzt"!Ahhoz képest Te is igen nagyot változtál!!"
OMME szaktanácsadóként (és akkor még meggyőződésből) kötelességemnek éreztem a Magyar Méhészeti Nemzeti Program által nyújtott támogatásokat ismertetni a méhészekkel.
Gyakorlatilag ezért vannak az OMME szaktanácsadók!
Aztán amikor "benéztem" egy gyári készítményt, változott a véleményem.
Tóth Péter mikor fog bocsánatot kérni a magyar méhészektől, hogy több mint 10 éven át sztárolta a neonikotinoidokat?
Ha ezt megteszi, le a kalappal előtte.
De ő nem olyan, büszke és ezt sosem fogja beismerni!
Dr.Darvas Béla szépen összegyűjtötte írásait, kijelentéseit ezt soha ne felejtsétek el.
Persze, hogy változik a véleménye, most már ha elnök aspiráns nem mondhat ilyeneket.
Sőt, ő lett a zászlóvivő.
Mikor is indult a Magyar Méhészeti Nemzeti Programon belül az OMME monitoringnak becézett kárfelmérés?
Mennyit is költünk a nemzeti programunkból erre?
Bizony, évi 30 az-az harminc milliót.
Senki nem ellenőrizte még sosem, hogy mire.
Ugyan ennyiért évente 14.000 méhész kapott "ingyen" újságot!
Úgy látom wr méhésztárs is üdvözölné ha egy növényvédős lenne az OMME elnöke, csak semmiképpen ne Bross.
Gratulálok.
Ez az igazi érdekvédelem.
Én már ezt az új hullámot nem tudom felvenni, 37 évig azt tanultam, hogy a növényvédősök nem igazán a barátaink, mert ők valójában a rovarokat pusztítják, hiszen azok kártevők.
Be kell látnom ma már nem így van, ők az érdekeinket kívánják védeni......
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1131
Re:Hír-les
« Válasz #4708 Dátum: 2019. December 01. 17:44 »
Pontosan erre gondoltam: "Aztán amikor "benéztem" egy gyári készítményt, változott a véleményem."
Most meg arról vagy meggyőződve,hogy Bross alkalmas még mindíg?

Valami javaslat,ha már, ne hagyjukTP bizonyítani?
Lehetne itt bárki,aki anbiciót érez a változtatásra!!! Aki élni tud a lehetőséggel,az maradjon aki még nem az "lapát"!

Re:Hír-les
« Válasz #4709 Dátum: 2019. December 01. 17:59 »
Érdekes összefüggést talált Oszkár.
Az én atkavédekezési technológiámat összehasonlítja Bross elnökségével.
Ezt eddig még nem tárgyaltuk.
Úgy látom lesznek még meglepő dolgok a kampányban.
Nagyernyei Attila