Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2224078 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4410 Dátum: 2019. Május 22. 22:41 »
Hát egyenlőre kurva nagy sár van, és ma is egész nap esett. Tehát úgy Június közepén jöhettek.



Re:Hír-les
« Válasz #4413 Dátum: 2019. Május 25. 07:29 »
Köszönöm Vivaldi akkor szerinted jobban járunk ha megvárjuk míg felfagy. ;D

Re:Hír-les
« Válasz #4414 Dátum: 2019. Május 25. 20:45 »
Ezt írja Vivaldi:
"Hát egyenlőre kurva nagy sár van, és ma is egész nap esett."
Már a békák sem a régiek.....

Nagyernyei Attila


Re:Hír-les
« Válasz #4416 Dátum: 2019. Május 29. 11:22 »
BEKÖVETKEZETT , DE NEM A MÉZ KATASZTRÓFA , HANEM AZ ELMÚLT 16 ÉV MÉHEKET-MÉHÉSZEKET SÚJTÓ EMBER ÁLTAL ELŐIDÉZETT PUSZTÍTÓ MAGATARTÁS !!!!!!!


*

neo

  • *****
  • 947
Re:Hír-les
« Válasz #4418 Dátum: 2019. Június 03. 06:10 »
Idehaza kizárt dolog a drágulás! A Lückl Tiborral beszéltem a múlt héten (aki nem tudná ,ő a NÉBIH méhészeti összekötője), hogy bár nagyon reméli, hogy csak átmenetileg, de nemhogy az F/G értékek, hanem az alacsony diasztáz értékek is elfogadásra kerültek, méghozzá az EU által jóváhagyottan is. Úgyhogy most már teljesen szabad az út a mindenféle pancsolás előtt. Nincs itt szükség valódi akácmézre, anélkül is tele lesznek a boltok "mézekkel". Mi a csudától emelkedne az ár? Én inkább csökkenést várok ezektől az intézkedésektől!

*

wr

  • *****
  • 900
Re:Hír-les
« Válasz #4419 Dátum: 2019. Június 03. 06:27 »
Hehe. Már röhögök előre, hogy azt a híg löttyöt amit sokan pörgettek akácméz gyanánt, hogyan fogják ár emelve letolni a vásárlók torkán... Komolyan nem is értem.  ::) Sokan már végeztek a pörgetéssel. Vajon mit gondoltak akkor, amikor tegnapelőtt de még tegnap is volt némi hordás, és a méhek este szellőztettek a kijárókban, ennek ellenére napi 1 kiló körüli fogyás van? Hogy ennyit eszik egy család naponta?  :D Nem kérem, ennyi víz van még a mézben!!!
A fákon ugyan nem látni már virágot, de ha alaposabban körbenéz az ember, akkor azt látja, hogy a védettebb helyen lévő fák teteje még tele van virággal! És mennek rá a méhek! Nem lehet még pörgetni kérem, még mindig várni kell vele.

Az idén én is bejelentettem hogy árat emelek, egyből szólt is 3 törzsvásárlóm hogy akkor köszöni szépen, mostantól inkább vesz a lidl-ben. Mondtam rendben. Majd kiderül a végelszámolásnál hogy jól vagy rosszul jártam-e eme manőverrel...

Re:Hír-les
« Válasz #4420 Dátum: 2019. Június 03. 08:28 »
Nem normális aki nem emel, engem folyamatosan hívogatnak, hogy van-e akác és azonnal szóljak ha ki lett pörgetve. 20-30 kilokat akarnak lekötni. A média megtette áldásos hatását.

A méz elvételről meg annyit, hogy 80%-ban fedettek fedettek a keretek, mire kell várni. Arra hogy hét közepén bele hordják a hársot.

 

Re:Hír-les
« Válasz #4421 Dátum: 2019. Június 03. 21:30 »
Elvesztettem akácméz mennyiségem 20-25%-át azzal, hogy vártam.
De mégis nyerek, mert 17 alatti lett a víztartalma!!!!!!!!!!!!!
Nem, kell magyarázkodnom, ötösével viszik (igaz még csak a tavalyit) 2.500 Ft-ért.
A német vevők 8 eurót adnak érte.
Nem szabad kishitűnek lennetek, minden mellettünk szól.
A termelő mézet keresik (na  nem a híg löttyöt) és ez nagy reményre ad okot.
Minden híradás arról szól, hogy az idei év gyászos lett a méhészeknek, áremelkedés várható.
Semmi mást nem kell tennetek, csak azt mondanotok, hogy ezt a méhek gyűjtötték, nem úgy készítették!
Ugyanis a mézet nem készítik, hanem gyűjtik.
Talán belefér ebbe a rovatba a következő hír.
Arról számolt be egy méhésztárs, hogy Nógrád megyébe rengeteg rajt hagyott ott.
Állományának a fele lerajzott, kár volt felmennie.
Kollégái is csak távcsővel nézték a 15-20 méteres magasságban sorakozó rajokat.
Ez az év ilyen volt, nem is emlékszem még hasonlóra sem.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #4422 Dátum: 2019. Június 03. 22:50 »
Attila!

"Semmi mást nem kell tennetek, csak azt mondanotok, hogy ezt a méhek gyűjtötték, nem úgy készítették!
Ugyanis a mézet nem készítik, hanem gyűjtik."

Ez így nem egészen igaz.

A méz definíciója alapján: "1. A méz az Apis mellifera méhek által a növényi nektárból vagy élő növényi részek
nedvéből, illetve növényi nedveket szívó rovarok által az élő növényi részek kiválasztott
anyagából gyűjtött természetes édes anyag, amelyet a méhek begyűjtenek, saját anyagaik
hozzáadásával átalakítanak, raktároznak, dehidrálnak, és lépekben érlelnek."

Szóval a saját anyagaik hozzáadása is kell. Ha pedig hozzáad a méhecske és azzal át alakít akkor az már készítés. A méhecske a nektárt és tetükakit gyűjti. A mézet készíti a begyűjtött növényi nedvekből.

Re:Hír-les
« Válasz #4423 Dátum: 2019. Június 04. 01:56 »
Az is lehet,hogy tévedek,de nagyon gyanús ez a Viktor!Bár az és lehet,hogy a békés,kompromisszumkész természettel megáldott,galamblelkű Hubi kolléga garázdálkodik új néven.
Tomipápóvál szép mádárák(mondanok Nógrádban) mindketten.
Kettöjüknek több a nick nevük,mint égen a csillág.

Mondom ná!
Pátrohá!
Sajnos újra “itt” van Tomipapó!
Most éppen Viktor bőrébe bújt.
Csak meg ne üsse a bokáját,manapság a Viktor nevet,”csak úgy” nem veszi föl az embör.

Az előző mondáshoz,szállóigévé váló mondathoz tartozik egy megtörtént, mai,divatos szóval igaz történet.Amit szegény megboldogult nógrádi terület tulajdonosunk szolgáltatott,anno.
“Te Ánti! Voltam én ott nálatok Bárányábán.Pátrohábá való az ásszony.Nagyon messze ván!
Egy nápig mentünk. “
Hol voltál Béla?Ilyen falu nincs Baranyában.Kérdeztem vissza.
Mondom ná!
Pátrohá!

Másik szállóigévé váló mondata.
Jól megtermett lévén mindig simpsonnal (svarblival ) ment mindenhova.A völgy egyik oldalán dolgoztunk a méhekkel,Ő a másikon ment a tehenekhez,nyögött szegény “NDK-s jószág”.
Egyszer csak megállt és átkia bált,úgy,hogy nem is láttuk a köztünk lévő fiatal akácostól,csak hallottuk.
“Ánti,ád-e a méhe?”

A harmadik.
Meghívtuk a szomszéd falu kocsmájába egy hambira meg egy sörre.Akkor még volt ott étel is, finom hambit készítettek.Ma már kocsma sem üzemel,ahogy néztem két éve. A pultos hölgy olyan volt akire nagyapám nem mondhatta volna,hogy “se csecse,se segge”.
Béla csak ennyit mondott.
“Ánti! Stábil a csáj!”
Szegény nagyapám szerette ha “stábil a csáj”.
De jó lenne,ha ma is szerethetné!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 05. 03:07 írta Csányi Antal »

Re:Hír-les
« Válasz #4424 Dátum: 2019. Június 04. 05:20 »
Mit írtam Viktor?
"Semmi mást nem kell tennetek, csak azt mondanotok, hogy ezt a méhek gyűjtötték, nem úgy készítették!"
Hogy mit kell mondanotok a VEVŐKNEK?
Erre kifejted, hogy miként készítik a méhek a mézet, miután begyűjtötték a nektárt?
Most vizsgáztatsz?
Szerinted én akkor azt sem tudom amikor éjjel nagy zúgás hallatszik a méhészetben az mitől van?
Vagy azt sem tudom, hogy az alsó kijáróim mitől vizesek a nagy hordás után?
Arra szerettem volna felhívni a figyelmet amit nekem is nagyapám mondott, hogy legyek stílszerű Anti írásával.
Köztudott, hogy Szekszárdon az "nem ember" akinek nincs szőleje.
Tehát kérdezték nagyapámat, hogy készül a jó szekszárdi vörösbor?
Szőlőből...volt a válasza.
Erre utaltam, és javasoltam, hogy a vevőknek ezt mondjátok,...amit ön a kezében fog a méhek gyűjtötték, azért ennyi az ára.
De mindenki annyiért adja amennyiért akarja, csak minőségi méz legyen az üvegben.
Ha tévedek, üsse kő, nálunk működik, de többet nem súgok marketingből.
Nagyernyei Attila