Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2219012 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4230 Dátum: 2018. December 03. 21:42 »
Sterintem lassan jon a torvenymodosito a kormany reszerol,amiben megszuntetik az ostermelok adokedvezmenyet.
https://www.agrarszektor.hu/agrarpenzek/vege-az-adooptimalizalasnak-2020-tol-jon-a-csaladi-ceg.12081.html

erre gondolsz?

Re:Hír-les
« Válasz #4231 Dátum: 2018. December 03. 22:08 »
Miért töröljem?

Konkrétan nem erre gondoltam,csak következtettem.Mostanában ez a tendecia.

Re:Hír-les
« Válasz #4232 Dátum: 2018. December 03. 22:46 »
Oldirty
Persze, ezt már én is szoktam itthon mondogatni már egy ideje, csöndben..
nem jó az ördögöt falra festeni.  ::)

Re:Hír-les
« Válasz #4233 Dátum: 2018. December 03. 22:48 »
Ez a 100 milliós bevétel utáni adózás jól hangzik, ott már méhész nemigen fog fizetni. Most is csak elvétve adózik valaki. Ha meg mégis, rögtön be is kerül a tévébe. ;D

"90 családtól egy évben akár 50 tonna méz"  :o :o :o  Ettől ilyen jó a méhészet-i-mázsa.

Re:Hír-les
« Válasz #4234 Dátum: 2018. December 03. 23:15 »
50 tonna méz 90 családtól, igen...
Ha az átlagoláshoz hozzáadom a kaptárak súlyát, sőt még a teherautómét pörgetésenként, akkor se érném ezt el :D :D :D
Mondjuk ez a narrátor orbitális mellészólása volt. Nem tehetünk róla hogy az iskolában nem tanulta meg hogy mi a különbség a tonna és a mázsa közt.
A kolléga tudatlanságára viszont nem tudok mit mondani. Ismerek 80 körüli fitt méhészurat, aki úgy tudja az őstermelői, valamint a vállalkozói adózás csínját-binját, hogy én 32 évesen csak pislogni tudok, pedig mindig is jó voltam matekból. :D
A videó/műsor egyértelmű negatív pr a méhész ágazatnak!

Re:Hír-les
« Válasz #4235 Dátum: 2018. December 06. 18:37 »
Lehet többet ér el a Greenpeace mint T.P. kárfelmérő monitoring kínlódása?
http://nol.hu/video/a-greenpeace-a-mehekert-kampanyol-1546733?fbclid=IwAR3OJdpquYAuFVImvVjkEXjDoEV8sYaUL8Eti3AgkQD4gxUVU3QQkji-IpA
Nagyernyei Attila




Re:Hír-les
« Válasz #4239 Dátum: 2018. December 17. 20:52 »


*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Hír-les
« Válasz #4241 Dátum: 2018. December 29. 11:29 »
Sziasztok!

Ezt nézzétek:

Kiragadott sorok:
"Ennek következményeként napraforgóból – ami a vegyes méztermés mintegy egyharmadát adja – jelentős kiesések voltak. Szinte mindenki megijedt ezektől a problémáktól. Gyorsan kiderült, hogy egy csávázószer az ok, ami nikotint tartalmaz, és a virágban is kimutatható volt a jelenléte. Ez ugyan közvetlen mortalitást nem okoz a méheknél, ám idegrendszeri változásokat igen. Olyan hatást fejt ki, mint a dohányzó embereknél, tulajdonképpen függőséget okoz a méhekben."

Innen vettem: http://magyarmezogazdasag.hu/2018/12/20/minosegi-mezet-meheszkitartassal

Az idézett utolsó mondat kissé érdekesre sikerült, nem? A méhek inkább nektárfüggőek, jól megvannak "nikotin" nélkül is.

Üdv.: Attila


Re:Hír-les
« Válasz #4243 Dátum: 2018. December 31. 07:58 »
Igen, többet ésszel, mint erővel!

Mint sok helyen, itt is két gondolkodás feszül egymásnak az ember és a pénzközpontú. Az emberközpontúnál még a közétkeztetést is meg tudják ugyanannyiból oldani, a pénzközpontú pedig csak azt nézi, hogy egy ember egy traktorral és egy permetezővel mennyi hasznot tud termelni. Nem nézi az embert, akinek el kell majd fogyasztania a sok mérget tartalmazó ipari kaját, sem a többi tényzőt, ami már nem az Ő pénztárcája.

Ugyanez a bio fenntarthatóság elindult már sok helyen, a dánoknál is van egy 10.000 fős település, ami efele halad. És a (tényleges) bio nemcsak nekünk embereknek jó, de méheinknek is!

Köszönjük a cikket, nagyon jó!

És néhány linken keresztül, de megvan az eredeti, Európai Úniós anyag (2012-ből!!!) http://www.fao.org/fileadmin/templates/esa/Global_persepctives/world_ag_2030_50_2012_rev.pdf

Boldog új évet minden kedves olvasónak, fórumtársnak!
« Utoljára szerkesztve: 2018. December 31. 12:00 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #4244 Dátum: 2019. Január 04. 19:30 »
OMME oldalán olvastam.

Megtévesztő megkeresések a civil szervezetek beszámolóival kapcsolatban
by Pungor Adrián • 2019-01-04
Több bejelentés érkezett az Országos Bírósági Hivatalba (OBH), miszerint civil szervezetek megtévesztő megkereséseket kaptak különböző gazdasági társaságoktól. E társaságok azt ajánlották, hogy ellenszolgáltatás fejében törvényességi és gazdasági szempontból átvizsgálják, javítják a civil szervezetek beszámolóit. Ezáltal megelőzhetik az esetleges retorziókat.

 

Felhívjuk a figyelmet, hogy a civil szervezetek beszámolóival kapcsolatban az OBH feladata kizárólag azok nyilvántartása és közzététele. Az OBH tartalmában, érdemében nem vizsgálja a beszámolókat, valamint a civil szervezetek gazdálkodási tevékenységét sem, ilyen vizsgálatokra ugyanis nincs hatásköre.

 

Kérjük, ha ilyen tartalmú megkeresést kapnak, azt utasítsák el, illetve haladéktalanul jelezzék az illetékes törvényszéknek, vagy a nyomozóhatóságnak.

(Forrás: birosag.hu)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.