Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223440 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #4155 Dátum: 2018. Október 22. 15:31 »
" alanyi jogon jár"

Jól belekeveredtél , a jogszabály gyönyörűen és érthetően leírja a támogatás feltételeit.
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1700004.fm

Üdv. jani bátya


Re:Hír-les
« Válasz #4156 Dátum: 2018. Október 22. 16:53 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:17 írta kivancsi111 »

Re:Hír-les
« Válasz #4157 Dátum: 2018. Október 22. 17:37 »
Mivel megszólítottál, csak egy kérésem van hozzád, idézz legalább egy szót amivel megkérdőjeleztem a méhészeti támogatást!

Pontosítottam  azon állítást miszerint alanyi jogon járna a méhészeti támogatás.
Véleményem szerint ebben az országban csak a pártpropaganda postai levél jár alanyi jogon, minden mást igényelni vagy megvenni lehet illetve kell.

Itt olvasható az említett alkotmánybírósági határozat is.
http://public.mkab.hu/dev/dontesek.nsf/0/34BC6256AF522587C1257ADA0052843A?OpenDocument

Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4158 Dátum: 2018. Október 22. 18:15 »
Most akkor ki az értetlen?
 Én mit mondtam?
 Minden más ágazatban tulajdonhoz kötött, és semmilyen egyesületnek nem kell tagnak lenni ahhoz, hogy igénybe vehesse valaki. Van földed kapsz, ha nincs nem kapsz. Ilyen egyszerű.
 Ugyan is mikor elindul ez a támogatás, Brüsszelből vagy honnan , semmiben sem különbözik a földalapú, az állatjóléti és egyéb támogatástól.
 Ám amikor átlépi a határt, itt már csak omme tagsággal vehető igénybe. Ott van a törvényben amit te idéztél.
 De ezzel sem lenne semmi baj. Megnöveli a tagságot, ha úgy tetszik össze fogja.
 Ez egy nagy erő, mert ennyi ember már képes a parlamentbe bejuttatni egy képviselőt.
 A baj, az, hogy ezt ti nem használjátok ki. Pofátlanul röhögtök a méhészek szemébe, és mivel tudjátok, hogy úgy sem tud semmit tenni senki, azt csináltok amit akartok, vagy is semmit. Leszeditek a sápot, és a hírek szerint, nem csak a tagdíjat, pedig az se piskóta.
 Nagyképűek, arrogánsak, pofátlanok, vagytok mind. És ha felszóllal valaki, hogy nem csináltok semmit, még meg is sértődtök.
 Aztán jöttök, hogy mi nem teszünk le semmit az asztalra.
 És ti?
 Ti mit tettetek le az elmúlt két és fél évben,   az asztalra vagy mire?
 Mondjatok már nekem valamit, amit letettetek azonkívül, hogy olcsóbb pogácsa van a küldöttgyűlésen.
 Mi az a baszott nagy eredmény ami alatt ott van, Nagyernyei, Elekes, Körmendi, Mózes Albert, jani bátya vagy ki hóhér, és a többi Bross slepp neve?
Csak egy valamit mondjatok már, két és fél év alatt illet volna már legalább egy jó ízűt fingani, de ti arra se vagytok képesek.
 Nekünk mondjátok, hogy tegyünk az asztalra, mikor ti sem csináltatok semmit?
 Mondom, ne akasszatok ki, mert abból nem jöttök ki jól.
 

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #4159 Dátum: 2018. Október 22. 18:24 »

Nem vagyok én senki, de te nem tudod, mit éltem át a perek során amit csak is a méhészekért, (és persze érted is) csináltam végig.

Akkor meséld már el neki azt az esetet, amikor néhány társaddal a felsőbb körök közelébe szivárogtál, mert elnök szerettél volna lenni! Mindezt titokban. Jól kiröhögtek ott fent. Ha nem emlékeznél, kérdezz rá Nagyernyeire hogyan is volt, mert neki eléggé rövid a memóriája ugyan, de talán emlékszik valamire. Már akkor tudtuk amikor beültetek az autóba induláskor, és Attilával is közöltük. Nem mondta még neked? Na ha valakinek csendben kellene maradnia, az éppen te vagy.
kivancsi111
Nem tudom melyik esetre gondolsz, mert én egyszer voltam, "szivárogtam a felsőbb körök közelébe" a Minisztériumban, és a Tantó Sándor felettesétől kértünk meghallgatást. És amiért mentünk az, az OMME-ban megvalósult összeférhetetlenség megszüntetése.
Ha valaki nem tudná, a Minisztériumba nem lehet csak úgy bejutni "szivárogni". Egyeztetések sorozata, személyes adatok benyújtásával történik minden.
Nem is értem hogy hogy mondhatod azt hogy "mindezt titokban" csináltam.
Ja, hogy ez nem volt nagydobra verve? Látod miért, mert még most is úgy van előadva a történet, mintha részese lettél volna annak a beszélgetésnek. Pedig nem! Én már rég túl vagyok olyanokon, akik hallották olyantól, aki majdnem ott volt, de látta azt, aki hallotta.
Azt sem tudom sehová tenni hogy azt mondod, miszerint én elnök akartam lenni. Kb 2-3 éve még mikor Skype-n beszélgettünk akkor is el mondtam neked a véleményem erről. De úgy látom már nem emlékszel.
Idézet
Ha vesztettél volna, akkor összedobjuk a perköltségedet...
Kedves vagy, de ha jól emlékszem, nem vesztettem, és nem is léptem vissza.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #4160 Dátum: 2018. Október 22. 19:08 »
Ezt írja Kivancsi111:
"Attila is hallgat, mintha nem ezért rikácsoltak volna éveken át. Gyerekek! Többet ér a barátság felfelé, mint az alázat azok iránt, akiket állítólag önzetlenül segítettetek? Nem szégyenlitek magatokat, amikor kiálltok a méhészek elé? ..."
Miért van félnivalóm?
Én egyszerűen azt untam meg, hogy egy évtizeden keresztül azt hallottam, hogy a neonikotinoidok kártétele nem bizonyított!
Most ugyan ez az ember viszi a zászlót, számon kér, hogy miért nem megy el a tiltakozó levél, hogy mekkora problémát okoz.
Aztán jön a legújabb csavar.
Ismét nem bizonyítható a neonikotinoidok kártétele, valójában egy elixírrel csáváznak.
Akkor mi a frásznak kongatták a szükséghelyzeti engedélyekkel a vészharangot?
Az én véleményem határozott és memóriazavarban sem szenvedek mint ahogy ezt kivancsi111 állítja.
Én voltam az első aki az OMME központba kiszögeltem a Gauchoval csávázott vetőmagos zsákot, amiért akkor kaptam hideget, meleget.
(Nekimentem a főnökömnek?)
A véleményem határozott és töretlen.
A Magyarországi méhpusztulásoknak is ugyan az az oka, mint az összes európai országban!
A neonikotinoidok alkalmazása.
Az, hogy az alkalmatlanságuk miatt ezt nem tudják bizonyítani engem hidegen hagy.
Én eddig is és ezután is inkább a nemzetközileg elismert kutatóknak szakembereknek a tanulmányaiban hiszek mint egy ilyen kőbaltás módszerekkel vizsgáló kutakodóknak.
Még azt is megérjük, hogy szobrot állítanak neki.
Vivaldi írja:
" Nagyképűek, arrogánsak, pofátlanok, vagytok mind.".. majd így folytatja:
"Mi az a baszott nagy eredmény ami alatt ott van, Nagyernyei,...."
Nagyon szépen megkérlek Vivaldi vedd elő a kultúrtolladat!
Tudjuk, hogy a tó fenek iszapos... de ennyire?
Nem tudom milyen neveltetésben részesültél, de felhívom a figyelmed, hogy amit írsz a világhálón olvassák.
Ne járasd le a Fekete-Fehér Méhészklubot alpári stílusoddal!
Elmondtam többször, hogy abban óriási igazság van, hogy csapnivaló a jelenlegi OMME kommunikáció.
Ezt sokszor szóvá is tettem, de hiába.
Nagyernyei Attila


 
 

Re:Hír-les
« Válasz #4161 Dátum: 2018. Október 22. 19:35 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:17 írta kivancsi111 »

Re:Hír-les
« Válasz #4162 Dátum: 2018. Október 22. 19:47 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:17 írta kivancsi111 »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #4163 Dátum: 2018. Október 22. 21:12 »
Na most akkor mit csináljak? Az összeférhetetlenséggel kapcsolatban szerettünk volna rendet az OMME-ban. Én nem hordok vizet a kútba. Az hogy ez a "megmozdulásunk kit vagy kiket zavart, és ezért adott nektek fals információt, ez is azt bizonyítja számomra, hogy valakiknek belenyúltunk a"bugyijába". Szerényebben csak azt mondanám, hogy veszélyessé váltunk valakik számára.
Látod még most is megy a csámcsogás, a hánytorgatás. Még most is megy a lejáratás, szapulás, stb. Az ember fia számít ilyen meg nyilvánulásokra, és talán ezért nem beszél idő előtt az ilyen dolgokról. Megtanultam ezzel egy időben azt is, hogy mindig vannak mindent tudók, és még a helyszínen sem kell lenniük. :)

Azt most nem értem, de már nem is vagyok rá kíváncsi, hogy hogy jön ide a "tüntetésnek nevezett kirándulás". Arról biztosan beszéltünk, mert honnan tudnád hogy mikor, és honnan rohantam el, hogy elinduljak, az egyetlen felszabadult helyre a buszon.
Most megint leírod hogy te ezt megmondtad. Nem tudom miért zavar téged ez ennyire. Ha jól emlékszem ez az ÉN döntésem volt. Én vállaltam és ha úgy tetszik: még hittem a mesékben. De az én döntésem volt!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #4164 Dátum: 2018. Október 22. 21:53 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:17 írta kivancsi111 »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #4165 Dátum: 2018. Október 23. 06:24 »
Na akkor most itt Skypen van egy haverom, aki akkor is itt volt. Vele most beszéltük át, miként voltak azok az ügyek, és képzeld úgy emlékszik mint én. Hiába próbálsz meg kicsúszni a szorításból, tudod velem nehéz ügy, mert emlékszem.  ;)

Na akkor?

Tehát te is haszonszerzésből vagy OMME tag!
Kedves kivancsi111!
Nem szeretnélek meg bántani, és a haverok előtt sem szeretnék pofátlannak tünni, de abban a mondatomban  amit belinkeltél, van egy is szócska. Igen kicsi, de értő olvasás mellett a válasz is benne rejlik.  ;)    Na akkor?
Soha nem próbáltam meg kicsúszni az általad értett "szorításból".
Mindig felvállaltam azt amit mondtam, vagy tettem, és ez a következőekben is így lesz.
Ha valaki meg győz érveivel, én belátom, és ha kel bocsánatot kérek, ha akaratomon kívül meg bántottam volna.   
Idézet
Az életben semmi nem állandó. A vélemények a tények tudatában változhatnak, sőt változnak is.
Ha valaki mer változtatni a véleményén, az egyesek szemében rossz. Ha azt ki is mondja, akkor már nem kívánatos személy.
De talán ezt is tanulásnak hívják, vagy hívhatják.

A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Hír-les
« Válasz #4166 Dátum: 2018. Október 23. 08:00 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 23:16 írta kivancsi111 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #4167 Dátum: 2018. Október 23. 08:03 »
Uraim!

Az eszmecserére biztos találtok megfelelő rovatot. Ez itt a hír-les. Köszönettel: Bicska

;)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #4168 Dátum: 2018. Október 23. 20:15 »
kiváncsi 111
Szerinted akik nem írnak, szintén így jártak.
Nem, kiváncsi 111, hanem nem akarnak belemenni parttalan vitákba, nem akarnak egyes személyek szintjére le süllyedni, személyeskedni.
Óvodás módra, piszlicsáré dolgokon heteken keresztül vitatkozni, szakmához nem értőnek ki kiálltatni magukat olyan személyek által akik maguk sem tudnak többet, csak többnek tartják magukat. Egyszer édesapám mondta, édes fiam, önmagadat soha ne tartsd többnek mint aki vagy , ha dicsérnek fogadd el, de soha ne szálljon miatta fejedbe a dicsőség, mert mindig mindig lesz aki többet  tud nálad, mégsem kiáltja ki magát mindentudónak. A bölcs, néha akkor is hallgat amikor ordítania kellene az ostobaság miatt.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #4169 Dátum: 2018. Október 23. 20:40 »
 Már megint egy bölcs, aki azt hiszi az el nem mondott gondolataiért emlékeznek meg róla.
Te, tipikus omme tag vagy. Szarod le az egészet.
 Biztos eltévedtél, mert a szakmát nem itt beszélik meg.
 Ráadásul a "bölcs" példád itt nem is áll.

De, javaslom neked, hallgass bölcsen, majd jól kihasználnak.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Október 23. 20:45 írta Vivaldi »