Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223923 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #3570 Dátum: 2018. Február 22. 09:29 »
A program abban is segít, hogy ki lehessen mutatni a mézhamisítást. A kutatók a pannon méh, a Magyarországon honos méhfaj genetikai profilja alapján kialakított DNS diagnosztika segítségével azonosítani tudják a Magyarországon előállított mézeket és azt is, ha ezeket hamisítják, azaz keverik valamivel.
https://infostart.hu/belfold/2018/02/20/elkepeszto_fejlodest_hozhat_a_magyar_kutatas/

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3571 Dátum: 2018. Február 24. 09:15 »
Elment a nép Székesfehérvárra.......
 Kicsit tolakodni, kicsit lökdösődni, de legalább jó az idő.

 Én is szeretek méhészek között lenni. Mondjuk 20-ig a legjobb. Tűrhető 200-ig. Ezen felül már necces.
3000 méhész már túl sok, egy helyen.

Ezért maradtam itthon......

Re:Hír-les
« Válasz #3572 Dátum: 2018. Február 24. 10:32 »
Akkor te nem úgy tartod az udvaron, és eteted mesterséges anyagokkal őket mint a tápos csirkét? Meglepődnél, hogy mennyien tartják így.

Ezt az összes általam ismert méhész nevében visszautasítom!
Utasítasz vissza amit akarsz. Ne magyarázzál már nekem.
 Látom amit látok. Egy iparág épült má rá a méh tápokra, vitaminokra meg minden fittyfenére. Te nem jársz Jászberénybe? Tele van ilyen virágpor pótlókkal, meg minden szarral. A sport csarnok szinte már csak ezekkel van tele.
 Jössz te itt nekem mint a nagy ártatlan bárányka. Aki nem függ senkitől mert te te vagy a "nagy dr Körmendi Rácz". Neked a mézed árát nem befolyásolja semmi, se Bross mikor hülyeséget beszél, sem a világpiac. Eredj már oda ahová én gondolom, nem most jöttem a falvédőről én se.

Hu de mérges valaki. Ne védd magad, vásárolj csak nyugodtan mindenfélét, amit kínálnak. Neked biztosan a Bross, vagy a Mészáros mondta, mit vegyél Jászberényben. Én az asztro shopból javasolom a méhésztápot!  Lipóttól ugyan nem ment meg, de amúgy is lekésted!

De vissza az Asztro Shopra: Ha figyelsz, még azt is elmondják, két év múlva mikor lesz rajzás.

Olyan vagy mint a nyuszika, ki tudja mit csinálsz a körmeiddel, miközben hülyeséget beszélsz.

Mindenki vásároljon úgy, mint a NAGY Vív-ALDI! Occsón, sokat. A méheidet meg vidd pincébe, nehogy véletlenül találkozzanak valami virággal! Hajrá VíV-ALDI táp. Occsó!
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Hír-les
« Válasz #3573 Dátum: 2018. Február 24. 11:33 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:03 írta oszkár »

Re:Hír-les
« Válasz #3574 Dátum: 2018. Február 24. 12:51 »
És miért nem ott szólsz hozzá?

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Hír-les
« Válasz #3575 Dátum: 2018. Február 24. 13:30 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:03 írta oszkár »

Re:Hír-les
« Válasz #3576 Dátum: 2018. Február 24. 14:56 »
Megnyitottad már amit belinkeltél?

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Hír-les
« Válasz #3577 Dátum: 2018. Február 24. 16:16 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:06 írta oszkár »

Re:Hír-les
« Válasz #3578 Dátum: 2018. Február 24. 17:33 »
De előtte azért csak kihisztizted magad!   ;D

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:Hír-les
« Válasz #3579 Dátum: 2018. Február 24. 17:55 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:06 írta oszkár »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Hír-les
« Válasz #3580 Dátum: 2018. Február 24. 18:26 »
Üdv.Uraim!
Ja.
Valaki :D

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3581 Dátum: 2018. Február 24. 18:29 »
Akkor te nem úgy tartod az udvaron, és eteted mesterséges anyagokkal őket mint a tápos csirkét? Meglepődnél, hogy mennyien tartják így.

Ezt az összes általam ismert méhész nevében visszautasítom!
Utasítasz vissza amit akarsz. Ne magyarázzál már nekem.
 Látom amit látok. Egy iparág épült má rá a méh tápokra, vitaminokra meg minden fittyfenére. Te nem jársz Jászberénybe? Tele van ilyen virágpor pótlókkal, meg minden szarral. A sport csarnok szinte már csak ezekkel van tele.
 Jössz te itt nekem mint a nagy ártatlan bárányka. Aki nem függ senkitől mert te te vagy a "nagy dr Körmendi Rácz". Neked a mézed árát nem befolyásolja semmi, se Bross mikor hülyeséget beszél, sem a világpiac. Eredj már oda ahová én gondolom, nem most jöttem a falvédőről én se.

Hu de mérges valaki. Ne védd magad, vásárolj csak nyugodtan mindenfélét, amit kínálnak. Neked biztosan a Bross, vagy a Mészáros mondta, mit vegyél Jászberényben. Én az asztro shopból javasolom a méhésztápot!  Lipóttól ugyan nem ment meg, de amúgy is lekésted!

De vissza az Asztro Shopra: Ha figyelsz, még azt is elmondják, két év múlva mikor lesz rajzás.

Olyan vagy mint a nyuszika, ki tudja mit csinálsz a körmeiddel, miközben hülyeséget beszélsz.

Mindenki vásároljon úgy, mint a NAGY Vív-ALDI! Occsón, sokat. A méheidet meg vidd pincébe, nehogy véletlenül találkozzanak valami virággal! Hajrá VíV-ALDI táp. Occsó!
Szívesen látlak egy látogatásra, megmutatom én hol tartom a méheimet.
És, bár biztos nem leszek vele népszerű, ha hiszed ha nem, a téli feletetésen kívül, nem kapnak mást. Gyógyszert pedig, csak atka ellen, és nosema ellen.
 No most. Azt látni lehet, hogy az a család, ami veszi magát tavasszal, az nem lesz Nozémás, mivel a Nosema cerana érdekes tulajdonsága, hogy az erős családokat nem bírja lenyomni. A Nosema apisnál ez nem volt így. Az erőseket is megtámadta.
Tehát csak azok a családok vannak kezelve nosema ellen is amiket látok, hogy elkapja a nosema cerana. Egyébként egy ideje apist már nem is látni. Ugyan is alig fordul elő belső ürítkezés, ami az apis biztos jele. / De ezt csak úgy mellékesen, mert mindjárt jön a kérdés, hogyan és mivel kezelek nosema ellen.//Privátba esetleg a barátoknak./

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Hír-les
« Válasz #3582 Dátum: 2018. Február 28. 00:05 »

Re:Hír-les
« Válasz #3583 Dátum: 2018. Február 28. 06:56 »
Ezt a cikket ajánlom elolvasni wr méhésztársnak is, akkor talán elszégyelli magát az 1.600-as akácméz árával.
Így is lehet valamit csinálni.
Keseregve, szidva a világot nem lehet kitörni.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3584 Dátum: 2018. Február 28. 09:18 »
Legyünk pozitívak!!!!
Éljen az OMME, Éljen Bross, Éljen a kontroll csoport.

Így már minden rendben. Duplájára nőtt az akác erdő. Napra nem neonikotinos. A méz ára fel.
 
Nem volt tál te párt tag, Kádár alatt, Attila?