Hír-les

  • 5507 válasz
  • 2223747 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #3376 Dátum: 2017. Október 24. 20:51 »
Na végre!
Egy jó hír!
Remélem a neonikotinoidokkal is ez fog történni.
http://privatbankar.hu/makro/elege-lett-az-unionak-vegleg-betiltjak-a-gazdak-kedvenc-novenyvedojet-313363
Nagyernyei Attila

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #3377 Dátum: 2017. Október 25. 19:12 »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #3378 Dátum: 2017. Október 29. 19:55 »

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Hír-les
« Válasz #3379 Dátum: 2017. Október 31. 20:12 »
Sziasztok!

Ez áll a cikkben:

"belföldön 7-8 tonna méz fogy évente,"

Nincs ez nagyon alulbecsülve?

Üdv.: Attila

Re:Hír-les
« Válasz #3380 Dátum: 2017. Október 31. 20:17 »
Így bízzatok az Európai Unióban!
Szerintem a neonikotinoidoknál ugyan ez lehet.
http://pestisracok.hu/igy-bizzon-az-unios-elelmiszerbiztonsagban-az-eu-szerint-rendben-van-rakot-okozo-gyomirto/
Én az összesnek, aki ilyen döntést hoz a reggeli teájába beletenném.
Milyen világban élünk?

Nagyernyei Attila



Re:Hír-les
« Válasz #3383 Dátum: 2017. November 04. 22:59 »

Re:Hír-les
« Válasz #3384 Dátum: 2017. November 06. 22:12 »
Tisztelt Méhésztársak!

Nagyszerü és szinvonalas előadást hallhattunk a szekszárdi méhészklubbon ma, a nagytekintélyü,nemzetközileg elissmert szaktekintélytől, prof.Dr.Darvas Bélától.Sajnos most az előadása során kellett rádöbbennem arra,hogy a Tóth Péternek az OMME nevében tett 2010,2012 és 2013-as nyilatkozatai alapján lehetett az elmult és idei években ilyen katasztrófális mértékű a "neos" derogáció!!!De ahogy az előadás közben ás után érzékeltem, a hallgatóság többségének is ez volt a véleményeTudni illik a mezőgazdasági szaktárca ezekre a nyilatkozatokra hívatkozik,hogy a méhészeknek nincs problémája a NEONIKOTINOIDOKKAL!
Ez szégyen és gyalázat,hogy az általunk megválasztott vezető nem a MÉHÉSZEK,hanem a vegyszergyártók (Bayer) és gazdálkodók érdekeit védi!Én a helyében ezek után bocsánatot kérnék a Méhésztársadalomtól és  azonnal lemondanék a tisztségemről!       

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #3385 Dátum: 2017. November 06. 22:50 »
Idézet
Ez szégyen és gyalázat,hogy az általunk megválasztott vezető nem a MÉHÉSZEK,hanem a vegyszergyártók (Bayer) és gazdálkodók érdekeit védi!Én a helyében ezek után bocsánatot kérnék a Méhésztársadalomtól és  azonnal lemondanék a tisztségemről!
Ezt se én írtam, de nincs ellenvéleményem.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Hír-les
« Válasz #3386 Dátum: 2017. November 07. 06:47 »
Mikor érjük ezt el Európában?
http://magyarmezogazdasag.hu/2017/11/05/mezmaffia
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Hír-les
« Válasz #3387 Dátum: 2017. November 07. 19:36 »
Ukrajna egy ilyen átjátszó állomása a gyantás méznek és rizsszirupnak?
Szép dolog.
És az EU növelte az Ukrajnából EU-ba vámmentesen szállított méz mennyiségét.

Tudomásom szerint magyar mézkereskedők is tetemes mennyiségű mézet vásároltak és vásárolnak Ukrajnában és hoznak be EU-ba.

Hogy is van ez?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #3388 Dátum: 2017. November 08. 12:39 »
 ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #3389 Dátum: 2017. November 08. 15:56 »
Mit akarunk mi méhészek elérni neonikotinoidok "ügyben"?
Ha az alábbi cikket elolvassátok, a választ is megkapjátok.
https://www.agrarszektor.hu/europai-unio/unios-csucsszervezet-brusszel-hitelessege-elveszhet-a-vegyszervitaban.9239.html?utm_source=agrarszektor&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel
Nagyernyei Attila