Hír-les

  • 5509 válasz
  • 2228116 megtekintés
Re:Hír-les
« Válasz #3330 Dátum: 2017. Augusztus 10. 07:15 »
A 100.000 Tonna kínai mézzel mi van, ami jelenleg is dől be Európába?
Ez valahogy kimaradt a beszámolóból.
Természetesen minden, más országból behozott méz rontja a hazai piaci lehetőségeinket, de azt is meg kéne vizsgálni mi lesz a behozott ukrán méz sorsa.
Erről senki nem beszél!
Abban a pillanatban ha ezt korrektül tárnák elénk, mindjárt lenyugodnának a kedélyek.
Van egy álláspont, a másik oldal válasza meg hiányzik.
Ugyan ez zajlik le az OMME "két tábora között".
Egy dolgot kétféleképpen értékel a két csapat.
Vivaldi egy félistenként tekint az elmúlt időszak vezetésére, én pedig azt állítom, hogy az OMME történetének egy gyászos időszakán vagyunk túl.
Ugyan ez van a kereskedői fronton.
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #3331 Dátum: 2017. Augusztus 10. 07:37 »
Ukrajna népessége: 40 800 000 fő. Persze lehet, hogy mindenki méhészkedik ott, az is lehet, hogy méhészeti kánaán van náluk, egy évben 10-szer pörgetnek, de az senkinek nem jut eszébe, hogy egy velejéig korrupt, szakadárokkal, polgárháborúval küzdő országban kínai mézet dimenzionálnak át ukránnak?? Mindezt az EU szemhunyásával, hiszen kell nekik a segítség (az EU urának meg az új gyarmat). Vagy én vagyok túl rosszindulatú?

Olyan ez, mint a politikai korrupció nagy része: Etikátlan, de nem illegális...

Szép új világ!

Bicska
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Hír-les
« Válasz #3332 Dátum: 2017. Augusztus 10. 08:06 »
Itt a hivatkozott teljes cikk, ez a címét s a végkicsengését tekintve sem borúlátó. De majd ősszel nyilván meglátjuk …

https://www.vg.hu/gazdasag/dragulhat-magyar-mez-571279/

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3333 Dátum: 2017. Augusztus 10. 21:31 »
Hát ide figyeljetek.
 Aki kicsit érdekel a világegyetem, az tudja világ alapvető törvényei között van az entrópia, leegyszerűsítve a világ mindig rendezetlenség felé halad a rendezettségből.
 Én aki már nem fiatal, a világot és a társadalmat figyelő ember vagyok, azt tapasztaltam, hogy ha valami elkezd szétesni, csak nagyon ritkán és rendkívüli esetben lehet azt megállítani és megfordítani. Minden esetben egy rendkívüli ember vagy ember csoport kellett hozzá. Ezek az emberek azonban soha nem azok akik, elindítják a bomlást, vagyí a bomlás elindulásakor határozó helyzetben voltak.

Tudom, hogy sokan azt gondolják, a Magyar méhészeti ágazatban, az elmúlt években inkább volt káosz mint rend. De, mint minden a világon ez is relatív. Gondoljunk csak az egészségügyre. Onnan, hogy max. 60-80 családos állományokat még ha szúrópróba szerűen is kontroll alatt lehetett tartani, most ellenőrizetlen, és ellenőrizhetetlen 500-1000- és 10000 családos méhészetek vannak. És ennek bárki bármit mond, ilyen méhsűrűségnél csak és kizárólag katasztrófa lehet a vége.
Ilyen entrópia figyelhető meg, a mézfelvásárlás területén is. Onnan, hogy a pontosan, felvásárolt, azonnali fizetéstől, eljutottunk a bizonytalan felvásárlás és fizetési időig. De említhetném a méhlegelőkön fokozódó káoszt és leterhelést.
 Biztos vannak olyanok akik azt hiszik, majd mindenki hanyatlik és tönkre megy, ő meg majd megmarad.
Neem uraim. A hanyatlásból senki nem tudja kivonni magát. Az entrópia több csatornán, váratlanul fogja megtámadni, a méhészethez tartozó, és csak abból élő minden ágazatot. Ezalól nem lesznek kivételek a most irigyelt mézkereskedők sem, hiszen nekik is csak akkor lesz pénz, ha mézet adnak vesznek. Ha mézárak alacsonyak, 3-4 éven belül csökkenni fog a felvásárolható méz mennyisége. De, ugyan így vállságba kerülhetnek az eszközgyártók a viaszfeldolgozók stb.
Hogy ez sohasem történik meg? Az én tapasztalatom pont az ellenkezője, ha elindulunk, a lejtőn nincs megállás, és mivel a méhésztársadalom eleve nem egy összetartó társaság, ráadásul nem látom az a személyt sem, aki ezt képes lenne megállítani.
Bár lennék én aki téved, de sajnos mások is, világosan és gondolkodó méhészek is így látják. Ezt tapasztaltam, például Jászberényben, amikor a méhészek egymásközt elmondják amit gondolnak.

Re:Hír-les
« Válasz #3334 Dátum: 2017. Augusztus 11. 08:54 »
Itt a hivatkozott teljes cikk, ez a címét s a végkicsengését tekintve sem borúlátó. De majd ősszel nyilván meglátjuk …

https://www.vg.hu/gazdasag/dragulhat-magyar-mez-571279/

Két és fél órával a cikk megjelenése után megváltoztatta a szerző az irományának a címét, az „Emelkedhet a méz ára” felütésről „Az import töri le a méz árát” címre…

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Hír-les
« Válasz #3335 Dátum: 2017. Augusztus 11. 14:03 »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Hír-les
« Válasz #3336 Dátum: 2017. Augusztus 11. 23:15 »
ez már nem is monszantó hanem egyenesen bosszantó!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Hír-les
« Válasz #3337 Dátum: 2017. Augusztus 13. 18:07 »
A facen olyan levél másolatát mutogatják, amin Bross kéri a Zöld és a Fekete fórum moderátorait, hogy a számára sértő tartalmakat töröljék.
Eljutottunk ide is, jön a cenzúra?

Re:Hír-les
« Válasz #3338 Dátum: 2017. Augusztus 13. 19:26 »
Valóban kaptam én is egy dorgáló levelet.
Ez nem cenzúra, hanem az elnökség határozata alapján született  döntés.
Azért ne személyeskedjetek, ne üssetek meg olyan hangnemet ami sértő.
Állítólag én is ebbe a kategóriába tartozok, mert folyton sértegetem mondjuk Tóth Pétert.
Hát ha az igazság kimondása sértő, akkor ezután sem lesz másként.
Belátom, hogy csúnya dolog valakit kikezdeni, de ettől már csak az csúnyább, ha több mint 10 éven keresztül félrevezetik a méhészeket, és álszentként teljesen másról miséznek.
Aki hitt neki vessen magára.
A dorgáló levelet mellékeltem.
Nagyernyei Attila

Re:Hír-les
« Válasz #3339 Dátum: 2017. Augusztus 13. 20:56 »
Ezt nem igazán értem...  ;D

*

atya

  • *****
  • 1043
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #3341 Dátum: 2017. Augusztus 31. 09:36 »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Hír-les
« Válasz #3342 Dátum: 2017. Augusztus 31. 10:03 »
Idézet
a herék 3-5 kilométeres távot is megtesznek, hogy részük lehessen az egyszeri, számukra halállal végződő légyottban.
Ezért kellene betartatni az 5 kilométeres távolságot az anyanevelő telepek környékén.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Hír-les
« Válasz #3343 Dátum: 2017. Augusztus 31. 10:35 »
Illés Sanyit kéne megkérdezni mennyire tartják be a védőzónát a méhészek?
Fajtatisztaság miatt etikus lenne figyelembe venni az 5 km sugarú kört, csak sokan ezt nem veszik figyelembe....
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Hír-les
« Válasz #3344 Dátum: 2017. Szeptember 01. 08:47 »
Valóban kaptam én is egy dorgáló levelet.

Nagyernyei Attila


Üdv!
Olvasva a mellékelt levelet,egy idézet jutott eszembe.   )

" CSÖND
Csak úgy szólj, ha a magad vagy mások javát szolgálod; kerüld a fecsegést. "
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 04. 13:57 írta Molesz »
Nyugger hobbi méhész