Kakaskukorékolás

  • 4212 válasz
  • 1688767 megtekintés
*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4200 Dátum: 2022. December 16. 14:54 »
Tetszett a mese .Ebből is -mint mindenből- lehet tanulni.
Kis -gondolatébresztő-kitérőt teszek, való életre váltok .
Paradigmaváltás,elkéstünk a mezőgazdaság átalakításával,gazdaságtalanul termelünk,elavult a technológiánk,.....és hasonlókat olvashatunk többek között a nak hírei közt.
Valójában a kiaskakas meséje kapcsán jutottam arra a következtetésre, hogy miért nem történt meg a- méhészek bizonyos köreiben támogatott- változtatások végrehajtása a méhész szervezetben. /esetleg :méhészek szervezeteiben/  ?
Miért vannak még mindig túlnyomó többségben régi beidegződések?
Miért a másikra várunk a munka/feladat elvégzésében?
Miérteket lehet sorolni napestig ! Az előzőekre nem várok választ, és nem is fogok reagálni !
  A változtatást az élet eseményei-lásd a jelen helyzet- kell, hogy kikényszerítse !
A jelen helyzetben egyetlen szakmai szervezet sem képes a kihivásoknak megfeleni,hiszen mély ,szinte akutt társadalmi problémát kell kezelni.
Ao omme vezetése, szervei gondolom mindent megtesznek a saját területükön.
Most derül ki ,-hogy igazán- mik a gyenge ,és mik az erős láncszemek a szervezetben .
Erősségnek mondható, hogy sikerülhet a magyar fogyasztókat közvetlenül a méhészekhez irányítani.
Gyenge pontként tudhatjuk be az árakat.
/A két előző mondat csak egy-egy péda, nem elemzés alapján készült,és csak két kiragadott elem a sok közül!/ 
Most kellene elgondolkodni a kevesebb ,tehát hobbi ,és több/sok méhcsaládot gondozók /ebből élők, ill. jelentősebb jövedelmet termelők/ méhészetek sorsán.
Azokra gondolok, akik nem vándorolnak;otthon , vagy lakhelyhez közeli településen, területen méhészkednek.
A szakmaiságon túl- külön választanám a kevés méhet gondozókat,-a  hobbi méhészeket- a többitől. Magyarán önálló helyi, vagy területi szervezetre gondolok.
Ha valakinek kedve van: csak erre a felvetésre reagáljon .


[/quote
Tetszett a mese .Ebből is -mint mindenből- lehet tanulni.
Kis -gondolatébresztő-kitérőt teszek, való életre váltok .
Paradigmaváltás,elkéstünk a mezőgazdaság átalakításával,gazdaságtalanul termelünk,elavult a technológiánk,.....és hasonlókat olvashatunk többek között a nak hírei közt.
Valójában a kiaskakas meséje kapcsán jutottam arra a következtetésre, hogy miért nem történt meg a- méhészek bizonyos köreiben támogatott- változtatások végrehajtása a méhész szervezetben. /esetleg :méhészek szervezeteiben/  ?
Miért vannak még mindig túlnyomó többségben régi beidegződések?
Miért a másikra várunk a munka/feladat elvégzésében?
Miérteket lehet sorolni napestig ! Az előzőekre nem várok választ, és nem is fogok reagálni !
  A változtatást az élet eseményei-lásd a jelen helyzet- kell, hogy kikényszerítse !
A jelen helyzetben egyetlen szakmai szervezet sem képes a kihivásoknak megfeleni,hiszen mély ,szinte akutt társadalmi problémát kell kezelni.
Ao omme vezetése, szervei gondolom mindent megtesznek a saját területükön.
Most derül ki ,-hogy igazán- mik a gyenge ,és mik az erős láncszemek a szervezetben .
Erősségnek mondható, hogy sikerülhet a magyar fogyasztókat közvetlenül a méhészekhez irányítani.
Gyenge pontként tudhatjuk be az árakat.
/A két előző mondat csak egy-egy péda, nem elemzés alapján készült,és csak két kiragadott elem a sok közül!/ 
Most kellene elgondolkodni a kevesebb ,tehát hobbi ,és több/sok méhcsaládot gondozók /ebből élők, ill. jelentősebb jövedelmet termelők/ méhészetek sorsán.
Azokra gondolok, akik nem vándorolnak;otthon , vagy lakhelyhez közeli településen, területen méhészkednek.
A szakmaiságon túl- külön választanám a kevés méhet gondozókat,-a  hobbi méhészeket- a többitől. Magyarán önálló helyi, vagy területi szervezetre gondolok.
Ha valakinek kedve van: csak erre a felvetésre reagáljon .


.

De most tényleg, mire gondolhatott a költő?!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4201 Dátum: 2022. December 17. 10:53 »
Az észrevételre :
Természetesen arra nem várok választ, amit ezen mondat előtt kérdések formájában megfogalmaztam !

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4202 Dátum: 2023. Február 07. 07:35 »
Érdekes dolgok figyelhetők meg a méhészeti ágazatban.
Annak ellenére, hogy a "kutyának" sem kell a hordós méz, vagy csak nagyon nyomott áron, a méhcsaládok ára az egekben.
Ki érti ezt?
Úgy gondolná az ember, ha valamire nincs kereslet akkor az egész ágazatban visszaesés lesz.
Ez nem így van, mert aki a méhcsaládok eladásában gondolkodik (üzletszerűen), majd visszaszaporítja az állományt, most helyzetbe került.
De mi ez a nagy kereslet a méhekre?
A kérdésre a választ szerintem mindenki tudja.
A másik érdekessége (bár ez az energiaárakkal összefüggésbe hozható) a viasz-műlép kereskedés, a keretléc-kaptár, és összességében a méhészeti "kacatok", eszközök ára is az egekben.
Tehát ha nem kell a méz, szinte nem éri meg termelni, akkor itt nagyon elmennek a dolgok egymás mellett.
Nem ide tartozik csak megjegyzés.
Fiam szomszédjának( a nyugati határ mellett) egy festék, és festő kellék árukat forgalmazó cége van, amiből 5 család élt eddig.
Nem egy kis boltocskáról beszélek, hanem egy komoly áruházról Mosonmagyaróváron.
A múlt héten 1 doboz festéket adott el!!!!!
Lehet itt árakat emelni, de ki veszi meg?
A fickó megél, mert autószerelő a szakmája, és most ismét nekiállt.
Mi méhészek mivel foglalkozzunk ha leül az ágazat?
Én abban bízom, hogy hamarosan vége lesz ennek a rémálomnak, és rendeződik a mézpiac.
Egy biztos aki csak a "fővásárlóra" vár, komoly bajba kerülhet.
Aki most kezdi a piacozást, mézkiszerelést ő is nehéz helyzetben van, mert mondjuk egy Pécsi Vásárban 16 méhész már sok.
A kollégám ennyi mézárust számolt meg most vasárnap.
Nagyernyei Attila

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4203 Dátum: 2023. Február 07. 08:14 »

Miért ilyen nagy a méhészkedés iránti vágy? Nem tudják az emberek hova szórni a pénzt?
Miért dolgoznak folyamatosan a műlépüzemek, (?)melyek száma gyarapodott.
Tiszta hülyék az emberek.
Azt is olvastam tavasszal, hogy szinte verekedtek a méhcsaládokért, akkora kereslet volt. Hallottam: NB-t adtak hetvenezerért. Családját, kaptár nélkül. Konkrétan tudok ugyanennyiért lefoglalva Hunorokat '23 tavaszára.

Ne aggódjunk, a magyar méhészet nem megy tönkre, hiszen:


Hiszen volt és van sok támogatás, már aki pályázott.

"A 2021-ben megkezdett közös munka alapján elsőként Magyarországon ratifikálták a méhek állatjóléti támogatását. Bross Péter kiemelte: nyolc EU-tagországból keresték meg a méhészek képviselői, hogy miként sikerült mindezt elérni. Tavaly 7,5, idén pedig 15 euró támogatásra számíthatnak a követelményeknek megfelelő méhészek egy-egy méhcsalád után, februártól pedig válságkezelő támogatást is igénybe vehetnek, összesen egymilliárd forint értékben."
Tavaly kaptunk 7,5 eurót családonként idén meg kapunk 15 eurót családonként . Meg aztán jön az ezer .
Lassan már oda jutunk, hogy több támogatást kapunk mint az az anonim mézkiszerelő ami lehet , hogy nem is igaz.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Február 07. 08:21 írta Sancho Panza »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4204 Dátum: 2023. Február 07. 08:41 »
Plusz még a gyógyszercukor.

Szerintem beérné minden méhész még+2kg cukorral. :)

Van itt lé bőven. Legalábbis azok szerint, akik kívülről szemlélik.

"Mi méhészek mivel foglalkozzunk ha leül az ágazat?"


Lépesméz? Szirupból. Na?


*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4205 Dátum: 2023. Február 07. 10:00 »
Vagy neki állunk lisztet gyártani (tücsökből????) Bővebben majd este.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Február 07. 15:47 írta oszkár »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4206 Dátum: 2023. December 29. 10:12 »
 :) :)
Bízom a józan észben, és mindenki aláír! (aki írhat) Csak ott nem fogják aláírni, ahol agymosáson mentek keresztül a helyi elnökök! Tisztelt OMME tagság! Az OMME Ti vagytok "a tagság"!!! Nem pedig a félre informált elnökök és a beszari szaktanácsadók! (persze! mert féltik a fizetésüket)! (no így már bocsánatos bűn)!
Tisztelt Tagság! kérjétek számon az elnökeiteket, hogy 11 kivételével miért szavazták meg beleegyezésetek nélkül a tagdíj emelést? Milyen jogon vették a vezetőitek a bátorságot, hogy a közgyűlés tudta nélkül megszavazta, hogy az OMME közhasznúságát megszüntethesse az IB??????? Küldött gyűlés nélkül szavazták meg a vezetőitek, hogy az IB Kft-t alakíthasson! Hová tűnnek a befizetett tagdíjaitok a Kft-n keresztül?
Minden OV után kérjétek számon elnökeiteket, hogy miről szavazott és hogyan és miért??? Ez azért is lényeges mert a Ti érdekeiteket képviselik, a Ti méheitek sorsáról döntenek!
Az elnöki poszt az egy bizalmi megbízás! Ti választottátok, Ti is válthatjátok le! Ez az egyesületi demokrácia lényege!!! Az OMME vezetésének is menni kell!!! (már régen menni kellett volna, mert nem csináltak volna akkora kárt mint amit idáig csináltak)!!! TÖRVÉNYTELENÜL!!!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4207 Dátum: 2023. December 29. 10:43 »
"Nincs új a nap alatt", ..és nem is lesz. Értem alatta , hogy a fórumozók új szemléletet, gondolkodás-módot nem hoznak.
Célszeű lenne ezt a fórumot olyan " folyóirattá" alakítani, ahol jóleső érzés lenne a fórumozás, az egészséges eszmecsere.
Átolvasva sok megnyilvánulást ,több esetben is ,egyén-egyén közötti dialógus lenne a célravezető.
A méhészek  közötti összhangot (összefogást) meg kell alapozni ! Nem jön magától (Sok oka van !)
Ezen apróból is célravezetőnek tartanék  egy átgondolt, jó felépítésű digitális méhészeti újságot !
Ehez ki kell "dugni a fejünket a kaptárból". Érdeklődési-szükségletek- szerinti tartalmat létrehozni.
A méhészkedés "társadalmasítása",elismertetése miatt be kell vonni egyéb szakterület embereit is !
Tudjuk : gyors, azonnal megoldás- korunkban nincs !- !
Az itt leirtak csak gondolat-töredékek ;egésszé/rendszerré  csak akkor válhatnak, ha vannnak olyan partnerek , akik tudnak, mernek közösen gondolkodni,munkálkodni!

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4208 Dátum: 2024. Január 15. 08:26 »

Ezt is írja még  Peregrinus:
"Hiába van valakinek nagy méhészete, ha tavasszal a fele eldöglik. Éghajlat változás, betegségek, stb."
Ezt viszont egyáltalán nem értem!
Alig tudom hűteni a handabandázós kaptártfeszegetős, hú de bombasztikus, április elsején 10 Hunor fiasos kollégákat!
Ez egy reális írás volt, a valóságról szólt!


Igen Attila. Ez a valóságról szólt. A Te valóságodról. Ismét egy önvallomás.

Nekem soha nem üresedik meg egy kaptáram sem tavaszra. Volt jó időben anyátlan amit kikezdtek, (EZEN A TÉLEN MÉG EGY SEM) de kisepertem, és rá ült a szomszédokra. Csak neked írom- mert gőzöd sincs erről sem- , hogy a már raboltat nem szabad rárakni másikra...
(Ha van herefiasítás, akkor meg kell győződni arról, hogy biztosan álanyás-e mert ha herefiasítóvá vált az anya, és emiatt legyengült és nem kellően védekező a család, akkor  előfordult már kezdő koromban, hogy erre nem figyeltem, azt fogadták el, és a jó anyát ölték le amire ráraktam őket. Kisepréskor is rázsonghat a herefiasító anya.)
Na ilyen veszteség előfordul. Sőt volt már csendes rablással lerabolt anyátlanom, amit nem vettem észre, és éhen veszett, de ez kivédhetetlen. Az előfordulhat.
Inkább arról kellene beszélni, hogy aki megtanulta a szakmát, annak mindig vannak eladó méhei, és azokhoz kellene alakítani a nívót, nem a gagyiméhészekhez.
(A coviddal egyetértek. Nekem is emiatt több ismerősöm elment az őrület után nyugatra, és eddig egyről tudok aki pórul járt. MEGNŐSÜLT.:) )

A méh "eldöglik". Nem írhatom le mi döglik el, mert azonnal okot találsz a kizárásra. A méh: ELPUSZTUL. Tehát aki szerint "Eldöglik" az nem méhész.
A betegségeket meg felejtsd el! A méhészetben tökéletesen működik a prevenció. Ehhez viszont meg kell tanulni a szakmát.
« Utoljára szerkesztve: 2024. Január 15. 08:35 írta seed150 »

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4209 Dátum: 2024. Január 15. 08:34 »
Milyen külső kivédhetetlen tényező miatt “dögölhet”el vajon egy méhcsalád? Nálam is megesik olykor olykor , hogy az anyagondosokat a többiek lerendezik…

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4210 Dátum: 2024. Március 03. 12:35 »


Ilyen "pengeéles memóriával" szerintem csodával határos ,hogy megmenekültünk tőle!

Példák vannak rá, azt is elfelejted amit egy órán belül mondasz, vagy írsz.

Megfelelő gyógyszer rá a : cavinton,de azért kérdezd meg kezelő orvosodat,gyógyszerészedet! ;)

Cavintont még lehet kapni?


Szekszárdon kapsz seduxent, ha szükséged lenne rá, mert a valóság sokkos állapotot okozhat nálad.


Seduxent már nem.
Azt mondják valaki felvásárolta az összeset.

Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4211 Dátum: 2024. Március 14. 21:23 »
Attila!

Az itt folyó diszkurzusról egy vicces történet jutott eszembe...

A Vadász és a Nagy Medve A vadász magához veszi a legjobb puskáját és elhatározza, hogy kimegy az erdőbe megölni a Nagy Medvét, már úgyis régóta tartozik neki ezzel. Elmegy a Sziklához, a Medve barlangjához, majd a barlang bejáratánál bekiabál: "Gyere ki Nagy Medve, ütött az utolsó órád!". Brum, brum bim, bum, hallatszik belülről, a hangok egyre közelednek, majd mikor elérkezik a pillanat a Vadász céloz és csit-csat bim-bum, kilövi az összes golyóját a Medvére. A hatalmas hangzavar után lassan minden elcsendesedik, a porfelhő is elszáll, megjelenik a Medve és odamegy a Vadászhoz: "Ez nem sikerült Vadász. Most két lehetőséged van: vagy les**psz, vagy megeszlek!". Nincs mit tenni, gondolja a Vadász, bármilyen megalázó is les**pja a Medvét. Ezekután nem tud nyugodni a Vadász. Megesküszik bármi is lesz ő a Medvét megöli. Néhány nap múlva a Vadász összeszedi a környék összes vadászát és így, többedmagával megy el ismét a Medve barlangjához. Bekiabál a Vadász: "Gyere ki Nagy Medve, ütött az utolsó órád!". Brum, brum bim, bum, hallatszik belülről, a hangok egyre közelednek, ekkor az összes vadász céloz és telelövöldözik a barlang bejáratát. A hatalmas zaj lassan elnémul, minden elcsendesedik, ekkor a Medve előjön a barlangból és odamegy a Vadászhoz: "Ez megint nem sikerült Vadász. Most ismét van két lehetőséged: vagy les**psz, vagy megeszlek!". Bármilyen kellemetlen is, a Vadász megint a les**pást választja. A hatalmas szégyentől napokig nem tud a Vadász aludni. Összeszedi minden erejét és elmegy a helyi katonasághoz. Segítséget kér, majd tankokkal, ágyúkkal, páncéltörő gránátrokkal felszerelkezve egy egész hadsereggel megy ki a Medve barlangjához. Miután a katonák elfoglalták harcállásukat a Vadász bekiabál a barlangba: "Gyere ki Nagy Medve, ütött az utolsó órád!". Brum, brum bim, bum, hallatszik belülről, a hangok egyre közelednek és ekkor a hadsereg akcióba lép. Szétlövik a sziklát felrobbantják a barlangot. Miután az összes lőszer elfogyott és minden romba dőlt a lövöldözés abbamaradt. Minden elcsendesedett és ekkor megmozdulnak a kövek, a Medve feláll, lerázza a port magáról és odamegy a Vadászhoz. "Te Vadász, Te gyanús vagy nekem. Te nem vadászni, hanem s**pni jársz az erdőbe". (forrás: internet)

...Neked olyan ez a fórum, mint a vadásznak az erdő...

https://www.youtube.com/watch?v=FuCHTH7J8HE&ab_channel=OviTeve

*

Apis

  • ***
  • 142
Re:Kakaskukorékolás
« Válasz #4212 Dátum: 2024. Március 14. 23:13 »
Na most mindenki olvassa el a FB-on a méhészklubban megjelenő írást! Állítólag MO-on mától csak átmehet az ukrán méz . Kérem az okosokat pl Attila fejtsék meg ezt nekem! Az elmúlt 2 hétben hol rakodták le az ukrán mézet MO-on? Itt Mindenki hlye, én már nem értek semmit