Méhészkedés konténerben

  • 61 válasz
  • 42891 megtekintés
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #30 Dátum: 2017. Október 31. 23:23 »
Talán Kollár Imrét kellene megkeresni.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #31 Dátum: 2017. November 01. 07:06 »
Ifj. Illés Sándor méhanya nevelőnek nem rég jelent meg az írása a MÉHÉSZET szaklapban.
Gondolom, ha lesz egy kis ideje válaszolni fog.
A cikket én készítettem vele, abban részletesen ír a pergető konténerről.
"Mézes Gergőnek" Vizsolyban is van egy pergető konténere berendezve.
Fedelező géppel, (olyan mint az enyém) pergetővel.

Nagyernyei Attila

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #32 Dátum: 2017. November 01. 09:50 »
Köszönöm, de még arra lettem volna kíváncsi, hogy a gyakorlatban miképp néz ki. P.l gyalogkaptáraknál a keretek konténerbe juttatása, ill. vissza, a konténerfal szigetelése, melegben mennyire elviselhető bent a levegő stb. Tehát a gyakorlatban nem nehézkes e a munka vele.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #33 Dátum: 2017. November 01. 10:19 »
Nekem fél nb van,hűtős volt a pótkocsi fiókokat emelőhátfal mozgatja,meleg van bent a bent lévő fiókok nyomják a hőt, nagy ventilátort tervezek beszerelni

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #34 Dátum: 2017. November 01. 16:03 »
Szia Fülemüle! A technika a következő:

A pergető konténer fent van a teherautón, a teherautó rááll a konténerre, gyakorlatilag pár cm marad a kettő közt. A kereteket kézben adjuk át, a pergetőben fedeleznek, pergetnek, a tele hordók is ott kapnak helyet. Aztán ha az adott konténer kész, akkor a teherautóval ráállunk a következőre.
Ha jót akarsz, mindenképp  szigetelt legyen, és nem árt a ventilátor sem. Gyalogkaptárnál én nehézkesnek érzem, mert a konténeres méhészetben használt pergető konténer is lábakon áll, azt annyira leengedni, hogy a talajon legyen, nem túl szerencsés, mert utána kb. daru kell, hogy felvedd. Létrán pedig tuti nem hordanám fel a kereteket.
« Utoljára szerkesztve: 2017. November 01. 16:38 írta Bicska »
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #35 Dátum: 2017. November 01. 19:01 »
Köszönöm, ezek a gyakorlatias tanácsok lesznek hasznosak számomra.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #36 Dátum: 2017. November 10. 16:05 »
Fülemüle!Szerintem ez egy sokkal összetettebb kérdéskör,mint amire pár mondatban lehetne válaszolni,én szívesen válaszolok telefonon vagy meg is mutatom az enyémet,ha szeretnéd.

Illés Sándor

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #37 Dátum: 2017. November 10. 17:20 »
Illés Sándor, köszönöm, hogy válaszolsz, engem egy egyszerübb kivitel érdekelne. Nem a mézszivattyús verzió, hanem anélkül, valamint a keret hogyan kerül be, ha gyalogkaptár. Hogyan kerül vissza onnan, tudom, hogy Nálad bent marad a hordós méz, ha mégis kikerülne, a hely miatt, csak kint kellene gyűjteni. Tehát erre egy egész technológiát, folyamatot kell kiépíteni, a kiragadott elemek nem biztos, hogy illenek az egészbe. Ezt próbálom most összerakni.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #38 Dátum: 2017. December 09. 02:46 »
Szia Sándor! Én szívesen megnézném, ha neked ez nem jelent gondot.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #39 Dátum: 2017. December 09. 09:56 »
kolbasz!Megnézheted,hívjál fel és megbeszéljük,hogy mikor.
+36 70 246 9745

Illés Sándor

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #40 Dátum: 2017. December 20. 10:55 »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #41 Dátum: 2020. Május 18. 07:24 »
Sziasztok!

A Kollár-féle konténerről mit érdemes tudni nagy vonalakban?
Kaptár, keretméret, technológia? Előny-hátrány, többihez képest?

Köszönöm a válaszokat!
Attila

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #42 Dátum: 2020. December 26. 14:14 »
Üdv!

Ha még aktuális a kérdés...
A Kollár féle konténer egy szigetelt fűthető, hátulról kezelhető (miénk) 52 családos.
11Nb fészek meleg építményben felette 2x 9 hízlalt Hunor méztér.
Technológia:
fészek bővítés, fejlesztés, gyümölcs viragzás kezdetéig,(ekkorra zsúfoltak kell érezze a fészket) ott meg kapja az első méztér fiókot....
Más konténerrel nincs tapasztalat, de az szembetűnő, hogy tágas, viszont sötét, 9hízlat Hunor ha tele van és fel kell rakni felűre az nagyon nem derék kímélő, tavaszi fűtés hatalmas segítség a családok fejlődésének.



*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #43 Dátum: 2020. December 26. 23:47 »
Köszi a választ, igen, aktuális még a kérdés.
Gyümölcsvirágzás kezdete április eleje? Mennyi keretnyi ("táblás") fiasítás van ekkor átlagosan? 6NB?
Ekkor megkapja a méztéri fiókot: ezek szűzlépek? előző évben kinyalatva?
"ekkorra zsúfoltnak kell érezze a fészket": ez konkrétan mit jelent mit figyelsz?
Mikor és hány fias lép meglétekor veszel el és mennyit, hogy ne fejlődjön túl?

Köszi a választ!
Attila

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #44 Dátum: 2020. December 27. 14:06 »
Gyümölcs virágzás április eleje.
Fészek bővítéskor nem a fias méret a lényeg, hanem a már kelt méh tömeg, mint írtam zsúfoltak kell h érezze a fészket. Nálam jóval tapasztaltabbak már le írtak ezen a fórumon is, az öszvér kaptár hátrányait. Nincs fias rakosgatás, és figyelni kell a rajzásra. Főhordás előtt 8 táblás fiasnak kell lennie.
Nem szűz lépek, nincsenek kinyalatva, plusz kap egy vékony 1:1es szirup permetet is.
« Utoljára szerkesztve: 2020. December 27. 14:36 írta nagylaszlobp »