Méhészkedés konténerben

  • 61 válasz
  • 42911 megtekintés
*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #15 Dátum: 2016. Május 12. 16:50 »
Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a kontiról??



Eladó G 50 kaptár-konténer.
888 000 Ft
Budapest
Eladó utánfutóval szállítható G 50 kaptár-konténer. Vándorláskor nagyon hasznos, mert 80 méhcsalád is szállítható vele. Az önsúlya csak 640 kg, szállítási súly 1300 kg. Utánfutó rakfelület 250 x 130 cm szükséges. Vándorméhészek kis beruházással sok méhcsaládot szállíthatnak gazdaságosan.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #16 Dátum: 2016. Május 12. 19:46 »
Én személyszerint el sem tudom képzelni. :o Persze ez nem jelent semmit,bár elég meseszerű. Ilyen kis helyen csak pároztatókaptárak lehetnek... ;). Kép nincs hozzá?

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #17 Dátum: 2016. Május 12. 20:43 »
Ha az amire gondolok és láttam, akkor az egy sínes megoldású előre és hátra is kihúzható utánfutó és kihúzott állapotban pakolható fel a megadott mennyiségű kaptár. Csak egy a gond vele, hogy szállítani nem képes az összes mennyiséget, csak tárolni. De lehet, hogy nem ugyanarról beszélünk.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #18 Dátum: 2016. Május 12. 21:05 »
Erről a kis konténerről volt egy cikk a Méhész Újságban, néhány számmal ezelőtt. Nincs folyosója, a kaptárakat előröl, a kijáró felől kell kezelni úgy, hogy a kaptárat kihúzzák. Egy élmény lehet. :-) A 80 családot úgy kell érteni, ha egy kaptárban 2 családot tartanak. A gond ezzel csak az, hogy a kaptárak még egy családnak is szűkek, szerintem, nemhogy kettőnek. Engem nem győzött meg, de azért ez ne szegje senki kedvét, és olvassa el a cikket.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #19 Dátum: 2016. Május 12. 21:10 »
Üdv. Uraim!
Bocs hogy beleszólok ez nem ugyan az. Az legalább való valamire , a G-50-es egy semmi nem érdemes róla beszélni. Szerintem ennyi, már többször javasoltam elolvasni ,a MÉHÉSZET 2015 februári számában leírt "legjobb gurulós konténert"Ha valaki ért a méhekhez és nem csak méhtartó akkor ezt kereste. Olvassa el néhányszor és kérdezzen, de nem az ott közölt telefonszámon, az sajnos már nem él,de szivesen válaszolok minden érdeklődőnek.
Jó éjt! Jó akácot mindenkinek!

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #20 Dátum: 2016. Május 12. 21:43 »
izso60!
Örömmel látom, hogy a szakmai értekezés is lehetséges Veled. ;)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #21 Dátum: 2017. Április 04. 20:10 »
Szívesen olvasnék Illés Sanyi tapasztalatairól ebben a topicban.
Néhány vándorláson már túl van, biztosan vannak felejthetetlen élményei....?
Természetesen ha nincs ideje írni(méhészkedés) az bocsánatos bűn :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #22 Dátum: 2017. Április 04. 20:33 »
Pénteken rábírom, hogy szakítson időt az írásra ;)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #23 Dátum: 2017. Április 11. 06:45 »
Szerintem kérdezzetek, és akkor van mire válaszoljon. ;)
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #24 Dátum: 2017. Április 11. 08:40 »
Akkor kezdem :)
Sanyi hány legelőre vándorolsz egy szezonban?
Milyen körülményeket veszel figyelembe, egy adott méhlegelő letelepedése előtt?
Nálunk(Délen) az akác a végén adja a legtöbb nektárt! Hogy számolod ki, hogy megérje már elindulni északi akácra?
Egyszerre 2 db 72-családos kontit tudsz szállítani a kamionon?
Meglévő konténereid gyártója?
Ilyen nagy állomány szinten kb mennyi rajod szokott lenni?
Melyik év volt a legemlékezetesebb vándorlásod?
Két akácról mennyi volt idáig a legnagyobb pörgetési mennyiséged/család? Ha elmered árulni azt megköszönöm :P
Hirtelen ennyi....


Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #25 Dátum: 2017. Április 11. 14:28 »
Én is kérdeznék. Repcére vándorláskor mennyire csökkented a takarás? Északi akácra vándorlásnál a lentit hol pergeted ki?

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #26 Dátum: 2017. Április 13. 06:44 »
Sziasztok!Bicska barátom mondta,hogy tettetek fel kérdéseket,ne haragudjatok,de nagyon sok dolgunk van és ezért még nem tudtam válaszolni,de hétvégén mindenképpen fogok.
Illés Sándor

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #27 Dátum: 2017. Április 15. 13:38 »
Sziasztok!Végre egy kis szünet a munkában! Köszönöm a kérdéseket,megpróbálok időrendi sorrendben válaszolni és nem a kérdések sorrendjében.Repcére vándorlás,mint ilyen nálunk nincs,csak menekülés lenne előle,de nincs hova.Amikor oda vetik nem tudunk mit csinálni,ez"Isten átka".Fontos a jó hőgazdálkodás,ezért a felső takarás marad egészen akácig,az oldalsó mozgatható fal pedig amíg a család eléri a 12-13 keretet.8-9keretig nagyon szűken tartjuk,aztán egyre lazábban.A bővítés időpontját mindig a családerősség és az időjárás előrejelzés határozza meg.Repcén hetente egyelítünk,szedjük a fiast,ezért nincs raj.Repce után megpróbálunk kihasználni 1,5 akácot,ennyi méhvel ez a max.Minden évben ugyanaz a recept első akác,majd amikor a másodikon elindul a hordás gyors pörgetés,amennyi van(1 nap alatt 2 konténer)és rohanás,van amikor pörgetési napok között éjszakánként is.Az a lényeg,hogy az autó reggelre itthon legyen,pörgető konténert feltesszük,hogy lehessen folytatni.Ez nálunk a gyakorlat,szerintem csak így tudjuk kihasználni a legelőket legjobban,de ez mindig utólag derül ki.Akác után másnap hazahozzuk a méheket,rögtön átnézzük kiscsaládokkal pótoljuk a hiányzó anyákat és teszünk keretetetőbe szirupot 4-5 naponta 1 litert egészen napraforgóig ,amelyre iyenkor felkészítjük őket,ez idő alatt cseréljük az anyákat,egyenlítjük a családokat.Tehát mi ennyi legelőt használunk ki.A konténerről egy kicsit!Ez egy kaptártartó váz melynek 2 előnye van:a vándorlás és az emelhető folyosó,minden más hátránya.Szűk folyosó,kis hely,nem jár a levegő.....Egyik nagy Tanítómesterem szavai jutnak eszembe:"nem a kaptár és nem a keret hordja a mézet,hanem a méhe."Gondolom tudjátok kiről van szó.Ebben is ugyanúgy kell méhészkedni,mint bármely kinti kaptárban,nyilván mi a technológiánkat ehhez alakítottuk ki.Ugyanolyan módszerrel ugyanazt az eredményt lehet elérni,mint a kinti kaptároknál,csoda csak a mesében.Amikor pl.Attila ír a tapasztalatairól, mintha a mi méhészetünkről írna.Ugyanaz a környék,hasonló módszerek,hasonló odafigyelés.Különbség mi konténerben,Ő nem.Vándorláskor 1 fordulóra 2 konténert viszünk,légrugóval max 40 perc a rakodás és akár egyedül is meg tudom oldani.Ez a hatalmas előny.A mieinket Tolnán gyártották,de nagyon jó a bólyi is,én a Kiliéknél láttam.Röviden ennyi jutott most eszembe.Nagyon boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Illés Sándor
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 15. 14:44 írta Illés Sándor »

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #28 Dátum: 2017. Október 27. 19:02 »
Pergető konténerről milyen tapasztalat van? Gondolok itt a minimális méretre, a keretek ki-be adására stb. Nem melegszik-e nagyon?

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #29 Dátum: 2017. Október 31. 21:06 »
Nem hiszem, hogy ennyire nincs pergető konténer, vagy a segítőkész hozzáállással van baj.