Méhészkedés konténerben

  • 61 válasz
  • 42893 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Méhészkedés konténerben
« Dátum: 2014. Január 05. 08:08 »
A praktikák, tapasztalatok átadása itt.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 05. 14:45 »
Tisztelt fórumozók, használ valaki konténert?
Remélem nem volt felesleges ez a topic!
Én pl: A Tolnai konténerrel "szemezgetek".  Van valakinél használatban?

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 05. 15:28 »
Én úgy gondolom, ha már egy embert érdekel, akkor nem volt felesleges.  ;D  ;D 
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 05. 15:43 »
Ez így igaz Atya :)
Remélem lesz néhány eszmecsere, mert engem érdekel!!! Gondolom láttad, hogy raktam fel Tolnai konténerről képet? Éppen a hátrányáról adott előadást az illető! Igaz, nem sokat tudott felsorolni! Talán ami a legnyomósabb volt közülük, hogy létrára kell mászni :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 05. 17:16 »
Tisztelt Klubtagok!
Most van a kezemben egy gépészmérnök hallgató szakdolgozata.
Engem bíztak meg a dolgozatának értékelésével. Kíváncsi lennék az OMME szakmai vezetőjére, hogy tudomása van e arról,milyen újítások vannak a gépészmérnöki karokon a "Tolnai konténerrel" kapcsolatban?
Na hát itt tartunk kedves magyar méhészek! Kiskakas, Szürkeveréb79 után én is osztályoznék!
Adnék erre a tájékozatlanságukra egy nagy hatalmas NULLÁT! Az én szememben ennyit ér ez... és megfogadtam,mindig nyelek egyet!
Szóval egy nagyon jó ötlete volt egy fiatal mérnök hallgatónak a Tolnai konténer gyártásánál.
Egyelőre nem áll módomban beszámolni róla, csak ha megszerezte a hallgató a diplomát!
Rengeteg teendője volna a jelenlegi szakmai vezetésnek!
Ja, nem ehhez a témához tartozik, de itt folytatom!
Kettő szakdolgozatot bírálok! Az az izgalmas a dologban, hogy dr. Cserényi Péternek is olyan rakodó kaptára van, amelyben a másik mérnök hallgatónak van egy újítása!
Mindkettőről a MÉHÉSZET szaklapban olvashattok! Ne haragudjatok görcsbe rándult a középső ujjam, nem tudok tovább gépelni.
Bocsi!
Üdv:Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 05. 17:30 írta Nagyernyei Attila »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #5 Dátum: 2014. December 10. 09:04 »
Tisztelt méhészek!
A 310-en vagyunk jelenleg a fórumon!
Egy méhész sincs köztünk aki konténerrel méhészkedne?
Tapasztalatokat szívesen olvasnám(a technológiát, vándorlást, mézelvételt.)
Én NB fekvőben méhészkedem és nagyon érdekelne a Tolnai konténer alkalmazása, működése......
Ez a típus manapság nagyon elterjedt 64,72,105 férőhelyes is létezik ha jól tudom!?

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #6 Dátum: 2014. December 29. 13:23 »
Tisztelt Méhészek,
Engem szintén érdekel ez a téma; tavaly óta - írom, így az új év közeledtével- használ ilyet valaki? Vagy kipróbálta esetleg? Tapasztalatokat szívesen olvasnék azokban a témákban, amiket Zümi már felsorolt. Annyit én is tudok, hogy ez nagyon terjed, de még senkit nem találtam, aki ilyen formában méhészkedik.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #7 Dátum: 2014. December 29. 18:38 »
Tisztelt Méhészek,
Engem szintén érdekel ez a téma; tavaly óta - írom, így az új év közeledtével- használ ilyet valaki? Vagy kipróbálta esetleg? Tapasztalatokat szívesen olvasnék azokban a témákban, amiket Zümi már felsorolt. Annyit én is tudok, hogy ez nagyon terjed, de még senkit nem találtam, aki ilyen formában méhészkedik.

Üdv!
Tolnában,Bácsban, Baranyában, Somogyban, nagyon sokan tartanak családokat Tolnai konténerben! A Horvátoknál is van! Legelterjedtebb a 72 férőhelyes.....
Tolnai méhész suli "diákjai" is ilyen konténerben szerezhettek gyakorlatot, tudomásom szerint.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #8 Dátum: 2015. Február 07. 08:32 »
sziasztok!  ugyan nekem nem tolnai kontim van, de kapcsolatba vagyok egyel.  az nb18 meleg egy kurva jò kaptár, de a kontiba minden egyes mozzanatkor ki kell húzni. fáraszto.  a pörgetés elég munkaerőigényes, a kereteket ketessével hármassával kell leadogatni ,ez messze nem olyan jó móka.főleg ha már fölső soroknál jár a manus,  ezeket figyelembe kell venni . (kutatásos időben még érdekesebb bár az ritka).  valakinek bejön valakinek nem.  elég sok eladò van belőle, szerintem a fenti okok miatt.
Üdv:robi

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #9 Dátum: 2015. Február 10. 09:38 »
Zümi
Ha tolnai konténert szeretnél látni és többet tudni róla, javaslom a Mohács melletti Lánycsókon keresgélj: a nevét nem biztos, hogy így fejből jól írom, de ha jól emlékszem így írják: Killmayer János. Tudomásom szerint neki 5 db tolnaija van.

Vagy, ha jól tudom az "IB párti" Király tesóknak is az van ,valamiféle átalakításokkal,  a tavalyi valamelyik szaklapban volt is erről cikk.

Ha valamit rosszul adtam közre, akkor elnézésed kérem, csupán a segítőszándék vezérelt.

Üdv: Bercsényi

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #10 Dátum: 2015. Február 10. 13:07 »
Köszönöm János :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #11 Dátum: 2015. Május 19. 11:58 »
Üdvözlök minden fórumozót.
Nincs valaki köztetek aki Hajdúban vagy környékén Tolnaiban méhészkedik és odaengedne egy rövid megtekintés erejéig? Nem a titkokra hanem a rendszer működésének vázára lennék kíváncsi. Esetleg  melegépítményes fekvős tapasztalatok is érdekelnének. Cserébe vinnék saját mézborunkból egy üveggel.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #12 Dátum: 2015. Május 19. 12:44 »
Idézet
Cserébe vinnék saját mézborunkból egy üveggel.

Szerintem készíts elő több üveget az a biztos :) Ha véletlen kudarcba fulladna a látogatás(szakmai)legalább lesz egy görbe este :D

Viccet félre téve én megtekintettem kívül, belül ezt a remek művet!
Nekem nagyon tetszik. Csak ne lenne olyan "drága, meg szűk a folyosó"
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #13 Dátum: 2016. Április 14. 11:27 »
A hétvégén kezdem betelepíteni a Tolnai 72-est. Kaptárak lefestve, holnap pakolok be, megyek a méhekhez vele. Kiváncsi leszek rá, milyen váratlan helyzet fogja nehezíteni a dolgomat. :)

Re:Méhészkedés konténerben
« Válasz #14 Dátum: 2016. Május 04. 14:33 »
Olvastam már egy párszor, hogy igény lenne konténer tervrajzra. Találtam egy oldalt, ahol ugyan nem lépésről-lépésre, de le van írva az építés menete, és nagyon jól méretezett rajzokkal és fotókkal van ellátva. Igazi hiánypótló oldal. Belinkelem, hátha valakinek hasznos lehet. Az oldalon, az oldalsó menüben lehet további terveket megnyitni róla. Aki egy kicsit is műszaki beállítottságú, szépen elboldogul a tervrajz alapján.

http://meheszet.aspnet.hu/Hasznos.aspx?csoport=kontenereim&tartalom=konteneralvaz.txt