Méhészkedés fekvő kaptárban

  • 808 válasz
  • 413655 megtekintés
*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #735 Dátum: 2021. Március 21. 11:07 »
https://youtu.be/-cN9PGaM0jM

Nem pörgetnek fiast mi???!

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #736 Dátum: 2021. Március 21. 12:13 »
Hat. Ezek pörgetik. Nem bántanék senkit, de én nem tenném. Nyírni a jövőt azért a mézkoszorúért. Pedig fekvős vagyok..
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #737 Dátum: 2021. Március 21. 19:04 »
Ezek a mókusok a videóban azt se tudják mit csinálnak, belevágtak és ennyi, az látszik hogy az unnijós támogatás megvolt. Minden vadonat új vagy ahoz közeli.

« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 21. 21:03 írta robi 75 »
Üdv:robi

*

buksi

  • ****
  • 310
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #738 Dátum: 2021. Március 22. 09:13 »
Itt látszik meg,nincs semilyen követelmény,sem szabály,még a "mókusok" is méhészkedhetnek.
Vajon ezért ki a felelős,nem baj,remélem az ilyeneknek,lesz majd méhész egyen ruhájuk is,
mert amilyen jó a helyzet,az a legfontosabb!

Anya Jelöléséről megjegyzés
« Válasz #739 Dátum: 2021. Április 01. 14:26 »
Életemben először jelöltem Anyát....összesen hármat. Az egyik legjobb, kedvenc családom anyja festés után a kis lábával próbálta utána "vakarászni" a hátát...aggódom érte. Amúgy sem tartottam soha jónak, hogy körömlakkszerű anyaggal vonjuk be torát, hiszen elég toxikus lehet....és büdös is ez a lakk éppúgy mint a körömlakk :(. És most megnéztem jó közelről nem csak a sima kitinváz van ott, hanem szőrös neki is a tora.
Olvastam van vízbázisú jelölő is csak az nem tartós, lekophat. Lehet, a vége az lesz, hogy nem jelölök.

Üdv Mindenkinek!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #740 Dátum: 2021. Április 01. 18:27 »
Úgy is jó! :) :) :)  (Ha nem jelölöd)

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #741 Dátum: 2021. Április 01. 20:21 »
Kedves Annamaria!
Igenis jelöld meg az anyákat.
Ne félj attól ha kapálódzik, az vele járó természetes dolog.
Amire oda kell figyelni.
- Csak a nyugodt anyát szabad jelölni, ez általában akkor van amikor már álcakorú a fiasítsa.
Ha akkor is szaladgál még, jobb elhalasztani a festést.
- Mint írtam én mostanában mindig fehérre festem az anyákat (Csányi Antiéknál láttam), és azóta csak  és kizárólag fehérre festem őket.
- Semmi leszorítót sosem használtam, az anyajelölő toll a zsebemben van, anélkül nem bontok kaptárt.
- Ha meglátom a jelöletlen anyát azonnal megfestem, és beírom az évjáratot.
- Több ezer anyát festettem meg gond nélkül, de van néhány szomorú történet is.
Egyszer az anyajelölő toll végéből pont a festés pillanatában kiesett a filc vég, és nyakon öntöttem az anyát.
Természetesen elpusztult.
Másik alkalommal csak a "nyaka " lett festékes, de akkor letérdeltem és fohászkodtam az Úrhoz, hogy maradjon meg.....az egyik legjobb anyám.
- Egyszer festés után elrepült, a tőlem pár méterre lévő vándortársam akkor méhészkedett pont amikor én, és kiabált, hogy máskor jobban figyeljek a festéskor, és hozta zárkában az akkor festett anyámat.
Nálam soha nincs festetlen anya, csak akkor ha leváltották, vagy én tettem kopogós bölcsőt, és frissen kelt.
Enélkül mondjuk anyát zárni kész idegbaj.
Anyazáráskor pillanatok alatt meg lehet találni ha szép nagy fehér pötty van a torán.
A Japán lakkfilc sokáig nem kopik le, és nem irritálja az anyát.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #742 Dátum: 2021. Április 02. 07:27 »
Az anya toráról egy idő után nem csak a festék de a szőr is lekopik, hiszen folyton dörzsöli amikor bekukkant a sejtekbe. Van olyan alkoholos filc ami sosem kopna le róla, de az csak fekete színben létezik. A körömlakkszerű izéket felejtsd el, büdös is, meg egyébként sem erre való. Ami még jó lehet, ha nem a torát fested hanem a szárnya végeit, onnan nem kopik le, meg jobban is látszik, de ehhez nem folyó és csöpögő lakkfilc kell hanem valami finomabb. Ha vágsz le a szárnyai végéből valamennyit akkor fára sem kell másznod utána.
A tor festésére a zebra paintot használják, de nem az igazi a működési elvéből adódóan, vagy alig fog vagy ömlik belőle a festék, és 2 év után az is lekopik róla.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #743 Dátum: 2021. Április 02. 09:07 »
Azt kell, hogy mondjam Wr-nek részben igaza van.
Néhány éve a ZEBRA lakkfilcnek megváltoztatták a gyártóját!!!!!!!
Régebben úgy kértem mindig, hogy azt a japán lakkfilcet kérem.
Jelenleg minden ugyan úgy néz ki rajta (csomagolás, dizájn) egy aprócska sor viszont megváltozott rajta.
ZEBRA CO, LTD. INDONÉZIA
Azóta romlott a minősége, de 2 évig így is bírja, utána meg sajnos rossz hírem van a jelzett anyáimnak.
Először a körmötökön, vagy a kaptártetőn kell "próbapöttyöt" tenni, és akkor használható.
Én a lépen szépen a bal kezemmel leszorítom az anyát, festés után pedig néhány tíz másodpercig a Nap felé fordítom, hogy száradjon.
Egy mozdulat, nekünk meg nagy segítség.
Az anyanevelők egy része még a párzatlan anyát festi meg, hogy a pároztatókban is hamarabb megtalálják.....vagy a gyurgyalagok jobban észervegyék. ;D
Nagyernyei Attila

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #744 Dátum: 2021. Április 10. 10:22 »
Kedves Attila!

Én is pont erre gondoltam, hogy nem szórakozok több színnel csak fehéret fogok használni, az a legjobban látható.

Köszönöm szépen hasznos, tanulságos hozzászólásodat. :)

Üdv, Annam

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #745 Dátum: 2021. Április 10. 11:14 »
Kedves Wr! Köszönöm hozzászólásod. Az anyacsonkításnak nem vagyok a híve....szerintem az nem olyan mint a szőr vagy a haj ...az biztos fáj neki. Bár kétségtelen, hogy kényelmes megoldás lehet rajzáskor. :)

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #746 Dátum: 2021. Április 10. 11:18 »
Úgy is jó! :) :) :)  (Ha nem jelölöd)

Igen eddig én is így csináltam, és ha nem találtam az anyát, hogy 6 keretre lezárjam, akkor "találomra" a fiasokat át tettem a fészekrészbe és utána figyelgettem melyik részben van pete. Ez bejött csak idegölő egy kicsit, meg plusz munka, méhek zavarása. Elég fárasztó ez az anyakeresés...

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #747 Dátum: 2021. Április 10. 11:22 »
Nekem annyira remegett a kezem az első anyafestésnél, hogy alig bírtam megfesteni....

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #748 Dátum: 2021. Augusztus 26. 18:18 »
Elkezdtem a méhcsaládok fészkének továbbszűkítését.
Ez azt jelenti, hogy most 7-9 keretre szűkítem a fészket, és a fészekelválasztó falon kívülre tett félig, kevésbé mézes lépeket majd felkarcolom, ahogy kel a fias.
Gyönyörűen van náluk virágpor, és a mézkészlettel is elégedett vagyok.
Pár nap múlva ismét nekiállok kis adagokban etetni, hogy még ne álljanak le az anyák, bár szépen, lendületesen petéztek eddig is.
A fészken kívüli lépek felkarcolása óriási vitát váltott ki, hogy kutatást, rablást eredményez, és a kezdőket így tönkreteszem.
Ezt akkor és most is visszautasítom, mert amennyiben betartják az általam javasolt alap szabályokat, a kutatás kizárt.
Akit érdekel olvassa vissza írásomat, ahol erről precízen, részletesen beszámoltam.
Néhány anyát még kell cserélnem, de ez mindig így volt.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #749 Dátum: 2021. Augusztus 27. 13:55 »
Rakodóban is valami ilyesmi történt az elmúlt 2 hétben, csak nem a méhész hanem a méhek csinálták. A tepsiket fémtisztára pucoltam, és kevesebb mint 1 nap alatt daráltak bele ennyi viaszmorzsát, pedig se nem etettem se nem serkentettem. Szóval szépen pakolgatják be maguknak középre a mézet, a méztér szélső lépjei már teljesen üresek. A héten elkezdtem az etetést is, már amelyiket még kell.