Méhészkedés fekvő kaptárban

  • 808 válasz
  • 415340 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 901
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #720 Dátum: 2021. Március 15. 16:07 »
Teli virágporos keret ? Totál virágpor hiány van a családoknál !!!!!!!!!!
Ha agyonszűkítetted őket akkor nem csodálom. Hova tették volna, a peték helyére? Nálam nem szenvednek virágporhiányban, sőt, már vagy egy hete nem is nagyon láttam virágporos méhet, csak a meleg itatót lepik de azt veszettül.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #721 Dátum: 2021. Március 15. 19:43 »
Ezt írta oszkár:
"ÉN a fekvő környékére sem megyek!!!"
Meg nem is voltál soha, mert akkor nem írnál ilyen sületlenségeket.
Ezt meg wr írja:
"Tehát akárhogy nézem, ezzel a szűkítősdivel magának is meg a méheinek is csak gondot csinál a méhész."
Leírtam azokat a neveket akik évtizedekig sikeresek voltak, én pedig hálás vagyok nekik, hogy közel engedtek magukhoz.
Írásaitokból rá kellett jöjjek, hogy lövésetek sincs a témához.
Ez ettől sokkal komolyabb szakmai fórum, minthogy alaptanfolyam szintre kelljen süllyednem, hogy megértsétek azt, ami másnak egyértelmű.
Emelgessétek a fiókokat, űzzétek az üres fiókokról a molyokat, pakolásszatok, szöktessetek, pántoljatok és pedig ha elfáradok leülök egy "Nagybocira" és azon töprengek, hogy 27 évig én is ezt csináltam.
De szerintetek a rakodóval sokkal kevesebb a tenni való, mi meg ezzel az őskövülettel csak kínlódjunk.
Tudjátok fiúk, lehet szidni a fekvőt, de ezt a meccset a családonkénti pergetett átlag dönti el, a többi csak rizsa.
Nagyernyei Attila


 

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #722 Dátum: 2021. Március 15. 20:15 »
"Meg nem is voltál soha, mert akkor nem írnál ilyen sületlenségeket."

Mi a "sületlenség"? Az ,hogy "nem érdekel"?  :) Ez az én véleményem. Úgysem beszélsz rá! ;D ;D

"Tudjátok fiúk, lehet szidni a fekvőt, de ezt a meccset a családonkénti pergetett átlag dönti el, a többi csak rizsa."
Nagyernyei Attila

 ::)   :) :)  Van egy pár ember aki tudja ! Ezt a Kijelentésedet is megdöntötte már egy párszor a Hunor! Pedig csak 10-es! :)

Jöhet az ellenérvetek: Nem hiszem ,dicsekszem, pedig "nem is értek hozzá"! ;)

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #723 Dátum: 2021. Március 18. 07:26 »
Vannak dolgok amire reagálnom kell, mert a hazug embereket nagyon nehezen tűröm meg.
Lehet hagynom kéne a francban őket, de a hallgatás beleegyezést is jelenthet, emiatt üzenek most Molnár Jenőnek, ha kötekedni szeretne azzal nincs gond, csak valós dolgokról tegye.
Na mit hazudik Molnár Jenő a Zöldön?
Ezt:
"Aztán kizárod. Azon csodálkozom, hogy wr-t miért nem vágtad ki, amikor a minap éppen a fiaskeretek pergetésére tett írásodat merte kritizálni. Az nagy volt. Ja a haverok, a profik így csinálják.Az álcákat meg lemerik a mézről."
És én mit írtam?
"Ekkor nincs mese, a fedett fias, nagy mézkoszorús lépek mennek a pergetőbe.
Kíméletes fordulaton a zárt fiasok nem sérülnek."
Mit lehet erre modnai?
Szánalmas vagy Jenő....másnak Jencike
Nagyernyei Attila



Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #724 Dátum: 2021. Március 18. 08:30 »
Nem kell kérem foglalkozni az ilyen jenőaladárokkal. Aki ért a méhészkedéshez, az tudja, hogy az ilyenek kártékony emberek. Szerintük Boczonádi Szabó Imre és Örösi Pál Zoltán se tudott méhészkedni. Csak ők a világ eszei. Szánalmas…

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #725 Dátum: 2021. Március 18. 09:21 »
Attila én nem ismerem a technológiádat, de nekem éppen az volt az egyik ok, hogy váltottam a fekvőről, mert vödör számra pörgettem fiast. Jelenleg nem pörgetek a fészekből, így a pörgetéskor csak a viaszmorzsa miatt kell a szűrő.
Azért több kollégánál láttam már úszó lárvákat, petéket a hordó tetején pörgetés után. Nekem a váltás óta elvétve sincs.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #726 Dátum: 2021. Március 18. 10:10 »
Nem kell messzire menned Veszti1982, hogy a méz tetején úszó álcákat láss!!!!!!!
A falubelid technológiája ugyanis az (ő mesélte nekem), hogy nála nincsenek rajok, mert a tisztító pergetéskor minden megy a pergetőbe, és ha bölcsőt lát a segéd, azt lerombolja.
Na meg ő mondta, hogy amikor 2. akácon ismét mindent kipergetett, amikor a méhek "kinyalják" a pergetett lépeket, és összehordják, azt újra elveszi tőlük.
Feleségem szörnyülködött, hogy ez az igazi "kopaszra" pergetés.
Aztán uccu neki, megy a szirupozás.
Én sokkal bőkezűbb vagyok a méhekkel, a szűk fészekhez nem nyúlok, és az abban lévő mézkoszorú, valamint a veselép a méheké.
Ha ezt kevésnek ítélem meg, kapnak egy Akác mézeset!
Ezzel köszönöm meg a méhek munkáját.
A fias lépek pergetése mint írtam, van amikor elkerülhetetlen, ez főként akkor történhet meg, ha berobban az akác.
Ekkor viszont már rég korlátozva van az anya, és kívül nincs nyitott!
Jenő is magyarázkodik odaát, de ekkor nincs álca a mézben.
Még annyi, hogy oda nem regisztrálok, és ha kulturáltan viselkedik, ide is írhat.
Tehát nem igaz, hogy én a kezdőket arra buzdítom, hogy NYÍLT fiasokat pergessenek, amikor magam is elítélem ezt.
Amikor viszont akkor a a mézkoszorú repcéből, hogy az akác minőségét befolyásolja, akkor nincs mese a fedettek mennek a pergetőbe.
És azok a rakodós kollégák akik anyakorlátozáskor fiast húznak fel a méztérbe, és még tart a  repce, vagy galagonya nem pergetnek fedett fiast?
Ne vicceljünk már.
Úgy kell a tartástechnológiát alkalmazni, hogy nyitott a pergetőbe ne kerülhessen!
Ennyi.
Hogy ki milyen rendszerben méhészkedik, ebben az esetben mind1.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #727 Dátum: 2021. Március 18. 11:21 »

"meezesjeno   
 Hozzászólás témája: Re: DühöngőÚj hozzászólásElküldve: 2021.03.18. 11:23
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.13. 13:11
Hozzászólások: 429
Tartózkodási hely: Balatonlelle   
"Jenő is magyarázkodik odaát, de ekkor nincs álca a mézben."

Én magyarázkodok? :ut
Te nem tudsz olvasni, és most magyarázkodsz. Nagyon hülyének kell lennie annak, aki ezt naponta nem látja. :lol:


Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére


"   És azok a rakodós kollégák akik anyakorlátozáskor fiast húznak fel a méztérbe, és még tart a  repce, vagy galagonya nem pergetnek fedett fiast?
Ne vicceljünk már."

Akik a rakodóban fiast húznak fel" azok sem pörgetnek  fiasokat! mert akkorra kikelnek azok is amire pörgetik a 3-dik fiókot! 

A fiasok a 3-dik fiókban vannak,és meg van a család közölve üres fiókkal. És mint tudjuk a fészek fölé hord először.     

 Ellenben a fekvővel: "A fias lépek pergetése mint írtam, van amikor elkerülhetetlen, ez főként akkor történhet meg, ha berobban az akác".

Akkor most a fekvősök pörgetnek ,vagy NEM pörgetnek fias kereteket!?

Mert a rakodósok biztos ,hogy NEM!!!
 
« Utoljára szerkesztve: 2021. Március 18. 11:38 írta oszkár »

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #728 Dátum: 2021. Március 18. 13:30 »
Vagy a "rakodósok" nem ismerik a rakodó rendszer legnagyobb előnyét, a fias lépek átfüggesztését a méztérbe.
Ahhoz, hogy a családok ne rajozzanak szét a 9-10 de sokszor a 12 keretes Hunor fészek is kicsi az anyának.
Akkor mit csináltok?
Folyamatosan vagy csapolni kell őket, vagy a fiasokat átfüggeszteni a méztérbe, ellenkező esetben mind a fán csücsül.
27 évig 3X10-es Hunorban méhészkedtem.
Ennyi idő szerintem elegendő ahhoz ha balfácán az ember, hogy tönkre menjen a méhek mellett.
Lám, velem ez nem történt meg.
Ti általában egy rózsaszín álmot fogalmaztok meg, de a valóság nem ez.
Fedett fiasokat bizony sok rakodós is perget, mert ha éjjel 25 fok van, nappal meg 35, akkor az akác pár nap alatt bimbóból dandárba robban.
Vagy ti annyira profik vagytok, hogy veletek ez soha nem történt meg?
Bocsánat, nem tudtam, hogy ekkora Ászokkal tereferélek.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 901
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #729 Dátum: 2021. Március 18. 13:44 »
Azért ebbe a hozzászólásba belesikeredett néhány ellentmondás. Az NB-ben elég 4-5 keretre lekorlátozni az anyát, itt meg a 12-es hunor se elég neki? Ha nem elég, és átfüggeszted a fiast a méztérbe akkor mi történik? Hát az, hogy nem 12 hanem 15-16 fias is lesz benne ha nincs hordás ami ezt megakadályozza, azaz menni fog a fára.
És nem, nem szoktak a rakodósok fiast pörgetni. Illetve van olyan is, de nála a pörgetés az valóban az, azaz gyakorlatilag minden egyes keret megy a pörgetőbe amiben méz van, függetlenül a benne lévő fias mennyiségétől. De ez meg nem kaptár, hanem ember függő.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #730 Dátum: 2021. Március 18. 18:18 »
Gondolom Jenő tüzel, hogy ekkora blődségeket írsz.
Picit gondolkodj mielőtt rákoppintasz a billentyűre.
Az anya korlátozása akác alatt történik, az is egy szűk fészek, hogy ne bóklásszon a mézeltetésre szánt lépeken.
A mostani, az egy tavaszi szűkítés, a felfejlesztés időszakában, és a generáció váltás után, ez folyamatos bővítést igényel.
Így lesznek táblásak a fiasok, és nem tenyérnyik sok lépen.
Ha pedig arra gondoltál, hogy akác előtt 4-5 keretre korlátozni az anyát az működik, de ekkor minimum 5 fias akácra való korlátozáskor kívülre kerül!
Ezen mit nem lehet érteni?
Felőlem folytassuk, de már olyan szinten vagyunk amit én nem szeretek.
Kapcsoljunk egy magasabb minőségi fokozatba, ha pedig szívatni szeretnél, azt eltévesztetted te is.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #731 Dátum: 2021. Március 18. 19:38 »
"Folyamatosan vagy csapolni kell őket, vagy a fiasokat átfüggeszteni a méztérbe, ellenkező esetben mind a fán csücsül.
27 évig 3X10-es Hunorban méhészkedtem."

Akkor ezen mit nem értesz?

"A fiasok a 3-dik fiókban vannak,és meg van a család közölve üres fiókkal." (az átfüggesztettek vannak a 3-dik ban )  Azt hittem ez "alap" nem kell leírni ,hogy mi van a legfelső fiókban.

Mire pörgetni kell ezek kikelnek! A fészket meg nem piszkáljuk! Ezért nem pörgetnek a rakodósok fias keretet!........ 

Nem is írom tovább, még a végén visszaállsz a rakodóra! :D :D

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #732 Dátum: 2021. Március 18. 19:51 »
Rendesen elmentünk egymás mellett.
Vagy közben elolvastad a "Hunoros" írásaimat?
Nem keresgetem vissza a 3-4 éves bejegyzéseimet, ott ezeket már rég leírtam.
Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1133
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #733 Dátum: 2021. Március 18. 20:10 »
Akkor csak tudod miért nem pörgetnek fias kereteket a rakodósok!! :) :)

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #734 Dátum: 2021. Március 19. 06:37 »
Te sem olvastad írásaim.
Majd ha megteszed, akkor folytathatjuk.
Vagy ha egyszer az életben veszed a fáradtságot és meghallgatod előadásomat, te sem írsz butaságokat.
Nagyernyei Attila