Méhészkedés fekvő kaptárban

• 617 válasz
  • 199843 megtekintés
*

neo

• 543
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #615 Dátum: 2018. Szeptember 11. 20:05 »
Hát ez nagyon egyszerű. Csávázás: klotanidin és tiametoxam, permet: acetamiprid és tiacloprid.ű
Az NNI miként pusztítaná az atkát? Közvetve: ha elpusztul a fiasítás, akkor az ezt parazitáló atka éhen veszik. Közvetlenül nem gondolnám, hogy pusztítja, mert a fias előbb elpusztul, tehát az atka nem fog NNI-vel szennyezett hemolimfát szívni. Az atkalétszémot úgy lehet öt-tíz év távlatában mérni, hogy megnézzük a márciusi atkalétszámot családonként, a júniusit, az augusztusit és az októberit. Egyik méhészetben ez rendre 10, 100, 500, 50. A másik méhészetben 40, 300, 1000, 80. Utóbbi tíz éves trendje magasabb vírusterhelést jelent, mint az előbbi.

« Válasz #616 Dátum: 2018. Szeptember 11. 21:34 »
Ezt írta kivancsi111 a szakmapolitikai rovatba, amiről halvány lilám sincs mit akart ott vele:
"Na meg ha már úgyis ráérek, mert nem kell a hunorokat szűkíteni mint az NB-t, a napraforgós keretekből sem kell elvenni azt a 6-10 kg mézet amit nem tudott pl. az a "profi méhész" kivenni a fiasítás miatt akkor, és azt most az etetőannyaggal keverve már elvehető áruként oké, és még atkaölő szerrel is meg lett azóta spékelve, habár mint olvashattuk ennek ellenére vannak nála szárnyatlan méhek, de ez sem baj az NBben, sőt attól profi, mert ezt nála túlélik, a fogyasztó meg profivegyszeres mézet kap."
Ha valamivel eddig is ki tudtak akasztani akkor ez a fenti idézet ennek iskolapéldája.
Kivancsi111 azt sem tudja kiről írtam.
Soha nem járt abban a méhészetben, el sem tudja képzelni, de véleményt mond róla.
Én sem jártam kivancsi111 méhészetében, emiatt arról véleményt mondani nem tudok, csak az alapján amit ő állít.
Én pedig azt állítom, hogy rögtön a Balatonba vetette volna magát ilyen gyönyörű családok láttán.
Szolidágóról 13.5 kilót gyarapodott, semmit nem etetett, és ezután jön még az őszirózsa.
Megjegyzem, hogy én is ezért teleltem 10 évig azon a vidéken, mert amikor mások etettek, én pergettem.
Nem a kikelt fias keretekből fog pergetni, hanem a fészken kívüli pluszt veszi el, ami számodra csak egy álom.
Nálad biztosan egy szárnyatlan méh sincs, és soha nem láttál még atkát, azt is csak hallomásból.
Hogy lehet valaki ennyire öntelt, nagyképű?
Azért mert 10 család felbontása után egyben találtunk egyet?
Szerintem ha megtudnád, hogy ebben a nyögvenyelős 2018-as szezonban milyen eredménye volt, kicsit visszavennéd a lendületet.
Azért háborodok így fel mert nem szeretem ha barátaim méhészetéről valótlanságot írnak, pláne úgy, hogy azt sem tudja hol van, és kiről írja.
Ja és akác után BeeVitallal védekezett, most pedig oxálsavas tartós hordozóval.
Tehát sem etető anyaggal, sem az atkairtókkal nem lesz a most pergetett méze "megspékelve", de mindenki magából indul ki.
Engem nyugodtan fikázhatsz, lepörög rólam, sok harcban megedződtem.
Ma is voltam egy olyan méhésznél ahol a családok egy része nem hordta el 2 nap alatt  fél liter szirupot.
Ez a másik véglet.
Nagyernyei Attila

« Válasz #617 Dátum: 2018. Szeptember 11. 22:28 »
Szárnyatlan méhek? Milyen méhész az ilyen? Aztán még le is mered írni? Borzalom. Hú de gáz.
Nem etetett? Na ne má'! Ezt te el is hiszed? Nem tudta kipergetni a fiasítás miatt a napraforgót, és most szedegeti el amit el lehet. Aztán meg karcolgat. Te egyre nagyobb hülyeségeket társz a Nagyérdemű elé. Ezt a hihetetlen maradiságot közlöd a kezdőkkel is. Nekünk nem okozol ezzel semmi kárt, mert jókat derülünk, de néhány jobb sorsra érdemes kezdőt egy életre tönkre tehetsz. Némelyiknek még el sem indul a pályafutása, és máris zsákutcába viszed.
Honnét tudnám kiről írsz? De tudod elég a kaptártípusát amellyel dolgozik megemlítened, és abból már rögvest kialakul egy kép az emberben. Na persze a korát ismerve ez másként értékelhető, mert öreg fát átültetni nehéz.
Na majd wr-nél is csak elszakad a cérna...
Aha BeeVital meg oxál. Csak hajrá! Azért majd említsd meg neki ( segítő szándékkal azt tanácsolja egy olyan, akinél nemhogy szárnyatlan, hanem még az azt okozó élősködő sincs), hogy füstöljön egyet, aztán a számolás előtt ő is igyon egy két pohárral abból a szekszárdi vörösből, de tisztán, az oldja a feszültséget  :P