Akácvirágzás

  • 6 válasz
  • 5358 megtekintés
Akácvirágzás
« Dátum: 2021. Május 04. 14:37 »
Üdvözlet!
 Szabolcs-megye akácvirágzás kezdetét mikorra tippelitek kb? Anyakorlátozás szempontjából lényeges dolog.
Öreg fasoroknál amit megfigyeltem, 2-3 méter magasan 2cm a virág szárával együtt, így én 3 hétre gondolom a kezdetét.

Re:Akácvirágzás
« Válasz #1 Dátum: 2021. Május 04. 19:40 »
Lehet még az kevesebb is ha bejön a nagy meleg. 2018-ban Áprilisban kezdett jó idõ lenni Mâjus elsején már mézelt.
« Utoljára szerkesztve: 2021. Május 04. 20:03 írta Meclood »

Re:Akácvirágzás
« Válasz #2 Dátum: 2021. Május 05. 14:36 »
Minden az időjárástól függ,( jövőhét kedd -szerda 28 c előrejelzés) de kb 3 héttel számolhatsz.  Én a jövő hét végén ( 14-15-16) fogom zárni az anyákat itt Szabolcsban

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Akácvirágzás
« Válasz #3 Dátum: 2022. Február 09. 21:01 »
QUQURIQ !!!

Most még nem késő!
A rózsaszín AC ről gyökérdugványt szedni!
( Fehér akác végén virágzik, rengeteg fürtöt nevel, és jobban mézel mint a fehér akác. Szinte az olajfűz végéig virágzik. A korai fagyokat rendszerint átvészeli.)
ceruza vastagságú a legjobb, pincébe nedves homokba tárolni akác virágzásának a kezdetéig.
ekkor 7-8 cs darabokra fel kell szeletelni, és felásott földbe elduggatni egymástól 15 cs re. sortáv, 25 cm, hogy kapálni lehessen.
Figyelem! nem szabad kiszáradni a földet!
Őszre kb. 70 cm re nő a csemete.
Következő év tavaszán kiültethetjük a végleges helyére, de vágjuk vissza a földel egy szintbe. (jó beöntözés).
Őszre 120 cm is megnőhet, talajfüggő.

Kiskakas

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Akácvirágzás
« Válasz #4 Dátum: 2022. Március 09. 21:16 »
QUQURIQ !!!

Rózsaszín akác AC gyökérgyűjtés utolsó lehetősége!

Kiskakas

Re:Akácvirágzás
« Válasz #5 Dátum: 2023. Június 21. 06:45 »
Szopás ez az akác, igaz néhány helyen szerencsés méhészek tudtak 20-25 kilogrammos átlagot pergetni. 


Az egyik ilyen jó eredménnyel záró méhészről kiderült, hogy a kettőszáztól valamivel nagyobb állományáról nem telt meg a 10. hordó. Tehát nem igaz ez az eredmény, de Ő mondta nekem, nem én találtam ki. Elgondolkodik az ember. Miért kell hazudozni? Gondolhatjátok hány napig emészti, amit telefonon kapott tőlem.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Akácvirágzás
« Válasz #6 Dátum: 2023. Június 21. 11:28 »
Én sem szoktam elhinni senkinek semmit, van akinek még azt se amit kérdez. De tudom hogy jó eredményem lett, magamnak csak nem hazudok. Meg azt is tudom, hogy akit ismerek 26 éve, ő sem hazudott még nekem soha, de ennek ellenére képet is küldött email-ben, az 56 vagy mennyi családtól lett neki 8 hordó. Akkor az most jó vagy nem jó? És látszik a képeken az is hogy minden hordó friss pörgetés mert még ott van a fehér hab a tetején, tehát nem a tavalyit mutogatja, meg a tavalyit már akkor eladta.

Könnyen tetten lehet érni a hazudozókat, oda kell menni, na akkor mutassa meg mennyi az annyi. Hát izé, közben elvittek piacozók 3 hordóval, meg még van vissza 30 család pörgetni. Közben a napszámosa elmondja hogy pontosan mikor végeztek, mennyi lett neki, meg azt is, hogy abból senki nem vitt el egy kilót sem, nem hogy 3 hordóval.
Szóval biztos lehetsz benne, hogy volt néhány jó hely az országban ahol az akác majdnem olyan jó lett mint tavaly. A méhészetek több mint 90%-ánál nem, így ez került be a köztudatba, de nekem ezzel semmi bajom nincs, sőt.