IDŐJÁRÁS

  • 946 válasz
  • 398770 megtekintés
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #945 Dátum: 2022. December 30. 07:32 »
Véleményem szerint ahol már hordják a virágport a méhek, ott már nem lehet nullázni az atkát. Itt nálam nincs még olyan ami virágozhatna, de minden évben megfigyeltük, hogy a borjú indító fehérjét hordják a méhek mihelyst kibiggyen a nap. Karácsony előtt még nem láttam, pedig figyeltem, ma bejöttem dolgozni és megnézem hogy elindult e nálam már a "virágpor" gyűjés. Szenteste napján szublimáltam, remélhetőleg akkor még nem volt fedett fias, ha netalán az anyák elindultak a napforduló napján petézni.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:IDŐJÁRÁS
« Válasz #946 Dátum: 2023. Január 03. 11:19 »
Véleményem szerint ahol már hordják a virágport a méhek, ott már nem lehet nullázni az atkát.
Nos én nem tudom, hogy mikor kezdték hordani a virágport. Az biztos, hogy szilveszterkor már tövestül akarták elvinni a mogyoróbokrokat a méhek. Amit   tegnap láttam, azaz január másodikán, a néhány megnézett család közül a legidősebb fias maximum 3 napos álca volt. Munkásfiasba az atkának nem illik a 8. nap előtt bebújnia. A 3 nap pete, és 3 nap álca kort figyelembe véve, itt még 2 nap volt a bebújásig, tehát maximum a holnapi napig lehetne azonnal ható, nullázós kezelést végrehajtani. Azonban az oxálsav esetében azt is figyelembe kell venni, hogy a megfelelő hatáshoz több napra van szükség, így a szublimálással szerintem legkésőbb szilveszterkor lehetett nullázni, ha az egyszeri szublimálás hatásfoka legalább 90 százalék, és 10 atkánál kevesebb volt a méhcsaládnál. Egyébként több kezelés kell hozzá.