Méhészkedés fekvő kaptárban

  • 808 válasz
  • 413492 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Méhészkedés fekvő kaptárban
« Dátum: 2014. Január 05. 08:00 »
A fortélyok kitárgyalásának helye.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #1 Dátum: 2014. Január 05. 13:39 »
Üdv. Mindenkinek!

Ha már fekvőkaptár topic, akkor jöhet elsőnek az örökzöld kérdés: alsó, vagy felső kijáró?

Nb18

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #2 Dátum: 2014. Január 05. 14:36 »
Üdv!
Nekem vegyes. Van alsó, felső és középső kijárós kaptáram is!
De a legjobb az alsó kijáró! Annyi, hogy a gazat sűrűbben kell vágni. A szúrások, meg persze közben vele járnak ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #3 Dátum: 2014. Január 05. 15:31 »
A fekvősök, egy része az alsó kijáróra esküszik, mondván a család tavasszal könnyeben takarítja az alját.
Én rakodóban méhészkedek, de mióta megfordult a kezem alatt jó néhány fekvőkaptár, és volt alkalmam elbeszélgetni a fekvős kollégákkal, kacérkodok a gondolattal én is.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #4 Dátum: 2014. Január 05. 19:24 »
Atya, még a végén te is fekvős leszel! Persze most nem az italra gondoltam és annak a hatására :P ;D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #5 Dátum: 2014. Január 05. 19:50 »
Igen, kacérkodtam vele, de mivel én sem leszek fiatalabb(vagy mégis) és vándorolni is szoktam. Egy alkalommal mikor az üres 24-es kaptárakat pakoltuk, a segítőm azt mondta: főnök, ha ezek tele lennének, azzal pakolnád akinek nyolc anyja van, velem biztos nem.
Talán ezért tört széjjel röpke fekvős karrierem. De soha nem mondom, hogy soha.  ::)
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #6 Dátum: 2014. Január 06. 21:12 »
Szia Zűmi !  Kérdeznék valamit ,szoktad pincézni a méheidet ? Ma voltam gyűlésen, és az egyik méhész ismerősőm kérdezet . Van 70 családja  fekvő kaptárban,és ez mind  egy helyen van  a pincében . A kérdése ,mennyi levegőt  használnak, hagyja nyitva a pince ajtot ? Nem tudtam válaszolni mert még nem pincéztem . De ha Te sem szoktad, akkor esetleg valaki megtenné.   Űdv. Antal

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #7 Dátum: 2014. Január 06. 21:30 »
Szia Antal!
Én még nem pincéztem családot! Mivel nincs is pincém :D :D
De biztos vagyok benne, hogy itt megkapod a választ a kérdésedre!

Üdv Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #8 Dátum: 2014. Január 06. 21:49 »
Szerintem, nemsokan csinálhatják, mármint a pincézést. De van értelme ,hisz még télsem volt.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #9 Dátum: 2014. Január 08. 23:19 »
Üdv. Mindenkinek!

Ha már fekvőkaptár topic, akkor jöhet elsőnek az örökzöld kérdés: alsó, vagy felső kijáró?

Nb18

A kaptáraim felső kijáróval örököltem és így tanultam meg benne méhészkedni. Nagy hátránya, hogy a méhek nem kevés munka árán tudják kitakarítani a kaptárt. Ezt megkönnyítendő, minden kaptárra vágtam alsó kijárót is amit tavasszal nyitok ki és zárom be a felsőt, mielőtt rátájolnának.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #10 Dátum: 2014. Január 09. 08:37 »
Üdv.!

Nálam is csak felső kijárósok a kaptárak ugyanazért mint nálad. Pár kaptár híjján már az összes kaptár saját gyártmány, de valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy alsó kijárósra csináljam azokat.  Én a takarításban segítek nekik, azaz amikor erre alkalmas az időjárás, azonnal kipucolom az összes aljat. Tudom, most sokan azt gondolják, hogy az felesleges munka és alsó kijárósra átalakítani csak egyszer kéne, de valahogy én így szoktam meg.

Nb18

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #11 Dátum: 2014. Február 02. 14:30 »
Sziasztok! Lehet a fekvő kaptár alá készíteni higiénikus aljat is.Pontosan úgy mintha rakodó lenne.Világos, több rögzítési ponttal, de hasonlóan jól működik ott is. Ne  kelljen már a szegény méheinknek a takarítással törődni. Mindenképp takarítanak, csak az nem , hogy mennyit. A fekvőknél  a legjobb Őrősi szerint a 3 szintű kijáró nyílás, vagyis alul,középen, és felül.
nekem csak voltak csak  alsósok, és alul, és középen kijárósak is.Az utóbbi a jobb. Természetesen jól használva, különben sokat tud ártani, a rossz időben rossz helyen nyitva hagyott kijárók.
 Üdv Cirkusz

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #12 Dátum: 2014. Április 21. 18:49 »
Sziasztok!
Ma nagyon szép hordás volt repcéről 2.5kg mértem gyarapodást a mérleges kaptárnál!
Arról nem beszélve, hogy támadtak is rendesen gondolom érezték az időjárás változást......
Az erősebb családokat harmadszor fejtem meg és erősítettem vele a gyengéket. Ezek 14 léputcások voltak :)
Átlagban kiegyenlítés után 6-7 NB keret fiasra van osztva egységesen az állomány....
A műlépet gyönyörűen kiépítették és néhány helyen be is petézte az anya :D

Üdv: Zümi
« Utoljára szerkesztve: 2014. Április 21. 20:30 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #13 Dátum: 2014. Április 21. 20:35 »
Szia Zümi!
Ma "Húsvétoltak" a méhek is. Meglocsolták a kereteket friss nektárral.
Amit írtál a méheidről az jó. Erősebb nem kell, mert lelépnek.
Üdv:Attila

Re:Méhészkedés fekvő kaptárban
« Válasz #14 Dátum: 2014. Április 22. 21:03 »
Sziasztok!
Akik repce közelében vannak,biztosan nem panaszkodnak a termésre.
Én az idén nem mentem repcére, de így is érek egy táblát. Arra jó,hogy megbolondítsa a családokat.
Tegnap voltam egy méhésznél, és mutatta a kereteket. A  fias kiszorítva, sok méz. Mi lesz akácon?
Sok raj,kevés méz.
Nagyernyei Attila