Méhészkedés rakodó kaptárban

  • 894 válasz
  • 379875 megtekintés
*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #15 Dátum: 2014. Augusztus 22. 09:18 »
Nekem csak akkor van alatta tálca, ha atkát akarok számolni. Így nincs ilyen problémám.
(A tavaszi időszak alatt szintén alatta lesz...)

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #16 Dátum: 2014. Augusztus 22. 09:47 »
Napra végefelé be szoktam tolni a tálcát, hadd hordjanak egy picit a fészekre is.
Akkor van ez a probléma! Most nincs bennt.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #17 Dátum: 2014. Augusztus 22. 20:06 »
Sziasztok. Nekem bennt vannak a tálcák, kijáró erősen szűkítve, felettük fólia. Tudják így egyáltalán érlelni a télirevalót? Ha kihúznám a tálcát, az biztosan segítene ebben, de akkor nem szaglásznának alul nagyon a rablók?

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #18 Dátum: 2014. Augusztus 22. 20:44 »
Mortimer!
Hagyd így, ez jó!
Nagyernyei Attila

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #19 Dátum: 2014. Augusztus 22. 21:55 »
Köszönöm Attila! Akkor így marad, legalább rendesen nyomonkövethetem az atkahullást.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #20 Dátum: 2014. Augusztus 23. 19:55 »
Sziasztok! Nálam a kora tavaszi időszakon kívül csak atkázáskor van bent a tálca, viszont a megfelelő szellőzés miatt 30 centis állványon vannak.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #21 Dátum: 2014. Augusztus 26. 16:50 »
Nem tudom mire készülnek a méheim? Talán a jégvirágra gyúrnak! Hunor/12+ méztér, a fényképes családnál fészekben 12 kereten a fiasítás, legtöbb családnál 10 kereten a fiasítás. Ma akartam elszedni a méztereket és etetéshez szűkíteni. De csak az akarat maradt. Átnéztem a családokat a nagyon erösektől 1 -2 táblás fiast atraktam a dohányon szaporított családokhoz. Igy most azokis 10 kereten vannak, 8 keret fiasítással. Lehet elszúrtam, helyttük fiasításra alkalmas keretet raktam be. Holnap a fészek és a mézter közé foliát rakok, kis nyillást hagyok a fent lévő méheknek. Pár nap műlva (2) elkezdek nagy adagokba történő etetésbve.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #22 Dátum: 2014. Augusztus 26. 19:18 »
Sziasztok !  Múlt héten nem tudtam a méhekkel foglalkozni, mert űgyeletes voltam . Előtte sikerűrlt a szólidágot ki pergetnem, és elkezdtem az atka írtását este 7 óra után. Ma voltam kint , gondoltam elkezdem rendezni a méheket ,és vittem egy kis menázsit a gyengébbeknek . Majdnem le űltem, úgy tele rakták a fiókokat mézzel mint annak arendje . Világosab mint a szotyi , és nem szólidágo. Elkezdtem kőrbe nézni, mi az ami virágzik . Volt szépen virág, valami bokrokon , de nem olyan tőmegben . Igaz a lóhere de ami a fű kőzőt van az van jó sok . De enyi, nem hiszem . A fűz lenne, meg van gyéritve. Fogalmam sincs mi lehet , de el szethető menyiség . Hétvégén pergetek , de mit is ? A  nap felé fordítottam a mézes keretet , világos volt . Vagy ő a méz harmat ?  Űdv . Antal

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #23 Dátum: 2014. Szeptember 11. 16:09 »

Sziasztok!
Itt az ősz, gondolni kell az egér és cickány elleni védelemre!
(rézsikló is besegít!)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #24 Dátum: 2015. Január 02. 18:15 »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #25 Dátum: 2015. Január 15. 19:15 »
QUQURIQ!!!

Ma a fészek hőmérséklete a rakodókban 22,6 C volt délután.
Még nem indultak be az anyák. Múlt hét pénteken tisztulás is volt, mert igen csak megtisztelték a gazdájuk autóját a kis kedvencek!...
Léputca váltás is volt a viasz morzsalékokból következtetve.

A Kiskakas!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #26 Dátum: 2015. Február 13. 23:35 »
Szia Cs. Anti!

Látom fent vagy a klubon!

Meg szeretném kérdezni tőled, hogy működik nálatok a mézelvétel, pörgetés? Mennyi melós dolgozik pörgetéskor egyszerre?

9000-méhcsaládot kimondani is sok, nemhogy kezelni,"megbirkózni" velük!!!

Remélem nem titok!?

Ha a méhészeted nem láthatom, legalább olvasnék róla..... :)

Üdv: Zümi
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #27 Dátum: 2015. Február 14. 00:00 »
Zümi!

Ehhez most nincs erőm ,megyek aludni.

Bocs!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #28 Dátum: 2015. Február 14. 00:02 »
Rendben nekem jó lesz ma is  :)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #29 Dátum: 2015. Február 14. 07:11 »
Zümi!
Egy sima anyacserénél is úgy néz ki a méhészetük mint ha egy NATO bombatalálat érte volna.
Csak nevettem mikor megláttam.
És láss csodát! Mindenki tudta mit csinál.
Estére rend, tisztaság.
Ez nem a mi világunk!
Az ilyen technológiát az íróasztal mellett tervezik.
Ha műlépezni kezdenek,akkor az első eszköz a targonca.
Hoznak egy raklappal. Én meg 5 Kg-al játszok,egyesével.
Itt nincs kicsi,meg jelentéktelen ebben a méhészetben.
Óriási,borzasztó sok, meg bazi nagy meló, annál inkább.
Azért tetszik, hogy működik.
Amikor 1999-ben a Salgótarjánban a Mester Kurzuson elmondták Antiék miben gondolkodnak, nem hittem nekik.
Most annak az ötszöröse a méhcsaládjaik száma.
Nagyernyei Attila