Méhészkedés rakodó kaptárban

  • 894 válasz
  • 379873 megtekintés
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #705 Dátum: 2019. Október 10. 13:41 »
Attila!!
Te utoljára nálam láttál 2010 április második felében rendes méh családokat akkor is csak csodálkoztam, amit mondtál " már húsz éve nem láttam ennyire jó családokat"  Te azóta csak vissza fele fejlődtél!!?? 😂😂😂

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #706 Dátum: 2019. Október 10. 14:01 »
Na most aztán megint jó beszótá gyurika.
Az idén április második felére az ország méhészeteinek fele rajzási állapotba került.
Jó a memóriád ha ennyire emlékszel a dolgokra .
Vagy mégse?
Amikor édesapáddal estébe hajló megbeszéléseken itt csücsültetek nálam arra nem emlékszel?
Most kezdjem milyen kérdéseitek voltak kezdőként?
A szemtelenséged minden határon túl mutat.
Mondtam, hogy nem tudtok "felcseszni" kivancsi111 mentoroddal, ne erőlködj.
Alacsony a Sió vízállása, hogy ennyire ráérsz?
Apád méhei a gátőrháznál valóban gyönyörűek voltak, és amikor megdicsértelek az is azért volt, hogy legyen önbizalmad.
Na abból nincs hiány.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #707 Dátum: 2019. Október 10. 14:35 »
Attila
Neked tényleg rossz a memóriád, Én biztos, hogy nem ültem nálad esténként mert hetelős munkahelyen dolgoztam azt, hogy apám esténként mit csinált, azt nem tudom. Mi közöttünk csak üzleti kapcsolat volt, Te pedig lökted hozzá a rizsát. Ha a szakmai tudásodat annyira nagyra értékeled, akkor nagyon nagyot tévedsz!!! Kevés volt neked a 27 év Hunorozás még kellett volna 27 év a Hunor 12-vel!!! 

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #708 Dátum: 2019. Október 10. 15:57 »
Akkor ezek szerint mi nem is ismerjük egymást.
Ezt a képet ki csinálta és mikor?
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #709 Dátum: 2019. Október 10. 17:40 »
Berci ezt írod:
"Április 15-én 6 táblás fias volt. A szűk fészek miatt az anya nem szétszórva petézik,hanem minden talpalatnyi helyet kihasznál."
Ezt Jenőtől tanultad, ez biztos?
Kérlek idézd már be hol ír erről.
Hihetetlen, akkor lemaradtam valamiről.....
Nagyernyei Attila


Szövegértelmezés a fogalom amit keresel! :)
A 8 Hunor keret az egy szűk fészek. Nem szűkített. Amit Te csinálsz az a szűkítés...én olyat nem teszek, mert hova és minek? Eleve kisebb a hely.


...mivel menet közben fiók hiány is fellépet így 3-4 családnál pótméztereztem, ahogy Jenőtől tanultam. Ezt alkalmaztam napraforgón is. Elgondolkodtató a jövőre nézve, mert akiktől elvettem jobban hordtak utána.


A másik: Jenőtől a pótmézterezést "lestem el" és nem a szűkítést...és még sok minden mást is, de az most ide nem releváns.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #710 Dátum: 2019. Október 10. 19:06 »
Akkor ezek szerint mi nem is ismerjük egymást.
Ezt a képet ki csinálta és mikor?
Nagyernyei Attila

Tippelek. Amikor méheket vettél tőle? ("gyurikától") ;) ;D

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #711 Dátum: 2019. Október 10. 20:02 »
Igen.
Ezt kb. 3 éve kitárgyaltuk, de ha akarod újra elmesélem.
Akkoriban volt egy csomó kölyökcsaládom amiknek pici segítség kellet, hogy termelők legyenek.
Sajnáltam őket egyesíteni, így "üzleteltem" gyurikával, de megbántam.
Akkor itt volt  Medinaszőlőhegyen repcén, és kérte  a segítségem, mert nem tudta mit kell csinálnia. (Ő biztosan másként emlékszik, hiszen jó a memóriája.)
Elmondtam ha nem vesz el tőlük fiasokat mind megrajzik, nekem meg pont jól jött.
Voltak felesleges újszerű rajládáim és csináltunk egy bartert.
Ennyi.
Arra lennék kivancsi te mikor leszel ilyen őszinte?
Sokan a vesztemet szeretnétek, de nincs jó hírem számotokra.
Nekem nincsenek titkaim, és nem vagyok annyira érzékeny a beszólásokra mint egyesek.
A Csányi féle farost kaptárakban voltak a családok átmenetileg.
Szépek voltak, de utána az akác (mint mindenkinek 2010-ben) nulla lett.
Ja egyedül neked folyt akkor is két csapon, annyira tiszta volt mint a Balcsi vize.
Soha nem találkoztam még ilyen pökhendi gőgös, beképzelt manussal.
A méhészeti közélet színfoltja lehetsz, akár Háry Jánost is lefölözheted ha iparkodsz.
Nézzük ki is volt Háry János?
"És itt magát értette az obsitos baka,
Ámbár lovon soh'sem volt éltében jó maga:
De annyit emlegette és annyiszor lovát,
Hogy végre is huszárnak kellett hinni magát."
Nagyernyei Attila

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #712 Dátum: 2019. Október 10. 22:09 »

Elmondtam ha nem vesz el tőlük fiasokat mind megrajzik,
[/quot

Ezt Te régen tudtad? Már Berci is tudja.

...Jenő pedig azzal, hogy elmondta " Gyerek!( 5 vagy 6 év van közöttünk! :D ) Legyél észnél, mert hamar mész Egyiptomba!"...és ez folyamatosan ott volt a fülembe. Ennek megfelelően inkább elébe mentem a méheknek. Megjegyzem: nekem az idei év rajzási láza kimaradt és ilyen kényelmes még egyik évem se volt.

Tudod, de nem érted, és soha nem is fogod.

Ludas Matyi először ezt írja:
"A túlfejlett családokat mindíg megcsapolom,és a többit erősítem,vagy szaporítok."
Majd így folytatja:
"Igen,én csapolgatok..de szerintem nem olyan nagy munka,akác végén elvenni 2-3 fiast,és helyükre műlépet rakni,amivel már le is fejeztük a rajzási kedvet!"
Ezt nem igen értem!


Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #713 Dátum: 2019. Október 10. 23:18 »

Szépek voltak, de utána az akác (mint mindenkinek 2010-ben) nulla lett.


Ebben is tévedsz.
Majdnem 40 mázsám lett akkor, és minden valamire való méhész pergetett valamennyit, (Te ugye értelemszerűen semmit, mert ahhoz meg kellett volna venned "gyurika" teljes családjait, nem csak a feleslegét  ;D )de nagyon híg volt. Az enyém pl. akkor 18-19. Előző évről természetesen volt (nemmondommegmennyi) és éppen kihúztam a 2011-esig, amikor 100 mázsa felett lett csak, mert nagy volt a kereslet méhekre. ;) Abból már jutott a kereskedelembe is Hárikám.

Ja egyedül neked folyt akkor is két csapon,...


Jegyezd már meg végre! 4 csapon.


Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #714 Dátum: 2019. Október 11. 06:36 »
2010 az utóbbi 50 év leggyengébb akáca volt!
Végig esett (legalább is Tolna megyében) az eső.
Ügyes vagy.
Le a kalappal.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #715 Dátum: 2019. Október 11. 07:44 »
Neked ugyanolyan gyenge volt 2014 is.


Én a 31. szezonomon vagyok túl. Ilyen rossz év csak egy volt eddig, 2010-ben.
Érdekes, hogy az ország ÉK-i régiójában elég szép akácos eredmények születtek, de a többi helyen, különösen DNY-on szinte semmi, az is csapnivaló minőségű. Erre mondani, hogy nem is olyan rossz év?





Az eredményeimet kérdezd meg a felvásárlóktól, van közöttük olyan aki mindenkiét kikürtöli.

Mivel nem ismerem wr mészésztárs egészségi állapotát, nem szeretném az eredményével felzaklatni.


Wr sem.  ;)

, a termésem nagy részét kiüvegezve értékesítem
Nem lehet nehéz.  ;D


*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #716 Dátum: 2019. Október 11. 10:29 »
Eddig csak átmenőben voltam Szekszárdon, de egyszer el kell mennem és alaposan szemügyre kell vennem azt a megyét, meg az ott élő embereket. Nem tudom mennyi családja van az Attilának, de ha mondjuk 160, akkor ott éves szinten kell lenni 23-25 hordó akácméznek. Illetve állítólag neki ennél is több terem (olyan családokkal amelyikből az összes termelő, de aztán néha néha csak kibújik a szög a zsákból, hogy tavasszal kölyköket kell vett fias keretekkel megerősíteni)  :) , de most maradjunk a realitásoknál.
Bár nem tudjuk azt sem hogy mit jelent a nagy rész, de ha ilyet állítunk akkor az minden bizonnyal jóval több a felénél, legyen mondjuk 15 hordó.
Nem mondom, 15 hordó mézet évente eladni kiüvegezve, ráadásul 2500-as áron, ez valóban elképesztő, és egyben irigylésre méltó teljesítmény.   :o Tényleg meghajlok előtte, vagy megkérdezek ott pár járókelőt hogy valóban ennyire jól megy-e ott mindenkinek, hogy az aranyárban mért mézet is jobban viszik mint a cukrot...  ::)  :D

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #717 Dátum: 2019. Október 11. 10:55 »
Attila!

Néha az az érzésem, ahogy felénk mondják, "házhoz jössz a pofonért"... ;D ;D ;D

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #718 Dátum: 2019. Október 28. 20:57 »
Sziasztok!

Működhet olyan elrendezésű rakodókaptár, hogy 3x6 vagy 3x7 NB (anyaráccsal)?
Működhet jól? Ha nem, mik a gyengéi?

Köszi a válaszokat!
Attila

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #719 Dátum: 2019. Október 29. 06:22 »
Szia Attila!
Kérdésedet úgy értelmezem, hogy egyenlő lépen NB 3 fiók. Nem magas az egy kicsit?
Üdv: Csaba