Méhészkedés rakodó kaptárban

  • 894 válasz
  • 379851 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 889
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #795 Dátum: 2021. Február 26. 07:01 »

Wr!
Fűtött/nap sütötte a helység, hogy híg maradjon a méz, vagy olyan amilyen és max tovább pergeted hogy jól kijöjjön?
A féloldaliból kijön, legfeljebb tovább kell forgatni. Egyszer volt gondom, amikor reggel 6 fokban szedtem le a repcés fiókokat, na akkor kellett egy kicsit fűteni az elején.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #796 Dátum: 2021. Március 19. 11:38 »
Sziasztok!

Dadant kaptárt tesztelek idéntől. Hogy tudok hatékonyan mézteret építtetni? Első gondolatom, hogy majd ha népesség eléri a kívánt szintet, felteszem a mézteret és fölötte légfékes vödörrel serkentem őket. Így át kell járniuk a mézteren keresztül, ha szeretnék gyűjtögetni a szirupot. Az vetődött fel bennem, hogy így vajon nem pakolnak-e szirupot a méztéri keretekbe? Enyhe serkentést alkalmaznék, hogy ne raktározzák annyira (semennyire), de nem tudom ez így működhet-e. Mi a véleményetek róla? Már repcére szeretnék legalább egy fiókkal menni, hogy akácon 2 fiók kiépített léppel tudjak menni. Úgy számolom repcén 10 félkeretet kiépíthetnek, de én előtte még 10-et szeretnék a repce előtt is.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #797 Dátum: 2021. Március 19. 20:23 »
A méztér 1/2 nb? Bár még úgy is nagyon, nagyon optimista terv.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #798 Dátum: 2021. Március 19. 21:59 »
Nem. Dadant fél keret!
Mi a realitás egy átlagos család építtetésénél? 16 cm magas keretek.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #799 Dátum: 2021. Március 20. 05:24 »
Ha hordás van végig, és erősek a családjaid akkor nincs határ.
Amikor átálltam NB-re napraforgón, 8-9 de volt amelyikkel 10 keretet építettem.
Amikor kihúzták, ment be a következő.
Ezt még "Józsi bácsi" is látta, és elismerően nyilatkozott.
Na meg kellett hozzá a korrekt eladó, aki 8 keretes gyönyörű kölyökcsaládokat adott az első napraforgófej kinyílásakor.
Mindent a körülmény dönt el, de nem megvalósíthatatlan.
Nagyernyei Attila

*

T82

  • **
  • 68
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #800 Dátum: 2021. Március 27. 19:45 »
Benjámin
Vágj félbe két fészek lépet és azokat tedd a méztérbe a mülépek közé. Könnyebben fogadják majd a mézteret.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #801 Dátum: 2021. Március 28. 17:34 »
Üdv.Uraim!
M Bejámin
Ha kizárólag Dadant érdekel,és hitelesen,vedd fel a kapcsolatot Dohos Lászlóval Tiszavasváriból!
Ö eredeti Dadantal méhészkedik nagy tapasztalattal.
Én,Mi a környékemen Magyarított Dadantal,pici különbséggel dolgozunk,több éves megelégedéssel.
Itt ez nem elfogadott "öszvér"mert nem értenek belőle semmit,jó nekik a lőszeres láda,ott az őseik már kitaposták az ösvényt,csak hivatkozni kell a már nem élő elődeikre és kész.
Legyél büszke a rendszeredre,ha egy csapásra nem sikerül majd sikerülni fog a másikra.
Az "öszvérből"tudsz legtisztább,legértékesebb mézet kivenni.
A teljes méztér kiépítése sajnos nem egyszerű,de ha családokat tartasz nem rajokat akkor működhet a dolog.
Nem kell fias a méztérbe ahhoz hogy érvényesülj.
A fészek fészek,a méztér méztér,legyél következetes,ez nem lőszeres láda ez méhkaptár a jobbakból.
Tanulni és csinálni kell,sok sikert kívánok egy sokkal tisztább termelő eszközhöz.


Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #802 Dátum: 2021. Március 28. 22:50 »
Tőle vettem a kaptárakat. Szombaton helyeztem bele a családokat. Átlagban szűkítve úgy 7 kereten vannak. Ha betöltik a fészket 10 kereten zsúfoltan, akkor kapják a mézteret egy kis építeni valóval. Köszönöm a bíztatást, remélem megszeretem a rendszert.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #803 Dátum: 2021. Március 29. 07:01 »
Arra is figyelj M. Benjámin, hogy ki biztat.
Egy felkészült, szép eredményeket produkáló mentor, vagy a vágyait megfogalmazó szájhős.
Sajnos sokszor találkoztam olyan méh-ésszel, aki az első kérdésnél megbukott.
Ha valami nem kerek inkább tedd itt fel kérdéseidet, minthogy félrecsússzon technológiád.
A méhészkedés nem olyan, hogy majd jövőre.
Nincs majd jövőre, mert akkor lehet, hogy mások lesznek a körülmények.
Olyan sok a tőlünk független, sikeres méhészkedésünket befolyásoló külső tényező, hogy sokkal nagyobb odafigyelést igényel a méhészkedés.
Azonnal reagálni kell a külső változásokra, és ezt itt a Klubbon napra készen megtalálhatod.
Nagyernyei Attila




Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #804 Dátum: 2021. Március 29. 07:28 »
Attila köszönöm az írásaidat, a legtöbbet a klubon tőled tanultam! Nem levegőcsapás a Dadant-Blatt kipróbálásom. Megvettem Dohos Laci Üzemi méhészet technológiája könyvét Dadant kaptárral. Tudom egy hátrányát ennek a kaptárnak, de lehet mérsékelni  technológiával. Egyik sem tökéletes, de én ezt szeretném, hozzám talán ez áll legközelebb. Naprakészen olvasom a klubot! :)

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #805 Dátum: 2021. Június 16. 07:50 »
Ha új témát szeretnétek indítani, kérem jelezzétek.
A műanyag keretről kinek mi a véleménye?
Zsolesz tette fel, de ehhez nem kell új rovatot indítani.
Nagyernyei Attila

*

wr

  • *****
  • 889
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #806 Dátum: 2021. Június 16. 17:48 »
El kell kerülni jó messzire.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #807 Dátum: 2021. Június 18. 06:59 »
Én meg azt mondom ,aki kiakarja próbálni ,hát tegye!
Mindenkinek végig kell járnia az "utat"!

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #808 Dátum: 2021. Június 20. 23:04 »
Sziasztok!

A herék miért nem jönnek le a szöktetőn? Kicsinek érzik a búvónyílást?

Ha több lebúvó nyílás van a szöktetőn (pl. 4 helyett 6), akkor hamarabb leszöknek?

Köszi a válaszokat!
Attila

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #809 Dátum: 2021. Június 21. 10:14 »
Szerintem nem csak kicsinek érzik, hanem fizikailag nem férnek át rajta. Kis ducik.