Méhészkedés rakodó kaptárban

  • 894 válasz
  • 379883 megtekintés
*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #660 Dátum: 2019. Június 10. 10:14 »
Idézet
Akkor csak sok volt nekik a tavalyi atkairtás?
Dehogy volt sok, hiszen maradt.  ;D Addig köll irtani amíg 1db is marad.  ;D ;D ;D Magyarul, január 1-től december 31-ig, naponta...

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #661 Dátum: 2019. Június 10. 15:46 »
Az akácon is sírt mindenki, elképesztően gyenge eredmények születtek, nekem pedig lett egy jó közepes évem így is, szóval egy szavam nem lehet.
:o :o :o :o :o
Mintha ezt magadnak köszönhetted volna, nem az időjárásnak, idén minden család feljött, vagy dolgoztál a hunorokkal!!! , h a kaptárban maradjanak, vagy annyire gyenge családokkal jöttél ki, h tényleg nem akartak rajozni, vagy csoda történt nálad, munka nélkül , hátradőlve, rajzásmentesen sütött a nap , csak feletted!!

Válogass kedvedre és indokold meg megint valamivel  ;D ;D ;D  hogy nálad miért működött minden megint jól !

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #662 Dátum: 2019. Június 10. 17:36 »
Legalább olvasni illene megtanulni.  :D Írni is, de azt már nem is mondom...
Ugyanis azt írtam, hogy egy jó közepes évem lett, nem pedig azt hogy kiváló. És igen, itt is esett az eső, nem is keveset. Viszont kaptunk a végére 4 olyan napot, amikor minden nap 4-5 kiló körüli gyarapodás volt, meg volt még 3-4 másik olyan nap, amikor azért hellyel közzel tudtak hordani.
Azt meg magamnak nem kell megindokolnom hogy miért ilyen lett, mert tudom.  ;) Ha kevesebb rajom lett volna, akkor nem ilyen lett volna. És nem is az én átlagom a legjobb a környéken, mert hallottam 2 méhésztől is 23 kilós átlagot, mondjuk azt nem tudom hogy mit mivel osztottak, meg azt sem hogy ez valós, vagy csak bemondott érték.  :D
Az én 19,6 kilós átlagom az valós, az elvett méz osztva a betelelt családok számával. Lehetett volna ez jobb is, csak az első híg vödör után abbahagytam a fedetlen keretek kiszedését és a fiókban maradtak, mert ezek még úgy is iszonyú hígak voltak, hogy én akkor álltam neki a pörgetésnek amikor mások már rég befejezték. Én szombaton végeztem vele.
Most pedig várom a további hozzászólásaidat, hogy ez sem igaz, ehhez sem értek, és valójában csak 5 kilós átlagom lett...  :o    :P

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #663 Dátum: 2019. Június 10. 20:41 »

Most pedig várom a további hozzászólásaidat, hogy ez sem igaz, ehhez sem értek, és valójában csak 5 kilós átlagom lett...  :o    :P

5 kilós nekem lett...Neked már nem lehet annyi! :D

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #664 Dátum: 2019. Június 10. 21:20 »
Nekem 23 kilós lett. A mérleges kaptár emelkedése akácon. Az nem rajzott el. Szinte az összes többi igen.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 10. 21:27 írta Mortimer »

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #665 Dátum: 2019. Június 10. 21:35 »
 ;D :o

Azon a nagyképű kijelentésen, h "mindenki sírt", erre értettem, de nyílván okkal sírt mindenki ..... és az h neked , közepes (ezt sem firtattam) éved lett , ezt annak a pár napnak köszönhetted, ahogy én is .... csak már unalmas amiket itt összehordasz .....  bár úgy érzem én is csatlakozom a továbbiakban azokhoz, akik nem írnak itt a hozzászólásaidra, de kellemeset mosolyognak az írásaidon .....  ;D

Azért az a 10-20 % raj, hogyan ronthatta el az éved ...   ;D ;D most akkor rajzik, vagy nem  :-X

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #666 Dátum: 2019. Június 11. 06:05 »
Idézet
de kellemeset mosolyognak az írásaidon
Ennek örülök, én is jókat szórakozok itt, azért járok ide.  :D
Idézet
bár úgy érzem én is csatlakozom a továbbiakban azokhoz, akik nem írnak itt a hozzászólásaidra
Nem ez látszik, meg nekem aztán teljesen mindegy mit csinálsz.  ;)

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #667 Dátum: 2019. Június 11. 06:15 »
Nekem 23 kilós lett. A mérleges kaptár emelkedése akácon. Az nem rajzott el. Szinte az összes többi igen.
Az idén sokat segítettek a vágott szárnyú anyák. Persze ott kell hozzá lenni. Kiugrik, kijön vele a nép is. Nem találja a levegőben mert a fűben van. Elkezdenek visszahúzódni a kaptár tetejére, homlokfalára. Megtalálják a fűben az anyát, vagy ott marad vele a raj, vagy csak töredéke, a többi visszamegy. Ha előbb találod meg, elnyomod és kész, vagy félreteszed pároztatóba. Olyan is van hogy nem találják meg, ott mászkál a fűben fél marék méhvel.
A kisebb állománnyal rendelkezők, meg akiknek volt kedve és ideje szórakozni vele ők pedig azt (is) csinálták, mivel már repcén látszott hogy nagy a baj, hogy eltették a helyére a rajt, majd az egyik anya elvétele után újra összerakták a rajt a családdal.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #668 Dátum: 2019. Június 11. 07:17 »
Idézet
Akkor csak sok volt nekik a tavalyi atkairtás?
Dehogy volt sok, hiszen maradt.  ;D Addig köll irtani amíg 1db is marad.  ;D ;D ;D Magyarul, január 1-től december 31-ig, naponta...
Amikor a másfél kilométeres szomszédságodban 600-szor annyi atka van, mint a sajátjaid, akkor szerinted mennyivel sem kell többet, hiszen aki 7-szer annyit kezel, mint Te, annál több atka marad, mint Nálad. Ezek után én azt nem értem, hogy Te miért kezelsz egyáltalán? Hiszen azt is leírtad, hogy az egyik atkára hat a méreg, a másikra pedig nem. Így viszont törvényszerűen csak olyan atka lehet nálad, amelyikre nem hat a méreg, és ez szaporodik tovább.  Bocsánat ezt a méhekre írtad, de akkor az atka miért lenne kivétel, hiszen Te az emberi példából vezetted le. Szóval ilyen logika mentén az atkakérdést Nálad nem az atkairtás oldja meg, hanem valami csoda. Ennyi badarság után az ember azt is gondolhatná, hogy amit a méheidről írsz, abból is kb. ennyi lehet az igaz. Mégis elhiszem Neked, mert azért kihámozható a szaktudásod, és a tapasztalatod. Értem én, hogy arra gondolsz, hogy Te lényegesen hatékonyabban irtod az atkát, mint én, mert olyan jó a módszered.  Nekem azonban az a sanda gyanúm, hogy a Te tapasztalataid csak saját atka irtásából származnak, nem pedig egy hatszázszoros terhelésből. Arra kérnélek, ha a közeljövőben ez a terhelés bekövetkezne nálad is, már csak betyár becsületből se kezelj többet annál, mint szoktál. Aztán számolj be az eredményekről!

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #669 Dátum: 2019. Június 11. 07:33 »
WR!
“Az idén sokat segítettek a vágott szárnyú anyák. Persze ott kell hozzá lenni. Kiugrik, kijön vele a nép is. Nem találja a levegőben mert a fűben van. Elkezdenek visszahúzódni a kaptár tetejére, homlokfalára.“

Segítettek, de le is akarják őket váltani. Az összesnél megcsináltam. Van egy korai párzású új anyám. Amikor jelöltem, levágtam a szárnya felét. Hát azt is le akarják váltani, pedig szép kövér, telefiasította a fészket.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #670 Dátum: 2019. Június 11. 08:47 »

[/quote] Az idén sokat segítettek a vágott szárnyú anyák. Persze ott kell hozzá lenni. Kiugrik, kijön vele a nép is. Nem találja a levegőben mert a fűben van.
[/quote]

 :o bocs nem bírtam ki!  Ez a kevesebb meló .... értem  :o ;D.

Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #671 Dátum: 2019. Június 11. 11:24 »
Emberek Ébresztő!!! Amiről WR méhésztárs ír fele sem működik a gyakorlatban. NB12 fészkű és 2x1/2 NB mézterű kaptárban méhészkedem, vagyis a méret NB24. 7-szer bölcsőztem ebben az évben, a végén feladtam. Nála kevés raj lett, nem nagyon kellett bölcsőznie, jó repce és kimagasló akác termés az időjáráshoz viszonyítva. Vagyis nincs nép, nincs rajzó hangulat, de van jó pergetés. A környékéről beszéltem méhészekkel akiknek fele lett akácból. Mese-mese mátka...

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #672 Dátum: 2019. Június 11. 12:34 »
Idézet
Amikor a másfél kilométeres szomszédságodban 600-szor annyi atka van, mint a sajátjaid
Akkor ezek szerint, nálad van családonként 1 db, a szomszéd méhesében pedig családonként 600 db? Vagy nálad van 20 nála meg 1200?  ::) Ne viccelj már...
Nálam egyetlen olyan szomszéd van, aki kellően közel is van, meg még vándorol is. Na egyedül ott van probléma is szinte minden évben, a többi méhésznél nincs. Arról szoktam tenni hogy nálam ne raboljanak az ő méhei, valamint szoktam imádkozni hogy az enyémek se nála.

Minél több alkalommal találkozik egy atka az adott szerrel, annál kevesebb esélyed lesz arra hogy végleg kiirtsd. Aztán ott van a destruktor amit én elvből kerülök, Te mint írtad minden évben használtad. Az egyik ismerős méhészetben 3 vagy 4 éve 60%-os pusztulás lett a destruktor után, mert a fipronil már akkor is benne volt, csak a méhész magát hibáztatta, hogy biztos elszúrt valamit.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #673 Dátum: 2019. Június 11. 12:38 »
WR!
“Az idén sokat segítettek a vágott szárnyú anyák. Persze ott kell hozzá lenni. Kiugrik, kijön vele a nép is. Nem találja a levegőben mert a fűben van. Elkezdenek visszahúzódni a kaptár tetejére, homlokfalára.“

Segítettek, de le is akarják őket váltani. Az összesnél megcsináltam. Van egy korai párzású új anyám. Amikor jelöltem, levágtam a szárnya felét. Hát azt is le akarják váltani, pedig szép kövér, telefiasította a fészket.
Ilyet nem szabad csinálni! Nálam miért nem akarják leváltani őket? Ősszel még tudtam volna neked mutatni kék anyákat, vágott szárnnyal. Nem váltják le, csak ha a lába sérül. Ne ilyenkor vágd le a szárnyát hanem majd szotyi után. Én az új anyák jelölését sem tartom szerencsésnek, ráér az is majd akkor.

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Méhészkedés rakodó kaptárban
« Válasz #674 Dátum: 2019. Június 11. 12:49 »
Emberek Ébresztő!!! Amiről WR méhésztárs ír fele sem működik a gyakorlatban. NB12 fészkű és 2x1/2 NB mézterű kaptárban méhészkedem, vagyis a méret NB24. 7-szer bölcsőztem ebben az évben, a végén feladtam. Nála kevés raj lett, nem nagyon kellett bölcsőznie, jó repce és kimagasló akác termés az időjáráshoz viszonyítva. Vagyis nincs nép, nincs rajzó hangulat, de van jó pergetés. A környékéről beszéltem méhészekkel akiknek fele lett akácból. Mese-mese mátka...
Valóban sem sok rajom lett, illetve sok lett, de ahhoz képest nem sok amiket olvasok. És ehhez nem 7-szer bölcsőztem, csak 2-szer, de volt ahol csak egyszer, mert elvittem inkább az öreg anyát 3 kerettel. A környékemen? Fogalmad sincs róla hogy az hol van. De akkor mondom a környékemet: 20,6 kiló, 20,1 kiló, 19,2 kiló, 15,6 kiló, 14 kiló, 11,3 kiló, 9,6 kiló.
Ebben van minden, hunor, fekvő, feles egyaránt.
De maradjunk annyiban, hogy akkor mind hazudnak, annak ellenére is hogy láttam a hordókat, és mondjuk azt, hogy feleennyi sem lett, had sopánkodjanak a kereskedők, így adnak majd érte 1600-at is.  ;D