Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904871 megtekintés
*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #645 Dátum: 2015. Január 06. 20:14 »
Úgy legyen! Kíváncsian várjuk a fejleményeket!

Re:Szakma-politika
« Válasz #646 Dátum: 2015. Január 06. 21:05 »
"Pezsgőt bontunk, ha az OMME vezetése elintézi!!"

Azt a területet még ki sem jelölték amibe azt a szőlőcsemetét ültetik majd aminek terméséből fog az a pezsgő készülni. ;D

Üdv. jani bátya

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #647 Dátum: 2015. Január 06. 21:12 »
Idézet
Ugyanakkor az új szekszárdi méhészklub mint egy idegen szervezet szert tett a név és címlistára és vissza is élt vele, hiszen minden címre kiküldött egy levelet. Ha erről az adatvédelmi hatóság véletlenül tudomást szerezne, akkor bizony elég komoly büntetésre számíthat a levél írója.

Koller Zoli volt átmenetileg az elnökünk Attila előtt!
Rálátása volt a méhészek címére.

Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szakma-politika
« Válasz #648 Dátum: 2015. Január 06. 21:13 »
Sziasztok!
Örülök, hogy így pörög a klub, viszont rengeteg olvasnivalóm akadt így.
Geddekas kérdezi:
"Attila!
Hogyan tehettek szert a címlistára és te most mit fogsz lépni? "

Én mindig szerettem a sportszerű, nemes küzdelmet, mondom ezt úgy, hogy bringában valamikor többszörös magyar bajnok voltam. Soha, senkinek nem szúrtam ki a gumiját, és nem löktem az árokba, nem könyököltem.
Ezek a fúk, és a súgók odafen (na nem a magas égben, ), nem tudják mi az, hogy Fair play.
Mit lehet tenni? A soron következő közgyűlésünkön megkérdezem a tagságot mit szólnak ehhez.
Nekem ilyen levelet nem küldtek, lehet tudták én nem szeretnék oda belépni.
Egy szó mint száz, nagy bátorság!
Ilyen kiélezett helyzetben szerintem is felelőtlenség volt a méhészeim címét megkaparintani, a hozzájárulásuk nélkül.
Más tollával ékeskedni nem szép dolog!
Szervezzenek jobb szakmai előadásokat, legyen náluk kevesebb a tagdíj, és akkor a méhészek eldönthetik mi nekik a szimpatikus, hová szeretnének tartozni.
Akarattal írom azt, hogy nem KI hanem MI a szimpatikus.
A méhészeti közéletben nem emberek állnak egymással szemben, hanem elvek!
Mégpedig a következők, amit csokorba gyűjtöttem:
Az arrogancia- vagy alázat
Hazugság- vagy igazság
Önző- vagy önzetlen
Sunyi-vagy karakán
Bosszúálló-vagy elnéző
Kétszínű-vagy egyszínű

Nem folytatom. Mindenki maga döntse el hová szeretne tartozni.
Én a második csoportot ajánlom, ezen dolgozom.
Nagyernyei Attila



Re:Szakma-politika
« Válasz #649 Dátum: 2015. Január 06. 21:22 »
Sziasztok!

Nem azt mondta tegnap a szaki, hogy az OMME dolgozik azon, ne legyen nekünk kötelező az E matrica.
Az EKÁER rendszerről tárgyal az OMME. (ha igaz)
Meg tudjátok az autópálya kapukba helyezendő chip leolvasókról, megy hogy átveszi az OMME a méheü. felelősi hálózatot, meg kikérik a minisztérium állásfoglalását az összeférhetetlenségről.
Álmodoztok? 2015-öt írunk, bár van aki leragadt Szilveszternél.

Nagyernyei Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #650 Dátum: 2015. Január 06. 21:25 »
Elnézést kérek, ezek szerint rosszul emlékeztem.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #651 Dátum: 2015. Január 06. 21:29 »
QUQURIQ!!!

Bakker!
Pedig szeretem a pezsgőt!!! :-[

Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #652 Dátum: 2015. Január 06. 21:32 »
Kiskakas!
Ne aggódj, mézből is nagyon finom pezsgőt lehet készíteni,/nálam az volt szilveszterkor, sajnos nem saját készítésű/ a szlovákok nagyon értenek hozzá, megérne egy tanulmányutat. ;D

Üdv. jani bátya

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #653 Dátum: 2015. Január 06. 21:34 »
QUQURIQ!!!

Megyek veled, szervezheted is az utat...
A Kiskakas!

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #654 Dátum: 2015. Január 06. 21:46 »
bringában valamikor többszörös magyar bajnok voltam
Bocsánat, nincs egyéb rovat, nem tudom hová írni.Kérem majd törölni.Ezt nem tudtam rólad. Én sosem voltam versenyző, de azért 100 000 km-t lenyomtam. Egyszer Romániából jöttem haza. A Fogarasi havasok tetején aludtunk, reggel felkeltünk, nyomtuk másnap hajnalig. Nem akartunk többet román földön aludni. Olyan 500 km lehetett egyben. Előtte Marosvásárhelyen keresztül mentünk Burgaszba. Szóval  jöttem haza, erre Palatinca után a szálkai kanyarban (ugye ismerős a hely) egy kútnál megálltam vizet inni. Kórházba is kerültem egy hétig. Ott olvastam el a csavargás az Alpokban című könyvet. A következő évben 5000 km-es túra volt Olaszország, Franciaország, Svájc érintésével. Mit nem adnék érte, ha most annyi lenne a súlyom, mint akkor. Megdupláztam.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #655 Dátum: 2015. Január 06. 21:50 »
QUQURIQ!!!

Iridó!
Nagyot nőttél a szememben!
A súlyoddal meg ne foglalkozzál, mert szezon végére karcsú leszel a sok-sok nehéz mézes fiókoktól…

Üdv. Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #656 Dátum: 2015. Január 06. 22:06 »
Irido!
Még pár éve a kezdőkkel, 40-50 Km-t letekertem.
Most is van egy frankó gépem, de már kipurcanok ha Szekszárdig bemegyek.
Fiatal koromban anyám telefonált, hogy haza kell jönnöm, (mert Pesten voltam versenyen), és másnap dolgozatot kell írjak Szekszárdon a szakközépben.
Reggel fél 4-kor indultam Pestről a Spartacus pályáról, és fél 9-kor otthon reggeliztem.
A suliból elkéstem, de a dolgozatot megírhattam.
Ma két nap alatt sem érnék már Pestre.
A kerékpározást sportszerűen űztem, amiről Te írsz az túra, de az is kemény.
Ezt tévesztik el velem szemben sokan.
Én soha semmit nem adok fel. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen.
Azért jó volt egy kis nosztalgiázás.
Nagyernyei Attila


*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #657 Dátum: 2015. Január 06. 22:33 »
Nekem is van egy biciklis élményem, bár a Tiiétekhez nem hasonlítható. Közèpiskolàs koromban a tàrsaim elcsaltak egy bicikli tùràra, bàr soha nem voltam egy nagy bringàs... hosszú idő utàn egy folyóparti gàton vezetett az utunk, és nekem màr lógott a nyelven. a földet nèztem bicajozàs közben, és elütöttem egy parasztbàcsit, kb.5 km-es sebességgel. Győztem szabadkozni, a tàrsaim meg a térdüket csapkodtàk a nevetéstől később, hogy ott ütök el valakit, ahol a madàr se jàr...

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Szakma-politika
« Válasz #658 Dátum: 2015. Január 06. 22:50 »
A pesti túrák rendszeresek voltak. Nekem kb. 6,5 óra kellett a 190 kilométerhez. Aztán meguntam az utat és Hőgyész-Szakadát, meg Mezőfalva érintésével mentem fel. Lett belőle 240 km. De jó hallani, hogy a Te súlyoddal sem megy úgy, mint régen. Én mit kaptam a barátomtól, amikor a 72 kilóról 75-re mentem fel télen. Hogy lehetek ilyen kövér disznó. Aztán Olaszországban már majdnem otthagytam, mert állandóan evett, nem volt idő menni. Négyszer annyit evett, mint én.Képzeld el, hogy ő még most 25 év után évi 10000 km-t teker, a Kékestetőre menő hegyi időfutamokon indul. A súlya persze ugyanannyi, mint volt.

Re:Szakma-politika
« Válasz #659 Dátum: 2015. Január 06. 23:05 »
Sziasztok!

Irido!Ne dőlj be a dumának!Szezon közbeni mézes fiók cipelés nekem nem a fogyást hanem a fáradtságot jelenti.Mondjuk én nem úgy csipegetek mint egy Kiskakas, hanem úgy mint egy markoló!!!





ÜDV:KARCSI