Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904903 megtekintés
*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #630 Dátum: 2015. Január 06. 14:02 »
Attila: Lehet, hogy én nem tudom jól, de a terembérlet a NP-ból finanszírozott kiadás, ha az előadáson megjelentek elérik az előírt létszámot.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #631 Dátum: 2015. Január 06. 14:30 »
Ja. Mézhamisítás ügye. Csak egy anekdota arról, hogy is áll az OMME vezérkara ehhez az ügyhöz:
Takács Feri elment az OMME IB ülésére és feltárta az IB tagok számára, hogyan "változik" a kínai pancsolt valami mézhez hasonló anyag (EU - nem Eu) akácmézzé és kerül nagy tömegben a magyar boltok polcaira. Meghallgatták őt az OMME IB tagjai, majd közölték vele, hogy ez a kérdés hatósági ügy. És különben is Ő nem OMME tag. Hétköznapi módon szólva kirúgták, nem kívántak a kérdésről tovább tárgyalni. Mivel ez nem ma történt, hanem pár hónappal ezelőtt, látható, hogy semmit nem lépett az OMME. Ha léptek volna tudnánk. Legalábbis tudnunk kellene róla, hiszen közügy, hogy akácmézként magyar méz jelenjen meg a magyar boltok polcain.

Az OMME vezérkara ezzel a történettel kinyilvánított egy olyan magatartást, ami nagyon hasonlít arra, amit a neonikotinoid ügyben már láttunk tőle.

Kedves Veszti!
Véleményem szerint, a semmitevés is lehet korrupciós magatartás.
Akkor is lehet is korrupt egy szervezet, ha nem közvetlenül pénzről, hanem érdekek nem képviseletéről van szó.
Amit az OMME neonikotinoid ügyben csinált eddig, az véleményem szerint súlyosan korrupt magatartás.
Most ezt akarja megismételni a kínai mézek ügyében az OMME?
Ez ilyen fajta korrupció morálisan züllesztheti szét a szervezetet, mert elveszíthetik az emberek a bizalmukat az OMME-ban.
Nem látják értelmét az egyesületi életnek, ha a magyar méz mellett nem áll ki a magyar méhészek érdekeit képviselő társadalmi szervezet.
Az ilyenhez hasonló tudathasadásos állapotot sokáig nem viselheti el a szervezet, ebbe beleroppanhat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #632 Dátum: 2015. Január 06. 14:37 »
Geddekas:

Léptek a kínai méz ügyben, és léptek a másik ügyben is. Ez biztos, mert ebben én is szerepet vállaltam.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #633 Dátum: 2015. Január 06. 14:39 »
Geddekas:

Léptek a kínai méz ügyben, és léptek a másik ügyben is. Ez biztos, mert ebben én is szerepet vállaltam.
Hiszem ha látom.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #634 Dátum: 2015. Január 06. 15:06 »
Magyar akácmézet a magyar boltok polcaira! Ha ezt nyíltan nem vállalja fel az OMME, akkor óriási baj van a gondolkodásában. Ezért akár tüntetéseket is lehet, sőt adott esetben kell is szervezni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #635 Dátum: 2015. Január 06. 15:26 »
Veszti írja:

"Attila: Lehet, hogy én nem tudom jól, de a terembérlet a NP-ból finanszírozott kiadás, ha az előadáson megjelentek elérik az előírt létszámot."

Igen, ez így van. Az ezzel a bibi, hogy ez is olyan előfinanszírozott, mint bármi más.
Tehát az egyesület saját pénzét teszi bele, és később visszaigényelheti.
Ti semmit nem tesztek bele, helyettetek az OMME fizet!
Majd ők visszaigénylik.
Ez a téves szemlélet uralkodik mindenhol, hogy "Ingyen vagyunk."
Addig míg nem volt Nemzeti Program akkor is voltak szakelőadások.
És ha nem lesz NP?
Folytasd Veszti.
A NP nem Csáki szénája. Ki kell használni, azért van, de sajnos én mást látok. Ezzel nem kéne visszaélni, hogy adják nem számít. Amit mi megspóroltunk terembérleten, az átcsoportosítható más célra.
Én így nézem ezt, akármilyen furcsa is a mai világban.
Arra leszek kíváncsi kinek a pénzén utazgattok Pestre, mondjuk OV-ra, küldöttértekezletre?
Annyira mellette vagy a napi eseményeknek, hogy az fáj.
Ez az OMME vagyonát csökkenti, tehát a mi tagdíjunkból is furikáztok, akkor amikor a mi költségeinket a saját egyesületünk fizeti!
Tudtad ezt? Ezért nem értem Dr. Mészáros Lászlót miért javasolta az OMME alapszervezeti tagságot?
Vagyis mindent tudok. Megosztani bennünket, hogy a küldötteinket el tudjátok vinni és ők pedig bebetonozzák a hatalmukat olyan emberekkel akik elnézik ha pl. a közhasznúságot elveszítjük, és kár  éri az OMME-t.
Ebbe a képbe nagyon passzoltok, csak így tovább!
Majd rá jössz te is, hogy mire jó ez a színház.
Én a paravánok mögül figyelek, jelzek, néha kiabálok, ha nem tetszik valami.
Csuja írta, hogy az OMME demokratikus civil szervezet.
Akkor bizony minden irata nyilvános!
Világos?


Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 06. 15:45 írta Nagyernyei Attila »

*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #636 Dátum: 2015. Január 06. 15:35 »
Privátban válaszoltam.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #637 Dátum: 2015. Január 06. 16:44 »
Egy nyilvános vitában a privát válasz nem tekinthető korrekt válasznak. Nők gyakrabban szoktak ilyen sutyorgás félét csinálni, amikor nem merik nyilvánosan vállalni véleményüket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #638 Dátum: 2015. Január 06. 18:49 »
Van egy apró kérdésem ami a nyilvánossággal is összefügg. Ahogy korábban írtam, az egyesületi tevékenység nyilvános, de a tagnyilvántartás a személyiségi jogok védelme miatt nem nyilvános. Ugyanakkor az új szekszárdi méhészklub mint egy idegen szervezet szert tett a név és címlistára és vissza is élt vele, hiszen minden címre kiküldött egy levelet. Ha erről az adatvédelmi hatóság véletlenül tudomást szerezne, akkor bizony elég komoly büntetésre számíthat a levél írója.

Attila!
Hogyan tehettek szert a címlistára és te most mit fogsz lépni?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #639 Dátum: 2015. Január 06. 19:40 »
Privátban válaszoltam.
A veszti1982 nem közhasznú!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #640 Dátum: 2015. Január 06. 19:40 »
GEDEKAS
          Ez megint csak arról szól hogy cseszegessük a másikat..

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #641 Dátum: 2015. Január 06. 19:55 »
Szerintem meg a gátlástalan visszaélésről szól.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #642 Dátum: 2015. Január 06. 20:00 »
Magyar akácmézet a magyar boltok polcaira! Ha ezt nyíltan nem vállalja fel az OMME, akkor óriási baj van a gondolkodásában. Ezért akár tüntetéseket is lehet, sőt adott esetben kell is szervezni.
Egyetértek !
Megtoldom azzal, hogy a megye matrica ellen is tiltakoznia kellene a OMME-nak, ill. mentességet kérni  a méhészeknek
                         üdv: kisméhész

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #643 Dátum: 2015. Január 06. 20:07 »
János!

Ha tévedek, elnézést kérek, de ha jól emlékszem tegnap a szakink azt mondta, hogy folyamatban van az ügy!

Nb18

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #644 Dátum: 2015. Január 06. 20:11 »
QUQURIQ!!!

Pezsgőt bontunk, ha az OMME vezetése elintézi!!! ;D

Kiskakas!