Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904447 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #600 Dátum: 2015. Január 03. 19:15 »
QUQURIQ!!!

Kedves János!

Kétszer is végig olvastam az írásodat!
Tisztellek, hogy annyi időt szánsz az OMME-ra és nem kapsz érte semmit…
Bezzeg a Kft ügyvezetője kap, csak produktum nincsen mögötte…
Szerintem inkább a családoddal töltsd azt az időt, amit a „jobbításra szánsz”!
Tudod, hogy egy páran már hányszor megpróbálták?
Meg is ígért elnökünk minden szép és jót, csak a szavát nem tartotta.
(lásd: közhasznúság)…
A közeledést csak a választás oldja majd meg! (remélem)!
Bármelyik oldal is erőlködik, a megosztottság megmarad!
Esetleg a bíróság az alapszabály bírálatnál rendelheti el az új elnökség megválasztását, mivel mi IB-tagokat választottunk meg!
Igaz, hogy az OMME vezetése az új alapszabályban, amit beadtak, összemosta az IB-t az Elnökséggel.
Ezt ügyesen, és árnyaltan leírták! A bíró, ha csak egy kicsi fáradtabb, már észre sem veszi.
Az alapszabály tervezetben meg innentől kezdve elnökséget ír.
Ha a Bíró nem veszi észre, már ügyesen át is mentették magukat!
Jé!
Még a tisztújító közgyűlés sem kellett hozzá!
És Kedves János!
Mihez szeretnél még közeledni?
Meg tudnak oldani mindent maguktól, hiszen nagyfiúk már…

A kisfiú  Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #601 Dátum: 2015. Január 05. 14:47 »
Tisztelt Méhészek!
Önálló egyesületünket ismét egy nyílt támadás érte!
Fogok rá reagálni, részletesen kielemezem, most viszont az esti klubra kell készülnöm.
Néha a pofátlanság nem ismer határokat, ez történt most.
Majd este, beszámolok róla. Tanulságos lesz.
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #602 Dátum: 2015. Január 05. 18:52 »
QUQURIQ!!!

Kedves János!

Kétszer is végig olvastam az írásodat!
Tisztellek, hogy annyi időt szánsz az OMME-ra és nem kapsz érte semmit…
Bezzeg a Kft ügyvezetője kap, csak produktum nincsen mögötte…
Szerintem inkább a családoddal töltsd azt az időt, amit a „jobbításra szánsz”!
Tudod, hogy egy páran már hányszor megpróbálták?
Meg is ígért elnökünk minden szép és jót, csak a szavát nem tartotta.
(lásd: közhasznúság)…
A közeledést csak a választás oldja majd meg! (remélem)!
Bármelyik oldal is erőlködik, a megosztottság megmarad!
Esetleg a bíróság az alapszabály bírálatnál rendelheti el az új elnökség megválasztását, mivel mi IB-tagokat választottunk meg!
Igaz, hogy az OMME vezetése az új alapszabályban, amit beadtak, összemosta az IB-t az Elnökséggel.
Ezt ügyesen, és árnyaltan leírták! A bíró, ha csak egy kicsi fáradtabb, már észre sem veszi.
Az alapszabály tervezetben meg innentől kezdve elnökséget ír.
Ha a Bíró nem veszi észre, már ügyesen át is mentették magukat!
Jé!
Még a tisztújító közgyűlés sem kellett hozzá!
És Kedves János!
Mihez szeretnél még közeledni?
Meg tudnak oldani mindent maguktól, hiszen nagyfiúk már…

A kisfiú  Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #603 Dátum: 2015. Január 05. 19:27 »

                       Kedves QuQuriqu !

        A    leírtakat arra alapozom , hogy elolvastam az Alapszabályt,és ebben látok ellentmondást,lehetőséget, jogbizonytalanságot..átfedést...stb  Csak egy példa: III.7.pont.."....elvi döntés...."  Utánajártam: Ebben a szövegkörnyezetben értelmezhetetlen ! (A teljesség igényével még nem olvastam végig)
  Az általad felvetteknek -sajnos- valós alapjuk van-el kell ismerni- !
De legyünk optimisták!
Én továbbra is  csak a törvényes alapokra vagyok hajlandó fókuszálni!
Nem látom értelmét ,hogy időt fecséreljek arra amire,akire, nem érdemes !
Kardinális ügy: a szervezet beteg-és minden egyéb ennek a következménye !
 Az erre való  koncentrálást, érdemi vitát helyezném  a fókuszba! Elnézést,de engem nem érdekel, hogy mit mondott ez,meg az a mostani vezetésből ! Ezt értelmezhetetlennek tarom! Tovább vindikálja  a megosztottságot...ecctr !    Nagyra tartom elkötelezettségedet,írásaidat-ezért reagáltam. A továbbiakban tartom magam az általam leírtakhoz !í                   
                                                     üdv . kisméhész

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #604 Dátum: 2015. Január 05. 21:11 »
QUQURIQ!!!

Szia János!

Akkor hajrá!
Tisztelem és becsülöm a tisztán látásodat, higgadt tényszerű gondolataidat!
Elég lenne a mostani vezetésben belőled ¼ és rögtön élhetőbb lenne az OMME!
Hátha egyszer meghallgatnának, esetleg úgy döntene a „Nagytestvér” (vezetőség), ahogy Te
 demokratikusan szeretnéd!
Kár, hogy nem ilyen emberekkel van tele az OMME vezetése….
De!
Még lehet!

Üdv, és kitartást!
A Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #605 Dátum: 2015. Január 06. 07:42 »
Tisztelt Méhészek!
Mint tegnap említettem, "támadás" érte önálló egyesületünket.
A belőlünk kivált csapat, a hozzánk tartozó méhészekből kíván tagokat toborozni!
De hogy?
Idézni fogok levelükből.

"Sok méhésznek elege lett a széthúzásból..."

Ezt már nem is értem!
415-en vagyunk, ebből 31-en váltak ki.

"Az alakuláskor eldöntöttük és az OMME vezetők is ezt kérték tőlünk, amíg meg nem erősödünk annyira, hogy leválhassunk, (ez 100-120 tag körül alakul) addig leszünk ebben a státuszban."

Tehát lehull a lepel, az OMME elnöke aktívan részt vett a megalakításban!
Felháborítónak tartom, azért is, mert ezt végig tagadta.

Nem is idézgetek a levélből tovább.
Tegnap este a méhészklubon, ahol 69-en voltunk, elmondtam Koller Zolinak, hogy ne belőlünk építkezzenek, van a megyénkben még 200 egyesületen kívül tag, őket szólítsák meg.
Azt is furcsállom, hogy a székhelyük is ugyan az, így ez megtéveszti tagjainkat.
Ezen hamarosan változtatni fogunk, más székhelyünk lesz, valamint nálunk a tagdíj is kevesebb.
Egyet mindenkinek látnia kell. Nem nekem, és nekünk voltak velük gondjaink. A mi klubjaink nyitottak, azt bárki látogathatja, veszekedés, hangos szó azóta nincs, hogy távozott az a néhány méhész.
Utólag szerintem is szerencsésebb, ha más utat választanak, viszont azt nem szeretném ha az OMME félrevezető szakmapolitikája begyűrűzne önálló egyesületünkbe!
Jelenleg 120 egyesület működik az országban. Én sem írogatok egyiknek sem levelet, hogy elcsábítsam onnan a tagokat. Nem is tudom honnan veszik a bátorságot.
Írásomat, erről  egy másik rovatban folytatom.
Nagyernyei Attila



*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #606 Dátum: 2015. Január 06. 08:54 »
Attila!
Némi hozzáfűzni valóm van az általad leírtakhoz:
A 415-ből az alapításkor csak azért voltunk 31-en, mert csak azoknak lett szólva akik 100% biztonsággal nem fogják az alakuló gyűlésen elmondottakat, leírtakat továbbadni olyan személyek felé akik bele fognak kötni, a tartalmi vagy a formai részekbe. Telefonon jelzett egy méhész, rosszul esett neki, hogy őrá nem gondoltunk.
2 dolog miatt írtunk majdnem minden Tolna megyei méhésznek: az egyik épp ez a telefon volt, hogy volna aki jönne hozzánk, de nem tud rólunk, a másik, hogy a kiskakas azt kukorékolta, hogy soha nem jön össze a 100 fő. Ekkor határoztam el, hogy addig nem fogom abbahagyni a toborzást míg minimum 120 nem lesz. Pedig a többiek azt mondták, hogy nincs semmi hátrányunk a 40-50 taglétszámmal.
Omme vezetők: amikor elkezdtem szervezni az új klubot, akkor én a Székesfehérváriakhoz szerettem volna tartozni, és már meg is történt a pontos egyeztetés, de bizonyos szempontok miatt kedvezőbb volt az Omme tagszervezetéhez tartozni. Mészáros Lacit és a Fekete Józsit valóban úgy kellett rábeszélve lehívni,mert éppen te miattad nem akartak ebben az alakulásban részt venni, az előre nem látható reakciód végett, de ha már az Omme-hoz akarunk tartozni akkor ez elengedhetetlen.
Tudod mit tagadott, hogy ő volt a kezdeményező valamint azt, hogy Nagyernyei Attila ellen indított támadás volt az alakulás.
Van még 200 tag. Őket is meg fogom szólítani, sőt...
A székhely: nagy az épület sok irodának van ott a székhelye. Mellékesen a régi egyesület székhelye hamarosan Szedresbe költözik ha jól tudom. A NÉHIB termet meg már nem is használjátok.
Attila szerintem észre kell venned, hogy diktatórikusan vezeted az egyesületet, ami akkor békességes csak ha mindenki úgy gondolja ahogyan te, ezt igazolja az a mondatod:Nem nekem, és nekünk voltak velük gondjaink. Tudod, nagyon sok elvitathatatlan érdemed van a magyar méhészetben de amióta Bross Péter lemondott azóta annyira megváltoztál, hogy ha nem tudsz ezen változtatni akkor hamarosan egyeül maradsz néhány nagyon közeli barátoddal.

Ui: a körlevél elküldése előtti pénteken már közel százan jelezték a belépési szándékot. Ennek két üzenete van:
 1/Sok méhésznek elege lett a széthúzásból...
 2/Nincs minden rendben a Tolna Megyei Méhész Egyesületben.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Január 06. 09:24 írta Veszti1982 »

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #607 Dátum: 2015. Január 06. 09:51 »
Veszti!

Csak annyit kérdeznék, hogy mi fog változni, ha 120-an lesztek? Azt gondolod, hogy majd a Tolna Megyei egyesület feloszlik és a tagok majd könyörögnek, hogy fogadjátok be őket? Aki menni akar, menjen! Leírnád, hogy mik azok a bizonyos szempontok, amiért előnyösebb az OMME tagszervezetéhez tartozni? Nem értem, hogy mi köze a diktatórikus vezetésnek ahhoz, hogy ha valaki kijelenti azt, hogy neki nem volt baja a kivált tagokkal! A kivált tagok, az elnökválasztás közepén óvodás módra sértődötten felállva jelentették ki, hogy "az Attilával nem ". Ez miért diktatúra? Ismerted Te személyesen Attilát Bross lemondása előtt? Vagy húsz évvel ezelőtt?

Nb18


*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #608 Dátum: 2015. Január 06. 09:53 »
Ez a szervezet lesz az amit nem a tagjai alapítottak !
Ezt,hogy is nevezik....?

Re:Szakma-politika
« Válasz #609 Dátum: 2015. Január 06. 09:54 »
Veszti 1982!

Nem válaszoltál a múltkor feltett kérdéseimre!
Mit sumákolsz?
Írjam le mégegyszer!
Bár ha Fekete Józsi szeretet vezetőd példáját
követed-nem hiszem,szükségem lenne rá elvet,lefordítva
lesz...m mi a véleményetek-,akkor nem is fogsz.
Szégyenletes amit csináltok!

Csányi Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #610 Dátum: 2015. Január 06. 09:55 »
QUQURIQ!!!

Ha már meg lettem szólíttatva!

Veszi1982!
Érdekes, Bross idejében miért nem csináltatok új egyesületet?
A Tagság, aki szavazott miért szavazott több mint 2/3 –a Nagyernyei Attilára?
Kik maradtak alul kevesebb mint 1/3-al?
Hová lett az általatok kampányolt jelöltek?
Miért nem Ők alkotják most a tolnai egyesület vezetőségét?
Miért nem kérdezel Koller Zolitól, hogy tegnap milyen légkőrbe ment le az egyesületi találkozás?
Te miért nem mentél el rá?
Ő meg miért?
Te mondtad ki magadról Veszi1982, hogy addig nem nyugszol, amíg a tolnaiaktól 120 főt el nem csábítasz magatokhoz!
Most így ki akarja szétverni egy jól működő egyesület közösségét?
Ki az összeférhetetlen?
Te idáig mit tettél le az OMME asztalára???
És Attila?
Ki ismer Téged az OMME nagy családjában?
Így akarsz hírnevet szerezni?
Szilveszter már elmúlt, Új évet kezdünk.
A tolnaiak meg megújulnak Nélkületek, sokkal gyorsabban, mint gondolnád!
Ezért kér a nagytarajú, hogy csak a saját klubotokkal foglalkozzál, ne mások orrába turkáljál.
Ha jól csináljátok tisztességesen, toborozhattok az újakból éppen elég tagot, akár még 120 is beleférhet.
Ha ez így történik, Kiskakas lesz az első, aki gratulál!
Addig is sok sikert, sok munkát az egyesületed szervezéséhez!

Üdvözöl a Kiskakas!

*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #611 Dátum: 2015. Január 06. 10:22 »
NB18:
Ha 120-an leszünk mi változik? A vagyonmegosztásnál több jár.
Kíméljen meg minket a sors, hogy olyanok akarjanak hozzánk tartozni akik miatt váltunk ki. Csak az jöjjön aki jönni akar, ezzel nagyon egyet értek.
A legfontosabb, hogy mérföldkövekkel egyszerűbb a könyvelés.
A diktatórikusság hogy jelenik meg? Vagy nem veszi észre, hogy vele van a tagoknak gondja, vagy nem akar róla tudni. Ez nem a demokrácia jellemzője.
Az Attila kijelentette, amikor nem lehetett megszavazni a küldöttjét az elnökválasztási procedúrában: 2 napon belül rendet teszek, ez így nem mehet tovább. Ugye milyen demokratikus?
Az Attila akit én a Bross lemondása előtt ismertem az nem az aki jelenleg. Engem a magán élete nem különösképpen érdekel, de a klubestéken megjelenő elnökről írtam.

kas62:
Miként lesz ez egy olan szervezet amelyet nem a tagjai alapítottak? Ezt a tagjai alapították. Leülhetsz

Csányi Antal:

Nem akartalak megbántani, ugyanis nem tudtam volna indulat nélkül írni.

Kiskakas:
A szavazáson aki ott volt annak a 2/3-a szavazott az Attilára, de csak azért volt ennyire alacsony a részvételi arány, mert a méhészek nem szeretnek konfrontálódni. Inkább el sem jöttek.
Bross idejében, még nem olyan volt a TMME, hogy állandóan csépelje a vezetést, nem hagyva időt az érdemi munkára.
Miért kell nekem azzal egy egyesületben élnem, aki merően másképp gondolkozik mint én?
Én terveztem elmenni, de nekem kellett vigyáznom a kisfiamra, amit épp 4 után tudtam meg. Ne hidd, hogy én félek a veszekedéstől.
A jól működő egyesületben nincsenek széthúzások.
Én még semmit nem tettem le az OMME asztalára a fiatalságomnál fogva, de valahol kezdeni kell.
Azért az OMME nagy családjában már nem annyira ismeretlen a nevem, de köszi, hogy aggódsz értem.
Jó hírem is van: Nálunk mindig Szilveszter van.
Várjuk a megújulást, szó ami szó nagy szükség is van rá.
Köszönöm a biztató szavaid.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #612 Dátum: 2015. Január 06. 10:33 »
Veszti!

Nagyon nem egy filmet nézünk!
Az, hogy egy elnök rendet akar tenni, mert előtte valaki összekeverte a szezont a fas....mal, az miért diktatórikus? Egyébként is, ami az elnökválasztás előtt volt az egyesületben az szerinted rend volt?
Esetleg majd a saját(?) klubodon ületgess le emberkéket!

Nb18

*

Veszti1982

Re:Szakma-politika
« Válasz #613 Dátum: 2015. Január 06. 10:38 »
NB18:
Ha egy filmet néznénk akkor még mindig ugyanabban az egyesületben moziznánk.
Rend volt. Nem voltak indulatos kitörések.
Nincs saját klubom, és nem is szeretném soha sajátomnak tekinteni, csak hát amilyen az Adjonisten olyan a Fogadjisten.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #614 Dátum: 2015. Január 06. 10:48 »
Úgy nehéz tiszta képet kapni a filmről hogy, ha valakinek be van kötve a szeme és hátulról valaki súg neki, hogy éppen mi történik....
Számodra az rend, hogy a megbízott elnöknek fogalma sincs, arról hogy hol vannak az egyesület hivatalos okiratai és hogy azon mi áll?