Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904477 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #570 Dátum: 2014. December 10. 05:49 »
Kiskakas!

Bizony jól láttad. 700.000 Ft a hallgatás ára!
Az EB szerint nincs összeférhetetlenség, az elnök gázsija is rendben.
Megszavazott az IB az EB elnök szíve csücskének tartott Gyulai Mézfesztiválra egy tetemes összeget, aztán csodálkozunk ha nincs ellenőrzés.
Lehet, hogy a tájékozatlanok csodálkoznak, ez mostanság így megy az OMME-ban.
A szavazók IB tagok között 3 szaki, őket sem fogják ellenőrizni.
A pénz beszél....

Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #571 Dátum: 2014. December 10. 06:24 »
Veszti 1982!

Szeretnék neked néhány kérdést feltenni, itt a nyilvánosság előtt.
Kérdéseimet hozzászólásaid generálták.

"Atya, te és egy szűk baráti köröd úgy látjátok, hogy nektek van igazatok és ezért még perelni is kell az OMME-t.
Mi és egy szűk baráti körünk úgy gondolja, hogy nagyon nincs igazatok, és ezért váltunk ki a személyes ellentétek után legfőképp.
És van a 414 Tolna megyei méhész egyesületi tagból kb 250-280 akit az egész nem érdekel."


Majd így folytatod:

"Részemről a téma lezárva. Kedves Takács Ferenc vannak a méhészek között olyan viták, amelyek elfajultak személyeskedésbe és le kell esni ahhoz a piros hónak, hogy képesek legyenek egymást elfogadni akár szakmailag akár emberileg partnernak.
Kérem az utóbbi hozzászólásaimat törölni, mert nem segíti a méhésztársadalmat hanem csak az egyéni véleményem hangoztatása volt alpári stílusban.."

Tisztelt Méhészek!
Hozzátok is fordulok, mert amit Veszti 1982 felvet,ez a probléma a magyar méhészeti közéletben.
Amikor Veszti 1982 nemrég itt járt nálam, adtam neki egy rövid tájékoztatást, akkor azt állította másként látja már a helyzetet.
Azt írja, hogy ők úgy gondolják nincs igazunk.
Ez itt a baj Veszti! Mi nem gondoljuk, mi állítjuk! Ez órási különbség!
Én azt állítom, hogy az OMME 30 éves évfordulójára azért nem ment el a 4 korábbi elnök, mert így fejezték ki tiltakozásukat a jelenlegi vezetés ellen! Ezt állítom, és nem gondolom.
Én azt állítom, hogy az OMME elnöke nem adott szót Körmendy Rácz-János EB tagnak Gödöllőn a rendkívüli küldöttértekezlet első fordulójában. Én ezt nem gondolom, hanem állítom, mert láttam előttem ült János!
Én azt állítom, hogy az OMME elnökének mi küldöttek nem szavaztuk meg a járandóságát.
Én azt állítom, hogy Dr. Mészáros László miatt az OMME elvesztette közhasznúságát, és ez szándékos volt.
Én azt állítom, hogy az OMME-ban négy tag az IB-ben összeférhetetlen, mert ezt állítja két ügyvéd, és 3 jogászbizottság is.
Én azt állítom, hogy egy nyíltnak megjelölt IB-ülésről kizavartak két méhésztárasat, az egyk akkor még OV tag volt.
Én azt állítom, hogy egy EB jegyzőkönyvet titkosítottak, mert annyi hiányosságot tartalmaz az OMME működésével kapcsolatban.
Én azt állítom, hogy a szaktanácsadókat a vezetés felhasználja a tagság elleni manipulációra. Benne voltam, érzékeltem.
Én azt állítom, hogy a csávázó szerek kérdésében az OMME a méhészek érdekével ellentétes javaslatot tett, és a méhgyilkos vegyszerek használata mellett kampányolt.
Én azt állítom, hogy a mézhamisítás az érdekvédelemre is tartozik.
Én azt állítom, hogy a tagság nagy része azt sem tudja mi folyik itt.
Veszti!
A fenti állításaimat kérem itt a nyilvánosság előtt cáfold meg.
Tisztelettel:
Nagyernyei Attila

 

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #572 Dátum: 2014. December 10. 08:01 »
Attila!

A leírtakkal teljes mértékben egyet értek!!
A választ, válaszokat, én is nagyon várom.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #573 Dátum: 2014. December 10. 08:32 »
Atya!
Amiket alább állítok, csak kiragadott példák.
Leírok még majd vagy ötvenet, de most ennyi időm volt.
Annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy állításaimat teljes felelősségem tudatában tettem, és mindenhol vállalom.
Ezek nem rágalmak, hanem tények.
Akik meg úgy gondolnak valamit valakiről, mert valakitől hallottak valamit, őket nem tartom hiteles vitapartnernek.
A tények beszélnek, a kutya......

Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #574 Dátum: 2014. December 10. 09:00 »
Attila!
Megint egyet értek az írásoddal, és én is fel tudnék még jó néhány dolgot sorolni. 
Én is úgy gondolom, a tettek és a tények beszélnek!!
Most megyek falazni; na nem az OMME vezetőinek, hanem magamnak.  ;)

« Utoljára szerkesztve: 2014. December 10. 09:12 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #575 Dátum: 2014. December 10. 09:14 »
Atya!
Nagyon vigyázz a "falazgatással veszélyes tevékenység"még a végén körbefalazod magad(Mekk elek) ;D Remélem azt tudod, hogy asszony kell a házba(Kőmives Kelemen)?? :o
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #576 Dátum: 2014. December 10. 10:55 »
Zümi!
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy milyen falat falazok.  ;)
A hidegre való tekintettel, úgy döntöttem, építek magamnak egy tűzfalat.  ;D
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #577 Dátum: 2014. December 10. 11:46 »
Idézet
A hidegre való tekintettel, úgy döntöttem, építek magamnak egy tűzfalat ;D

Nagyon jól teszed! Ha valamilyen "oknál" fogva leégne a házad, legalább a szomszédba meghúzhatod magad :D
A fagyállót semmi esetre se hagyd ki a habarcsból! Magadból meg főleg(házi mézes páleszt) :P

Remélem a gépeden van tűzfal!?
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 10. 11:51 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Szakma-politika
« Válasz #578 Dátum: 2014. December 11. 07:52 »
Tisztelt Méhészek!
December 11-ét írunk, és nagyjaink még mindig nem adták be a Fővárosi Törvényszékre az OMME új alapszabályát.
December 16 a határidő.
Talán a Gyulai Termálvízben kigondolja az IB-EB a közös stratégiát.
Annak különösen örülök, hogy tőlünk küldöttektől, OV tagoktól elvettek minden felelősséget!
Gondolom a Fekete-Fehéren  mindenki tisztában van azzal, hogy a vezetőknek alá kell írniuk egy tisztséget elfogadó nyilatkozatot, és ezzel egy vagyoni-anyagi felelősséget is vállalnak tetteikért.
Hiába, az odaadó értünk mindent megtevő vezetés már csak ilyen.
Ebben a nyilatkozatban vállalják közös döntéseik súlyát, azok helyett is akik esetleg anyagi kárt okoznak az egyesületnek.
Most jön el a küldöttek felelőssége!
Mondok egy példát, az-az kettőt. Még elképzelhető az is, hogy nem jó, de gondolatébresztőnek mindenképpen megfelel.
1.
A közhasznúságunk elvesztése miatt egyesületünket több milliós kár érte!
Elvesztettük az adónkból befolyó 1%-ot, a civil alapban lévő pályázatokra nem pályázhatunk stb.
Ennek a felelőse Dr. Mészáros László OMME elnök.
Ki fizeti meg a kárunkat? Hát az egész vezérkar. Nem nagy lóvé, olyan 6-700.00 fejenként, attól függ mit állapítanak meg a szakértők.
2.
Az alkalmazott kutatásból vettek egy terepjárót X millióért. Erre mi szükség volt?
Méhcsaládokat potom 42.000 Ft-ért? Tél előtt?
Nem folytatom.
Nagyon örvendetes, hogy az elnökség, (ha megszavazzuk, mert az IB nem automatikusan elnökség) így aggódik értünk, hogy még anyagi felelősséget vállal, az esetleges károkozásért.
Köszönjük!
Még a végén eszembe jutottak más gondolatok. Jogtalanul kifizetett bérek, mivel nem volt küldöttgyűlési felhatalmazás. Van itt bőven mit aprítani a levesbe. Üvegek eladásából elmaradt forintocskáink.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 11. 07:57 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #579 Dátum: 2014. December 21. 20:30 »
Tisztelt tsanyi!
Írásodat a Zöldről emeltem át, mert személyemet érinti, és alább azt taglalod, hogy csak másodkézből van információd.
Akkor nézzük mit is írtál?
"Részemről csak gratulálni tudok Attilának, hogy a harmadik szavazáson megszerezte a jelenlévők többségének bizalmát."
Valóban három szavazás volt.
Az első körben alul maradtam 3 szavazattal!
De mi történt a kampány alatt?
A jelölő bizottság elnöke és két tagja nyíltan ellenem kampányolt!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bizony-bizony. Azt terjesztették rólam, ha én leszek az elnök nem kapnak a méhészek támogatást.
Valamint szavazókat buszoztattak a választásra, akiket még soha nem láttam.
Én nem kampányoltam, ültem a babérjaimon, és aljas módon lenyomtak.
Ennek ellenér mikor megtudtam az eredményt visszaléptem Kékes Gábor javára!
Gábor még így sem kapta meg a 2/3-hoz szükséges szavazatot.
Jött a második forduló.
Itt az igazi ellenfelem Koller Zoli, az akkori titkár volt.
Bejelentették, hogy megvan a 2/3-os többségem, így 2016-ig engem választottak elnöknek.
Így lett vége a második fordulónak.
Amikor mentem a cégbírósághoz a változást bejelenteni, akkor közölték velem, hogy hóha, nincs meg a 2/3 hiányzik 0.4 tized, az-az nem egész fél szavazat.
Most a jegyzőkönyvre nem térnék ki, mert az sem gyenge, lezárt dolognak tartom.
A 3. futam előtt tartottunk egy válságértekezletet.
Akkor bejelentettem, hogy harmadszor is megmérettetem magam, mert nekem sem szerencsés, hogy 414 főből csupán 65-en jöttek el az elnökválasztásra.
A harmadik forduló ismert, simán megkaptam a szavazatok több mint 2/3-át, így megnyugodni látszottak a kedélyek.
Aztán mégis kivált belőlünk egy maroknyi csapat az OMME elnökének asszisztálása mellett.
Már a jelenlétével is beavatkozott a Tolna megyei méhészeti közéletbe!
Feljelentésekre szeretnék kitérni.
Ha minden lehetséges közeledést elutasít az OMME vezetése, nem hallgatja meg a véleményünket, kirekeszt, leültet, megbélyegez, sőt letelefonál Szekszárdra , hogy az Attilát ki kel nyomni fiúk, akkor a jövőben is bíróságra fognak járni nagyjaink.
A szólásszabadság és szabad véleménynyilvánítás a demokrácia alapja.
Ha az OMME-ban ezt nem tudják, majd megtanítja velük a bíróság.
Ez nem fenyegetés, nem is karácsonyi üzenet, hanem alapvető jog, melynek tiprását nem hagyjuk.
(Lásd Gödöllő rendkívüli Küldöttértekezlet)
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2014. December 21. 20:34 írta Nagyernyei Attila »

Re:Szakma-politika
« Válasz #580 Dátum: 2014. December 21. 21:45 »
Tisztelt Tükör!
Ezt írod a Zöldön:
"Odaát is megkezdődött az üzengetés, ahogy hallom." (Nem is olvasod, hallod?)
Én annyit tettem, hogy leírtam az előző hozzászólásomban a tényeket, ha tetszik üzentem nektek, hogy ne írjatok marhaságot, de látom az jobban áll nektek, mint a tényeket megismerni.
Én sem írogattam a profikról mert nem voltam ott.
Legalább olyan valakitől informálódjatok aki itt volt nálunk, mert nagyon mellette vagytok az eseményeknek.
Csak annyi a kérdésem még hozzátok. Az OMME elnök hány egyesület alakuló ülésén vett eddig részt?
Pont Szekszárdon? Milyen fura.

Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #581 Dátum: 2014. December 21. 23:03 »
QUQURIQ!!!

Mi a cica farka!
Megeredt a nyelvük a zöldön? Talán karácsonyi engedélyt kaptak?
Mi lett az élet filozofiájukkal?
„Ne szólj szám, nem fáj fejem”!
A csend a legbölcsebb érvelés…

A Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #582 Dátum: 2014. December 22. 16:56 »
Ződ fórum OMME hírek rovatában Tsanyi hozzászólását úgy is értelmezhetem, hogy két kis OMME akár jobb is lehetne, mint egy mamut egyesület. Bármennyire racionális a felvetésed Tsanyi, az MMNP miatt össze vagyunk zárva. Itt kell elfogadni, hogy a Neonikotinoidok mérgeznek, az atkairtók mérgeznek, a méhészeti ágazatnak pedig harcos és diplomatikus igazi érdekvédelmi vezetőkre van szükségük.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #583 Dátum: 2014. December 29. 08:16 »
Petronius arbiter!
A számok valóban makacs tények.
Hány küldött is van?
Több mint 400.
Tehát kicsivel több mint a felét szavaztatta meg elnökünk arról a kérdésről amit ő cseszett el.
Erről miért nem írogatsz a nagy demokratikus, önérzetes állításodban?
Itt arról kellett volna szavaztatni, hogy mekkora kárt okoztak a jelenlegi vezetők, élén az OMME elnökével.
Nekem az a véleményem hogy a küldöttek nagy része továbbra sem látja át az eseményeket, a részinformációk pedig nagyon félre viszik az egyes tények értelmét.
Szeretnék egy példával válaszolni, hogy mennyire más lesz egy kijelentés értelme ha nem az kerül bele a jegyzőkönyvbe mint ami a teremben elhangzik.
Azért nem teszek idéző jelet, mert nem fogom keresgetni, viszont a lényeg a következő:
Németh Zsolt Zala megyei küldött, számon kérte az OMME szakmai alelnökétől, hogy kinek az érdekét védi.
Közel voltunk ahhoz, hogy eldőljön a játszma! Aki ott volt hallhatta, hogy a csávázó szerek kérdése mekkora vitát váltott ki.
A mondat így hangzott:
" Dr. CS.P. nem a méhészek érdekét védi ebben a kérdésben."
És mi van a jegyzőkönyvben? Ezt kikértem az OMME központból!!!!!
"Dr. CS.P a méhészek érdekét védi...."
A NEM szócska "véletlenül" kimaradt!!!!!!!!
Ennyit a demokráciáról.
Az is demokratikus gondolkodás, hogy valakinek eldurran az agya, hogy menjen az OMME központ Gödöllőre!
Ki tud erről? Kit kérdeztek meg?
Azért mert ők uralkodnak rajtunk, mindent nem tehetnek meg!
A demokráciához az is hozzátartozik, hogy a véleményünket meghallgatják.
Szép az a 201 igen. Akkor ha a küldötteket nem vágták át!
Szerintem egy jól megtervezett merényletet, (felkészült ügyvéddel ,a harmadikkal) hajtott végre az IB a küldötteken. Ez a közhasznúság, meg összeférhetetlenség kérdése valóban demokratikus.
Csak van egy kis szócska előtte!!!!!!!!!!!
ANTI
Arisztaiosz természetesen a klónodat nem törlöm.
Neked ez a véleményed, de azért hoztad a múltad stílusát.
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Re:A méhegészségügy helyzete
« Válasz #584 Dátum: 2014. December 29. 11:46 »
......
Valójában odaát is megfogalmazzák a kritikájukat a jelenlegi vezetés ellen, viszont olyan visszafogottak az írások.
Egyik nagy szerzőjük is azt állítja az OMME-ban működik a demokrácia, a többség akarata érvényesül.
Na ettől a nyalizós stílustól irtózom.
Egyetlen gondolatot mondjatok amikor a méhészek, vagy a küldöttek akarata érvényesül!
.......

Kedves Attila!

A tények makacs dolgok...
Feltéve, hogy a számadatok pontosak, továbbra is ki merem jelenteni, hogy a küldöttgyűlésen a demokrácia értelmében a többségi akarat jutott érvényre. Ismereteim szerint az alapszabály-tervezetet 201 "igen", 9 "nem" és 11 tartózkodás mellett fogadta el a küldöttgyűlés. A számok tükrében ez a szavazati arány 90 %-os többséget jelent... A számok is makacs dolgok. Ettől még természetesen nyugodtan irtózhat a "nyalizós stílustól", magam sem vagyok ezzel másképpen. A tények azok tények, az emóciók meg csak emóciók. Nekem az jön át a számokból, hogy a küldöttek 90 százalékának akarata érvényesült. Ezt pedig úgy nevezik, hogy demokrácia...

Nézd kedves kertész barátom.
Én már régen feladtam, hogy valaki mellett állást foglaljak, vagy támadjam. de azért mindenki elfelejtkezik valamiről. A tagságot ki kérdezte, hogy egyáltalán mi a véleménye? Úgy viselkedtek, mintha az omme-ban 400 vagy akárhány küldött lenne csak. Az omme vezetés is meg aki ellenzéknek nevezi magát az is. Ez a vita elitista vita, mert akiről szól azt le se szarják. Ezt egyébként Cserényi doktornak is a szemébe mondtam Berettyóújfalun.
 Ja, hogy ez így lett kitalálva? Hát én meg aszondom innen a béka segge alól, hogy ez rosszul lett kitalálva.
Nem kell csodálkozni azon, hogy a tagság túlontúl túlnyomó többségét az egész vitátok annyira sem érdekli mint a tavalyi hó. Megmondom őszintén engem sem.
Amiért néha kifakadok az az afölötti felháborodásom, hogy mért mindig a legfontosabbat hajlamos elfelejteni mindenki.