Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1905395 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #510 Dátum: 2014. November 07. 08:17 »
111

« Utoljára szerkesztve: 2019. November 30. 21:12 írta kivancsi111 »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #511 Dátum: 2014. November 07. 17:59 »
Szia Attila!

Hidd el nekem, nem szeretnék HŐS lenni! Nekem valami egészen más ugrik be, erről a szóról. (Pl sokszor emlegetik múlt időben)
Én egyszerűen csak egy vagyok a sok közül. Mondhatni, egy pont. Akár célpont. Igaz engem nem Amerikából akarnak kitiltani.  ;)
Egy vagyok azok közül, akiknek átjött 1984 üzenete! 
Még akkor is, ha ezt Dr Mészáros nem akarja elfogadni.
Megértem azokat a méhészeket, akik el vannak keseredve, mert mikor a téglajegyet vették, nem ilyen OMME-t akartak!
Szavak nélkül is megértem azt, hogy az OMME 30. évfordulójára miért nem ment el négy elnök. Talán Ők sem ilyen OMME-t akartak?
Idézet
" Bátor. Török eredetű régi magyar férfinévből származik, jelentése hős."
Én ezt nem magamnak tulajdonítom, hanem annak a társaságnak akik itt is jelen vannak, és együttes erővel azon munkálkodnak, hogy visszakapják egyesületüket olyannak amilyennek megálmodták. Ne álmodjuk az életet, hanem éljük meg álmainkat!



A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #512 Dátum: 2014. November 07. 18:22 »
Szia kiváncsi111!

Igen az írásomban szó szerinti idézet volt.
Én többet nem igen szeretnék foglalkozni az idézettel, mert számomra súlytalan.
A véleményem a zöldről , ugyan az mint a tied. Én is észre vettem, hogy komolyan dolgoznak ellenem. És mivel nem szeretném, hogy drága idejüket, energiájukat azzal töltsék, hogy írásaim töröljék, így nem írok.
A felvetéseddel kapcsolatban, csak annyit, hogy én azt is figyeltem Tolnán, ki ígért.
Remélem, ez idő elteltével már élesedik, a hozzá közel állók látása is.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #513 Dátum: 2014. November 07. 19:54 »
Az alapszabály módosító Bizottságról, lehetne tudni valamit?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #514 Dátum: 2014. November 07. 20:14 »
Annyit lehet tudni, hogy OMME elnökünk április óta nem volt hajlandó működtetni a korábbi küldöttgyűlésen megválasztott alapszabály-készítő bizottságot. Tehát az a két tervezet - ami fent van most a www.omme.hu honlapon - nem a bizottság javaslata, hanem OMME elnökünk (esetleg Egyed Árpád) találmánya, némi ügyvédi rápillantással.

Remélhetőleg most tényleg engedi dolgozni a bizottságot OMME elnökünk. Arra viszont semmi garancia nincs, hogy minden jószándék mellett egy nap alatt valóban használható, bíróságra beadható változatot tud alkotni. Csodát lehet csinálni egy nap, akár egy perc alatt is Isten segedelmével, de a lehetetlenre az embereknek kicsit még várni kell.

Összegezve az a véleményem, hogy nagyon kicsi az esély arra, hogy 16-án el tudunk fogadni egy bíróságra beadható alapszabályt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Szakma-politika
« Válasz #515 Dátum: 2014. November 07. 20:36 »
Geddekas!

Köszönöm.
KörmendyRácz írása alapján,ha össze lett hívva,akkor a személyek is ismertek!?
Igazán az "ellenzék" képviselte érdekel,vagy megint kimaradtunk?

Re:Szakma-politika
« Válasz #516 Dátum: 2014. November 07. 20:38 »
Annyit lehet tudni, hogy OMME elnökünk április óta nem volt hajlandó működtetni a korábbi küldöttgyűlésen megválasztott alapszabály-készítő bizottságot.

Nem választottunk 2013-ban a Küldöttgyűlésen alapszabály-készítő Bizottságot. Ezt egész pontosan tudom, mert engem is szerettek volna jelölni ennek tagjaként. Az IB jelölte ki a Küldöttgyűlés után a tagjait. Én is kíváncsi vagyok az összetételére, és különösen arra, hogy jogi vagy közigazgatási-jogi ismeretekkel hányan rendelkeznek a tagok közül. Remélhetőleg nem titkos az összetétele, most már ideje lenne közzé tenni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #517 Dátum: 2014. November 07. 22:12 »
Én nem tudom hova ez a nagy sietség.
Nem rég még elnökünk azt nyilatkozat, ráérünk 2016-ban foglalkozni az új alapszabállyal.
Már 2016-ot írunk? Vagy lemaradtam valamiről?
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #518 Dátum: 2014. November 07. 23:46 »
QUQURIQ!!!

Elnökünk gyorsan, jó fiú akar lenni!
Most meglegyintette a bíróság szele, belegondolt, hogy mi-mindent nem úgy csinált, ahogy egy civil egyesület elnökének kellett volna!...
Utolérte a lelkiismerete!
Nem írunk 2016-ot!
Csak felgyorsultak az események….
Az OMME tagság mostanra nőtt fel!

Az idő utazó Kiskakas!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #519 Dátum: 2014. November 08. 17:14 »
Miféle omme tagság?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #520 Dátum: 2014. November 08. 17:55 »
QUQURIQ!!!

Az az OMME tagság, akik a rendkívüli  közgyűlésen felveteti  10% -al a napirend közé a visszahívási kezdeményezést!
Ez ugye így demokratikus?

Üdv. Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #521 Dátum: 2014. November 08. 18:51 »
Kiskakas!
Látod, milyen jó alapszabályt hoztak  össze az elődök. Ez a 10 % szerintem is demokratikus.
Az új "Mészi" alapszabály tervezetben viszont semmi esély arra, hogy a küldöttgyűlés bármi olyanban döntsön amit nem a vezetés tett az orra elé. Többek között ezért sem szabad elfogadni.

Üdv. jani bátya 

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #522 Dátum: 2014. November 08. 19:37 »
QUQURIQ!!!

Ilyen nincsen a világon, hogy az OMME elnöke megmaximálja a rendkívüli küldött gyűlés időpontját!
Olyan sincsen, hogy ne lehessen felvenni új napirendi pontot, még ha felmászik az asztalra és a feje tetejére áll akkor sem!
Gyűlnek a sorozatos baklövései az elnökünknek!
Szerintetek minek tartjuk az EB - elnökét ???
Mi is volna a valós feladata???
Tudjátok minta az a három majom.
 Nem lát, nem hall, nem beszél!

Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #523 Dátum: 2014. November 08. 20:26 »
Az OMME-val egyenrangúak az önálló jogi személyiségű méhészegyesületek. Nem kötelezheti az OMME egy másik egyesület tagjait semmire. Az együttműködési megállapodás egyenrangú felek között lehetségesek, de akkor egyenlő jogok is illetik meg őket.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #524 Dátum: 2014. November 08. 20:45 »
QUQURIQ!!!

Igaza lesz Cserényinek, hogy egy óra alatt lezavarjuk a rendkívülit!

1.   10% új napirendi pont felvétele titkos szavazással (tetszik-nem tetszik törvény)!
2.   50% + 1fő visszahívás!
3.   ügyvezetés átveszi az elnöklést,
        jelölő bizottság felállítása, 15 napon belüli rendkívüli tisztújító közgyűlés kiírása!
4.   Rendkívüli tisztújító közgyűlés lebonyolítása, demokratikus választás. Meghívón új alapszabály megszavazása,   
        elfogadása.
5.   OMME új vezetőségének a beiktatása
6.   Az új alapszabály kidolgozó bizottság felállítása!
        Vagy, ha addig elkészül az új alapszabály még ezen a közgyűlésen való megvitatása, és elfogadása!

Lám, ezt végig kell csinálnunk, hogy újra az OMME a régi legyen!

A jövőbe látó Kiskakas!