Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904735 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #450 Dátum: 2014. Október 18. 07:41 »
Vivaldi!
Jó a dumád, tetszik.
Nincs nekem senkivel gondom, örülök, hogy így beindulta Klub.
A medvével vigyázz!
Pár éve Rónai Pista bácsival voltunk Erdélyben és ott láthattuk mire képes a medve.
Faházból ceruzát farag!
Úgy kikapja a konténerből a kaptárt, hogy előtte ripityára töri.
Nincs akadály. A méhész folyamatosan bekapcsolva hagyta a rádiót, hátha ez elriasztja a macit.
Nem jött be neki, még a rádiót is szétzúzta.
Kerítés? Úgy ment át rajta mint a tank.
Maci az csak a mesében aranyos állat.
Nógrádban több medvecsalád is él, egész Európában megy vagy 70.000 db.
Nem érdemes vele vitázni.
Milyen fotó lenne a mézkirálynővel!
Egyébként gratulálok hozzá!
A Méhészklub nevében üdvözölöm a Mézkirálynőt!
Örülnék ha hozzászólna, bármely témához.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #451 Dátum: 2014. Október 18. 08:43 »
Üdv Vivaldi!
Nem szeretnék a helyedben lenni...Erdélyben láttam a maci pár akciójának a nyomait... Nem elég hogy a méz tetszik neki,de a fias még jobban,pláne kora tavasszal amikor éhesen,lefogyva ébred.A kaptárakat nehéz védeni,ha odakap mindent elpusztít... A teljesen szétvert méhesbe még hetekig visszajárt "kutakodni" A konténerekkel könnyebb dolguk van,magasan tartják a konténert és körben kb 45 fokban felfele álló kb 25 cm-es hegyes,össze-vissza álló vastüskékkel szerelt kb 120cm széles lemezzel védik.De az elhelyezéssel is vigyázni kell,mert hallottunk olyan esetről hogy a közelben álló fa ágáról mászott,esett,ugrott :) a "körbepáncélozott" konténerre és tette tönkre.
A kaptárakat legjobban kutyákkal lehet védeni.Sok kutyával...

Re:Szakma-politika
« Válasz #452 Dátum: 2014. Október 18. 10:15 »
Nem igazán értem, ha már egyszer újítottak az OMME honlapon , miért nem szerepel rajta a rendkívüli küldöttgyűlés időpontja az ok megjelölésével. A lapszerkesztő szerintem nincs a munkája magaslatán.

Üdv. jani bátya

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #453 Dátum: 2014. Október 18. 11:55 »
Üdv Vivaldi!
Nem szeretnék a helyedben lenni...Erdélyben láttam a maci pár akciójának a nyomait... Nem elég hogy a méz tetszik neki,de a fias még jobban,pláne kora tavasszal amikor éhesen,lefogyva ébred.A kaptárakat nehéz védeni,ha odakap mindent elpusztít... A teljesen szétvert méhesbe még hetekig visszajárt "kutakodni" A konténerekkel könnyebb dolguk van,magasan tartják a konténert és körben kb 45 fokban felfele álló kb 25 cm-es hegyes,össze-vissza álló vastüskékkel szerelt kb 120cm széles lemezzel védik.De az elhelyezéssel is vigyázni kell,mert hallottunk olyan esetről hogy a közelben álló fa ágáról mászott,esett,ugrott :) a "körbepáncélozott" konténerre és tette tönkre.
A kaptárakat legjobban kutyákkal lehet védeni.Sok kutyával...

Végül is nem csak magam vagyok itt ezzel a medve problémával. Így van az is akinek a méhészete azt hiszem a 2013-as naptáron szerepel. Mindeddig ez volt az előnyöm másokkal szemben, hogy az én méheim messzebb voltak a falutól az erdőszélén. Ha be kell hoznom oda a jó méz. Tőlem ugyanis minta vétel nélkül viszik a mézet évek óta, és nem is akárki. A faluban benn már nem lesz olyan minőségű az biztos.

Re:Szakma-politika
« Válasz #454 Dátum: 2014. Október 18. 15:03 »
De a macikat legalább látjúk . Nem egy csendes fajta . De hogy is van a méhész induló ?

Re:Szakma-politika
« Válasz #455 Dátum: 2014. Október 18. 21:08 »
Tisztelt Hívek!
Bocsánat, Tisztelt Méhészek!
Most a hitről, a bizalomról szeretnék írni, ezen a szép őszi estén.
Ugye megindult a kampány az OMME-ban is, mivel a rendkívüli küldöttértekezlet nem titkolt tétje, hogy lesz e rendkívüli tisztújító küldöttgyűlés. Hogy jutottam el ehhez a megállapításhoz? Hát a közhasznúság kérdéskörén keresztül. Ha közhasznúságot szavazzák meg a küldöttek, akkor bizony választás lesz.
Ma Dr. Mészáros László Vácon, Dr. Hegedűs Dénes előadása előtt kijelentette, hogy minek ez a közhasznúság, csak a baj van vele, meg az adó 1%-ból befolyt összeg is egyre kevesebb. Na most bújt ki az a bizonyos szög a zsákból!
Tisztelt Méhészek!
Akkor kezdem kinek hisztek ezek után?
Fekete József általános alelnökünk a közhasznúság mellett tört pálcát. Sok taps nem volt az OV-n, de beszéde után megtapsoltuk, úgy mint Fendrik doktort. Ki is lógtak a tervezett "forgató könyvből".
A hit egy gyönyörű dolog, abban senkit nem kívánok megingatni, hacsak a tények nem késztetik erre a hitetlenkedőket.
1.
Bejelentették, hogy olcsóbb lesz az üveg. Drágább lett!
2.
Bejelentette az elnök, hogy nőttek az üveg eladások. Nem igaz, csökkentek.
3.
Kijelentették, hogy a méhegészségügyi hálózatot átveszi az OMME. Nem lett belőle semmi.
4.
Bejelentették, hogy az autópálya kapuk felett chip leolvasók lesznek. Nem lett belőle semmi.
5.
Bejelentették, hogy 20-25%-al kevesebb akácméz termett az idén. Mi folyamatosan állítottuk, hogy csupán ennyi termett. Kinek hittetek? Nekik. Kinek lett igaza. Nekünk.
6.
Bejelentették, hogy megújul az OMME honlapja. Most kínlódnak vele, mikor a legjobban kellene.
7.
Bejelentette az elnök a tavaszi OV-n, hogy nem kell új alapszabály, ráér 2016-ig.
Hittetek neki.
Mi állítottuk, hogy kell, elkészítettük, be szerettük volna terjeszteni, de nem hittetek nekünk.
Kinek hittetek? Nekik. Kinek lett igaza? Nekünk.
Tisztelt Méhészek!
A hittérítés csúnya dolog!
Én mégis megkísérelem.
Higgyetek a tényeknek, és szavazzátok meg azt a közhasznúságot, amit miattuk elvesztettünk!
A jövőnk múlik ezen, ha hiszitek ha nem!

Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:Szakma-politika
« Válasz #456 Dátum: 2014. Október 19. 10:43 »
Tisztelt Méhészek!
Az alábbi cikk megírása után nekem befellegzett.
Aki kotyog így jár.
Kellemes vasárnapot kívánok.
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila
(A kép Németországban készült, 2014. szeptember havában, Rothenburg ob der Tauben-ben.)

Re:Szakma-politika
« Válasz #457 Dátum: 2014. Október 19. 11:38 »
Talán azért azok az idők már elmúltak, hagy tartományi fejedelmek magyarázat nélkül kalodába dugják a más véleményen lévőket. Mostanában már demokráciát játszunk, itt pedig az egészséges működéshez szükséges az átláthatóság, szükségesek a működést érintő kérdések és a kritikák is. Ezekre a kérdésekre és kritikákra illik kielégítő válaszokat, magyarázatokat adni, mert ha elvész a bizalom, akkor itt a választó büntetnek. Igaz, most már ők sem kalodával. Nagyon kíváncsi vagyok a különböző szavazások eredményére, lesz belőlük néhány a nem is távoli jövőben. Sok mindent el fognak árulni, és sok tanulsággal fognak szolgálni a méhésztársadalom állapotáról, bármi legyen is a végeredményük.

Re:Szakma-politika
« Válasz #458 Dátum: 2014. Október 19. 14:16 »
Én azért vissza hoznám mint bűntit .

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #459 Dátum: 2014. Október 19. 22:11 »
QUQURIQ!!!

Szép estét!

HŰ!
Miről maradtam le?
Dr. Mészi a közhasznúság ellen kampányol???
Ez felháborító!
Miért akarja az egyesületünket millióktól megrövidíteni???
Nem, elég a fizuja, amit felvesz?
Csak úgy dobálózik a milliókkal, addig amíg az isten háta mögötti méhészek meg úgy tengetik az életüket?
Tőlünk tagságtól kizsarmalja az emelt tagdíjat?
Ő meg két kézzel szórni akarja a milliókat???
És ezt Ti hagyni akarjátok?
Meddig vághatja az OMME vezetése a fát a hátunkon?
Tudjátok, hogy miért akarja a vezetés hajnalra tenni a rendkívülit?
Azért, hogy minél kevesebben jöjjenek el!
Miért?
Mert negyed óra múlva levezényelik!
Persze a szakiknak kötelezően ott kell lenni, mert különben röpülnek!
A talpnyalók meg még előző este megérkeznek!
Így azután könnyű lesz a közhasznúságot levetetni az OMME-ről!
De!
Nem eszik forrón a kását!
Igaz, ha a józan gondolkodású OMME tagok belesz......a levesükbe, majd pisloghatnak!
Persze tudom, hogy erre az esetre is már megvan a "B" verziójuk!
Lehetne nekünk is ellenzéknek  egy "C" verziónk!
El-kell-Őket-zavarni-a-rendkívülin!
Mert az alapszabályunk jogot ad rá!

Szerintem, botrány lesz, a kongresszus nem fog elkezdődni!!!.........

A jövőbe látó Kiskakas!




Re:Szakma-politika
« Válasz #460 Dátum: 2014. Október 21. 07:49 »
Jó reggelt!
Vége a vénasszonyok nyarának, nyakunkon a tél.
Tegnap ellátogattam a Gyönki Méhészklubba.
Egy kölesdi méhész invitált. Előtte náluk beszélgettünk, a Tolna Megyei Méhész Egyesületben zajló eseményekről érdeklődött.
A méhészklubba 12-en voltunk, ez megyénk legkisebb összejövetele, viszont a környező falvak méhészei is átjárnak ide. Este 6-lotkrzdődött, és háromnegyed 9 előtt lett vége. Méhészkedtünk, atka, cukor egyebek.
A szaktanácsadók feladatként kapták, hogy megyénként 20 propolisz mintát gyűjtsenek, különböző méhészetekből.
Nyomatékosan kijelentette a szaktanácsadó, hogy a minta anonim, szermaradványra nem nézegetik. Ezt többször is hallottam, így picit elbizonytalanodtam, de a teremben ülőkre nézve, más is hasonló véleményen volt.
Rátértünk a saját dolgainkra. Ezt nem részletezném, sokszor kitárgyaltuk, viszont az itteni méhészek teljesen tájékozatlanok voltak.
Érdekes kérdést tett fel egy méhész, ami akár kritika s lehet számomra, így foglalkoznom illik vele.
A legutóbbi Szekszárdi méhészklubon ő ott volt. Megdöbbent azon a kijelentésemen, (csak ezt jegyezte meg) amikor azt mondtam, hogy " Kikaparom a szemét". Hát bizony ezt magyarázatra szorul. Furcsának tartom, hogy a beszédem elejét nem jegyezte meg a méhésztárs, de erre oda kell figyelnem.
Ezt mondtam szó szerint:
" Ha valaki engem megvádol azzal amit nem tettem, nem követtem el, annak kikaparom a szemét.
Ha jók az információi, elnézést, vagy bocsánatot kérek."
Ezen akadt meg a méhésztárs. Megértem, mert egy percben semmit nem lehet elmondani, és így félreérthető, vad kirohanásnak tűnik.
Jelenleg is van egy csúnya "vád" ellenem az OMME részéről, és részben erre utaltam.
Olyan dolgot állítanak rólam amit nem csináltam, nem írtam le.
Megszoktam már részükről.
Dr. Mészáros László OMME elnöke még tavaly ősszel Tolnán az elnökök találkozóján bejelentette, hogy a rendőrséghez fordul, mert elvittem az OMME központból az üveggyári szerződéseket.
Mint tudjátok, nem sokkal ezután az összes szerződést megtalálták az általuk okozott kupiban.
Ezt egy OV-n már előadtam, a bocsánat kérés viszont elmaradt.
Tisztelet Méhésztársak!
Ettől kezdve ez nem szakmapolitika, hanem tiszta politika.
Úgy hívják, hogy negatív kampány. Én eddig sikeresen kivédtem ezeket az alantas támadásokat, viszont arra lennék kíváncsi a fent óvatosan körbejárt "vádra", a bírói kérdésre milyen választ fognak adni.
Találjanak már ki valós mozaikot, amire lőhetnek.
Ez egy torpedó játék.
Süllyed az OMME vezérkar!
Nagyernyei Attila



Re:Szakma-politika
« Válasz #461 Dátum: 2014. Október 21. 12:31 »
Szia Attila ! A véleményem , ha kiváncsi vagy rá , lesz ez még dúrvább is . Sajnos ha a politikát nézed igy van.  Más országban ha a vezető meg csalja a feleségét , /nálunk ez nem igazán bűn  /  ki tudódik, lemond !  Nálunk ha ki tudodik egy sokkal durváb , foggal kőrőmmel  harcol érte, nem hogy  simán lemondana . Pedig ha jól meg gondoljúk, emelt fővel távozhatna . Űdv. Antal

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #462 Dátum: 2014. Október 21. 21:03 »
QUQURIQ!!!

Bízzatok abban amiben hisztek Kedves Méhészek!!!

Már felemelt fővel innen távozni nem lehet, csak mélyen lesütött szemmel!!!
Ez az egész OMME vezetésre érvényes!
Miért?
Mert mindent megszavaztak, végig hallgatták az összes piszkos munkát amit a tagság ellen elkövettek!
Jegyzőkönyvek meghamisítása…..stb…
Most meg rohanhattok a bíróságra, hogy az írásaink miatt feljelentsetek!
Várom már nagyon, hogy kiteríthessük a lapjainkat!

Kiskakas!


*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #463 Dátum: 2014. Október 23. 12:32 »
Üdvözlök Mindenkit! Értesíteni szeretnélek benneteket,hogy december 13-tól a mézcímkén kötelező feltüntetni az energiatartalmat!!Adjátok át másoknak is,hogy ne legyen lehetősége a hatóságnak a hiányosság miatt büntetni.További szép napot!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”