Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1909869 megtekintés
Re:Szakma-politika
« Válasz #435 Dátum: 2014. Október 16. 14:47 »
Mekkora egy darab sz.. vagy te Vivaldi!! Azt elfelejtetted közölni, hogy a lányod most részt vesz minden eszem-iszom rendezvényen, ugye ott szeretnél te is sündörögni?!

Kedves Nagyernyei Attila és Atya!

Az elmúlt hónapokban - e honlap moderátoraiként - több esetben megvédelmeztétek a hont (kivont plajbásszal) Arisztaiosz kertész-méhész polgártárs ellenében, aki megítélésetek szerint - többszöri felszólításotok ellenére is - személyeskedett, trágár és sértő szavakat használt bizonyos Geddekas nevű fórumtársunkat illetően. Ráadásul nagyon sok esetben szembe ment a fórum szellemiségével.
Ezt a skandallumot még a legkiterjedtebb demokráciákban sem lehet eltűrni, ezért Arisztaiosz polgártárs - ezen a néven - némaságra ítéltetett!
Ez így is volt rendjén! A mércének mérni kell!

De csak egyformán!

A beidézett, s a gyakorlatias, józan gondolkodású Vivaldi mestert igen csak degradáló vélemény, ugye a Ti demokratikus értékrendeteket is sérti?

Amennyiben igen, akkor nagy tisztelettel megkérlek Benneteket, hogy  a Kánya néven közismertté vált, s eddig csak  becsmérlő és trágár kifejezéseket előszeretettel használó "véleményírót", szíveskedjetek azonos elbírálás alá vonni; - s, mint Arisztaiosz polgártársat - némi pihenőre bocsátani.




*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #436 Dátum: 2014. Október 16. 14:59 »
Vivaldi!

Én tudom, hogy te egy jóindulatú ember vagy. Nem érdemeled meg azokat a jelzőket amit kapsz. De megkapod, mert nem jó stílusban mondod el a lényeget. Ezt írod:
Idézet
Paradoxon, hogy ezt oda át a ződön se támogatta senki, mármint az új alapszabály kidolgozását, sőt elmondanám, hogy a mostani elnökség se igen kultiválja. Meg úgylátszik itt sem.
Maradok tehát továbbra is magányos harcos. Már amennyire én harcolni tudok.
Gondold át, hogy mit írtál. Azaz inkább előbb olvasd el, hogy mit írunk mi az alapszabály ügyében idestova lassan egy éve már, hogy akárhányszor előkerül az ügy.

Sőt, azt is felvállalom, hogy én robbantottam ki a mostani OV előtt az ügyet újra, mert már a nyáron tudtam (mondtam is főnöködnek Fekete Józsinak), hogy az OMME már elveszítette a közhasznúságot és csak idő kérdése, hogy a bíró mikor fog minket felszólítani a viszonyaink rendezésére. Tudtam, hogy az OV hatásköre a küldöttgyűlés összehívása. Ha nem jött volna a bíróságtól papír, akkor is robbant volna a hír az OV-n, mert a Gödöllői Méhészegyesület akkor is beterjesztette volna napirendi javaslatként, ahogy meg is tette még az OV előtti hétfőn hivatalos levélben.
 
Kidolgoztunk és be is nyújtottunk egy javaslatot.
Kértük, hogy vegyenek be a Csintói Csapatból is néhány embert az alapszabály készítő bizottságba.

Következésképpen nem állíthatod, hogy nem vagyunk tárgyalásra készek és ne lennénk kompromisszumra is képesek.

MÁS:
Ahogy kiveszem a szavaidból, te a közvetlen elnökválasztás híve vagy. OK. Elhiszem. Ezzel csak az a baj, hogy ez a legkevésbé demokratikus rendszer. Egy közvetlenül megválasztott elnök olyan erős hatalommal bír, hogy szinte mindent figyelmen kívül hagyhat. De ha neked cár atyuskára van szükséged, szíved joga. A habverésen kívül is Tegyél érte lépéseket. De ha nem sikerül, akkor csitt!!!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #437 Dátum: 2014. Október 16. 15:55 »
Elemér méhész!

Köszönöm észrevételed. Biztatok mindenkit hogy segítsen, és ha találkoztok olyan bejegyzéssel (bejegyzésekkel) ami nem üti meg az emberi normát, jelentsd a moderátornak.  Elemér méhész nyugodtan használd azt a funkciót, hogy: Jelentés egy moderátornak. Ez is működik és így kitörölhetetlenül meg marad észrevételed a naplóban. Köszönöm segítséged.
Egyéb iránt az általad megnevezett kertész-méhész polgártárs, már visszaesőként csinálta, és ez alapján úgy gondolom, hogy csupán szórakozásból.
Kánya nevű klubtársat, első alkalommal, úgy mint a többi vétkezőt, figyelmeztetni fogom a normák betartására.
Ezt a figyelmeztetést itt a klubbon írásban fogom megtenni.
Remélem válaszomat demokratikusnak találod, és elfogadod.

Moderátor
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 16. 16:11 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #438 Dátum: 2014. Október 16. 16:08 »
ELSŐ FIGYELMEZTETÉS !

A mai napon nagyon rossz irányban mennek el a hozzászólások, ezért most figyelmeztetem  Kánya nevű klubtársunkat, hogy írásaiban tartsa be az emberi normákat.
Amennyiben nem sikerül, a következő alkalommal szüneteltetni fogom részvételét a klubbon.

Moderátor   
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #439 Dátum: 2014. Október 16. 16:18 »
Kedves Atya Moderátor!

Megtiszteltél válaszoddal. Köszönöm.

Igen, most már egyértelműen meggyőztél arról, hogy az europer értékrendet képviseled.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #440 Dátum: 2014. Október 16. 19:08 »
Don Quijote nemes eszmékért harcolt Vivaldi öcsém, ez neked nem fog passzolni!! Változtasd meg inkább a nevedet Pitiáner Szarkeverő-re!!
Kedves Kánya barátom, nem tudom ki vagy, de túlságosan túlértékelsz. Kedves tőled, de én olyan alacsonyan vagyok a képzeletbeli ranglétrán, és voltam is mindig, hogy ez még a szarkeveréshez is kevés. Szart keverni tudnak egyesek, de az én szavam csupán halk sóhaj egy nagy viharban. Viszont az kell látnom, hogy mindkét oldalról ugyanazért kapok a fejemre, bár mint írtam jelentőségem egyenlő a sivatagi porszemmel. Ebből is lehet következtetéseket levonni.
 Viszont, vannak itt olyanok akik sokkal nagyobb jelentőséggel bírnak, és képesek is az előbb említett matéria keverésére. És keverik,  itt is és ott is.
 Mondják, az Apolló űrhajósok amint eltávolodtak a földtől, és lenéztek rá, teljesen más kép kezdték értékelni a világot és saját magukat.  Én össze zárnám mindkét csapatot egy űrhajóba, és kilőném őket. Hátha objektívebben tudnák szemlélni a dolgokat.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #441 Dátum: 2014. Október 16. 20:05 »
QUQURIQ!!!

Pszt!
Kedves Vivaldi!

Arra kérlek, hogy ne pentyegj fennt a fánn!
Amíg a mézkirálynő a lányod, húzzad meg magad ,ne csinálján neki problémákat!
Minden mézkirálynőt szeretett a méhészn társadalom, ne nehezítsed meg szegénynek a sorsát!
Érezze jól magát, segírtsen a méz marketingben, ez az Ő feladata!
Az Ő személyisége, fiatalsága, és szépsége sok embernek, méhésznek és méz fogyasztónak a büszkesége!
Kérlek az Ő nevében, hagy örüljön a királynőséghez, élete legszebb évei!!!
Sokan írígylik az Ő varázsát!
Kérlek, inkább szponzoráljad, segítsd, hogy ha már egy álma valóra vált....
Légy büszke a lányodra, szeresd a mézet, a méhészeket, és a szakmát!
Szeresd az OMME-t, és az életet, hogy ilyen szerencsések lehettetek, hogy, Lányodból mézkirálynő lehetett!
Húzódjál a háttérbe, és ne keserítsed meg a hozzászólásaiddal a karriéerjét!
Mind ezt tiszta szívemből írtam, mert nekem is három lámnyom van!....

Üdvözöl a Kiskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #442 Dátum: 2014. Október 17. 06:38 »
Kánya!
Elemér méhész, és Fészekmézkamrás regisztrációját töröltem.
Senkit nem fogok ezek után figyelmeztetni.
A Méhészklub nem a nyálfröcsögésről kell szóljon, hanem a különböző álláspontok emberi módon való ütköztetéséről. Aki ezt átlépi, visz lát. Ehhez nem kérek senkitől felhatalmazást, véleményt.
Felnőtt emberek írogatnak ide, a sértegetést nem fogom engedni.
A csipkelődés, a jóízű humoros beszólás, más kategória. A trágárkodás nem elfogadható számomra.
Nagyernyei Attila
KLUBVEZETŐ

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #443 Dátum: 2014. Október 17. 08:58 »
QUQURIQ!!!

Pszt!
Kedves Vivaldi!

Arra kérlek, hogy ne pentyegj fennt a fánn!
Amíg a mézkirálynő a lányod, húzzad meg magad ,ne csinálján neki problémákat!
Minden mézkirálynőt szeretett a méhészn társadalom, ne nehezítsed meg szegénynek a sorsát!
Érezze jól magát, segírtsen a méz marketingben, ez az Ő feladata!
Az Ő személyisége, fiatalsága, és szépsége sok embernek, méhésznek és méz fogyasztónak a büszkesége!
Kérlek az Ő nevében, hagy örüljön a királynőséghez, élete legszebb évei!!!
Sokan írígylik az Ő varázsát!
Kérlek, inkább szponzoráljad, segítsd, hogy ha már egy álma valóra vált....
Légy büszke a lányodra, szeresd a mézet, a méhészeket, és a szakmát!
Szeresd az OMME-t, és az életet, hogy ilyen szerencsések lehettetek, hogy, Lányodból mézkirálynő lehetett!
Húzódjál a háttérbe, és ne keserítsed meg a hozzászólásaiddal a karriéerjét!
Mind ezt tiszta szívemből írtam, mert nekem is három lámnyom van!....

Üdvözöl a Kiskakas!

 A lányom az esze, valamint ahogy mondjátok a szépsége miatt lett mézkirálynő. Tőlem függetlenül. Az én véleményem már évek óta ismert. Ugyanezt mondom kb öt éve. Ha most hirtelen hallgatnék inkább az lenne a furcsa.
 Én, mint írtam, legalább 22 éve tag vagyok. Én nem azok közé tartozok akik csak a támogatás miatt tagok. Engem igazán érdekel az OMME sorsa. Mert szükségesnek tartok egy erős szervezetet ami minden méhészt össze fog. Ez talán egész Európában, de közép Európában is ritkaság. Csak hálásak lehetünk azoknak akik valaha megalakították.
Annak idején, még a zöldfórumon megírtam Bezzegnek, Bross lemondása után, hogy nem tudni mi jön, de a békének vége. És így is lett.
 De, ez még nem lett volna olyan nagy baj, ha a helyzet nem mérgesedne el ennyire. Egyenlőre azonban szétszakadástól nem kell tartani, hála annak, hogy valaha a támogatás kifizetését omme tagsághoz kötötték. Ezt viszont nem tudjuk meddig lesz így. Viszont van furkálódzás meg utálkodás. Ami meg már túl megy az ellenzékiségen. Mivel úgy látom, ez zavarja a vezetőség munkáját, és feloldására semmi reményt nem látok, ezért javasolom az alapszabály megváltoztatását, közvetlen és titkos választás bevezetését.
De, tudatában vagyok annak a ténynek is, hogy az én véleményem nem sokat nyom a latba. Ezért nem is értem, azt a nagy felháborodást amit itt okoz. Azért talán annyi meg van engedve, hogy a véleményét megírja az ember? Mert tudok olyan fórumot ahol ezt sem tűrték.
De, én úgy látom a dolog úgy áll, hogy a zöld fórum az egyik csapaté, ez meg a másiké, és középen már egyre inkább mélyülő árok van. Aki meg nincs benn egyik csapatban sem, az a gödörbe esik.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 17. 09:01 írta Vivaldi »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #444 Dátum: 2014. Október 17. 15:19 »
QUQURIQ!!!

Látod Vivaldi, hogy így kellene egymással beszélnünk!
Tudom, hogy mi is keményebbek vagyunk, főként a vezetéssel.
Ez csak azért van, mert közűllünk is van egy pár volt méhészeti vezető, akik a problémákat élesben látják.
Na itt a baj, hogy  akár a régi tagság, az újról nem is beszélve, nem látják a súlyos problémákat.
Ha tudnád, hogy kik állnak az ellenzékben, nagyon elcsodálkoznál!
Ezek a méhészeknek nagyrésze már tett az OMME asztalára, és nagyon sok köszönhető Nekik, hogy most ilyen jó anyagi körülmények között vagyunk.
Az OMME ha nem lenne nekünk annira fontos, már régen egy új egyesület toborozódott volna!
De ezek a méhész barátaim elkötelezett OMME tagok, és alapítói a szervezetünknek!
Van egy szó!
Félteni!
Mitől?
A széteséstől,
az anyagi csődtől,
a szándékos tönkretevéstől
az OMME megszüntetésétől
Látod, ezért harcolunk!
Tudjuk, hogy az OMME tisztségviselőinek dolgozni kell, kellene!
Most is csak 50% erőből vezetik!
A tagságot, mindenkor, mindenről napra készen tájékoztatni kellene, mert mi tartjuk fenn az OMME-t a
a tagdíjjainkból!!!
Csak ennyi az elvárásunk!
Pl.
Melyik vezetőnktől láttad leírva, hogy elvettél az OMME közhasznúságát???
Erről beszélek!
Tikolózás!
Miért, hogy ne derüljön ki, hogy mennyire nem értenek a vezetéshez!
És sajnos a szakadékba rántják magukkal atz egyesületet!
Hidd el, annak örülnék a legjobban, ha minden nagyon jól menne!

Üdv. Kiskakas!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Szakma-politika
« Válasz #445 Dátum: 2014. Október 17. 19:04 »
Az idén, a magyar mezőgazdaságot sújtó különböző időjárási körülmények, különösképpen az Yvette ciklon súlyos károkat okozott a hazai méhcsaládokban, ezért a Földművelésügyi Minisztérium lehetőséget biztosít, hogy a méhészek vis maior bejelentést tegyenek.
A vis maior bejelentés révén lehetőség nyílik arra, hogy a termelők egyes korábban igénybe vett támogatásokhoz, intézkedésekhez kapcsolódó vállalásaik teljesítésére részbeni felmentést vagy halasztást kapjanak.
Az elháríthatatlan külső ok (vis maior) esetén alkalmazandó egyes szabályokról, valamint egyes agrár tárgyú miniszteri rendeletek módosításáról szóló 44/2007. (VI. 8.) FVM rendelet alapján – mely az ügyfél gondossága ellenére az állatállománya egészének vagy egy részének elhullását vagy kényszervágását is vis maior eseményként ismeri el – a méhészeknek lehetőségük van vis maior bejelentést tenni.
A vis maior kérelem benyújtására legkésőbb 2014. november 18-áig van lehetőség, tekintettel arra, hogy az Yvette ciklon okozta heves esőzés és viharos időjárás 2014. május közepén érte el Magyarországot és 2014. május 20-a körül vonult el és a rendeletben rögzített 6 hónapos jogvesztő határidőt a ciklon végétől számíthatjuk.
A vis maior esemény bekövetkeztével kapcsolatos bejelentést a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) honlapján közzétett formanyomtatványon kell benyújtani ahhoz az MVH kirendeltséghez vagy igazgatósághoz, amelynél a gazdálkodó az érintett támogatásra benyújtotta a kérelmet. Ha a kérelem több olyan támogatást érint, amelyek esetében a benyújtás helye eltér, a bejelentést az MVH Központhoz kell benyújtani.
A Földművelésügyi Minisztérium felhívja azon méhészek figyelmét, akik élni kívánnak a vis maior esemény bejelentésével, hogy a fent hivatkozott rendelet útmutatásai alapján keressék fel az illetékes MVH kirendeltséget vagy igazgatóságot. A vis maior esemény termelői bejelentéséhez az Országos Magyar Méhészeti Egyesület minden szükséges segítséget megad.
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Szakma-politika
« Válasz #446 Dátum: 2014. Október 17. 19:20 »
Szerintem nem kéne senkinek az apai érzéseit sértegetni a megjegyzésekkel... Ez túl megy minden határon.
Vivaldi! Gratulálok a lányodhoz!

Re:Szakma-politika
« Válasz #447 Dátum: 2014. Október 17. 20:26 »
Tisztelt Klubtagok!

Szeretnélek megkérni benneteket, hogy a Tolna Megyei Méhész Egyesület elnökválasztási kampányában ne vegyetek részt írásaitokkal!
Valóban voltak olyan részletek, amelyek a másik lehetséges elnökjelöltekre nézve sértőek.
Minden hozzászólást nem tudok napközben ellenőrizni, ezért kérem a moderátort, hogy figyelje az írásokat.
Az elnökválasztáshoz később lesz hozzáfűzni valóm, de még a jelölő bizottság sem állt fel.
Csak és kizárólag utána beszélhetünk jelöltekről, ha megkapják a jelölést.
Addig egyesületi tagok, akik választhatók.
Köszönöm megértéseteket!
Nagyernyei Attila

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:Szakma-politika
« Válasz #448 Dátum: 2014. Október 17. 20:59 »
Sziasztok!

Nagyon remélem, hogy a többi választható tag is így gondolkodik és nem lesz egymás ellen kampányolás, vagy sárdobálás.

Nb18

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #449 Dátum: 2014. Október 17. 21:52 »
Kedves Attila remélem nem rám gondolsz, mert én aztán senkit nem ismerek onnan tőletek, de igazság szerint máshonnan se nagyon. Most a legnagyobb gondom jelenleg a medvével van. Remélem ő is ismeretlen marad.