Szakma-politika

  • 4490 válasz
  • 1904791 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #420 Dátum: 2014. Október 15. 19:28 »
Te hogyan alakítanád ki az alapszabályt?

Hogyan jutna el a 12 ezer méhész véleménye? Nem a küldötteken ill. az elnökökön keresztül?
  Az előbb leírtam részletesen, hogy én , mit tennék az alapszabályba. De a kérdésed annyira röhejes, hogy rájöttem nem érdemes. Úgy döntöttem inkább vissza kérdezek. Te szerinted , ma képviselik a küldöttek a tagság véleményét?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #421 Dátum: 2014. Október 15. 19:50 »
Valahogy úgy kéne megfogalmaznod, ahogy Kiskakas leírta. Az egy szabályrendszer alapja tud lenni.

Rajtatok múlik, hogy mit képvisel a küldött. Itt Gödöllőn minden küldöttgyűlés előtt van közgyűlés, ahol megtárgyaljuk a közgyűlés napirendjét és döntünk, hogy mit KELL képviselnie. Vagyis nálunk kötött mandátummal megy a küldött. Tavasszal például úgy döntöttünk, hogy a gödöllői küldöttek nem szavazák meg sem a beszámolót, sem a mérleget, sem a közhasznúsági beszámolót. Álláspontunk szerint a kft-t nem lett volna szabad megalapítani és a közhasznúság fenntartása elsőrangú feladat. Szerintem azóta se változott meg az álláspontunk.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #422 Dátum: 2014. Október 15. 20:50 »
Vivaldi
Idézet
Úgy döntöttem inkább vissza kérdezek. Te szerinted , ma képviselik a küldöttek a tagság véleményét?
Azt írtad, hogy azt sem tudod, kik a küldöttek.
Akkor hogy képviselhetnék pl a te érdekeidet??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #423 Dátum: 2014. Október 15. 21:42 »
Vivaldi!

Nem válaszoltál.
Én nem tudom ki vagy,és nem
piszkálni,veszekedni akarok veled.
Péter az eddigi elnőkök közül a legjobb.
Ma sem tudnék alkalmasabb embert vezetőnek
javasolni.
És mindezt nem azért írom ,hogy mellette
kampányoljak.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 15. 21:47 írta Csányi Antal »

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #424 Dátum: 2014. Október 16. 09:42 »
Vivaldi
Idézet
Úgy döntöttem inkább vissza kérdezek. Te szerinted , ma képviselik a küldöttek a tagság véleményét?
Azt írtad, hogy azt sem tudod, kik a küldöttek.
Akkor hogy képviselhetnék pl a te érdekeidet??
Erről van szó, hogy miért nem tudom. Mert rám /ránk/ se szarik. Én még nem láttam soha, hogy akármelyik küldött beszámolt volna. Amikor megválasztják illegalitásba vonul. És eltűnik. Egyébként minden úgy történik, hogy a tagság nem is tud róla.
Amit látok. Ebből a szempontból semmi különbség nincs köztetek. Annak aki oda kerül annak az az érdeke, hogy ne szóljon bele a tagság a dolgaiba. Nektek is a legjobb ez a birka tagság. Ti is ugyanezt csinálnátok, Bross is ugyanezt csinálta. Én már akkor is ugyanezt mondtam Bross alatt, de még hatalomba volt neki is ez volt a jó. Ezért nincs mit a szemére vetni a mostani vezetésnek sem. Csak azt csinálják amit megtehetnek. Ti is azt csinálnátok, ha vissza kerülnétek. Akkor meg minek ez a nagy kavarás.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #425 Dátum: 2014. Október 16. 09:53 »
Vivaldi!

Nem válaszoltál.
Én nem tudom ki vagy,és nem
piszkálni,veszekedni akarok veled.
Péter az eddigi elnőkök közül a legjobb.
Ma sem tudnék alkalmasabb embert vezetőnek
javasolni.
És mindezt nem azért írom ,hogy mellette
kampányoljak.

Te legalább nyíltan kimondod amit akarsz. Brosst akarod. Én meg "aszondom" mint mezei tag, hogy én meg nem akarom. Mert, egyszerűen nem tartom jobbnak mint Mészárost. Én tag vagyok 1992-től. Meg tudom mutatni. Végig tag voltam Bross alatt is. Jártam mindenhová ahová lehetett Gödöllőtől kezdve. Én csak a tagság szempontjából tudok nézni mindent. Rá se szart ő se a tagságra ez az igazság. Őt se láttad csak évente egyszer, ha láttad soha nem ereszkedett le a tagsághoz. Soha nem jött el egy egyesületi vagy más gyűlésre sem. Azonkívül van pár sara. Például az akác ügy. Az akácot mint kiirtandó gazt, az ő idejében tették fel a listára. És nem is érdekelte. Gyepesi Béla bácsi volt tőlünk az elnök aki akkor már mindenhol felszólalt az akác miatt. Bross meg le se szarta, mert akkor jól feküdt az akkori kormányzatnál. és még nam pár dolog amit a javára írok. Ez így néz ki innen a béka segge alól, a sok
ezer mezei tag szemszögéből.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #426 Dátum: 2014. Október 16. 09:58 »
Vivaldi!

Amit te felvetették az közönséges emberi hiba amin a legjobb alapszabály és legtökéletesebb demokrácia se segít.
Ha az általad megválasztott ember nem teljesíti feladatát, hívd fel a figyelmét arra, hogy mit is kellene csinálnia, továbbá ha mégse csinálJa, akkor le kell cserélni.

Ha meg az alapszabályunkat tartod rossznak, akkor javasolj változtatást. Persze ez nagyon nehéz, de apró javaslatok is segítenek. A folyamatos fikázás viszont nem termékeny dolog.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Szakma-politika
« Válasz #427 Dátum: 2014. Október 16. 10:00 »
Visszautasítom ezt a konkrét általánosítást, nem lehet nem észrevenni hogy Nagyernyei Attila összefogásában szerveződött egy önzetlen csapat aminek tagjai mindent megtesznek a méhekért és a méhészekért.

Nem számít a pénz, csak a tenni akarás a szakmánk jövője!!

De ezzel tisztában van a magyar méhészek elfogulatlan jelentős hányada.






*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Szakma-politika
« Válasz #428 Dátum: 2014. Október 16. 10:06 »
Vivaldi!

Az előbb szidtad a küldötteket, akiket te választottál, most az utolsó két elnököt. Hogyan tovább? Lássuk a béka segge alól érkező javaslatot.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #429 Dátum: 2014. Október 16. 10:17 »
Vivaldi
Idézet
Azt írtad, hogy azt sem tudod, kik a küldöttek.
Akkor hogy képviselhetnék pl a te érdekeidet??
Idézet
Erről van szó, hogy miért nem tudom. Mert rám /ránk/ se szarik.
Írásaidból leszűrhető, "okos", "építő", észrevételek miatt, számomra egyértelmű a válasz!!
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #430 Dátum: 2014. Október 16. 10:22 »
QUQURIQ!!!

Köszöntök Mindenkit!

Vivaldi!
Én meg 1986 óta vagyok OMME tag.
Hazudsz amikor azt állítod, hogy Bross nem ment el a helyi szervezetekhez!
Számtalanszor hívtam, este 10 h körül, még csak akkor tartott haza az ország másik feléből!
Mindenhova elment, ahová az elnökök meghívták!
Szinte az egész hete esténként azzal telt, hogy az egyesületekhez járt előadni, ami mindig telt házas volt!
Hozzáteszem, hogy három gyermek édesapja!
Amíg Te otthon a gyerekeidnek mesét olvasgattál, addig Bross szelte a km-eket a havas, jeges utakon éjszaka!
Ezért vagy nagy köcsög, hogy ilyenekkel vádaskodsz!
Akkor jártasd a p......., ha csak egy tizednyit tettél volna az OMME-ért mint Bross!
A sz..... keverni tudod, onnan az alvégről, de egy építő tetted, vagy kezdeményezésed lehetett volna....
Kritizálni könnyű, most így utólag!
Miért nem álltál Bross elé akkor amikor Ő volt az elnök, hogy nem vagy Vele megelégedve???
Mert egy megalkuvó, lázító és szarkeverő vagy!

Üdvözöl a KIskakas!

Re:Szakma-politika
« Válasz #431 Dátum: 2014. Október 16. 11:14 »
Kedves Vivaldi!
Nagy nyilvánosság előtt másról valótlanságot állítani aggályos.
Brossnak tönkre ment a méhészete, a családjával nagyon ritkán találkozott.
Nem zavar, hogy éppen ez volt az egyik vád ellene, hogy minden "picsányi" pár fős egyesület meghívásának eleget tett? Voltam olyan helyen előadást tartani nem sokkal utána, ahol egy idős méhész odajött és boldogan újságolta, nálunk is járt ám Péter, pedig nem sokan vagyunk! Ő tartotta benne a lelket, hogy végre valaki lehajolt hozzá.
Te mit tettél eddig az OMME-ért önzetlenül? Az egész írásod egy rosszindulatú hazugság.
Azoknak akik így látják a helyzetet egy óriási bajuk van. Információ hiányban szenvednek. Te is Vivaldi.
Ez az írásod arra volt jó, hogy bebizonyítsd mennyire mellette vagy a közéleti dolgainknak.
Annyira súlytalan és alaptalan a mondani valód, hogy az már átmegy  vádaskodásba.
Mi az ördög diktálja neked, hogy valótlanságokat állíts? A "kemény magot" nem tudod félrevezetni!
Soronként tudnám cáfolni írásodat. Én annyit üzennék, hogy szánalmas.
Úgy kotyogsz bele a felnőttek dolgába, hogy ovis szinten vagy, abban a témában amiről véleményt mondasz.
Nekem légy szíves ne magyarázd meg ki volt Bross Péter!
Minden embernek vannak hibái, neki is volt bőven. Kihasználod a NP nyújtotta támogatást? Tudod, hogy az Ő tenyeréből eszel?
Az OMME székháza, és két irodája Bross Péter tulajdona? Ki tárgyalt, kinek az érdeme? Miattunk tette!
Te voltál a Professzionális Méhész Egyesület Európai elnöke?
Hamarabb célba érsz ha azt sorolod mit tett a méhészekért, önzetlenül negyed!!!!! pénzért a mostani vezetéshez képest.
Szégyelld magad!
A véleményed továbbra is szabad, hazudozni menj máshová!
Nagyernyei Attila

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Szakma-politika
« Válasz #432 Dátum: 2014. Október 16. 11:16 »
Különben meg marha egyszerű az egész. Az egész probléma gyökere ott van amit én szajkózok. Azon vitatkozunk amit a tagság dönt el minden rendsebb helyen, és nem kérdés. Nekem senki se állítsa , hogy technikailag ezt nem lehet megoldani a 21. században.
Évi egyesületi vagy más össze jövetelre tegyenek ki egy urnát,ezt akárhány lakattal fel lehet szerelni. Lehet adni lakat kulcsot x-nek, y-nak, z-nek. És a tagság írja fel egy cetlire, hogy kit tart jobb elnöknek, vagy vezetőségi tagnak. Dobja bele. Aki szavaz szavaz, aki nem az nem, lelke rajta. Aki nem megy el azt nem érdekli. Akit érdekel az úgyis elmegy szavazni. Aztán meg kell számolni. Az az elnök aki legalább egy szavazattal többet kap mint a másik. Ne mondja nekem senki, hogy ezt nem lehet megcsinálni. Kész, és nincs vita. Aki a legtöbb szavazatot kapja az az elnök, a többi meg fogja be a száját és ne kavarjon négy évig. Négy év múlva újra indulhat . Ennyi.
Ameddig így nem lesz állandóan itt fogunk veszekedni, hogy ki a jobb elnök. Mert senki sem tudja igazán mit gondol a tagság. Már pedig az a fontos, mert ő tartja el az egészet. Most nevetséges ami már megy. Csoportok harcolnak csoportokkal, a tagság pénzéért.
Én, azért jöttem át erre a fórumra, hogy találjunk ki egy alternatívát, dolgozzunk ki egy új alapszabályt ami által az omme demokratikusabb és igazságosabb, nem kevésbé megteremtsük a hosszú távú létének alapját, és nem azért, hogy Brosst vissza támogassam a hatalomba. Paradoxon, hogy ezt oda át a ződön se támogatta senki, mármint az új alapszabály kidolgozását, sőt elmondanám, hogy a mostani elnökség se igen kultiválja. Meg úgylátszik itt sem.
Maradok tehát továbbra is magányos harcos. Már amennyire én harcolni tudok. Talán a nevemet is meg változtatom. Vivaldiról Don Quijote-ra.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 16. 11:28 írta Vivaldi »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Szakma-politika
« Válasz #433 Dátum: 2014. Október 16. 11:31 »
Vivaldi

Idézet
Csoportok harcolnak csoportokkal a tagság pénzéért.

Most azt kel mondanom, hogy igazat tudok adni, ha olyan formában érted ezt a mondatot, miszerint; a jelenlegi vezetés pacsálja a méhészek vagyonát.
Ja és még valami. Az hogy te visszatámogasd Brosst a hatalomba, senki nem várja el tőled, mert te is csak az 1/12000 dik vagy, és ezeket szavazatokban mérik.
Idézet
Talán a nevemet is meg változtatom. Vivaldiról Don Quijote-ra.
Én támogatlak, és egyetértek veled ebben.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Szakma-politika
« Válasz #434 Dátum: 2014. Október 16. 13:58 »
QUQURIQ!!!

Vivaldi mester!

Mint magányos, másszál fel egy fára, némasági fogadalmat tegyél, és figyelj!
Igy nem árthatsz az OMME-nak!
Csak figyelj, és jól kapaszkodj, nehogy leessél!
Mert megütheted, azt a szimpatikus arcocskádat!...

Kiskakas!